Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 63

Wątek: Opłacalnośc małej bogatej kolonii

  1. #51
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    17
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Jaki ty masz dziwne podejsc, jak torba moze byc za darmo ?
    To marmur tez masz za free bo nie kosztuje nic jego produkcja ?
    Kazdy towar czy premia ma swoja wartosc, jezeli wykorzystales ja to musisz doliczyc do kosztow i odjac od zysku.

  2. #52
    Osadnik
    Dołączył
    01.06.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez kocacola84 Zobacz posta
    Jaki ty masz dziwne podejsc, jak torba moze byc za darmo ?
    To marmur tez masz za free bo nie kosztuje nic jego produkcja ?
    Kazdy towar czy premia ma swoja wartosc, jezeli wykorzystales ja to musisz doliczyc do kosztow i odjac od zysku.
    Ja mam torby za darmo. Marmur też mam za darmo bo już od 2 lat stoją kamieniarze a posłanie geologa nie kosztuje. To samo odkrywcy. Mam wyszkolonych dzięki nowym azylom (poprzednie święta). Więc czemu mam doliczać to do moich kosztów? Jak mnie to nie kosztuje ....

  3. #53
    Osadnik
    Dołączył
    06.05.2012
    Posty
    44
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Serwer słoneczny stok nie działa

  4. #54
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    17
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Bo zamiast wrzucic ta premie na budynek moglbys ja sprzedac za cokolwiek, nawet rude tytanu
    W ten sposob patrzac to wszystko w tej grze masz za darmo, przeciez ruda zelaza z kopalnii postaje z darmowego marmuru, darmowych desek lisciastych ( lesnik, drwal tartak tez nic nie kosztuja) oraz narzedzi ktore tez sa za darmo bo wszystkie budynki do ich produkcji przeciez juz masz od 2 lat i nic nowego do nich nie dokladasz.

  5. #55
    Odkrywca
    Dołączył
    10.11.2012
    Posty
    595
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez RobinsonCrusoe Zobacz posta
    Ja mam torby za darmo. Marmur też mam za darmo bo już od 2 lat stoją kamieniarze a posłanie geologa nie kosztuje. To samo odkrywcy. Mam wyszkolonych dzięki nowym azylom (poprzednie święta). Więc czemu mam doliczać to do moich kosztów? Jak mnie to nie kosztuje ....
    Ciekawa logika:-) Jeśli za torby u nas już płacą od ręki 4.5k to Twoja torba nie jest za darmo lecz ma przynajmniej taką wartość. Jeśli ją rzucisz na jakąś produkcję to musisz dzięki niej wyprodukować dodatkowo towar wart te 4.5k, jeśli nie to jesteś stratny, bo lepiej było wejść w kantor i sprzedać ją temu co daję najwięcej, a jeszcze lepiej samemu wystawić ofertę sprzedaży:-) Wszystko co posiadasz ma określona wartość rynkową i jeśli chcesz policzysz zysk to trzeba niestety od wyniku końcowego odjąć wartość tego co zainwestowałeś. Nawet jeśli to tylko narzędzia czy marmur. Ps jeśli rozbudowałeś marmurki na 6lvl to nawet według Twojej logiki marmur za darmo będziesz mieć za kilka lat:-)
    Licząc w ten sposób przypominasz mi nowych graczy, którzy premie otrzymaną od BB rzucają na mennice 1lvl, a nie patrzą, że na wadze od ręki 5xtyle za nią dostaną:-) Lub tych co płaczą, że handlarze to oszuści, bo na nich zarabiają, a zazwyczaj tracą tylko na własnym lenistwie:-)

  6. #56
    Osadnik
    Dołączył
    01.06.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Nowy Świat
    Jestem w plecy 4,5k monet? A po co mi monety? W sumie idąc tą logiką to można postawić same mennice i tłuc monety (potem sprzedawać itp itd), które dla mnie mają mniejszą wartość niż marmur bo oprócz tego, że ładnie wyglądam na pasku 1 000 000 monet to nic mi nie dają. Ja jednak wole coś zdobyć tracąc armie niż siedzieć na handlu i klikać te ofki...

