Strona 1 z 7 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63

Wątek: Opłacalnośc małej bogatej kolonii

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    01.06.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Nowy Świat

    Opłacalnośc małej bogatej kolonii

    Pozwolę sobie poruszyć wątek opłacalności Małej bogatej kolonii. Niestety raport zbugowało:


    Prawdzie starty to:
    -759 4.554
    -60 4.320
    -50 150
    Łącznie:

    4.704 4.320

    Mając premie x4 na piecach stali zużyliśmy:
    6.672

    Mając premie x2 na piecach stali zużyliśmy:
    9.024



    Łup z przygody:



    Kolonia wytwarza:



    Wg mnie opłaca się robić kolonie. W moim przypadku kupiłem 4.256 za 6.672 . Błędem było poświecić jednostki konne. Najlepiej wszystko atakować i blokować piechotą (o ile się da wyrobić w limicie). Wtedy opłacalność jest o wiele większa.

    PS. Kolonia należała do gracza, podbijając kolonie bandytów straty byłby mniejsze o około 200 jednostek szturmowych.
    Ostatnio edytowane przez RobinsonCrusoe ; 23.12.2014 o 18:14

  2. #2
    Osadnik Awatar RumcajsPL
    Dołączył
    09.03.2012
    Posty
    109
    Serwer
    Kolonia
    Witam.
    Dopiero zacząłem atakować kolonie w systemie PvP i wygląda mi to jak żadne PvP tylko takie dodatkowe przygody z jakimś tam zyskiem. Moim zdaniem można takie kolonie zaliczyć do grona " nowości - ciekawostki".
    Ta kolonia kolego szanowny skończy ci się za 5:22:43. I już nie będzie radości z jej posiadania.

    Ta cała zabawa z PvP i tymi koloniami to taki totalny wirtual.
    Moim skromnym zdaniem powinniśmy wszyscy gracze zaprotestować przeciwko zdobytym koloniom w tym wydaniu. Oczywiście pomijam tutaj cały system walki który nie ma nic wspólnego z PvP.

    Kolonie widziałbym tak:
    1. Przede wszystkim nowa kolonia powinna być na czas nieokreślony, aż ktoś jej nie zajmie.
    2. Ona powinna mieć złoża tytanu, i tam powinienem mieć możliwość postawienia kopalń tytanu i innych budowli.
    3. Możliwość wejścia do kolonii i robienia wszystkiego jak na macierzystej wyspie itp

    Wtedy taką kolonię warto bronić i dbać o nią, a tak to jest bo jest.

    To takie moje sugestie
    Pozdrawiam i życzę wszystkim wesołych świąt

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    01.06.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez RumcajsPL Zobacz posta
    Witam.

    Ta kolonia kolego szanowny skończy ci się za 5:22:43. I już nie będzie radości z jej posiadania.
    Nie, to tylko zbugowane okienko tworzenia linii obrony. Kolonia skończy produkować za 7 dni. Po co więcej? Nie przesadzajmy. Teraz mogę podbić 6 dużych kolonii produkujących grant tracąc tylko stal. Wszystkie 6 kolonii wyprodukuje mi 27 tyś granitu na tydzień. Nadal uważacie, że to mało?

  4. #4
    Osadnik Awatar RumcajsPL
    Dołączył
    09.03.2012
    Posty
    109
    Serwer
    Kolonia
    Zgadzam się całkowicie że to sporo, nawet bardzo sporo i się opłaca. Jednak chodzi mi także o samą walkę. Bo jest to taka walka z wiatrakami, takie PvP z nikim.

    Zdobyłem tak na próbę małą kolonię z marmurem i właściwie wcale nie chcę jej bronić (bo po co).

    Jeśli będzie dużo graczy szanowny kolego Robinsonie to będziesz miał co zdobywać, bo mi osobiście taka forma się nie podoba nawet w momencie gdy mam zysk. Dla mnie nie chodzi tylko o zysk ale także o sens moich działań poza zyskiem.
    Właściwie przypuszczam że nawet jeśli będzie mało graczy chcących zdobywać kolonie, to chyba i tak będziesz miał co zdobyć, bo są kolonie zajęte i nie zajęte przez graczy.

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    01.06.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez RumcajsPL Zobacz posta
    Zgadzam się całkowicie że to sporo, nawet bardzo sporo i się opłaca. Jednak chodzi mi także o samą walkę. Bo jest to taka walka z wiatrakami, takie PvP z nikim.

    Zdobyłem tak na próbę małą kolonię z marmurem i właściwie wcale nie chcę jej bronić (bo po co).

    Jeśli będzie dużo graczy szanowny kolego Robinsonie to będziesz miał co zdobywać, bo mi osobiście taka forma się nie podoba nawet w momencie gdy mam zysk. Dla mnie nie chodzi tylko o zysk ale także o sens moich działań poza zyskiem.
    Właściwie przypuszczam że nawet jeśli będzie mało graczy chcących zdobywać kolonie, to chyba i tak będziesz miał co zdobyć, bo są kolonie zajęte i nie zajęte przez graczy.
    A jaki jest sens robienia CR, RB itp? Zdradź mi sekret, bo jeśli nie o zysk chodzi to nie wiem...

