Zobacz wyniki ankiety: Niewyczerpana Szybka Kopalnia Żelaza

Głosujących
185. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, świetny pomysł

    139 75.14%
  • Nie, szkoda mi kleju

    33 17.84%
  • Obojetne

    13 7.03%
Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 66

Wątek: Niewyczerpana Szybka Kopalnia Żelaza

  1. #11
    Odkrywca
    Dołączył
    19.05.2013
    Posty
    1,178
    Serwer
    Złota Góra
    Mimo wszystko opłacałoby się dużo za nią dać
    CENOWA DEMOLKA
    Najtaniej - tylko u Polka!


    Zgarnij już teraz najlepsze oferty -> waga Polk

  2. #12
    Początkujący Odkrywca Awatar broda102
    Dołączył
    06.12.2012
    Posty
    399
    Serwer
    Złota Góra
    Jak najbardziej ;p

  3. #13
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    16.12.2012
    Posty
    292
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Ze wzgledu na to ze sie nie da znalezc szybkich zloz zelaza taka kopalnia jest na wstepie 2x gorsza od tej do miedzi. stad cena 15k wydaje mi sie rozsadna, jesli dla osiagniecia takiego samego efektu na wejscie musisz wydac 30k.
    Miedzi kosztowała 20k zanim wprowadzono ulepszenia geologa więc argument raczej nie trafiony. A poza tym na niewyczerpalna możesz dawać premie x4- na moim serwerze zaczyna to być opłacalne

  4. #14
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Boskicom Zobacz posta
    Miedzi kosztowała 20k zanim wprowadzono ulepszenia geologa więc argument raczej nie trafiony. A poza tym na niewyczerpalna możesz dawać premie x4- na moim serwerze zaczyna to być opłacalne
    Mozna dawac, na jedna i na druga - wiec nie wiem co to za argument

    A co do miedzianej malo mnie obchodzi co bylo, wazne co jest. Zelazo produkuje sie wolniej i potrzeba go duuuuzo wiecej, wiec nie ma powodu zeby kopalnie kosztowaly wiecej, skoro i tak trzeba bedzie ich kupic kilka zeby ich uzywanie mialo sens. Podstawa sprzedazy - najwieksze zyski ciagnie sie nie z wysokich cen tylko z duzej ilosci potencjalnych klientow.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  5. #15
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jak najbardziej za, obecnie każda nowość pożera żelazo, a źródeł w stosunku do potrzeb jest mało

  6. #16
    Lipek
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Mozna dawac, na jedna i na druga - wiec nie wiem co to za argument

    A co do miedzianej malo mnie obchodzi co bylo, wazne co jest. Zelazo produkuje sie wolniej i potrzeba go duuuuzo wiecej, wiec nie ma powodu zeby kopalnie kosztowaly wiecej, skoro i tak trzeba bedzie ich kupic kilka zeby ich uzywanie mialo sens. Podstawa sprzedazy - najwieksze zyski ciagnie sie nie z wysokich cen tylko z duzej ilosci potencjalnych klientow.
    Tak, tylko z drugiej strony, skoro jest duzy popyt/zapotrzebowanie na zelazo i jego pochodne, to BB wiedzac o tym zawola pewnie wiecej. Jak dla mnie taka kopalnia moze i kosztowac rybe, ale patrzac na to realnie, wg BB to pewnie zarzada tych 30-40k za kopalnie zelaza bez dna.

  7. #17
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    16.12.2012
    Posty
    292
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Mozna dawac, na jedna i na druga - wiec nie wiem co to za argument
    A co do miedzianej malo mnie obchodzi co bylo, wazne co jest.
    Taki sam jak twój z porównaniem czasu produkcji w miedzianej.

    Ruda miedzi i żelaza to podstawy dwóch osobnych łańcuchów produkcyjny więc co ma piernik do wiatraka? Przemysłowe mogą pracować z takim samym czasem a złota była droższa od żelaza od 20% jak dobrze pamiętam - twój argument nie ma prawa bytu w tej grze możesz go bronic ale i tak to nic nie zmieni bo BB ma inne kryteria ustalania cen.


    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Podstawa sprzedazy - najwieksze zyski ciagnie sie nie z wysokich cen tylko z duzej ilosci potencjalnych klientow.
    Prawda, ale zapomniałeś dodać że również jedną z podstawowych zasad jest sprzedawać towar w jak najwyższej możliwej cenie. Powiedzmy sobie szczerzę jak by wprowadzili niewyczerpalną żelaza to czy czas produkcji będzie 3 minuty czy 12, osoby które chcą ją kupić i tak to zrobią i dadzą bez większych ale po 20/30k, a BB doskonale zdaje sobie z tego sprawę i na pewno nie da ich taniej.

  8. #18
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Boskicom Zobacz posta
    Taki sam jak twój z porównaniem czasu produkcji w miedzianej.
    Malo interesuje mnie czas produkcji w miedzianej, bardziej obecnosc szybkich zloz

    To co dla mnie jest istotne to ze przy miedzi zysk z tytulu kupna niewyczerpanej to :
    a) brak koniecznosci stawiania nowych kopalnii
    b) mozliwosc spokojnego ulepszenia na lvl5 bez podbijania kosztow i koniecznosci czestszego odbudowywania
    c) efektywniejsze wykorzystanie szybkich zloz ze wzgledu na b)

    W przypadku zelaza zostaje tylko a i b, przez co kopalnia automatycznie jest gorsza juz na starcie.

