Strona 1 z 11 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 104

Wątek: Odnosnie Eventu wielkanocnego

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    02.03.2013
    Posty
    84
    Serwer
    Kolonia

    Odnosnie Eventu wielkanocnego

    Postanowiłem przeczytać wasze uwagi z Dev Bloga i takie spostrzeżenia mi się nasuneły:

    "Podczas projektowania wydarzenia do TSO, jednym z naszych celów jest taki event, który jest osiągalny dla wskazanej grupy graczy. Losowy przykład: Wszyscy gracze z poziomami między 36-50 powinni móc zdobyć najwyższą nagrodę z wydarzenia. Oznacza to, że zbalansowanie bazuje na założeniu, że jako gracz zaczynasz z ‘0’ surowców eventowych, gdyż, logicznie rzecz biorąc, właśnie to jest najniższym wspólnym mianownikiem."

    moim zdaniem pudło, osiągnięte zbalansowanie jest fikcyjne. aby zdobyć niektóre osiągnięcia należy mieć trochę ponad odkrywców możliwych do zdobycia za klejnoty - czyli mamy tu nawiązanie do poprzednich eventów, uścislając albo trzeba mieć wielkiego farta by dysponując odkrywcami rubinowymi osiągnąć 3200 pisanek, albo mieć odkrywców z zeszłych eventów.


    " Potrzebna była poważna zmiana w celu ulepszenia 2 aspektów: Fair play, niezależnie od stażu w grze oraz balansu rozgrywki."

    kolejne pudło - powód podany powyżej.

    "Poczynając od Wielkanocy 2015, wszystkie przyszłe wydarzenia będą podlegać tym samym zasadom.
    Każdy event będzie posiadał własny surowiec, który zostanie zamieniony na końcu wydarzenia."

    Moim zdaniem błąd. jest to sprzeczna informacja z zeszłoroczną. Lepszą opcją byłoby wprowadzanie nowych zasad z rocznym wyprzedzeniem.

    "Naszym celem było zapewnienie takiego samego wyzwania i początkowych warunków dla wszystkich graczy walczących o nagrody. Ponadto każdy będzie miał okazję do wykorzystania starych Pisanek, by zdobyć przedmioty z 2014, których im brakuje. "

    Informacja podana w czasie przyszłym - czyli mogę się spodziewać że sklep z towarami za pisanki w kropki będzie jednak kiedyś udostępniony i będą dokładnie te same towary co w czasie eventu z 2014r. (jednak nie widze związku waszego "celu" z datą otwarcia sklepu dla starych pisanek).

    "Wszystkie przedmioty ze sklepu z Wielkanocy 2014 będą dostępne,
    z wykorzystaniem tych samych limitów, które były widoczne we wczesnej wersji na serwerze testowym. "

    To umacnia mnie w przekonaniu że sklep będzie taki jak w 2014 roku.

    Proszę o potwierdzenie czy umiem czytać ze zrozumieniem, gdyż przy bb zaczynam w to wątpić. dodatkowo chciałem się zapytać - czym się kierowaliście zmianą ilości przynoszonych pisanek przez odkrywców.

    jak już sobie nabazgrałem tak się zastanawiam czy ktoś z bb na ten post odpisze, gdyż mam wrażenie że ktoś tu nabrał wody w usta.

    #edit
    postanowiłem zamieścić link do tekstu na którym opierałem swoje rozważania:
    http://forum.thesettlersonline.pl/th...Wielkanoc-2015
    Ostatnio edytowane przez MonstrumR ; 06.04.2015 o 15:13

  2. #2
    Odkrywca
    Dołączył
    28.02.2014
    Posty
    596
    Serwer
    Złota Góra
    Bo event letni ze starymi surowcami eventowymi totalnie nie będzie miał związku z wielkanocą, haloween, bożonarodzeniem, ani piłkarskim (choć najbliżej tego piłkarskiego jest ;p). Proponowałem już by zaraz po tym evencie otworzyli kolejny event do wyzbycia się starych żółtych pisanek. To by było OK. Sprostało by to na zapotrzebowanie graczy na mini eventy, kiedy gra odżywa i jest jakiś realny cel po coś atrakcyjnego.

    Umiesz czytać ze zrozumiem, to samo powiedzieli na filmiku na temat wielkanocy 2015. Ma być identyczny kupiec.
    Mam nadzieje jednak że w tym evencie tez będzie można zdobyć te stare surowce, a nie tylko wyzbywać się zgromadzonych, tak samo jak zrobili z niebieskimi pisankami, by pod koniec eventu zmieniły się np. na 10 monet, albo w magazynie prowiantu, kto ich w porę nie przerobi to będzie miał mniej.
    Ostatnio edytowane przez YAHIKO_FX ; 31.03.2015 o 04:45

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    02.03.2013
    Posty
    84
    Serwer
    Kolonia
    już mniejsza jakie plany mają - czy fajne rozwiązanie czy nie - najważniejsze by się trzymali jednego toru a nie codziennie inne pomysły.

  4. #4
    Początkujący Odkrywca Awatar browar69
    Dołączył
    20.08.2013
    Posty
    364
    Serwer
    Złota Góra
    Żeby było "fair play" to bb musiałoby najpierw oddać wszystkim pieniądze wydane na grę i odebrać wszystkich generałów i odkrywców premium, a potem uczynić grę całkowicie darmową, usunąć kupca, bo przecież między innymi po to niektórzy wydają kasę aby mieć widoczną przewagę nad resztą. Jeśli ta przewaga byłaby niewielka (jak teraz z odkrywcami gdy popsuli balans), to nikt by nie wydał kasy.
    Nigdy nie będzie czy się stoi czy leży 2 tysie się należy.
    Tylko dwie rzeczy są nieskończone: ilość bugów oraz ludzka głupota. Pewne również są tylko dwie – śmierć i nieudana konserwacja. Bo podatki są jak płot, tygrys przeskoczy, szczur się prześlizgnie, a bydło zostanie.

