Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 104

Wątek: Odnosnie Eventu wielkanocnego

  1. #11
    Odkrywca
    Dołączył
    28.02.2014
    Posty
    596
    Serwer
    Złota Góra
    Zaraz ktoś ziewnie i powie, już od dawna gadali "to już początek końca", no i co, i nadal gramy i będziemy, tylko z coraz większą niechęcią, ale nie można wszystkiego co dali negować, bo są fajne pomysły, tylko ich realizacja ma coraz więcej do życzenia. W moim osobistym odczuciu, nie wychodzę z takiego założenia "i want to play a game". Jak widzę nagrody za ukończenie ekspedycji i scenariusza że są mizerne to nawet dla ciekawości nie chce mi się w to grać. Wszystko można było przetestować na testowym. Tu chodzi o opłacalność. A nie tylko grać by mieć fun i przesadnie tracić surowce na słabe nagrody.
    Co do mikropłatności od dawna trąbiłem że to zabieg który się sprawdzać mógł przez parę lat, ale umrze śmiercią naturalną. Bo z góry zakładał że gracze na drobiazgi, dodatkowe budynki, funkcje będą wydawać małe "kwoty" co w ostatecznym rozrachunku przynosić będzie większe zyski finansowe dla firm, ale ta zasada istnieje na glinianych nogach , bo zakłada że zawsze się znajdą naiwniacy by te drobne kwoty wydawać i podtrzymywać mikropłatności w niezmienionej formie tak długo jak to możliwe będzie.

  2. #12
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Chodzi o to że zaczyna brakować pomysłów na ulepszenie gry i teraz priorytetem będzie jak najwiecej pieniążków wyciągnąć od graczy przed ostatecznym upadkiem ex-pretendenta do najlepszej gry tego typu.

  3. #13
    Odkrywca
    Dołączył
    28.02.2014
    Posty
    596
    Serwer
    Złota Góra
    Chodzi o to że pomysłów na ulepszenie gry z tym co jest, tylko by stało się sprawniejsze, przyjaźniejsze dla graczy nie brakuje.
    Problem w tym że coraz gorzej się zazębia, tak jakby coraz mniej ogarniali co jaka zmiana czy nowość w grze POPSUJE.
    Nikt nie neguje fajnych pomysłów, tylko to jak nie do końca przemyślany sposób zaczęły funkcjonować w grze, utrudniając coraz bardziej prace nad udoskonalaniem, poprawianiem błędów.
    Zupełnie inna sprawa to taka że jak w gorączce złota tak w pazerności zaczynają zanikać szare komórki, i nie dbać o to czy wszystko się zazębia w grze.
    Wygląda to tak "nie wiedzą co wywoła lawinę, dlatego zachowują się nie ostrożnie."
    Przewidywanie konsekwencji z wprowadzonych zmian i nowości kuleje niestety, a później na łapu capu przy najbliższych konserwacjach łatają. Później gracze są albo mile albo nie mile zaskoczeni.
    Ostatnio edytowane przez YAHIKO_FX ; 31.03.2015 o 17:54

  4. #14
    Osadnik
    Dołączył
    02.03.2013
    Posty
    84
    Serwer
    Kolonia
    Lipek - dalej staram sie podkreslic ze nawet wydajac pieniadze nie jestes w stanie uzyskac osiagniecia.
    mi nie chodzi o to ze eventu nie da sie zrobic bez wsparcia w postaci kupna klejkow - mi chodzi o to ze nawet jak je masz, to masz marne szanse by zdobyc te osiagniecie.

    yahiko - ja w zadnym razie nie mialem na mysli ze glupi pomysl itp, tylko tak jak zaznaczyles dalej, chodzi o realizacje - mam wrazenie ze ktos tu najpierw robi a potem mysli, a gracze sie przez to irytuja bo potem sa zmiany.

    piotrku pvp samo w sobie moim zdaniem jest fajne, ale nie kosztami jakimi trzeba poniesc. moim zdaniem "zysk" z kolonii moglby byc jeszcze mniejszy, ale za to duzo tansze w produkcji. to by moim zdaniem swietnie dzialalo jako odskocznia od przygod (np. wojo ci wraca a to trzasniesz sobie 1 ekspedycje, zeby sie nie nudzic). do tego jednak nie pasuje motyw odkrywcy - to jest zbyt pakowane na sile. takze pomysly jakies tam maja
    Ostatnio edytowane przez MonstrumR ; 31.03.2015 o 18:08

  5. #15
    Lipek
    @MonstrumR
    Osiągnieć wszystkich może i pieniążki nie pomogą zdobyć, ale na pewno cześć punktów tak.

