Zobacz wyniki ankiety: Czy kolonie powinny istnieć bezterminowo?

Głosujących
37. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, kolonie powinny istnieć bezterminowo

    19 51.35%
  • Nie, bo nie, tydzień wystarczy. Albo nawet dzień.

    4 10.81%
  • I tak z tych kolonii zysku nie ma. Temat mnie nie interesuje.

    9 24.32%
  • Zbanujcie pomysłodawcę. Jest głupi.

    5 13.51%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Trwałość kolonii

  1. #1
    Początkujący Odkrywca Awatar Fredek_z_F-K
    Dołączył
    26.02.2012
    Posty
    381
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Trwałość kolonii

    Dlaczego kolonia po tygodniu znika? Koszt jej uzyskania jest spory. Może zostać zabrana przez innego gracza. Widzę, że po zdobyciu kilku kolonii (jako nowinka w grze) gracze sobie to zupełnie odpuszczą (po stwierdzeniu ekonomicznej nieopłacalności), wobec czego legendarne, od lat oczekiwane PvP wygaśnie. Wydaje mi się, że dla podtrzymania jako-takiego zainteresowania tym niby Pefałpe dobrym rozwiązaniem byłoby to, żeby te kolonie były bez ograniczenia czasu trwania. "Na zawsze" - o ile ktoś nie odbije.

  2. #2
    Banned
    Dołączył
    30.05.2012
    Posty
    75
    Serwer
    Nowa Ziemia
    ta a do tego jeszcze wieczyste złoze kamienia marmuru, wegla, pol pszenicy, zelaza oraz ropy i gazu

    jestem na NIE

  3. #3
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Fredek_z_F-K Zobacz posta
    Dlaczego kolonia po tygodniu znika?
    Zeby byla inicjatywa zeby po tygodniu znowu jakas podbic.

    Z oczywistych wzgledow liczba jednoczesnie kontrolowanych kolonii musi byc ograniczona. Jesli raz uzyskana kontrola nad kolonia bylaby permanentna to moglaby wystapic sytuacja w ktorej masz zablokowane korzystanie z tej namiastki "PvP" bo nikt jak na zlosc nie chce podbijac Twoich, a Ty juz dobrnales do maksymalnej liczby.

    Analogicznie dla maksymalnych profitow moglaby istniec zmowa graczy nieatakujacych podbitych kolonii tylko eksploatujacych w nieskonczonosc zloza ktore im sie fartownie trafily.

    Ten system jest wadliwy w zalozeniach na kazdej plaszczyznie, ale akurat w tej najmniej ;p
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #4
    Odkrywca
    Dołączył
    10.11.2012
    Posty
    595
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Zeby byla inicjatywa zeby po tygodniu znowu jakas podbic.

    Z oczywistych wzgledow liczba jednoczesnie kontrolowanych kolonii musi byc ograniczona. Jesli raz uzyskana kontrola nad kolonia bylaby permanentna to moglaby wystapic sytuacja w ktorej masz zablokowane korzystanie z tej namiastki "PvP" bo nikt jak na zlosc nie chce podbijac Twoich, a Ty juz dobrnales do maksymalnej liczby.

    Analogicznie dla maksymalnych profitow moglaby istniec zmowa graczy nieatakujacych podbitych kolonii tylko eksploatujacych w nieskonczonosc zloza ktore im sie fartownie trafily.

    Ten system jest wadliwy w zalozeniach na kazdej plaszczyznie, ale akurat w tej najmniej ;p
    Haha widać, ze raczej kolonii nie podbijasz. Wiesz jak ciężko jest znaleźć kolonie z granitem czy tytanem, nawet te zajęte, bo niezajętej to już graniczy z cudem. Jak się chce podbijać to się bierze co się trafi i o żadnej zmowie mowy nie będzie Dzisiaj sobota, wolne mają to 3/3 kolonie mi zajumali... W nieskończoność to nie jest dobry pomysł ale wydłużenie ochronki do 2-3 dni nie byłoby głupim pomysłem.

  5. #5
    Banned
    Dołączył
    30.05.2012
    Posty
    75
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Milady84 Zobacz posta
    Dzisiaj sobota, wolne mają to 3/3 kolonie mi zajumali... W nieskończoność to nie jest dobry pomysł ale wydłużenie ochronki do 2-3 dni nie byłoby głupim pomysłem.

    Skoro zabrali tylko dzis 3/3 koloni to po kiego grzyba przedłuzac ? Cos mi tu brakuje logiki

  6. #6
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,840
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Wystarczy wprowadzić dwa 2x/3x dłuższy czas trwania koloni i temat chyba będzie załatwiony.

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    190
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Mogą być na zawsze ale surowce tylko przez tydzień
    dla przykładu 1 kolonia daje 432 rudy tytanu dziennie z 6 można mieć 2592 jak się uda na tydzień utrzymać 18k
    a teraz sobie wyobraź produkcje w nieskończoność 946k rocznie...

  8. #8
    Odkrywca
    Dołączył
    19.05.2013
    Posty
    1,178
    Serwer
    Złota Góra
    Ostatnia odpowiedź ciekawa

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    07.04.2013
    Posty
    30
    Serwer
    Złota Góra
    A ja bym dodał do tego jeszcze aby gracz uzyskał możliwość wpływu na obronę kolonii, aby można tam było posłać własne wojsko "obronne" w odpowiedniej ilości aby przez czas trwania kolonii można ja było utrzymać i aby można było dosłać wojska jakby zostało wybite przez próbujacych odbić. Uważam też, że dobrym pomysłem jest to aby kolonie były zdobywane i działały "bezterminowo".
    W obecnej postaci kolonie nie maja dla mnie nic co by powodowało, żebym chciał je podbijać:
    - rachunek ekonomiczny jest ujemny,
    - kolonie moga zostać odbite i nie mam na to żadnego wpływu,
    - czas trwania kolonii - tylko tydzień - to trochę za mało,
    - droga inwestycja w wojska służace do podboju kolonii,
    To na razie tyle.
    Jestem za bezterminowościa kolonii ale jednocześni za większa możliwościa jej obrony.

  10. #10
    Banned
    Dołączył
    30.05.2012
    Posty
    75
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez ShadowOne Zobacz posta
    A ja bym dodał do tego jeszcze aby gracz uzyskał możliwość wpływu na obronę kolonii, aby można tam było posłać własne wojsko "obronne" w odpowiedniej ilości aby przez czas trwania kolonii można ja było utrzymać i aby można było dosłać wojska jakby zostało wybite przez próbujacych odbić.
    z ja bym chciał żeby kolonie były koloniami :

    - możliwość zjedzenia wojska okupacyjnego przez lokalnych ludożerców ( strata marszałków na zawsze z możliwością zwerbowania za podwójna cene w tawernie )
    - wybuch wulkanu albo susze - ( zamkniecie wydobycia generowane losowo )
    - losowe zatopienie statku z marszałkiem i wojskiem podczas podróży na kolonie ( trochę realizmu by nie zaszkodziło )
    - atak malarii i gorączki krwotocznej( zdziesiątkowanie oddziałów po przybyciu na kolonie )
    - atak piratów na dobra transportowane z kolonii na wyspe macierzysta ( utrata surowców oraz kara finansowa za strate statku )
    Ostatnio edytowane przez Cloovn ; 31.01.2015 o 03:24

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.