Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za wprowadzeniem rankigu graczy oraz rankigu gildi w grze?

Głosujących
43. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK!!!! KONIECZNIE!!!!!

    34 79.07%
  • ABSOLUTNIE NIE

    9 20.93%
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 2 3 4
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: Ranking gracz & ranking gild

  1. #31
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Chilout05 Zobacz posta
    Teraz powinniśmy pytać BB nie "czy" a kiedy i w jakiej postacie zostaną dodane rankingi.
    Pozdro
    CZ
    Bez urazy, ale chyba faktycznie tracisz kontakt z rzeczywistoscia jesli myslisz, ze jak 5 osob na krzyz przyklasnie jakiemus pomyslowi to BB bedzie w jakis sposob zobowiazane zeby sie tym zajac

    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    Ze względu na niemożność ujęcia transakcji wartościowo bierzemy je ilościowo.
    Każdej tej podkategorii przypisujemy odpowiednią wagę i otrzymujemy najlepszego handlowca
    Nadal podchodzi to pod problem ktory mialem na mysli powyzej na przykladzie ryb:

    Latwo jest znalezc jakas kategorie w ktorej bedzie sie dalo cos liczbowo porownywac, bo cyferek w grze jest sporo. Trudno znalezc cos co byloby dobrym podlozem dla rywalizacji - bo albo ludzie te cyferki maja generalnie w powazaniu, albo z posiadania wyzszych cyferek niz ktos inny nic nie wynika (tak jak w przykladzie z handlem - ktos sprzedajacy taka sama jak ja ilosc towarow ale rozbita na wiele ofert bedzie lepszym handlowcem? czy ja bedac samowystarczalnym i nizej w rankingu od kogos kto caly swoj dochod opiera na handlu mam jakas motywacje, zeby piac sie wyzej w rankingu - skoro handlu uzywam na tyle na ile potrzebuje, czyli prawie wcale ?)
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  2. #32
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    1. Tych osób nie jest 5 na krzyż, przejrzyj forum ile razy temat wracał, a BB trzeba cały czas bombardować i przypominać może w końcu zrealizują (jak było w przypadku koszar i magazynu prowiantu - ile to trwało?)
    2. Jeżeli jesteś nieaktywny na handlu to możesz realizować się w ekspedycjach czy przygodach. Dlatego jest 5 zupełnie różnych kategorii, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Fakt, że generalnie jest to spóźnione, większości najstarszych graczy to już jest obojętne ale uważam że jest to pomysł na ożywienie gry o wiele lepszy niż to pseudo PvP.

  3. #33
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.03.2012
    Posty
    10
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    1. Tych osób nie jest 5 na krzyż, przejrzyj forum ile razy temat wracał, a BB trzeba cały czas bombardować i przypominać może w końcu zrealizują (jak było w przypadku koszar i magazynu prowiantu - ile to trwało?)
    Na chwile obecna zaglosowaly w tym temacie 32 osoby - z punktu widzenia BB to to jest wlasnie "5 na krzyz"...

    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    2. Jeżeli jesteś nieaktywny na handlu to możesz realizować się w ekspedycjach czy przygodach. Dlatego jest 5 zupełnie różnych kategorii, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Fakt, że generalnie jest to spóźnione, większości najstarszych graczy to już jest obojętne ale uważam że jest to pomysł na ożywienie gry o wiele lepszy niż to pseudo PvP.
    Wszystko fajnie - 5 roznych kategorii, jak nie handlujesz to robisz przygody... Tylko napisz jedno -JAK chcesz to porownac, i zrobic atrakcyjnym dla graczy? Jak porownac 15 szybkich dropow w byku z 3 zakaznymi eksperymentami? Losowe dropy chcesz porownac, czy moze straty w wojsku? Zagospodarowanie wyspy - jak? liczba wykupionych za klejki patentow? od biedy produkcje mozna porownac, ale wskaz mi kogos, kto sie przejmie ze produkuje mniej desek...

