Zobacz wyniki ankiety: Czy myslisz ze opcja pracy budynku tylko na premii bylaby przydatna?

Głosujących
64. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    34 53.13%
  • Nie

    28 43.75%
  • Mam to gdzies

    2 3.13%
Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 76

Wątek: Praca tylko na premii

  1. #11
    Osadnik
    Dołączył
    03.03.2012
    Posty
    187
    Serwer
    Nowy Świat
    Nadal mylisz się kolego.
    Ręce normalnie opadają.
    Powtórzę: jak nie zaznaczysz opcji, to działanie jest dokładnie takie jak teraz.

  2. #12
    Odkrywca
    Dołączył
    07.05.2012
    Posty
    750
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ty chyba nie rozumiesz tego co napisał Piotru, postram się wytłumaczyć najłatwiej jak sie da:
    -masz kopalnię złota w której ustawiłeś "pracuj tylko na bufie",
    -sam wrzucasz sobie kosza egzo lub prosisz o to znajomego i jest ok
    -pod Twoją nieobecność ktoś wrzuca Ci na kopalnię półmisek czy zwykły kosz (zaznaczam ze to ta sama kopalnia na której sam zaznaczyłeś "pracuj na bufie")
    -surowiec jest zużywany i masz mniejszą produkcję niż chciałeś

    już nie mówię co by się stało gdybyś wyjechał na kilka dni i poprosiłeś jednego znajomego żeby Ci te kosze rzucał i skończył jak zostanie tyle surowca ze kopalnia by padła, ale trafia Ci sie inny znajomy co wspaniałomyślnie postanowił rzucić Ci koszyk i surowiec się kończy a kopalnia zapada.

  3. #13
    Osadnik
    Dołączył
    03.03.2012
    Posty
    187
    Serwer
    Nowy Świat
    Ty chyba nie rozumiesz tego co napisał Piotru, postram się wytłumaczyć najłatwiej jak sie da
    Brawo, kolejny bystrzak.
    Powtórzę po raz drugi: NIE ŻYCZYSZ SOBIE URUCHAMIANIA BUDYNKU PREMIAMI, TO NIE ZAZNACZASZ TEJ OPCJI!


    Co do opisanego scenariusza, to moim zdaniem, on właśnie potwierdza przydatność tej opcji.
    Napisałeś, że rzucasz kosza i pod twoją nieobecność premia się kończy.
    Co się dzieje obecnie w tej sytuacji?
    Otóż, kopalnia dalej pracuje, bez jakiejkolwiek premii. W najczęstszym przypadku. W tym raczej rzadkim umówiłeś się by ktoś ci rzucił drugi kosz.
    A gdybyś zaznaczył na tej kopalni rozważaną tutaj opcję, kopalnia przestałaby pracować (chyba że umówiłeś się by ci rzucili następną premię).

    Oczywiście istnieje ryzyko, o którym jęczycie, ale jest to ryzyko moi zdaniem niezwykle małe.
    Gram w grę 14 miesięcy i rzucali mi niespodziewane premie może 3-4 razy, półmiski, nowi ludzie, dawno temu.
    Obcy ludzie, w sensie spoza gildii, nie robią przecież takich rzeczy, kosze to towar który kosztuje, nie rozrzuca się tego przecież za frajer.
    A jeśli znajomi z gildii tak robią, to jest to kwestia dogadania się i już.

    A jeśli nawet, hipotetycznie rzecz biorąc, zdarzałyby się incydenty, o których piszecie, to straty nimi spowodowane są znikomo małe w porównaniu ze stratami, którym omawiana opcja mogłaby zapobiec, czyli stratami w całej gospodarce, dokonującymi się co dzień, na skutek pracy bez jakiejkolwiek premii!

  4. #14
    Osadnik
    Dołączył
    02.05.2012
    Posty
    154
    Serwer
    Kolonia
    Opcja "wyłącz po skończeniu premii" byłaby rozwiązaniem sytuacji i waszych waśni. Kończy się premia, kończy się produkcja. Uruchamia się opcję ręcznie, każdorazowo, jak działa na budynku premia. Jak nie ma tej opcji to budynek pracuje normalnie bez premii, po jej zakończeniu, tak jak to było do tej pory.


