Zobacz wyniki ankiety: Co sądzisz o wyspie dla gildii

Głosujących
13. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • dobry pomysł, jestem za

    8 61.54%
  • nie mam zdania lub mam lepszy pomysł (opisz w poście)

    1 7.69%
  • kiepski pomysł, jest dobrze tak jak jest

    4 30.77%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Wyspa Gildii

  1. #1
    Początkujący Odkrywca Awatar M0rdechaj
    Dołączył
    07.03.2012
    Posty
    363
    Serwer
    Kolonia

    Wyspa Gildii

    Ostatnio wpadłem na pomysł stworzenia wyspy gildii, do której dostęp mieliby członkowie danej gildii o ile posiadają siedzibę gildii na swojej wyspie.

    Na wspomnianej wsypie gildii znajdowałby się magazyn, bank gildii na poziomie 1, reszta budynków byłaby nieaktywna aż do momentu wybudowania ale cały czas widoczna.

    Teraz wytłumaczę po co jest bank gildii i magazyn.
    Bank gildii byłby swego rodzaju oknem transferu pomiędzy wyspą gracza a wyspą gildii. Każdy kto miałby bank na swojej wyspie mógłby wkładać surowce do baku. Na wyspie gildii lider lub jego zastępca mógłby przenieść surowce z banku do magazynu. Surowce z magazynu mogłyby być wykorzystane do rozbudowy budynków gildyjnych.

    Budynki, które powinny znaleźć się na wyspie:
    - bank gildii (możliwość rozbudowy do poziomu 5, każdy poziom zwiększa pojemność)
    - magazyn gildii (możliwość rozbudowy do poziomu 5, każdy poziom zwiększa pojemność)
    - mennica gildii (produkcja 20 monet gildii na 1 poziom, 100 na 5 poziomie /24h)
    - las gildii (produkcja bali egzotycznych 50 na 1 poziomie, 250 na 5 poziomie /24h)
    - kopalnia granitu gildii (produkcja granitu 50 na 1 poziomie, 250 na 5 poziomie /24h)
    - kopalnia saletry gildii (produkcja saletry 30 na 1 poziomie, 150 na 5 poziomie /24h)
    - kopalnia tytanu gildii (produkcja granitu 30 na 1 poziomie, 150 na 5 poziomie /24h)
    - mur obronny (pełni jedynie funkcje symboliczna, możliwa rozbudowa do poziomu 5)
    - wieża obserwacyjna (dzięki niej każdy członek gildii będzie mógł zajrzeć na wyspę innej wybranej gildii, raz dziennie na poziomie 1, 3 razy na poziomie 5)
    - pomnik założyciela (funkcja ozdobna, możliwość rozbudowy do poziomu 5)
    - budynek cud świata/cud gildii (budynek potrzebujący masę surowców na wybudowanie, w którym będzie można tworzyć premie do bufowania budynków gildyjnych, możliwość rozbudowy do poziomu 5, każdy poziom skraca czas wytwarzania premii. Do jego budowy byłyby potrzebne przeróżne surowce, transportowane w etapach. Np na poziom 1 byłoby 40 etapów, i tak 1 etap potrzeba 60k marmuru, 2 etap 40k ryb jako pożywienie dla robotników, 3 etap 60k desek, itd. Trzeba mieć na uwadze, że magazyn gildii będzie miał ograniczoną pojemność, stąd te etapy.)

    Można by stworzyć kooperacyjne przygody, na które będzie można zapraszać tylko członków gildii, wtedy mur, który nie spełnia teraz żadnego zadani będzie mógł dodawać premie do obrony jednostkom gracza.

    Surowce z produkcji kopalń, mennicy lasu wędrują do magazynu gildii na wyspie a stamtąd lider może przerzucić je do banku, gdzie mają dostęp członkowie gildii. Miałoby to na celu wspomóc graczy słabszych, jednocześnie gracze silniejsi mogliby wydać nagromadzone surowce.

    Ponadto nadałoby to istnieniu gildii dodatkowy sens, bo aktualnie w gildii siedzi się tylko po to, żeby robić zadania gildyjne i mieć monety. Wszystko inne możemy w zasadzie robić bez gildii.

    Ranking gildii mógłby być dodatkowo mierzony ilością wydanych surowców na wyspie gildyjnej w celu wybudowania budynków.

    Poniżej przykładowy wygląd wyspy (grafiki jedynie obrazują wygląd budynków):

    Ostatnio edytowane przez M0rdechaj ; 05.04.2015 o 16:10

  2. #2
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    16.12.2012
    Posty
    292
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Bank gildii był już nawet na testowym i z tego pomysłu zrezygnowano więc na pewno do niego nie wrócą

    @edit:
    a poza tym nie mówię ze pomysły są złe ale już dawno zgłaszane

  3. #3
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez M0rdechaj Zobacz posta
    Bank gildii byłby swego rodzaju oknem transferu pomiędzy wyspą gracza a wyspą gildii. Każdy kto miałby bank na swojej wyspie mógłby wkładać surowce do baku. (..)
    Surowce z produkcji kopalń, mennicy lasu wędrują do magazynu gildii na wyspie a stamtąd lider może przerzucić je do banku, gdzie mają dostęp członkowie gildii. Miałoby to na celu wspomóc graczy słabszych, jednocześnie gracze silniejsi mogliby wydać nagromadzone surowce
    Dokladnie to samo mozna osiagnac juz dzisiaj poprzez zwykly handel, bez koniecznosci marnowania miejsca na wyspie na dodatkowe budynki gildyjne.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #4
    Początkujący Odkrywca Awatar M0rdechaj
    Dołączył
    07.03.2012
    Posty
    363
    Serwer
    Kolonia
    Tak wiem, że był bank dlatego ująłem go w tym pomyśle.

