Zamknięty wątek
Strona 1 z 7 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64

Wątek: Zastosowanie Mistrza Obrony

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    03.03.2012
    Posty
    187
    Serwer
    Nowy Świat

    Zastosowanie Mistrza Obrony

    Witam,
    kupiłem dziś Mistrza Obrony.
    I interesuje mnie, czy będę w stanie jakoś usprawnić robienie "Zdrajców" i "Ryczącego byka". Bo takie dwie przygody klepię.
    Nie widzę do tego poradników.
    Ma ktoś jakieś sugestie?
    Link do symulatora, który obsługuje tego generała?
    Gdy sprzeczasz się z idiotą, on najprawdopodobniej robi dokładnie to samo ...

  2. #2
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Niestety obecne parametry Mistrza Obrony raczej robią z niego element ozdobny wyspy niż pożytecznego generała, którego moglibyśmy gdziekolwiek użyć. Nie dość, że zabiera tyle wojska ile normalny to dodatkowo atakuje szybciej od nich, co zastosowanie go do bloków jest okrojone.

    W wyżej wymienionych przygodach nic nie zdziałasz. Obecne poradniki dla nich są optymalne.

    Tutaj propozycja zastosowania MO w przygodzie Starzy Przyjaciele.

  3. #3
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nie sledzilem wszystkich dostepnych poradnikow do Byka ale jak widze ktore obozy zwykle sa blokowane to Mistrz na 100% nie ma w nich nawet startu do tawernianego.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    03.03.2012
    Posty
    187
    Serwer
    Nowy Świat
    Czyli, gdyby walczył wolniej, tak jak tawerniany, to byłby użyteczny?
    Zaraz zakładam wątek z propozycją zmiany.
    Dużo jajek za niego dałem.
    Gdy sprzeczasz się z idiotą, on najprawdopodobniej robi dokładnie to samo ...

  5. #5
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jakby walczyl tak wolno jak tawerniany to bylby prawdopodobnie tak dobry jak tawerniany albo prawie tak dobry. W bardzo specyficznych sytuacjach odrobine lepszy. Ale to juz trzebaby dokladnie przeliczyc.

    To tylko oddaje groteskowosc tego, badz co badz, premium generala, ze trzeba go zmieniac zeby byl tyle warty ile pierwszy lepszy ogolnodostepny za surowce z gry ;p
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    03.03.2012
    Posty
    187
    Serwer
    Nowy Świat
    Mamy ankietę:
    http://forum.thesettlersonline.pl/th...765#post178765

    Mi się wydaje, że powinien być lepszy od tawernianego w blokach, bo ma dużo HP. Gdyby walczył równie wolno.
    Gdy sprzeczasz się z idiotą, on najprawdopodobniej robi dokładnie to samo ...

  7. #7
    Odkrywca
    Dołączył
    28.02.2014
    Posty
    596
    Serwer
    Złota Góra
    Trzeba zadać pytanie co ubi.bb miało na myśli nazywając go Mistrzem obrony. Atak na najsłabszy cel miałby sens gdyby miał dodatkowo inicjatywę "pierwszego ataku". W dodatku siła tego ataku jest słaba 25-50HP. Wiec nie tylko powinien być jak tawerniany. Powinien zachowywać się jak "boss", wtedy zadawane uszkodzenia obszarowe na "bossów" miało by sens.

  8. #8
    Początkujący Odkrywca Awatar DZOOZEF
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    278
    Serwer
    Kolonia
    policzylem troche ten symulator dziala http://www.zwergenstadt.com/siedler/...fsimulator.php (liczylem w starych z kartki tracilem ez mniej wiecej zgadza sie z symulatorem ) wychodzi w byku 5-18 rund na bloki

  9. #9
    Odkrywca Awatar misiasia
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    646
    Serwer
    Nowy Świat
    w tym symulatorze TSO FastSIM jest już ujęty MO
    na razie nie miałam czasu na na test. ot puściłam go na na pierwszy blokowany obóz w czarnych, ze składem pod zwykłego generała.
    wytrzymał 28 rund (5,5 minut) i zakończył zwycięstwem. MO fajnie sobie radził z Ż, pomału ich kasował i wytrzymywał sporo ich ataków... to mu tak rundy w czacie wyciągnęło

    dla porównania, zwykły generał walczył 7 rund (3 minuty) też zwyciężył.

    więc mimo, że szybki, jest szybki to i tak wytrzymał o 2,5 minuty dłużej
    Ostatnio edytowane przez misiasia ; 24.03.2015 o 15:11 Powód: uzupełnienie

  10. #10
    Odkrywca
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    1,108
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Za duża niewiadoma z tego generała na bloki.
    Bo jak symulator pokazuje przykładowo 3% szansy na wygraną i 2-13 (8.27) rund to ja nie jestem pewny czy dotrwa do końca jako blokujący.
    Przykład 192 żołnierzy w bohaterskim na obóz w drugiej strefie tuż koło przywódcy.

Zamknięty wątek
Strona 1 z 7 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.