Zobacz wyniki ankiety: Niewyczerpana Szybka Kopalnia Żelaza

Głosujących
185. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, świetny pomysł

    139 75.14%
  • Nie, szkoda mi kleju

    33 17.84%
  • Obojetne

    13 7.03%
Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 66

Wątek: Niewyczerpana Szybka Kopalnia Żelaza

  1. #41
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    14.02.2013
    Posty
    6
    Serwer
    Czarci Gaj
    fajnie było by mieć taką kopalnie

  2. #42
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Można by powiedzieć że taka kopalnia, czy kilka kopalń byłaby jakimś ułatwieniem w grze. Wszystko zależy jak na to patrzeć.
    Wg mnie lepszą opcją byłoby rozwinięcie gry niż jej ułatwianie w tak prosty sposób jak kupienie tej kopalni/kopalń za klejnoty.

    Najwięcej czasu w grze poświęca się robieniu przygód (przynajmniej tak mi się wydaje). Gra jest tak skonstruowana, że o ile na początku gry robimy "słabsze" przygody, to z czasem robimy te "trudniejsze", czy inaczej te, które opłaca nam się robić, bo chyba mało jest osób które na 50+ lvlu robią bagienną wiedźmę czy okradać bogatych (to tylko przykład przygód).

    Wiem z doświadczenia, że jeśli ktoś robi w miarę systematycznie "krawców", oczywiście z wymianą dropa, to jest w stanie zebrać tyle dosypek do rudy żelaza, żeby spokojnie doładowywać przynajmniej 2 kopalnie żelaza na 6 poziomie, a przy okazji je bufować na okrągło bez obawy że kopalnie się zawalą i można to robić nawet przy użyciu bufka x4 (torba tęczowego śniegu).
    Jeżeli można to osiągnąć w przypadku kopalń żelaza, to pewnie można też zrobić to samo w przypadku kopalń węgla, złota czy rudy miedzi, czy nawet złóż kamienia/marmuru. Wszystko zależy od przygód które robimy.

    Wydaje mi się że podnosząc budynki gra powinna być bardziej ułatwieniem, a niestety tak nie jest, bo to czy mamy budynek na 1 poziomie, czy na 6 nie zmienia faktu ile geolog odkryje nam złoża, niezależnie od poziomu budynku przeważnie tyle samo. Sęk w tym że różnica będzie tylko w szybkości wydobycia złoża.
    Po prostu gra miała jakieś tam założenia na pewnym etapie gry, a potem już chyba nikt nad tym nie myślał co będzie dalej (chodzi o złoża).

    Nie będę się już rozpisywał dokładnie co i jak, bo raczej nie ma to sensu i po prostu mi się nie chce, ale myślę że to modyfikacja przygód powinna być na 1wszym miejscu (czy dodanie nowych), bo to one mają wpływ na grę, a nie dodawanie kolejnych budynków które i tak do gry mało co wniosą, po co mi nowy budynek jak przygody za mnie nie zrobi.
    Ja bym to widział tak (i to tylko przykład).
    Zmodyfikowanie przygód oraz dosypek w dropie, na zasadzie: nie robię "okradać bogatych" na 60 lvl bo dla mnie jest to nieopłacalna przygoda pod względem dropa czy expa, tylko jej modyfikacja wg poziomu gracza, czyli zwiększenie dropu jak i expa łącznie z dosypkami do złóż
    - trudność 4/10, lvl 26
    - trudność 6/10, lvl 46
    - trudność 8/10, lvl 66
    Chyba nie byłoby problemem zwiększyć ilość wojsk w obozach, nawet na 1-3 fale dla generałów.

    Przydało by się też zwiększenie ilości surowców w złożach w zależności od posiadanego lvl gracza.

