Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Cztery pytania do BB

  1. #1
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Cztery pytania do BB

    1. Na jakiej podstawie uważacie, że "wspomaganie" się grządką aby uzyskać miejsce to bug?
    2. Nawet jeżeli uważacie że to bug, to dlaczego przez 3 lata nie napisaliście że tak robić nie wolno?
    3. Dlaczego wprowadzając te zmiany nie ostrzegliście graczy że będą one w nowej wersji i jakie niosą one konsekwencje?
    4. I ostatnie dla mnie najważniejsze - po co, po 3 latach gdy gra chyli się ku końcowi wprowadzacie te zmiany?
    I to by było na tyle. I tak nie liczę na odpowiedź.

  2. #2
    Odkrywca
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    1,108
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Gorzej by było jakby ostrzegli, a i tak posypałyby się bany jak ostatnio.
    Patrząc bez emocji, usuwanie grządki to wykorzystanie miejsca pod zabudowę,
    w miejscu gdzie nie powinno się nic stawiać.
    Tym razem poradnik dotyczący pozyskania dodatkowego miejsca z tych grządek nie zdał egzaminu
    i gracze są sami sobie winni.
    A szukanie dziury i zwalanie winy na BB ... to sorry ale nie kupuję tego.

    Edit: uważam, że budowle te, które stały w tych miejscach powinny wrócić do gwiazdy.

  3. #3
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez krotos666 Zobacz posta
    Gorzej by było jakby ostrzegli, a i tak posypałyby się bany jak ostatnio.
    Patrząc bez emocji, usuwanie grządki to wykorzystanie miejsca pod zabudowę,
    w miejscu gdzie nie powinno się nic stawiać.

    Tym razem poradnik dotyczący pozyskania dodatkowego miejsca z tych grządek nie zdał egzaminu
    i gracze są sami sobie winni.
    A szukanie dziury i zwalanie winy na BB ... to sorry ale nie kupuję tego.
    Rozumiem że jest to odpowiedź na 1 pytanie. I wybacz ale nie kupuję tego bo skąd mam wiedzieć że to bug a nie mechanika gry? To tak jakby posypały się bany za używanie bloków.
    Karę za nie usunięcie jest utrata budynków a nie bany. Tutaj sytuacja jest o wiele klarowniejsza, osoby które nie usunęłyby budynków by je straciły. Tak jak stało się to teraz tyle że bez ostrzeżenia.
    I nie jest szukaniem dziury i zwalanie winy na BB oczekiwanie na odpowiedź na pytania 2-4.

  4. #4
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,798
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nie wiem w którym miejscu ten błąd występował, sama chyba żadnego budynku nie straciłam, wiec pewnie nie zastosowałam tego mechanizmu, ale jestem w stanie uwierzyć że są osoby które zrobiły to nieświadomie. Sama mam sporo grządek i raz na jakiś czas dokonuję sporych przemeblowań na wyspie, żeby przenieść budynki, pozbywam się z docelowego miejsca kwiatów, a widząc miejsce pod budynek, przeniosę w to miejsce.

  5. #5
    Odkrywca
    Dołączył
    28.02.2014
    Posty
    596
    Serwer
    Złota Góra
    Sorry że gracze szukają więcej wolnego miejsca na różny dostępny w grze sposób. A gadanie o karach, burzeniu budynków w "niedozwolonych" miejscach jest już byt daleko idącą przesadą.

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    240
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez krotos666 Zobacz posta
    Gorzej by było jakby ostrzegli, a i tak posypałyby się bany jak ostatnio.
    Patrząc bez emocji, usuwanie grządki to wykorzystanie miejsca pod zabudowę,
    w miejscu gdzie nie powinno się nic stawiać.
    Tym razem poradnik dotyczący pozyskania dodatkowego miejsca z tych grządek nie zdał egzaminu
    i gracze są sami sobie winni.
    A szukanie dziury i zwalanie winy na BB ... to sorry ale nie kupuję tego.

