Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Chrome - wtyczka flash PPAPI i NPAPI - problem

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    22.09.2012
    Posty
    50
    Serwer
    Dolina Odkrywców

    Chrome - wtyczka flash PPAPI i NPAPI - problem

    Żeby ą działało w Chrome trzeba włączyć wtyczkę flash NPAPI a wyłączyć PPAPI, tak jak opisano wwątku http://forum.thesettlersonline.pl/th...literka-%C4%85

    Od pewnego czasu (mam niejasne wrażenie, że od ostatniej jakiejś aktualizacji) mam jednak problem, i takie ustawienie blokuje mi odtwarzanie flasha na stronie Twitch.tv - działa tylko przy włączonym PPAPI, nie zaś NPAPI.
    Albo ą w Settlersach albo Twitch. Nie cierpię pisać bez polskich liter i mam paru ulubionych streamerów.
    Ma ktoś pomysł, jak to naprawić?

    PS. dodam wersje: przy obu wersja to 17.0.0.134, Chrome 41.0.2272.89 m.

  2. #2
    Osadnik Awatar Dance69
    Dołączył
    24.09.2012
    Posty
    44
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Ja ze wzgledu na to zmieniłem przegladarke na mozille do grania w tso

  3. #3
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    na mozilli tso wolniej sie ładuje, przynajmniej u mnie, widać to bardzo wyraźnie np. podczas przechodzenia do znajomego i próbie wrzucenia buffów (jak gra działa normalnie, a nie jak teraz)

  4. #4
    Odkrywca Awatar Rosadamascena
    Dołączył
    04.01.2013
    Posty
    898
    Serwer
    Złota Góra
    ja polecam maxthon - nie tnie, ą wchodzi bez problemów i wtyczka nie pada a na google mi fisiowała

    edit: tzn lekko muli ale na takim poziomie jak google, a na pewno mniej niż mozilla

  5. #5
    Odkrywca Awatar misiasia
    Dołączył
    19.07.2012
    Posty
    646
    Serwer
    Nowy Świat
    Xuna ostatnio jak wyłączyłam peppera, to też mi zablokowało flasha w innych miejscach, ale tam gdzie jest potrzebny, po prawej stronie paska adresu pojawia się przekreślony puzelek. wystarczy w niego kliknąć i tam w opcjach zezwolić na używanie flash. u mnie taka metoda się sprawdza, może tobie pomoże

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    22.09.2012
    Posty
    50
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Niestety to nie pomaga; ten puzelek pojawia mi się owszem, na stonie głównej twitch.tv, klikam i zezwalam, jednakże na konkretnych streamach to nie działa.
    Trudno, pozostaje mi przełączanie flashy przed każdym oglądaniem. Dzięki misiasia.

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    29.09.2012
    Posty
    59
    Serwer
    Złota Góra
    u mnie tez lipa z tym ą

  8. #8
    Odkrywca
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    1,108
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Co do litery ą w chrome zrobiłem tak i działa:

    1. Wpisz chrome: plugins (bez spacji) w pasku adresu, by otworzyć stronę Wtyczki.
    2. Na stronie Wtyczki znajdź pozycję „Flash”.
    3. Po ostatniej aktualizacji wyłącz oba pepflashplayer.dll / dla 32 i 64 bitowego systemu, jak masz zainstalowany 64 bit chrome

    Spoiler


    Ale co do Twojego problemu to musisz pokombinować.
    Ostatnio edytowane przez krotos666 ; 22.03.2015 o 22:03

  9. #9
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,799
    Serwer
    Nowa Ziemia
    A u mnie w dodatkach obecnie jest już tylko jedna wersja PPAPI ta C:\Program Files\Google\Chrome\Application\42.0.2311.90\Peppe rFlash\pepflashplayer.dll

    ktoś ma sugestie co zrobić żeby mieć "ą" i możliwość grania na chrome?

  10. #10
    Początkujący Osadnik Awatar Orzeszkuwloski
    Dołączył
    15.02.2014
    Posty
    27
    Serwer
    Nowy Świat
    Problem z "ą" w nowej wersji chrome'a można rozwiązać tak samo jak do tej pory tylko trzeba odblokować opcję npapi. W tym celu wchodzimy w chrome://flags/ i szukamy #enable-npapi, a następnie dajemy włącz. Później standardowo w chrome://plugins/ wyłączamy ppapi i wszystko działa jak dawniej :-)

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.