    Jeszcze ciekawiej by było gdyby to był rodzaj premii rzucany na budynki z premią, albo by był budynek który posiada poborców podatkowych/dozorców, co daje nam możliwość zablokowania budynku. Na każdy poziom powiedzmy 3ech poborców podatkowych/dozorców, na piątym poziomie możemy zatrzymać sobie w sumie 15 budynków, a opcja by działała jak wyżej ... opcji jest wiele i na pewno by to urozmaiciło rozgrywkę i naszą wyspę
    Byłoby to wygodne.
    Ostatnio edytowane przez Althair ; 15.04.2013 o 01:42

  5. #15
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Rozumiem ze Ta opcja ma się automatycznie wyłączać po skończeniu działania premii.
    Jeżeli tak, to pomysł fajny, lecz bardzo zmniejszy częstotliwość odwiedzin, co ma wpływ na dochody.

  6. #16
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Czlowiek_Lasu Zobacz posta
    Primo: Szczerze powiem, nie nie przyszło mi na myśl zastosowanie w multikonciarstwie, nie zajmuję się tym. Co więcej myślę, że należało by przyjrzeć się po tym kątem tym którzy tak to skojarzyli. I to za jakim znawstwem problematyki ...
    Zwróć uwagę, że ci, którym zastosowanie tego "w multikonciarstwie" przeszło przez głowę i wyrazili tu swoją opinię na ten temat (między innymi ja), wyraźnie napisali, że są przeciw takiej opcji. Multikonciarze z pewnością siedzą cicho i tylko głosują za taką opcją.

    Jak już chcesz się komuś przyglądać, to może takim graczom, którzy np. grając na rocznym koncie zadają na forum pytania o rzeczy podstawowe, które poznaje się w pierwszych tygodniach, czy nawet w pierwszych dniach gry, bo od takich czuć Allegro na odległość.

  7. #17
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.02.2012
    Posty
    18
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Absolutnie nie życzę sobie, by ktoś był w stanie włączyć mój budynek rzucając na niego premię - zresztą byłoby to zdecydowanie za duże ułatwienie, nie tylko dla multikontowników. Natomiast rozwiązanie "zatrzymaj gdy skończy sie premia", proponowane zresztą powyżej jest jak najbardziej cacy. Problem z multikontami rozwiązany. Problem z kanapką niszczącą kopalnie rozwiązany. Problem z wstawaniem o czwartej rano by wyłączyć kopalnię ~rozwiązany (trzeba wycelować odpowiednią premię na końcówkę)

  8. #18
    Odkrywca
    Dołączył
    07.05.2012
    Posty
    750
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ok, jeśli opcja byłaby do włączenia dopiero na pracującym budynku z przyznaną premią to tak, ale automatyczne uruchamianie to nie.

    Ja to widzę tak: Jak otworzymy budynek który ma przyznaną premię to możemy kliknąć na obrazek premi i wtedy za tym obrazkiem pokazywałby się czerwony kwadrat (a'la stop) który by sugerował że budynek skończy pracę gdy skończy się premia.

  9. #19
    Odkrywca Awatar anael6669
    Dołączył
    05.09.2012
    Posty
    723
    Serwer
    Nowa Ziemia
    ja popieram zwłaszcza, że pracuje na kuchni, moje zmiany są po 12h, + dojazdy a nie mam po 150 koszy egzo, aby ktoś mi je wrzucał codziennie, a nikt też nie będzie komuś co 2dni po 150 koszy wrzucał- bo się jest w pracy, więc taka opcja by była bardzo przydatna":>
    • Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI GWARANTUJE ZAKAZ CENZURY.....
    • Więc co mi się podoba to pisze i wara od tego........

  10. #20
    Osadnik
    Dołączył
    22.03.2012
    Posty
    40
    Serwer
    Czarci Gaj
    Pomysł bardzo dobry. Wręcz istotny do rozwoju gry. Lecz wymaga troszkę doprecyzowania. Tak, aby nie rozregulował gospodarki. Popieram i dziwię się graczom, którzy go odrzucają.
    Pozdrawiam i życzę przyjemnej gry

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.