Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Poradnik do Ekspedycji by Bushin

  1. #1
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    12.11.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Dolina Odkrywców

    Poradnik do Ekspedycji by Bushin

    Narazie w wersji testowej ale może już się komuś przyda
    Ostatnio edytowane przez Bushin ; 06.04.2015 o 15:51

  2. #2
    Odkrywca
    Dołączył
    10.11.2012
    Posty
    595
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Nieźle opisane. Dodam tylko, ze do pojedyńczego bloku warto dodać po 1 jednostce każdego typu, bo długo trwają zmiany. Do najprostszego ataku z 1 generałem blokującym w ten sposób wystarcza tylko 6 jednostek różnego typu ale do tego potrzeba już troszkę wyczucia z odległościami

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    28.10.2012
    Posty
    96
    Serwer
    Złota Góra
    Kawał dobrej roboty. Szacun

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    22.06.2014
    Posty
    72
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Witam,

    Bardzo fajny poradnik.
    Z pewnością będzie stanowił bazę dla wielu graczy rozpoczynających swoją przygodę z kolonizacją.
    Pozdrawiam

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    19.11.2012
    Posty
    97
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    ok, fajnie, fajnie...

    ale jak takiego dziada usadowić?


    http://prntscr.com/6szomu

    ustawiłem atak na 50 + 50 oraz drugą fale z koni, po bólach się udało pokonać obóz pierwszej fali.

    jest jakiś sposób na liczenie składu do takich obozów bo wg tego co jest wyżej napisane powinno być wysłane 80 koni i 50 łuków
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby powiększyć. 

Nazwa: 80 plus 80.jpg, 
wyświetleń: 229, 
rozmiar: 63.5 KB, 
ID: 2455.  

  6. #6
    Osadnik Awatar Scrool
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    226
    Serwer
    Słoneczny Gród
    :-) dzięki

  7. #7
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    16.12.2012
    Posty
    292
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez agusta222 Zobacz posta
    ok, fajnie, fajnie...

    ale jak takiego dziada usadowić?


    http://prntscr.com/6szomu

    ustawiłem atak na 50 + 50 oraz drugą fale z koni, po bólach się udało pokonać obóz pierwszej fali.

    jest jakiś sposób na liczenie składu do takich obozów bo wg tego co jest wyżej napisane powinno być wysłane 80 koni i 50 łuków
    Obecnie tylko kalkulator: https://546e810ba39faf8b8d5e4e7971e6...dfb3BfRUtxZTg/
    Warto zajrzeć jeszcze do: http://forum.thesettlersonline.pl/th...wa%C4%87-wyspe

    Ja bym dał 56 konnych i 44 łuczników - zostaje 11 łuczników
    Za każdym razem sprawa wygląda inaczej. Na cienia normalnie najlepiej dać 40 konnych - straty 27 (minimalny skład to 32 konnych)
    Pamiętaj że zawsze najbardziej optymalnym składem jest 20 jednostek (walczą dłużej wyrządzą więcej szkód)
    W tym przypadku lepiej jest dać 56 konnych ponieważ na bosa zostanie 20 jednostek - dawanie więcej nie ma sensu bo pozostałych 20 łuczników wyrządzi więcej szkód z mniejszymi stratami


    PS
    Na 80 rekrutów optymalny skład to: 38 łuczników - straty to 24 (Minimalny skład to 32 straty to 28)
    Na 80 łuczników optymalny skład to: 47 konnych - straty to 36 (Minimalny skład to 43 straty to 41)

    @edit:
    Można dać jeszcze
    32 łuczników i 68 konnych - zostanie 4 łuczników i 5 konnych
    Ostatnio edytowane przez Boskicom ; 13.04.2015 o 10:23

  8. #8
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Poradnik w porządku, ale nadaje się faktycznie dla tych którzy dopiero zaczynają ekspedycje i startują z poziomem 1 kolonii. Na wyższych poziomach ratuje tylko symulator wspomniany przez Boskicom. Może się zdarzyć że we wrogich obozach będzie np 120 jednostek, a w obozie bossa wyspy 160 + boss co może wymagać ataku na 2 fale bo 100 naszych jednostek nie da rady. Do tego na wyższych poziomach dochodzą "sztuczki" wrogów w postaci np. wystawiania 20 jednostek początkowych w pierwszej paczce, ale niekoniecznie w kolejnej będzie kontynuacja tymi samymi jednostkami, dlatego trzeba uważać jakie jednostki wroga pojawiają się jako kolejne żeby nie zaliczyć wtopy. Załóżmy wrogi obóz 60 łuczników + 60 mieczników, my wysyłamy konnych + łuczników. Początkowo wróg wystawia łuczników, my jako pierwszych wystawiamy konnych, ale jak wróg w kolejnej paczce wystawi mieczników a my się zagapimy i nie podmienimy w porę naszych konnych na łuczników, to może się okazać że przegramy walkę choć wysłaliśmy wygrywający skład.

    Co do bloków, to raczej nie czas jest tu ważny, tylko ilość rund. To też można sprawdzić w symulatorze. Jedna runda walki to odległość między dwoma sąsiednimi "palikami" atakującego generała, czyli blok musi trwać tyle rund, żeby atakujący generał zdążył przejść przez blokowaną strefę. Wiadomo, że nie należy ustawiać bloków "na styk" tylko z jakimś zapasem, ale liczenie palików zdecydowanie ułatwia sprawę.

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    19.11.2012
    Posty
    97
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    panowie, to ja pomęczę jeszcze z tematem...

    miałem dziś klasyczną sytuacje, jeden obóz blokuje a drugi z bosem atakuje, nic trudnego.

    ale...
    puściłem gienków, pierwsza fala weszła w blok a za chwile drugi gienio wszedł w oznaczoną czerwoną strefę i został przechwycony. pomyślałem że źle ustawiłem blok, no nic, amatorom się zdarza. odwołałem gienia z głównego ataku, ten z bloku zakończył zmagania, wrócił, dostał pakiet z krzyżykiem, dostał nowe wojo blokowe z naddatkiem, puściłem ponownie blok, odczekałem dłużej z puszczeniem gienia głównego ataku i...

    - blok wszedł, zaczęła się walka
    - gienio głównego ataku był poza czerwoną strefą
    - gienio głównego ataku wszedł w czerwoną strefę blokowanego ataku
    - gienio głównego ataku został przechwycony przez obóz blokowany w którym już trwała walka - obóz dalej miał czerwoną strefę wokół siebie

    miął ktoś coś takiego i jak z tym walczyć ??

    obrazek poglądowy, widać na nim jak gienio głównego ataku został przechwycony przez blokowany obóz, jego ścieżka była daleko od tego blokowanego

    http://prntscr.com/6ts6qr
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby powiększyć. 

Nazwa: przechwyt.jpg, 
wyświetleń: 223, 
rozmiar: 20.4 KB, 
ID: 2457.  

  10. #10
    Początkujący Osadnik Awatar Piasecznik
    Dołączył
    14.08.2014
    Posty
    2
    Serwer
    Kolonia
    najlepszy poradnik na forum i zniknął !

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.