    Wiem, RedJul, ze nie do mnie to bylo napisane, ale calkowicie sie zgadzam z graczem sparkz, porownywanie golych cyferek nie ma sensu, i zajmie tych, ktorzy szukaja jakiejkolwiek rywalizacji, i to tylko na chwile, zanim sami brak tegoz sensu zobacza... Podpisze sie wszystkimi konczynami pod rankingiem, kiedy ktos pokaze, co mozna tu w takim rankingu porownac.
    A poki co - jak ktos wczesniej napisal - wiem do kogo i po co na handlu sie zwrocic, wiem kto mi pomoze, kto na sporo lodowych, u kogo zimuja przedmioty eventowe itd, a nawet od niedawna wiem, kto ma na 50 poziomie niepodbite S8 i ma to gdzies [a z takiej wiedzy wynika dla kazdego potrzebujacego rywalizacji prywatny ranking - na zasadize: "to ja mu teraz pokaze, czy on taki kozak" ]

  4. #34
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nie podoba mi się pseudo PvP, nie tknąłem go nawet.
    Ale nie nawołuję do jego likwidacji, są ludzie którym się mniej lub bardziej podoba i się w to bawią.
    Rozumiem waszą niechęć do rankingów, jednym się to podoba, innym nie.
    Ale nie rozumiem tej bezinteresownej krucjaty przeciw. Takie socjalistyczne nie bo nie.
    Na każdy mój argument znajdujecie 3 kolejne wydumane przeciw z którymi rozprawia się średnio rozgarnięty uczeń podstawówki.
    Mi się już nie chce z wami walczyć. Idąc waszym tokiem myślenia 10-bój nie ma prawa bytu bo jak porównać skoki z bieganiem czy rzutami.
    Ale poradzono sobie i tu też przy odrobinie chęci poradzono by sobie bez trudu - w końcu to tylko cyferki.
    Dziwicie się, że gra umiera - należy podziękować własnie takim graczom jak wy.
    Pomysł rankingu poruszany był co najmniej kilkunastokrotnie, pierwsze jaskółki były jeszcze na beta i za każdym razem pojawiała się osoba która torpedowała pomysł, bezinteresownie ale z pełnym samozaparciem walczyła na nie. Zupełnie jak wy teraz tutaj.
    Chciałbym tylko zobaczyć Ciebie sparkz jak wprowadzasz się z żoną do nowego mieszkania, w łazience jest bidet i Ty mówisz żonie "nie podoba mi się to urządzenie, nie będę z niego korzystał więc go wyrzucimy. Nieważne co ty o tym sądzisz".
    Tak właśnie traktujesz resztę graczy - ranking Tobie się nie podoba, ma go nie być i nieważne co myślą o tym inni.

  5. #35
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    27.12.2012
    Posty
    393
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Rankingi to bardzo dobry pomysł jak pisał RedJul wiele razy poruszany. Wystarczy taka tabelka z rankingiem całkowitej populacji, który zrobi w grze niezłe zamieszanie bo na pewno znajdzie się 10, którzy będą zaciekle bronić swojego miejsca w pierwszej dziesiątce. Takie cudo jest już od bardzo dawna w anno



    i BlueByte nikogo nie pytało czy go wprowadzić czy nie. Jak zwykle zrobią jak chcą niezależenie ile tutaj ludzi zagłosuje i co napiszemy.

    pozdrawiam
    p

  6. #36
    Osadnik
    Dołączył
    22.06.2014
    Posty
    72
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Piękny ranking w anno
    Fantastycznie było by mieć podobny w TSO.
    Gra nabrała by sensu.

  7. #37
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    Tak właśnie traktujesz resztę graczy - ranking Tobie się nie podoba, ma go nie być i nieważne co myślą o tym inni.
    Wskaz prosze w ktorym miejscu napisalem ze ma go nie byc.

    Nie walcze z nim dlatego, ze mi sie nie podoba, ba, w ogole z nim nie walcze, tylko podwazam stanowisku paru osob tutaj obecnych, ktore w mojej ocenie zbyt hurraoptymistycznie do pomyslu podchodza.

    Ponadto uwazam (wbrew temu co m.in Ty wydajesz sie sadzic), ze ranking nie odniesie sukcesu, a jesli tak faktycznie bedzie to znowu w gwizdek pojdzie para ktora moglaby byc wykorzystana zeby pchnac ta gre faktycznie do przodu (a wszyscy wiemy ile tej pary zmarnowano przy okazji chociazby 'pvp').
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  8. #38
    Osadnik
    Dołączył
    22.06.2014
    Posty
    72
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Sparkz z całym szacunkiem...

    Wracając do wątku ciekawy byłby ranking ilości ukończonych przygód, czyli poprostu zebranego PD (z czasem zamienianego na SC)... oddawałby siłę poszczególnych graczy

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 2 3 4

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.