    Podsumowując, wiadomo że budowanie kopalń zajmuje nam sporo czasu w grze, ale z drugiej strony jednak wchodzimy do gry i mamy jakieś zajęcie, jeżeli tak wszystko będą upraszczać z produkcją czy wydobywaniem, to ludzie będą wchodzili do gry tylko po to żeby pozbyć się wojska na przygodach, a z czasem nawet i to stanie się nudne, dlatego jestem za modyfikacją kopalń/złóż/przygód niż za dodaniem jakichkolwiek budynków niewyczerpalnych albo produkujących coś z niczego, bo ogólnie jest to fajne, ale jakby pozbawia nas ciągłego siedzenia w grze.

    Tak czy siak, nie musi się to podobać co napisałem, ale ja zawsze jestem za tym, co przydało by się przeciętnemu graczowi, a nie za tym co przydało by się garstce graczy których akurat stać na wydawanie klejnotów, a czytając ten czy podobne tematy mam takie wrażenie co przydało by się im, nie innym.

    Co do tematu, to jestem na nie, nawet gdyby taka kopalnia miała kosztować 10 klejnotów.
    Ostatnio edytowane przez Androm3da ; 16.04.2016 o 13:34

  3. #43
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Androm3da Zobacz posta
    Chyba nie byłoby problemem zwiększyć ilość wojsk w obozach, nawet na 1-3 fale dla generałów.
    Problem w tym ze to nie problem ;p

    BB sobie moze pozmieniac cyferki bez problemow. Rzecz w tym, ze trudnosc pokonania obozow nie rosnie liniowo ze wzrostem ilosci jednostek w obozach, w szczegolnosci jesli w obozie jest jakis miniboss. Tak wiec jakiekolwiek radosne zmiany cyferek pociagaja za soba znacznie powazniejsze konsekwencje niz sie moze wydawac.

    Kwestia nr 2 to to, ze mamy stos roznych przygod z roznymi szansami zdobycia, jesli zaczna sie skalowac to mozna sie spodziewac ze ciezar gry przeniesie sie znowu na wynalazki typu wyspa piratow ktora dysponujac odpowiednia iloscia wojska bedzie sie dalo skonczyc w pol godziny nawet jesli "trudnosc" bedzie mocno przeskalowana.
    Nie wprowadzi to roznorodnosci w wykonywanych przygodach tylko co najwyzej zmieni sklad podium, najpewniej o te najlatwiejsze z najtrudniejszych.

    Ponadto nie wiem co za idiota wymyslil slowo "dosypka" na okreslenie doladowan surowcow z ktorych wiekszosc to kopaliny.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #44
    Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    88
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Może w pierwszej kolejności niech zwiększą limit kopalni kleju, przynajmniej do 15.

  5. #45
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez kuyaviak Zobacz posta
    Może w pierwszej kolejności niech zwiększą limit kopalni kleju, przynajmniej do 15.
    co tam 15, niech dadza bez limitu ;p
    "Everybody lies"

  6. #46
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    28.02.2013
    Posty
    24
    Serwer
    Kolonia
    Popieram pomysł

  7. #47
    Osadnik
    Dołączył
    16.02.2012
    Posty
    185
    Serwer
    Nowa Ziemia
    za, koszta nie grają roli

  8. #48
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez elitek Zobacz posta
    za, koszta nie grają roli
    grają grają, bo jak bb wysoli 100k za kopalnie to nie będzie opłacalna ;p
    "Everybody lies"

  9. #49
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    12.03.2012
    Posty
    361
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Misiorww Zobacz posta
    grają grają, bo jak bb wysoli 100k za kopalnie to nie będzie opłacalna ;p
    aż tak się nie rozpędzą, 30k dla mnie górna granica opłacalności

  10. #50
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    30k to bylaby dla mnie gorna granica oplacalnosci rok temu, obecnie nie zaklapcilbym za taka nic - z powodu zmieniajacych sie warunkow na serwerze zelazo jest mi obecnie niepotrzebne do niczego.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 7 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.