Zamknięty wątek
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Kolonie i jej oborna.

  1. #11
    Osadnik
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    190
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez RobinsonCrusoe Zobacz posta
    Nie rozumiesz mnie Zakładając, że optymalną drogą stracisz 500Pikinieró 600Łuczników i 400Konnych stawiasz na tej drodze limit piechoty (tej bez bonusu)i już musisz bić co najmniej z 1000 dodatkowych jednostek. Używając na nich Łuczników na każdej 100 stracisz 55. Czyli 550 Łuczników + 600 Łuczników i może się okazać, ze braknie woja bo blok nie wyszedł, bo lag itp.
    Teoretycznie brzmi fajnie ale w praktyce na małych bogatych koloniach załóżmy że tracę 400-500 jednostek a limit to prawie 1,2k... wiec co się nie postawi to i tak ci taka małą kolonie każdy sprzątnie

  2. #12
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    16.12.2012
    Posty
    292
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez RobinsonCrusoe Zobacz posta
    Tak da się podbić ale można tak ustawiać obronę, żeby było na styk. Nie każdy ma po 2000 jednostek danego rodzaju. A zrobić obronę taką, która wymaga poświecenia około 1000 łuczników (na bogatej dużej kolonii) to żaden problem. Niech jeszcze zlaguje przy bloku i już nie zdążysz dorobić wojska.
    Teoretycznie może i tak ale w praktyce to tylko czcze gadanie - zakładasz że pozostali gracze to idioci. 99% graczy którzy bawią się w kolonie na poziomie 3 to doświadczeni starzy gracze którzy potrafią wybrać wielkość szukanej koloni do posiadanego wojska.

    @edit:
    Jeszcze nie na trafiłem na taką kolonie na poziome 3 gdzie limit wojska był by problem w jej zdobyciu, kilka razy uniemożliwił mi wyczyszczenie wyspy ale nigdy nie przeszkodził w podboju.
    Ostatnio edytowane przez Boskicom ; 04.04.2015 o 00:11

  3. #13
    Osadnik
    Dołączył
    01.06.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Boskicom Zobacz posta
    Teoretycznie może i tak ale w praktyce to tylko czcze gadanie - zakładasz że pozostali gracze to idioci. 99% graczy którzy bawią się w kolonie na poziomie 3 to doświadczeni starzy gracze którzy potrafią wybrać wielkość szukanej koloni do posiadanego wojska.

    @edit:
    Jeszcze nie na trafiłem na taką kolonie na poziome 3 gdzie limit wojska był by problem w jej zdobyciu, kilka razy uniemożliwił mi wyczyszczenie wyspy ale nigdy nie przeszkodził w podboju.
    [IMhttp://scr.hu/0uoo/tth9g tyle w temacie. Tej kolonii mi nikt przez 7 dni nie ruszył a było już sporo ataków. Żeby ją zdobyć z blokami to trzeba poświecić 1500 łuczników czego na pierwszy rzut oka nie widać No i lagi jeszcze

    PS. Jednak się da: http://scr.hu/0uoo/p057c

  4. #14
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    16.12.2012
    Posty
    292
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez RobinsonCrusoe Zobacz posta
    PS. Jednak się da: http://scr.hu/0uoo/p057c
    Ile to sporo? 3? daj zdjęcie ja też mam 35 obronionych ale 95% z nich to ktoś wszedł i wyszedł bez atakowania

    Cytat Zamieszczone przez RobinsonCrusoe Zobacz posta
    [IMhttp://scr.hu/0uoo/tth9g tyle w temacie.[/URL]
    Screen niczego nie wyjaśnia. Powiedział bym raczej że ktoś poziom zbijał - z raportu wynika że gracz nawet nie szedł w stronę bossa.

    Cytat Zamieszczone przez RobinsonCrusoe Zobacz posta
    Żeby ją zdobyć z blokami to trzeba poświecić 1500 łuczników czego na pierwszy rzut oka nie widać No i lagi jeszcze [/URL]
    Możesz mi wyjaśnić dlaczego "Trzeba" poświecić 1,5k łuczników? Zakładam że masz same jednostki walczące w ręcz po drodze do bosa, ale jak zaatakuje twoją kolonie z użyciem 700 łuczników i powiedzmy 900 piechoty to jej nie zdobędę ? oczywiście straty na piechocie będą 20% większe niż na łucznkach ale i tak żaden limit w zdobyciu twojej wyspy mi nie przeszkodzi

  5. #15
    Osadnik
    Dołączył
    01.06.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Nowy Świat
    Tak ale atakując zamiast łucznikami nie dasz rady rozwalić 100 obrońców bo mają lepsze statystyki (i musisz poświecić generała). Co do raportu, gość na pierwszej strefie już musiał 450 łuczników stracić (chyba, że by zrobił blok ale wtedy już później miałby mniejsze pole manewru). I szedł na bosa bo góry torowały przejście (to była jedyna ścieżka). Widocznie zobaczył, że jednak nie da razy podbić i anulował. Co do obron - teraz nie zalicza obrony w stylu wejdzie i wyjdzie.


