Zobacz wyniki ankiety: Jakie jest Twoje podejscie do scenariuszy i ewentualnych zmian w nich?

Głosujących
117. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Jestem ZA podniesieniem procentowej wartosci wypadania scenariuszy z poszukiwania przygod

    84 71.79%
  • Jestem PRZECIWKO podniesieniu procentowej wartosci wypadania scenariuszy z poszukiwania przygod

    9 7.69%
  • Jestem ZA zwiekszeniem dropu w scenariuszach tak, by zawieraly wiecej surowcow

    75 64.10%
  • Jestem PRZECIWKO zwiekszeniu dropu w scenariuszach tak, by zawieraly wiecej surowcow

    9 7.69%
  • Jestem ZA zwiekszeniem ilosci roznych scenariuszy do zrobienia

    81 69.23%
  • Jestem PRZECIWKO zwiekszeniu ilosci roznych scenariuszy do zrobienia

    11 9.40%
  • Temat scenariuszy i zmian w nich jest mi obojetny

    8 6.84%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Propozycja wprowadzenia zmian w scenariuszach

  1. #1
    Odkrywca
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    815
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Propozycja wprowadzenia zmian w scenariuszach

    Witam,

    w ostatnich tygodniach przygladalam sie troche blizej tematowi scenariuszy (podobnie jak wiele innych osob :)).

    Zgadzam sie z osobami z watku TedaMruczka (http://forum.thesettlersonline.pl/th...94-Scenariusze strona 14), ze "Osiagniecie" ma byc czyms specjalnym, przy zdobyciu czego nalezy sie zmeczyc, spocic, narobic itd.

    Uwazam jednak, ze poprzeczka powinna byc ustawiona na TROCHE nizszej wysokosci niz obecnie, tak by mozna bylo sie zblizyc do zdobycia tego osiagniecia w sensownej perspektywie czasu, tzn ponizej 5-6 lat ;).

    Stad trzy rozne propozycje:

    1. Przynoszenie scenariuszy przez odkrywcow
    Ilosc scenariuszy, przynoszonych przed odkrywcow, jest, powiedzmy sobie szczerze, zalosnie niska. Proponuje zwiekszyc prawdopodobienstwo przynoszenia ich przez odkrywcow (i nie piszcie, ze nie ma widelek procentowych, bo sa. Kropka :P)

    2. Zawartosc dropu w scenariuszach
    Dropy czesto zawieraja (w sumie cenne i fajne) dosypki. Dosypki nie dodaja zadnej wartosci do osiagniecia ("zdobadz 1 kk surowcow"). Proponuje dodac troche wiecej surowcow do dropow (uwaga: surowcow, nie dosypek!).
    Nie do konca rozumiem, czemu dosypki nie sa wliczane do osiagniecia jako surowiec - argument, ze mozna je sprzedac mija sie z celem w swietle tego, ze surowce rowniez mozna sprzedac. Ale jesli nie mozna doliczyc dosypek do osiagniecia, uwazam zwiekszenie ilosci "zwyklych surowcow" w dropie ze scenariusza za sensowne.

    3. Ilosc scenariuszy do robienia
    Mamy do dyspozycji tylko cztery stale scenariusze (plus jeden eventowy), i z wiekszosci z nich drop nie jest w zaden sposob pomocny w ww osiagnieciu. Proponuje zwiekszenie ilosci scenariuszy.

    I zapraszam do dyskusji i glosowania :)

    Pozdrawiam,
    Ranhea



    PS. Ankieta jest wielokrotnego wyboru, wiec baaardzo prosze o sensowne glosowanie - wybranie glosow zarowno za jak i przeciw odnosnie tego samego zagadnienia spowoduje, ze ankieta straci swoj sens.
    Ostatnio edytowane przez Ranhea ; 18.05.2015 o 15:58

  2. #2
    Początkujący Generał Awatar Tornados
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    2,662
    Serwer
    Kolonia
    Problem jest wlasnie w tym ze nie licza sie surowce z dosypek
    Gdyby sie liczyly bylo by napewno duzo latwiej zdobyc to osiagniecie

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    25.02.2015
    Posty
    65
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Mi to nie przeszkadza, iz jest jak jest, gdyz to ma byc gra na lata, a nie ze ktos wbije w jeden dzien milion surowcow z scenariuszy.

