Zamknięty wątek
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Kolonie i jej oborna.

  1. #1
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    09.08.2012
    Posty
    490
    Serwer
    Nowy Świat

    Kolonie i jej oborna.

    Witam, chciałem zapytać o stawianie obrony na koloniach.
    Może ktoś zdradzi podpowie jakie są sposoby stawiania, jak na razie próbuje różnych metod od stawiania obozów mieszanych z kilkoma składami po obozy konkretnych jednostek.
    Efekt mieszany nie zrozumiały jak na razie dla mnie.

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    01.06.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Nowy Świat
    Ja robie tak: ustawiam obrone tak, żeby zmusić agresora do ataku konkretną drogą (wg niego ma być optymalna). Patrze jakie jednostki straci. Jeśli najwiecj musi użyć konnicy to stawiam na łuczników (tych bez bonusu). Maksymalizuje to straty w jednym typie jednostki i jest szansa, że agresorowi zabraknie tego typu jednostki i będzie musiał anulować.
    Ostatnio edytowane przez RobinsonCrusoe ; 02.04.2015 o 09:19

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    190
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Nie ma co się wysilać i tak każdy średnio rozgarnięty gracz odbije wam tą niewielką kolonie...

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    01.06.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Muss Zobacz posta
    Nie ma co się wysilać i tak każdy średnio rozgarnięty gracz odbije wam tą niewielką kolonie...
    Mi sie często udaje obronić.

  5. #5
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    09.08.2012
    Posty
    490
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Muss Zobacz posta
    Nie ma co się wysilać i tak każdy średnio rozgarnięty gracz odbije wam tą niewielką kolonie...
    Odbije nie odbije ale może sie przestraszyć, ja sam odpuszczam jak widzę obronę której nie chce mi się atakować.

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    190
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez RobinsonCrusoe Zobacz posta
    Mi sie często udaje obronić.
    na słonecznym takie przypadki praktycznie nie występują
    Cytat Zamieszczone przez ArturGrab Zobacz posta
    Odbije nie odbije ale może sie przestraszyć, ja sam odpuszczam jak widzę obronę której nie chce mi się atakować.
    przy tych nowych cenach w zbrojowni to bez znaczenia

  7. #7
    Odkrywca
    Dołączył
    10.11.2012
    Posty
    595
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Ja tam stawiam po prostu solidne obozy ze strzelcami w miejscach gdzie musi iść. Obozy mieszane są do bani, przynajmniej kasuje je piechotą bez wysilania się
    Praktycznie co by się nie postawiło i tak da się to podbić tylko nie każdemu się chce

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    01.06.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Nowy Świat
    Tak da się podbić ale można tak ustawiać obronę, żeby było na styk. Nie każdy ma po 2000 jednostek danego rodzaju. A zrobić obronę taką, która wymaga poświecenia około 1000 łuczników (na bogatej dużej kolonii) to żaden problem. Niech jeszcze zlaguje przy bloku i już nie zdążysz dorobić wojska.

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    190
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Przed zmianą cen to się zgodzę ale teraz to nie robi
    Ostatnio edytowane przez Muss ; 02.04.2015 o 19:20

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    01.06.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Muss Zobacz posta
    Przed zmianą cen to się zgodzę ale teraz to nie robi
    Nie rozumiesz mnie Zakładając, że optymalną drogą stracisz 500Pikinieró 600Łuczników i 400Konnych stawiasz na tej drodze limit piechoty (tej bez bonusu)i już musisz bić co najmniej z 1000 dodatkowych jednostek. Używając na nich Łuczników na każdej 100 stracisz 55. Czyli 550 Łuczników + 600 Łuczników i może się okazać, ze braknie woja bo blok nie wyszedł, bo lag itp.

Zamknięty wątek
Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.