    PS. Oczywiście, że handel jest najlepszą drogą do bogacenia sie ale czy dostarcza tyle frajdy?

  7. #57
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    24.07.2012
    Posty
    287
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Każdy ma trochę inną strategię w grze. Jedni skupiają się na robieniu przygód i sprzedaży dropów, inni gracze kładą większy nacisk na handel i dzięki dobrze przemyślanym transakcjom zdobywają to, co jest im potrzebne w grze. Podobnie jest z pvp. Na pewno nie jest to opcja dla wszystkich. Dostarcza więcej emocji niż zwykła przygoda, ale ma poważne minusy, o czym już wielokrotnie wspominano. Największym minusem pvp jest jednak to, że ciągle występują tam bugi i błędy - niezliczanie kolonii do systemu osiągnięć, brak dropów za skuteczne odparcie przeciwnika, bugowanie kolonii gdy jednocześnie odpalona jest przygoda, niejasne zasady "awansowania" do wyższych leveli kolonii etc. Poważnym ograniczeniem są koszty produkcji konnicy i łuczników szturmowych, choć oczywiście można kombinować i te koszty ograniczać.
    Ostatnio edytowane przez Warszawa2012 ; 28.12.2014 o 13:54

  8. #58
    Osadnik
    Dołączył
    01.06.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Warszawa2012 Zobacz posta
    Każdy ma trochę inną strategię w grze. Jedni skupiają się na robieniu przygód i sprzedaży dropów, inni gracze kładą większy nacisk na handel i dzięki dobrze przemyślanym transakcjom zdobywają to, co jest im potrzebne w grze. Podobnie jest z pvp. Na pewno nie jest to opcja dla wszystkich. Dostarcza więcej emocji niż zwykła przygoda, ale ma poważne minusy, o czym już wielokrotnie wspominano. Największym minusem pvp jest jednak to, że ciągle występują tam bugi i błędy - niezliczanie kolonii do systemu osiągnięć, brak dropów za skuteczne odparcie przeciwnika, bugowanie kolonii gdy jednocześnie odpalona jest przygoda, niejasne zasady "awansowania" do wyższych leveli kolonii etc. Poważnym ograniczeniem są koszty produkcji szabli i łuków, choć oczywiście można kombinować i te koszty ograniczać.
    +1

  9. #59
    Osadnik
    Dołączył
    23.02.2012
    Posty
    38
    Serwer
    Nowy Świat
    minusem pvp jest to, że to nie jest pvp

  10. #60
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.07.2013
    Posty
    22
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez RobinsonCrusoe Zobacz posta
    Jestem w plecy 4,5k monet? A po co mi monety? W sumie idąc tą logiką to można postawić same mennice i tłuc monety (potem sprzedawać itp itd), które dla mnie mają mniejszą wartość niż marmur bo oprócz tego, że ładnie wyglądam na pasku 1 000 000 monet to nic mi nie dają. Ja jednak wole coś zdobyć tracąc armie niż siedzieć na handlu i klikać te ofki...

    PS. Oczywiście, że handel jest najlepszą drogą do bogacenia sie ale czy dostarcza tyle frajdy?

    Za te buffy miałbyś 3x lepszy zysk niż z samej koloni. Nie dziw się, że gdy coś nabuchasz jak poduszek to masz zysk, problem w tym, że gdybyś to sprzedał to zysk byłby lepszy. Człowieku ja czytając jak piszesz, że robisz i kolonie, i przygody to ja myślałem że Ty chcesz zysk za wszelką cenę Człowieku skoro piszesz już o zysku to nie każdy lubi robić mapki, bo po co ? Jak ktoś za te buffy miałby o wiele więcej ? Więc jak już zakładasz taki temat to równie dobrze mogłeś dać te bony na miecznika i mieć więcej mieczy - przy okazji zrobiłbyś więcej swoich ulubionych przygód.



    Na tę chwilę opłacalność małej kolonii jest znikoma, a nawet ciągle na minusie. Ja rozumiem, że lubisz BB, ale to że zrobili coś tylko po to, by zmarnować surki takie będzie. W tym przypadku jeszcze poszły buffy, już chyba gorszych wydatków być nie może.

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4 5 6 7 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.