    Edit: uważam, że budowle te, które stały w tych miejscach powinny wrócić do gwiazdy.
    Powiem Ci inaczej, zanim jeszcze postawiłeś w tej grze piwowara, to kolega miał postawione koszary w miejscu gdzie ja postawić nie mogłem, i minął dobry rok zanim się dowiedziałem o stawianiu budynków na grządkach studniach czy innych.
    Czy w/w gracz wykorzystał bug? NIE - zbieg okoliczności i czynności jakie wykonał pozwoliły mu postawić budynek w miejscu które BB uważa za działanie nielegalne...

    ta gra to jedna wielka kpina... a ilość błędów jakie posiada jest porażająca...
    Jak coś się spird... to trzeba wziąć to na klatę, przeprosić i poprawić... a BB żadnych z tych 3 rzeczy nie potrafi...

  7. #7
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    I wybacz ale nie kupuję tego bo skąd mam wiedzieć że to bug a nie mechanika gry?
    Stad, ze statystyczny gracz powinien byc obdarzony rozumem i wydedukowac jaki efekt powinna miec dana czynnosc.

    O ile w przypadku kopalnii to nie jest klarowne, bo miejsce pod zabudowe pojawia sie samo (i mozna sie tutaj bronic tym, ze nikt nie ma obowiazku pamietac ze go tam wczesniej nie bylo), to usuwanie krzakow wymaga konkretnego, zamierzonego dzialania i wykorzystania do tego innego mechanizmu niz czegos na ksztalt 'usun krzak' wchodzacego w sklad gry (bo takie cos nie istnieje).

    Analogicznie jak w przypadku magazynow - jesli nagroda byla taka jaka byla ale dalo sie ja odebrac wielokrotnie, to kazdy rozgarniety wie ze to nie jest zamierzone.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  8. #8
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Statystyczny gracz jest obdarzony rozumem i dedukuje:
    1. To wygląda na bug, nie ruszam tego kijem
    2. Ale gracze z tego korzystają
    3. BB o tym wie
    4. Skoro BB tego nie poprawiło ani nie zakazało to może potraktowało to podobnie jak bloki które uznano za niezamierzony efekt i też ani tego nie zakazano ani nie naprawiono.
    5. Wniosek z dedukcji - jeśli nie jest zabronione to jest dozwolone.
    BB miało 3 lata na wypowiedzenie się w temacie i milczało, żeby walnąć z bardzo grubej rury.
    Dlaczego piszę z bardzo - bo zabrało te budynki, rozumiałbym jeszcze (i żadnej dyskusji na forum by nie było) gdyby budynki wróciły do gwiazdy ale ukarało BB graczy za własną nieudolność (potrzebowali 3 lata żeby to naprawić).

  9. #9
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    Dlaczego piszę z bardzo - bo zabrało te budynki, rozumiałbym jeszcze (i żadnej dyskusji na forum by nie było) gdyby budynki wróciły do gwiazdy ale ukarało BB graczy za własną nieudolność (potrzebowali 3 lata żeby to naprawić).
    Jest gdzies oficjalne stanowisko mowiace, ze budynki zostaly zabrane ? jesli nie to rownie dobrze mogly wsiaknac ze wzgledu na nieudolne naprawienie buga.

    Bloki to nie blad tylko niedorobka w mechanice powstala przy zlozeniu niektorych elementow tejze mechaniki do kupy.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    14.08.2012
    Posty
    72
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Strach się bać, co to będzie jak mi kwiatki zabiorą.
    Tyle razy je sadziłem i potem znowu kasowałem że już chyba wszystkie krzaczki z wyspy usunąłem. Sam już nie wiem co stoi zgodnie z ich założeniem a co nie.
    Ostatnio edytowane przez ck07 ; 26.02.2015 o 18:20

Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.