Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 8 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 80

Wątek: Katalog poradników - komentarze, uaktualnienie

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    28.11.2014
    Posty
    308
    Serwer
    Dolina Odkrywców

    Katalog poradników - komentarze, uaktualnienie

    Witam,
    pokusiłam się o zrobienie
    - zestawienie poradników- przygody
    - zestawienie poradników- ekspedycje
    - zestawienie poradników- ogólne
    które powstały dzięki uprzejmości i zaangażowaniu graczy. Mam nadzieję, że będzie to ułatwieniem dla poszukujących dobrego poradnika, troszeczkę wypromuje naszych graczy i ułatwi korzystanie z działu “Propozycje poradników”.

    Jeżeli po drodze zgubiłam jakiś poradnik, to proszę dać mi znać w tym wątku, postaram się na bieżąco edytować.

    W późniejszym terminie dodam zestawienie poradników do przygód kooperacyjnych i eventowych.


    Ze względu na dużą ilość spoilerów w jednym wpisie, nie podpięłam jeszcze zestawów poradników Shadow_mk, Steelkill, Steelkill 2 oraz The_BEAST_r10. Jeżeli ktoś ma pomysł, jak to ugryźć, to proszę się nie krępować z sugestiami

    edycja:
    05.03.2015 - podpięcie poradników do przygód kooperacyjnych
    09.03.2015 - podpięcie zbioru poradników Poznańczyka
    11.03.2015 - podpięcie poradników eventowych
    13.03.2015 - podpięcie przeliczeń do osiągnięć

    Poradniki Steelkill, Steelkill 2, shadow_mk, The_BEAST_r10 zostały podpięte do katalogu

    #Edit:
    Victoria:
    Dodano wszystkie poradniki powstałe od 19.03 do 17.06
    w tym zbiory : Rademenesik , Evandar,
    misiasia, Mikroclimat
    - (pozwoliłam sobie połaczyć Wasze poradniki w zbiory) i wiele innych

    Wpisy dot. edycji katalogu,wykonane przeze mnie - (z datami podpięcia poszczególnych poradników) zostały usunięte.

    Jeśli pominęłam jakiś poradnik - proszę o info w poście - uzupełnię

    #Edit:
    Nemezis:
    Katalog poradników przygód zaktualizowany na dzień 06.10.2015
    Ostatnio edytowane przez MOD_Nemezis ; 06.10.2015 o 16:05 Powód: dodanie nowych zestawień
    Wypowiedzi i poglądy przedstawione w moich postach, są wyłącznie moje i jako takie należy je traktować. W żadnym wypadku nie należy zakładać, że przedstawiają oficjalne stanowisko Ubisoft/BlueByte, czy że są tożsame z poglądami przedstawicieli ww. firm.

    Jak skontaktować się z Supportem? Jak dodać ankietę?

  2. #2
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jeśli ktoś miał wątpliwości dlaczego powstał ten temat to ma właśnie odpowiedź. Można być modem i Modem. Wystarczy tylko chcieć
    Oby Ci tej chęci Cyferko wystarczyło na jak najdłużej.
    I sorki za off-topic ale nie mogłem się powstrzymać

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    31.12.2012
    Posty
    40
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Przepraszam ale ja też off-topic. Szacun, szacun i jeszcze raz szacun.

    Pozdrawiam

  4. #4
    Odkrywca Awatar Angel7212
    Dołączył
    22.03.2012
    Posty
    585
    Serwer
    Czarci Gaj
    Dzięki

  5. #5
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,798
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Znakomita praca, pozostaje tylko bić pokłony że się Tobie chciało.

    W DMK w praktyce nie ma wersji MSW + Major bez weterana. Ja w opisie nie podawałam weterana bo dla mnie to jest dorozumiane, tak jak w innych opisach nie piszemy że przygoda jest na weterana i zwykłego generała, teoretycznie można zrobić te ataki majorem i czekać, ale tak w moim jak i w MariuszaKartofla używamy weteranów na pierwszej fali.

    Czyli należałoby poradniki MSW + Major oraz MSW + Weteran + Major dać razem.

  6. #6
    Banned
    Dołączył
    28.11.2014
    Posty
    308
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Piwonia, poprawiłam w Dzielnym i przy okazji w Bohaterskim i Zdradzonym, bo też były nieścisłości. Dziękuję za wskazówkę
    Wypowiedzi i poglądy przedstawione w moich postach, są wyłącznie moje i jako takie należy je traktować. W żadnym wypadku nie należy zakładać, że przedstawiają oficjalne stanowisko Ubisoft/BlueByte, czy że są tożsame z poglądami przedstawicieli ww. firm.

    Jak skontaktować się z Supportem? Jak dodać ankietę?