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    05.05.2012
    Posty
    222
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Mnie również nic nie przeszkadza w scenariuszach. Że są wymagające drogie i trudne do zdobycia? To bardzo dobrze. W końcu coś co zwraca na siebie uwagę. Jeżeli komuś tak trudno może warto zająć się czymś prostszym łatwiejszym? :-)

  5. #5
    Odkrywca
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    815
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez kirk30 Zobacz posta
    Mnie również nic nie przeszkadza w scenariuszach. Że są wymagające drogie i trudne do zdobycia? To bardzo dobrze. W końcu coś co zwraca na siebie uwagę. Jeżeli komuś tak trudno może warto zająć się czymś prostszym łatwiejszym? :-)
    To nie jest kwestia, ze "trudno", ze "zbyt duze wyzwanie". Robienie jednego scenariusza (czy nawet czterech, jesli pominiemy fakt, ze reszta jest nieoplacalna pod wzgledem ilosci surowcow wchodzacych do osiagniecia) w kolko jest po prostu nudne, a nie trudne. Zwiekszenie liczby scenariuszy uatrakcyjni te czesc gry

  6. #6
    Odkrywca Awatar Rosadamascena
    Dołączył
    04.01.2013
    Posty
    898
    Serwer
    Złota Góra
    Wg mnie scenariusze mogą być ale faktycznie, powinni troszeczkę ułatwić zaliczenie osiągnięć. Tak jak ktoś wyliczył, obecnie trzeba by na to ponad 10 lat - jak dla mnie trochę za dużo. Nie chciałabym zebrać kompletu w tydzień, jednak nie przesadzajmy też w drugą stronę Wydaje mi się, że możliwość zebrania wszystkich punktów w min 1-2, a max 4-5 lat byłaby uczciwa. Jest to czas na tyle krótki, że ludzie nie powinni się znudzić, a jednak zaliczenie osiągnięcia będzie stanowić pewien wyczyn. BB też bedzie mieć czas na wymyślenie nam i wprowadzenie kolejnego zajęcia. A już za zwiększeniem liczby istniejących scenariuszy podpisuję się rękami i nogami

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    25.02.2015
    Posty
    65
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Ranhea Zobacz posta
    To nie jest kwestia, ze "trudno", ze "zbyt duze wyzwanie". Robienie jednego scenariusza (czy nawet czterech, jesli pominiemy fakt, ze reszta jest nieoplacalna pod wzgledem ilosci surowcow wchodzacych do osiagniecia) w kolko jest po prostu nudne, a nie trudne. Zwiekszenie liczby scenariuszy uatrakcyjni te czesc gry
    Jesli jest to dla Ciebie nudne to rob moze cos innego masz sporo przygod, osiagniecia, pvp (kolonie) albo najlepiej zmien gre jak widze. Wszystko wam sie nie podoba jak zauwazylem. Najpierw pretensje ze nic nie ma a jak cos jest to albo za nudne lub za trudne. Jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma.

  8. #8
    Odkrywca
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    815
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Black_Patrick Zobacz posta
    Jesli jest to dla Ciebie nudne to rob moze cos innego masz sporo przygod, osiagniecia, pvp (kolonie) albo najlepiej zmien gre jak widze. Wszystko wam sie nie podoba jak zauwazylem. Najpierw pretensje ze nic nie ma a jak cos jest to albo za nudne lub za trudne. Jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma.
    Jak nie ma co sie lubi, to sie grzecznie i zgodnie z zasadami dziala w kierunku zmian na lepsze
    Gro zmian w grze ma swoj poczatek w sugestiach graczy.

  9. #9
    Odkrywca Awatar Rosadamascena
    Dołączył
    04.01.2013
    Posty
    898
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Black_Patrick Zobacz posta
    Jesli jest to dla Ciebie nudne to rob moze cos innego masz sporo przygod, osiagniecia, pvp (kolonie) albo najlepiej zmien gre jak widze. Wszystko wam sie nie podoba jak zauwazylem. Najpierw pretensje ze nic nie ma a jak cos jest to albo za nudne lub za trudne. Jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma.
    A co złego jest w dążeniu do wzbogacania gry o nowe rzeczy? Stawy rybne, multiplikatory i wiele innych to pomysły graczy, czy są złe? Gram ponad dwa lata, grałam na niedopracowanej, będącej w tracie tworzenia wersji Beta... Mam dobre porównanie i uważam, że wszystkie zmiany na lepsze, wszystko co wzbogaci codzienną rozgrywkę jest pożądane.

  10. #10
    Odkrywca
    Dołączył
    19.05.2013
    Posty
    1,178
    Serwer
    Złota Góra
    Przydadzą się takie zmiany

    uuu już 2 latka tu siedzę
    CENOWA DEMOLKA
    Najtaniej - tylko u Polka!


    Zgarnij już teraz najlepsze oferty -> waga Polk

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.