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    02.03.2013
    Posty
    84
    Serwer
    Kolonia
    browar - premium, gienkow, odkrywcow idzie kupic wlasnie za klejki - wszyscy maja do tego dostep. lecz odkrywcy mozliwi do kupienia za klejki nie daja ci duzych szans na uzyskanie ostatniego osiagniecia

  6. #6
    Odkrywca Awatar misiasia
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    646
    Serwer
    Nowy Świat
    są tacy, którzy grają już 3 lata i tacy, którzy dopiero zaczęli. nie ma możliwości, a by każdy mógł zdobyć to samo. też kiedyś zaczynałam, też kiedyś nie miałam możliwości wykupienia wszystkiego u kupca i jakoś żyję (ale co to jest za życie :P ).
    dla mnie nie fair byłoby, gdyby osoby które dopiero przyszły miały tak obniżony pułap, że wszystko mogą sobie zdobyć,a ja w nagrodę za 3 lata gry mam orkę po ugorze
    grasz, to masz, proste - i dla mnie, jak najbardziej fair

  7. #7
    Banned
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    1,750
    Serwer
    Słoneczny Gród
    MonstrumR: Zdobycie 3200 pisanek przez odkrywców jest jak najbardziej realne. Pamiętaj, że początkowo te przynoszone przez szczęśliwych odkrywców nie były doliczane, a mimo to gracze mają już zaliczone to osiągniecie.

    Pozdrawiam
    Mod Zakrecony

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    02.03.2013
    Posty
    84
    Serwer
    Kolonia
    ja nie powiedzialem ze jest nierealne, ja tylko zaznaczylem ze aby tego dokonac trzeba miec odkrywcow z zeszlych lat , co oznacza ze jest wlasnie nawiazanie do poprzedniego eventu. wiadomo nie da sie oddzielic tego, gdyz wiadomo ze czesc bedzie miala profity za poprzednie eventy, ale tu chodzi o dysproporcje jakie sie zrobily przez takie a nie inne zasady/wymogi.

    dodatkowo masz racje modzie, nie byly doliczane, ale popatrz tez jakie ilosci przynosili - moim zdaniem wtedy byly odpowiednio ustawione -czyli umozliwialy zaliczenie wszystkich osiagniec nie posiadajac znacznych profitow z zeszlych eventow

    a mam wrazenie ze glownymi haslami tegorocznego eventu wielkanocnego jest cos w stylu " wszyscy maja rowne szanse" i "brak nawiazania do poprzedniego". hasla te to tak jak z haslami wyborczymi - ladnie brzmia, ale co z tego?
    podkreslam logicznym w moim mniemaniu ze brak nawiazania i rowne szanse i a dodatkowo podkreslam HIPOTETYCZNIE gracz ktory zacza niedawno gre , ma 40 poziom i wydal pareset zlotych powinien moc uzyskac wszystkie osiagniecia, tymczasem tak nie jest.

    edit. w sumie jest realne osiagniecie 3200 pisanek przez odkrywocw klejkowych - wywalac klejki na przyspieszanie, ale wole juz w to nie brnac, gdyz brnac w to mozna dojsc do wniosku, ze 1 odkrywca tawernowy wystarczy.
    Ostatnio edytowane przez MonstrumR ; 31.03.2015 o 15:43

  9. #9
    Osadnik Awatar Szakael
    Dołączył
    05.04.2012
    Posty
    63
    Serwer
    Kolonia
    Modzie Zakręcony, to powiedz mi ilu tych odkrywców trzeba mieć? Bo tu juz nie chodzi o to by słać ich zaraz po powrocie, tu chodzi, że trzeba wykupić cały sklep odkrywców i jeszcze mieć tych z minionych eventów, mam 3 tawernianych 3 szybkich 3 zielonych ślę ich od razu po powrocie i nie dam rady zrobić osiągnięcia(a 9 odkrywców to chyba wcale nie jest aż tak mało), a zadnie z przygodami zajęło mi kilka dni, to jest normalne, że jedno zadanie jest niemal banalnie proste nawet mając małe środki a osiągniecie kolejnego zadania graniczy z cudem i wymaga gór klejnotow?

  10. #10
    Lipek
    Nie chcę tu broń Boże bronić pozycji BB, ale biorąc to wszystko na logikę: ta gra jest oparta na zasadzie Free2Play, czyli każdy pyka sobie w Setków za darmo i każdy ma dostęp do, nazwijmy to - podstawowych czy ogólnodostępnych elementów gry. Tak więc nie płacąc za elementy premium (nie mam tu na myśli konta premium), nie zdobędziemy tej samej ilości dóbr jak gracz który wydaje realne pieniądze na grę. Innymi słowy - chcesz więcej i lepiej zapłać.
    Inną sprawą że BB (i nie tylko BB, inni developerzy i wydawcy robią podobnie) chyba zapomniało, nie wie, albo minęło się z pojęciem MIKROPŁATNOŚCI. Ja rozumiem że aby ta gra się rozwijała to TSO musi przynosić jakiś zysk, ale ludzie w BB - troszkę się opamiętajcie.
    Do tego dochodzi cała masa błędów, niedoróbek, niedopowiedzeń, nieporządanych zmian w trakcie gry/wydarzenia itp. Jak BB nie zmieni podejścia to raczej w niedalekiej przyszłości dojdzie do łączenia serwerów... (czyli początek końca)
    Ostatnio edytowane przez Lipek ; 31.03.2015 o 16:41

Strona 1 z 11 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.