  7. #7
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Pomimo, że cyferka ma sporo czasu i ciągle siedzi na forum/G-1 niestety ma bardzo małą wiedzę. Większym dobrem byłoby jakby wbiła kilka poziomów, bo coś czuje że 36 poziomu nie przekroczyła.

    1) Wypisanych jest 33 przygody, to nie jest pełna liczba przygód, mamy ponad 55 przygód. Lista jest niepełna, nie ma tutaj dwóch ważnych kategorii Współpraca oraz Wydarzenia (takie nazewnictwo ma polska wersja na przygody, które zawierają przygody kooperacyjne oraz z różnych wydarzeń, które nadal są w obiegu i użyciu przez BB)

    2) Brak odpowiedniej wiedzy, która pozwoliła prawidłowo przydzielić poziom. Przykładowo Proch, gdzie trzeba użyć skrytobójcy jest dla osoby z poziomem 50, która ma możliwość kupna lub odebrania tej premii. Jedyną szansą dla osoby z 48-49 poziomem na pozyskanie tej premii jest zrobienie KZE i liczenie na szczęście, że ta premia wpadnie.

    3) Lenistwo - część, niektórych poradników to tak naprawdę nie są poradniki. Przykład: Żywot pirata wystarczy wejść w linka i przeczytać "Poradnik w budowie" aby stwierdzić, że ktoś chciał zrobić poradnik, ale nie zrobił, aż dziwne że żaden szanujący się moderator nie przeniósł tego 1,5 rocznego tematu do archiwum.

    4) Niedbalstwo - część poradników ma przekłamania odnośnie do nagrody z przygody. Nie zostało to w żaden sposób poprawione, tym bardziej że jedne poradniki są zamykane ze względu na brak aktualizacji, a inne daje się jako przykład i wstawia hiperłącza do nich z nieaktualnymi danymi.
    Co dziwniejsze część poradników nie ma mapek lub mapki wygasły. Rozumiem, że moderator nie sprawdza jak aktualny jest poradnik.

    5) Niechlujstwo - to jest ładny przykład Uśpiony Wulkan. Ktoś zrobił poradnik na podstawie przygody z testowego, zanim ta przygoda pojawiła się na naszym serwerze. Były mod zamknął ten poradnik z takim komentarzem:
    Cytat Zamieszczone przez EX_Yoshi
    Cytat Zamieszczone przez Wirusisko
    dopóki przygoda nie trafi na normalny serwer wszelkie poradniki są bezcelowe gdyż składy obozów mogą ulec zmianie i wprowadza to tylko niepotrzebny zamęt.
    Do, tego czasu temat pozostanie zamknięty.
    Po tym zamknięciu niestety żaden z moderatorów nie sprawdził, czy składy się zmieniły, a autor nie ma uprawnień, aby otworzyć temat na nowo i poradnik zaktualizować.
    Ostatnio edytowane przez MOD_Cyferka ; 04.03.2015 o 18:15 Powód: usunięcie zbędnego formatowania

  8. #8
    Odkrywca Awatar Jurek12345
    Dołączył
    27.03.2012
    Posty
    1,040
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    P
    Ty masz coś wspólnego z tęczą?

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    22.06.2014
    Posty
    72
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cyferka, kawał dobrej roboty.
    Wreszcie mamy uporządkowane poradniki.
    Dla mnie szalenie pomocna sprawa.
    Wielkie brawa i podziękowanie za włożony trud.
    Pozdrawiam
    Czilałcior

  10. #10
    Banned
    Dołączył
    28.11.2014
    Posty
    308
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Idho gdybyś przeczytał pierwszy post, to byś zauważył, że zarówno kooperacyjne, jak i eventowe będą w późniejszym czasie dołączone.
    W planach mam również zebrać osiągnięcia.
    Podział przygód jest zrobiony na podstawie tego, co opisali twórcy przygód oraz od poziomu, na którym można uzyskać daną jednostkę wojskową.

    Jak sam zauważyłeś, Assasyna można dostać w locie z KZE, a co za tym idzie można go użyć już od 15 poziomu.
    Z częścią osób, które nadal pracują nad poradnikiem jestem w kontakcie i jeżeli dostałam info, że będą kontynuować, to nie będę wyrzucać czyjejś pracy do kosza.
    Podobnie sprawa ma się z grafiką nagród z przygody. Nie usunę całkiem dobrego poradnika, bo jeden obrazek, który tak naprawdę nie ma kluczowego znaczenia, nie został jeszcze zamieniony na aktualny.
    Wypowiedzi i poglądy przedstawione w moich postach, są wyłącznie moje i jako takie należy je traktować. W żadnym wypadku nie należy zakładać, że przedstawiają oficjalne stanowisko Ubisoft/BlueByte, czy że są tożsame z poglądami przedstawicieli ww. firm.

    Jak skontaktować się z Supportem? Jak dodać ankietę?

Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 8 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.