  6. #16
    Osadnik
    Dołączył
    02.03.2013
    Posty
    84
    Serwer
    Kolonia
    no to teraz cytat z dev:
    " Potrzebna była poważna zmiana w celu ulepszenia 2 aspektów: Fair play, niezależnie od stażu w grze oraz balansu rozgrywki."

    i to jest cel, ktory poswiecilem temu watkowi, a nie zastanawianiu sie na temat ile mozna zyskac w evencie majac klejki

    mozna uznac ze cel byl taki, by wszystko podkreslam wszystko dalo sie osiagnac bez nawiazania do poprzednich eventow, ze jest to kwestia determinacji i ilosci posiadanych klejkow (bo te 2 czynniki jako jedyne mozna uznac za wyznacznik majacy wplyw na cel postawiony przez bb)

    generalnie uwazam to, za najwieksza porazke podczas tego eventu
    Ostatnio edytowane przez MonstrumR ; 31.03.2015 o 20:26

  7. #17
    Odkrywca
    Dołączył
    28.02.2014
    Posty
    596
    Serwer
    Złota Góra
    dwojako można interpretować to co zacytowałeś ;p
    1: fair play, nie ważne co kto zdobył już bo to się nie przyda i aktualnego balansu rozgrywki
    2: fair play, nie ważne co kto zdobył
    choć samo stwierdzenie fair play i niezależnie od stażu jest samo wykluczające się, bo i tak fair play nie będzie pomiędzy tymi co już sporo zdobyli a tymi co mało.
    co do balansu rozgrywki bym się przyczepił, bo ledwo on się trzyma
    tego że im więcej kupujesz i uzbierasz klejków to masz łatwiej to oczywiste, nie tylko ubi.bb tak samo robi

  8. #18
    Osadnik
    Dołączył
    02.03.2013
    Posty
    84
    Serwer
    Kolonia
    czytajac calosc http://forum.thesettlersonline.pl/th...Wielkanoc-2015 idzie wyczuc jakie mieli intencje i staram sie odniesc do tego w taki sposob jaki ja to odczulem, dlatego tez w pierwszym poscie dodalem pytanie: czy umiem czytac ze zrozumieniem (gdyby bylo cos z nim nie tak, to wole wiedziec - bo przez to moglem cos zle zrozumiec i nie byloby tematu), chcialem od bb uzyskac pewnosc czy nadajemy na tych samych falach odnosnie tychze intencji, niestety zadnej konstruktywnej odpowiedzi nie dostalem.

    cytaty mialy za zadanie zaznaczyc o jaki fragment mi chodzi. chcialem poprostu pokazac ze ich intencje to jedno, a to co sie dzieje w tso to drugie (niestety). chcialem pokazac ktore fragmenty albo nie zostaly dotrzymane, albo nieprzemyslane. mialem nadzieje ze to w jakis sposob ladnie zobrazuje odpowiedniej osobie, co by moze doszla do wniosku ze mam racje i cala ta sytuacja jest jak jeden wielki zart na pryma aprilis i napisalaby jakies uwagi do wlasciwych osob, ale cos mam wrazenie ze tak sie nie stanie

    czytajac calosc interpretacja nasuwa sie jedna. wiadomo ze nie bede wklejal calosci bo nie o to chodzi. wiadomo ze kazdy fragment wyrwany z kontekstu mozna zrozumiec w dwojaki sposob. dlatego ty mozesz miec problem z interpretowaniem i szukasz roznych mozliwosci.
    Ostatnio edytowane przez MonstrumR ; 31.03.2015 o 21:29

  9. #19
    Odkrywca
    Dołączył
    28.02.2014
    Posty
    596
    Serwer
    Złota Góra
    Uff, to dobrze że tylko mogę mieć problem z interpretowaniem, a nie że go mam, kamień z serca xD

  10. #20
    Lipek
    Cytat Zamieszczone przez MonstrumR Zobacz posta
    [...]chcialem od bb uzyskac pewnosc czy nadajemy na tych samych falach odnosnie tychze intencji, niestety zadnej konstruktywnej odpowiedzi nie dostalem.[...]
    I raczej bym się nie spodziewał że BB_Teromort lub inny BB_Inaoch coś tu sensownego napisze. 1szy nic nie wie a drugi Bóg jeden wie co robi. Może jedynie jakiś MOD tu coś naskrobie (ale ci z oficjalną linią BB nie mają nic wspólnego).
    Największym problemem jest to że BB robi TSO, wprowadza pomysły wcale nie grając w tą grę. Jeden jedyny i niezaprzeczalny wniosek.

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.