    Ruda miedzi i żelaza to podstawy dwóch osobnych łańcuchów produkcyjny więc co ma piernik do wiatraka?
    Rozne lancuchy sluzace do produkcji wlasciwie tego samego (wojska), z czego jeden jest gorzej przeskalowany.

    Przemysłowe mogą pracować z takim samym czasem a złota była droższa od żelaza od 20% jak dobrze pamiętam - twój argument nie ma prawa bytu w tej grze możesz go bronic ale i tak to nic nie zmieni bo BB ma inne kryteria ustalania cen.
    nawet jesli mamy 99% pewnosc, ze ten argument do nikogo nie trafi, to jesli nie zostanie uzyty ta pewnosc wzrasta do 100%

    Prawda, ale zapomniałeś dodać że również jedną z podstawowych zasad jest sprzedawać towar w jak najwyższej możliwej cenie. Powiedzmy sobie szczerzę jak by wprowadzili niewyczerpalną żelaza to czy czas produkcji będzie 3 minuty czy 12, osoby które chcą ją kupić i tak to zrobią i dadzą bez większych ale po 20/30k, a BB doskonale zdaje sobie z tego sprawę i na pewno nie da ich taniej.
    Mozemy rozwinac dyskusje i znalezc jeszcze pare 'podstawowych zasad' ale nie zmienia to faktu, ze lepiej oferowar bardziej dostepny i trafic do wiekszej ilosci klientow niz bazowac na lemingach ktore i tak kupia bezwarunkowo.

    Ja np osobiscie bym takiego budynku za 40k nie kupil, bynajmniej nie dlatego ze brakuje mi klejnotowo tylko zwyczajnie daje on za malo w stosunku do zwyklych kopalnii zeby byl warty takiej ceny. Codziennie stawiam 14 kopalnii, jedna niewyczerpana bez zadnych usprawnieni typu szybkosc wydobycia zredukuje mi to do 12, co w wygodzie gry daje mi mniejszy zysk niz 1 silos.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  9. #19
    Odkrywca Awatar Adamynas
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    512
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Lipek Zobacz posta
    Tak, tylko z drugiej strony, skoro jest duzy popyt/zapotrzebowanie na zelazo i jego pochodne, to BB wiedzac o tym zawola pewnie wiecej. Jak dla mnie taka kopalnia moze i kosztowac rybe, ale patrzac na to realnie, wg BB to pewnie zarzada tych 30-40k za kopalnie zelaza bez dna.
    Ciekawe tylko dlaczego BB żąda za proch piaskuna tyle fasolek nie mierz ich swoją logiką bo się człowieku pogubisz

  10. #20
    Lipek
    Cytat Zamieszczone przez Adamynas Zobacz posta
    Ciekawe tylko dlaczego BB żąda za proch piaskuna tyle fasolek nie mierz ich swoją logiką bo się człowieku pogubisz
    Nie wiem dlaczego BB zada za proch wlasnie tyle. Nie pracuje w BB to ci nie odpowiem. Odnosnie niewyczrplanej kopalni zelaza, logicznym jest (wedlug mnie, czyli normalnie, przecietnie myslacego czlowieka) ze przy duzej podazy na zelazo, kopalnia takowa nie bedzie raczej kosztowala 15k klejnotow. Najprawdopodobniej bedzie to cena 20k+ (z naciskiem na +). Ja osobiscie wolalbym dac nawet te 40K za taka kopalnie i miec swiety spokoj z jej wydobyciem, niz kupic przemyslowa i jej pilnowac.

    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Malo interesuje mnie czas produkcji w miedzianej, bardziej obecnosc szybkich zloz

    To co dla mnie jest istotne to ze przy miedzi zysk z tytulu kupna niewyczerpanej to :
    a) brak koniecznosci stawiania nowych kopalnii
    b) mozliwosc spokojnego ulepszenia na lvl5 bez podbijania kosztow i koniecznosci czestszego odbudowywania
    c) efektywniejsze wykorzystanie szybkich zloz ze wzgledu na b)

    W przypadku zelaza zostaje tylko a i b, przez co kopalnia automatycznie jest gorsza juz na starcie.

    Ja np osobiscie bym takiego budynku za 40k nie kupil, bynajmniej nie dlatego ze brakuje mi klejnotowo tylko zwyczajnie daje on za malo w stosunku do zwyklych kopalnii zeby byl warty takiej ceny. Codziennie stawiam 14 kopalnii, jedna niewyczerpana bez zadnych usprawnieni typu szybkosc wydobycia zredukuje mi to do 12, co w wygodzie gry daje mi mniejszy zysk niz 1 silos.
    A ja wlasnie bym kupil, chociazby ze wzgledu na a) i b).
    Ostatnio edytowane przez Lipek ; 10.07.2015 o 16:13

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.