Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 7 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 63

Wątek: Opłacalnośc małej bogatej kolonii

  1. #41
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    29.01.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez RobinsonCrusoe Zobacz posta
    A jak ktoś mi odbije to znów odzyskam te 3000 żelaza i jestem plusie.
    Z tym ostatnio gorzej, BB zlikwidowało drop dla obrońcy przy odbiciu kolonii.

  2. #42
    Osadnik
    Dołączył
    01.06.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez kocacola84 Zobacz posta
    Jak dla Ciebie 3k rudy zelaza to tyle samo co 3k stali to zawsze bedziesz na plusie
    Tylko wytlumacz mi jak tracac 6700 zelaza na kolejne odzyskanie kolonii bedziesz na plusie dostajac tylko 3k ? Rozpisz mi to w liczbach
    Dobra to zrobię wersję biedną czyli premia x2 i bez premium:

    Strata: 6 700

    Zysk:
    1 600 i jak ktoś odbije to znów 1 600

    Łączna strata 3 500 . Za 3 500 kupiłem trochę tytanu.

    Wersje x2 z premium:

    Zysk: 2 400 i jak ktoś odbije to znów 2 400

    Łączna strata 1 900 Za 1 900 kupiłem trochę tytanu.

    Dla premii pospolitych x3 oraz pospolitych dla osób mających sporo odkrywców x4 policz sobie czy będzie na plusie czy minusie.

  3. #43
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    17
    Serwer
    Słoneczny Gród
    jak juz liczysz wersje biedna to straty masz 9k.
    Nie dosc ze zyski sa mizerne to jeszcze mega glowy z bb zabieraja kolejny drop przy odbiciu, po prostu mistrzostwo swiata

  4. #44
    Odkrywca
    Dołączył
    10.11.2012
    Posty
    595
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez kocacola84 Zobacz posta
    jak juz liczysz wersje biedna to straty masz 9k.
    Nie dosc ze zyski sa mizerne to jeszcze mega glowy z bb zabieraja kolejny drop przy odbiciu, po prostu mistrzostwo swiata
    Potwierdzam odbili mi małą kolonię. Drop na granitowej to było nie całe 100 belek Egzo i trochę badziewia, 2 razy granit zebrałam. Potem odbili i nic więcej nie dostałam, nawet SC za pokonane w obronie wojsko... Było to na 2gi dzień po naprawach kolonii...

  5. #45
    Osadnik
    Dołączył
    01.06.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez kocacola84 Zobacz posta
    jak juz liczysz wersje biedna to straty masz 9k.
    Nie dosc ze zyski sa mizerne to jeszcze mega glowy z bb zabieraja kolejny drop przy odbiciu, po prostu mistrzostwo swiata
    Pewnie to naprawia bo coś spaprali. To jest dopiero początek rozwoju ekspedycji. Wystarczy, że dadzą za VP:



    lub



    I będziesz zasuwał aż miło. Można przecież wprowadzić postulowany na forach rozwój gildii właśnie za VP.

  6. #46
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.07.2013
    Posty
    22
    Serwer
    Złota Góra
    Faktycznie opłacalne.


    Człowieku zamiast zdobywać kolonie nie lepiej zrobić krawca ? Na bank już od samych fasol masz lepszy zysk.

  7. #47
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    24.07.2012
    Posty
    287
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez RobinsonCrusoe Zobacz posta
    Dobra to zrobię wersję biedną czyli premia x2 i bez premium:

    Strata: 6 700

    Zysk:
    1 600 i jak ktoś odbije to znów 1 600

    Łączna strata 3 500 . Za 3 500 kupiłem trochę tytanu.

    Wersje x2 z premium:

    Zysk: 2 400 i jak ktoś odbije to znów 2 400

    Łączna strata 1 900 Za 1 900 kupiłem trochę tytanu.

    Dla premii pospolitych x3 oraz pospolitych dla osób mających sporo odkrywców x4 policz sobie czy będzie na plusie czy minusie.
    Niestety tak już to nie działa. Za utratę naszej kolonii nie dostajemy już dropu, nie wpada również nagroda za skuteczną obronę naszych kolonii. Coś tam poprawiali, bo był lament, że dostaje się dropy za kolonie, których się nie ma. Jak widać poprawili tak skutecznie, że nie dostaje się nagród nawet za kolonie, które się ma. Prędko poprawki chyba bym się nie spodziewała, bo w okresie międzyświątecznym nawet konserwacje wstrzymali.

  8. #48
    Osadnik
    Dołączył
    01.06.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Szymon2727 Zobacz posta
    Faktycznie opłacalne.


    Człowieku zamiast zdobywać kolonie nie lepiej zrobić krawca ? Na bank już od samych fasol masz lepszy zysk.
    Człowieku a ja robię krawców i kolonie. Mam lepszy zysk.

  9. #49
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    18.04.2012
    Posty
    458
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez RobinsonCrusoe Zobacz posta
    Człowieku a ja robię krawców i kolonie. Mam lepszy zysk.
    A skąd ta pewność, że masz lepszy zysk i skąd ta pewność, że ktoś nie zarabia na czymś innym niż podbijanie komuś kolonii?

    Albo te przechwałki ile to toreb w gwieździe nie masz. Ja też mam i szybciej mi ich przybywa, niż ubywa przez sprzedaż na handlu. Tylko co z tego?

    Poza tym zastanawia mnie kto u Ciebie na serwerze był taki mądry, że za 6672 sztab żelaza oddał 4256 rudy tytanu. U nas 1k rudy tytanu można bez większego problemu opchnąć za ponad 5k monet podczas gdy miałem wielkie problemy by np. 1k sztab żelaza sprzedać np. za 1700 monet. Kombinacje, żeby wymieniać w jakiś sposób sztaby żelaza na rude tytanu za pośrednictwem innych towarów lub wprost sztaby za rude w takim stosunku jak Ty napisałeś w ogóle nie miały powodzenia.

    Ok, to z wymianą możemy sobie darować. Doczytałem dokładnie pierwszy post. Niemniej jednak nadal uważam, że zakładanie otrzymania za każdym razem pełną ilość np. rudy tytanu jest skrajnie optymistyczne. Mnie tylko w dwóch koloniach udało się dostać wszystko. Każda inną po ostatnich zmianach traciłem chwile po tym jak minęło 12 godzin ochrony.

    Choćby ze względu na ten fakt uważam ekspedycje za nieopłacalne. To, że komuś nie odbito większości kolonii wynika jedynie z faktu, że większości osób w ogóle nie chce się pchać na te wyspy.
    Ostatnio edytowane przez jozioblabla ; 27.12.2014 o 15:23

  10. #50
    Osadnik
    Dołączył
    01.06.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Nowy Świat
    Temat jest o opłacalności. Pokazałem, że się opłaca. To, że DMK daje większy zysk to inna para kaloszy. Co mają do tego torby śniegu które się ma za darmo?

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 7 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.