    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Dokladnie to samo mozna osiagnac juz dzisiaj poprzez zwykly handel, bez koniecznosci marnowania miejsca na wyspie na dodatkowe budynki gildyjne.
    To ma być osobna wyspa, czytaj uważnie, na wyspie gracza byłby tylko bank gildii, jeden dodatkowy budynek to jeszcze nie tragedia.

  5. #5
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jeden zbedny budynek to jeden zbedny budynek.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  6. #6
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    16.12.2012
    Posty
    292
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez M0rdechaj Zobacz posta
    Tak wiem, że był bank dlatego ująłem go w tym pomyśle.
    To po co ten post? Sorry ale pomysły z bankiem i osobną wyspą już dawno były poruszane i nikt twojego pomysłu dalej nie popchnie bo po co jak już raz były zgłaszane?

  7. #7
    Odkrywca
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    815
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jaki jest cel robienia ankiety publicznej? Pytanie ogolnie, bo nie za bardzo rozumiem koncepcje?

    Ogolnie pomysl z osobna wyspa gildia nadalby dodatkowego sensu gildiom, zwiekszyl lojalnosc wobec gildii (jak juz sie wpakowalo x surowcow), oraz zmniejszyl przyjmowalnosc "duszy" tylko dla zwiekszenia liczebnosci. Pytanie, jak zapobiec sytuacjom, kiedy gracz wpakowal ilestam w gildie, po czym zostal wyrzucony przez szefa, ktory tylko chcial sie nachapac surowcow?...

    Jestem jednak przeciwna pominikowi zalozyciela, oraz rankingowi opartemu na ilosci wydanych surowcow - gildie zalozone pozniej mialyby problemy ze wspolzawodnictwem ze dluzej istniejacymi.

    Baaaardzo ciekawa koncepcja z przygodami wewnatrz gildii, miodzik dla mnie

  8. #8
    Odkrywca
    Dołączył
    29.02.2012
    Posty
    815
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Boskicom Zobacz posta
    To po co ten post? Sorry ale pomysły z bankiem i osobną wyspą już dawno były poruszane i nikt twojego pomysłu dalej nie popchnie bo po co jak już raz były zgłaszane?
    Bo postep i rozwoj to m in ponownie probowanie po porazce?...

  9. #9
    Początkujący Odkrywca Awatar M0rdechaj
    Dołączył
    07.03.2012
    Posty
    363
    Serwer
    Kolonia
    A dlaczemu ankieta ma być tajna?

    Cytat Zamieszczone przez Boskicom Zobacz posta
    Sorry ale pomysły z bankiem i osobną wyspą już dawno były poruszane i nikt twojego pomysłu dalej nie popchnie bo po co jak już raz były zgłaszane?
    Uczepiliście się tego banku ale nikt nie zaproponował alternatywy. Chciałem wykorzystać już istniejący pomysł jednak równie dobrze surowce z domu władyki można by przesyłać bezpośrednio do magazynu gildii, tak jak kiedyś balony na evencie.
    Może i pomysł kiedyś tam był ale trzeba próbować, niech w grze się coś dzieje.
    Co do współzawodnictwa, no niestety zawsze będzie dysproporcja pomiędzy nowymi a starymi gildiami/graczami.

  10. #10
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    16.12.2012
    Posty
    292
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez M0rdechaj Zobacz posta
    Uczepiliście się tego banku ale nikt nie zaproponował alternatywy. Chciałem wykorzystać już istniejący pomysł jednak równie dobrze surowce z domu władyki można by przesyłać bezpośrednio do magazynu gildii, tak jak kiedyś balony na evencie.
    Może i pomysł kiedyś tam był ale trzeba próbować, niech w grze się coś dzieje.
    Co do współzawodnictwa, no niestety zawsze będzie dysproporcja pomiędzy nowymi a starymi gildiami/graczami.
    Osoby decydujące o wyglądzie gry siedzą w Niemczech - i uwierz mi na słowo że nie zaglądają na nasze forum - Moderatorzy wysyłają nowe pomysły z forum do polskiego odział BB a stamtąd informacja idzie dalej. Powtarzanie starych pomysłów nie ma sensu ponieważ nikt ich dalej nie wysyła - informacje takie pojawiały się na forum już kilka razy i to nie raz za sprawą CM.
    A uczepiliśmy się tego banku bo BB zrealizowało pomysł, wprowadziło na serwer testowy i zrezygnowali z wprowadzenia do gry (nie odłożyli tylko zrezygnowali) a ty walisz głową w mur prosząc ich o przywrócenie go

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.