    PS. Wiadomo, że jak ktoś się uprze to podbije ale jak dobrze obronę się zaplanuje to po prostu nie warto jej atakować. Bogate kolonie poziom 3 łatwo się broni bo dużo jest miejsc na postawienie obrony. Jakby tak było w tych mniejszych lub jakbyśmy my sami decydowali gdzie postawić obóz to byłoby super.
    Ostatnio edytowane przez RobinsonCrusoe ; 04.04.2015 o 11:07

  6. #16
    Osadnik
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    190
    Serwer
    Słoneczny Gród
    A co za różnica czy stracę przy tych nowych cenach łuczników czy konnych i tak tych jednostek potrzeba jest najwięcej a stare taktyki spamowania piechotą nie mają już żadnego sensu bo to tylko strata czasu na produkcji i szkoleniu... Teraz bardziej opłaca się produkować i tracić mniejszą ilość dedykowanych jednostek
    Coby się nie postawiło to i tak zostaje sporo luzu w limicie

  7. #17
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    16.12.2012
    Posty
    292
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez RobinsonCrusoe Zobacz posta
    Tak ale atakując zamiast łucznikami nie dasz rady rozwalić 100 obrońców bo mają lepsze statystyki (i musisz poświecić generała).
    Sorry ale nie uwiężę Ci że masz samych zbirów w pozostałych obozach. Nie jestem żadnym ekspertem koloni ale nie widziałem jeszcze dużej/ogromnej koloni na poz 3 gdzie jest tylko jedna ścieżka do bosa (no chyba że ścieżka rozdzielała się po pierwszej strefie ale takiego przypadku jeszcze nie miałem).

  8. #18
    Osadnik
    Dołączył
    01.06.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Boskicom Zobacz posta
    Sorry ale nie uwiężę Ci że masz samych zbirów w pozostałych obozach. Nie jestem żadnym ekspertem koloni ale nie widziałem jeszcze dużej/ogromnej koloni na poz 3 gdzie jest tylko jedna ścieżka do bosa (no chyba że ścieżka rozdzielała się po pierwszej strefie ale takiego przypadku jeszcze nie miałem).
    Nie wierz tylko patrz:

    Tam gdzie masz miecz to albo zbiry 120 albo moja obrona 100. Na czerwono to ścieżka wg mnie najlepsza, na zielono alternatywa którą wybrał atakujący (tylko tam większe straty będą). Nie ma bata, żeby nie stracić około 1500 łuczników po prostu się nie da. Dodatkowo najmarniej po 500 konnych i piechoty.
    Ostatnio edytowane przez RobinsonCrusoe ; 04.04.2015 o 15:13

  9. #19
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    16.12.2012
    Posty
    292
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Nie będę się z tobą spierał twierdzisz że masz samych zbirów to i może masz, ale na pewno takie kolonie jak istnieją to są wyjątkowo rzadkie.
    Ostatnio edytowane przez Boskicom ; 04.04.2015 o 18:10

  10. #20
    Początkujący Odkrywca Awatar M0rdechaj
    Dołączył
    07.03.2012
    Posty
    363
    Serwer
    Kolonia
    Z tego co zaobserwowałem na niektórych koloniach gracze robią obronę typu np: 9 konnych, 9 łuczników, 9 piechoty, 9 bucefał, 9 mistrz łuku, 9 mistrz pojedynków, albo jeszcze inne dziwniejsze składy. Ta taktyka jest bez sensu bo walczymy w grupach po 20 jednostek. W tym wypadku 20:9 to ogromna przewaga a co za tym idzie minimalne straty. Nawet nie zmieniając jednostek, tylko wysyłając byle jakie na taki obóz, straty są niewielkie.
    Jeśli już tworzymy obóz musimy wybrać minimum te 20 jednostek jednego typu. Walka 20:20 zapowiada sama w sobie duże straty Ja osobiście preferuje cały obóz jednego typu czyli np: 60 piechoty. Atakując (bez blokowania) musimy wysłać minimum 42 łuczników szturmowych, co oznacz duże straty żelaza. Kilka takich obóz, gdzie trzeba atakować dużą liczba łuczników i podbijanie staje się mało opłacalne, a do tego dochodzą jeszcze obozy bandytów. Tutaj można zerknąć na tabele z wykazem strat z ataków jednostek obronnych. Oczywiście dochodzi do tego odpowiednia taktyka, bloki itp. ale moim zdaniem to najlepszy sposób. Wybór jednostek obronnych zależy od nas, sądzę że najlepiej wybrać jeden rodzaj do wszystkich obozów. Istnieje szansa, że atakujący nie będzie posiadał aż tylu łuczników, konnych czy piechoty żeby uporać się z obozami.
    Ostatnio edytowane przez M0rdechaj ; 04.04.2015 o 23:47

Zamknięty wątek
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.