  6. #6
    Osadnik Awatar RumcajsPL
    Dołączył
    09.03.2012
    Posty
    109
    Serwer
    Kolonia
    Sens jest taki sam jak stworzenie nowych rodzajów wojsk do PvP.

    Tak CR jak RB robione w kółko Macieja to zysk, a jeszcze premium itp. Nuda ale robię. Ja robię raczej Czarnych i Krawców. Krawcy to nuda ale spory zysk.

    Chodzi mi kolego tylko o to że wprowadzono nowe zagadnienia do gry które miały spowodować że gra stanie się także areną rywalizacji pomiędzy graczami, a tymczasem właściwie te dodatkowe kolonie stały się właściwie dodatkowymi przygodami. Nawet nie stały się - one są dodatkowymi przygodami.

    BB powinno określić to jako wprowadzenie dodatkowych przygód do gry + oczywiście nowymi postaciami i szałem roku czyli zmieniającymi swoje miejsce położenia obozami.
    Apropo zysku. Pewnie że w gierce ekonomicznej chodzi o zysk i to jest oczywiste, ale to miało być PvP gdzie można by walczyć z "graczem człowiekiem" a nie z graczem kompem.

    Spytasz jaki z tego zysk tłuc się z człowiekiem ?
    Jeżeli nie byłoby nic do zdobycia to może sama satysfakcja z walki, organizacji jej, strategii itp. Poza tym to co napisałem w pierwszym poście, czyli obrona kolonii która powinna być na stałe, gdzie bym coś budował itp. Coś takiego wnosiłoby fajne sprawy do gry. A tak to tylko dodatkowe przygody.

    Tak poza tym to zgadzam się kolego Robinsonie z twoimi obliczeniami, bo faktycznie też to liczyłem i można spokojnie nazwać to zyskiem.
    Nie odbieraj mojej wypowiedzi negatywnie, ja się cieszę że do gry wprowadzono Nowe Przygody, może nawet ich trochę zrobię żeby mieć zysk o jakim piszesz, jednak nie powinno się tego nazywać PvP.

  7. #7
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Coś się nie potraficie dogadać hahaxD

    RumcajsPL z 1) się zgodzę .... ale 2) i 3) jest bez sensu. Nie przemyślałeś tego. Chcąc mieć kopalnie tytanu to tak jakbyś namawiał BB, aby zamiast kopalń rudy żelaza oraz rudy miedzi ... były kopalnie żelaza i brązu hahaxD bez sensu.
    Masz wersje takiego pvp bo to szczyt możliwości programistów jak i samego flasha, który by jeszcze bardziej niestabilnie pracował. Wg. mnie pomysł jest akurat jak na możliwości BB ... nie licz na jakieś interakcje między graczami w czasie rzeczywistym ... bo to nie ta gra i nie ta platforma. Dla mnie pomysł jest ok... podbijamy... ustalamy obronę .... i może ktoś atakować.


    RobinsonCrusoe
    ale przykładowo z 1) ma rację. Nie zdobędziesz przykładowo 6 olbrzymich bogatych kolonii w ciągu 7 dni ... niestety wąskim gardłem jest Zbrojownia ... nawet jakbyśmy używali premii ... ale i tak jest nierealne aby jechać na niej przez cały dzień.
    Co śmieszniejsze są punkty waleczności ... tak na prawdę na daną chwilę są nic nie warte .... po co mamy inwestować 10k-20k ich .... jak nic nie inwestując gracze mają problem z odbiciem kolonii. Zainwestuje 10k na obronę... i za tydzień je stracę ;p bo kolonia wygaśnie...
    ... na co można innego wydać ... 2k na marszałka ??? hmm w ciągu tygodnia można uzbierać na marszałka ... 20k na kwatermistrza ?? hmmm bez sensu ja robiąc olbrzymią bogatą kolonie wystarcza mi kwatermistrz za 200 monet.. wiec po co zużywać 20k.


    Zgadzam się że kolonie są opłacalne, ale przez to że:
    1) Kolonie wygasają
    2) Nie widzimy kogo atakujemy (trochę śmieszne możemy atakować nawet członków własnej gildii nie wiedząc o tym)
    3) Brak jakiegokolwiek rankingu
    4) Niedopracowany system osiągnięć ... kilka osiągnięć jest nie do zdobycia/zbugowanych
    5) Nie przemyślane rozwiązania (system awansu w trudnościach) już to widzę jak 30 poziom wystawia 3k wojska na podbicie olbrzymiej bogatej kolonii :P

    przestaną brać udział w pvp .... a będą woleć zrobić po raz setny byka ;p

  8. #8
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    18.04.2012
    Posty
    458
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Ja już się nie bawię w kolonie (przynajmniej w tym momencie). Nawet 27k granitu z 6 największych kolonii mnie nie rusza (czy jak one się tam nazywają). Wystarczy, że zrobię 3 razy byka dziennie z wymianami przez 5 kolejnych dni i mam tyle samo granitu lub więcej. Dodatkowo kupie kilka dropów z krawca i oto dzieje się cud. Produkuje sztaby żelaza i stal na premiach nie wydobywając ani jednej sztuki rudy żelaza, a i tak mi jej przybywa w magazynach. Ale to pewnie dlatego, że mam raptem pięć pieców żelaza i dwa stali...
    Ostatnio edytowane przez jozioblabla ; 23.12.2014 o 23:31

  9. #9
    Osadnik Awatar RumcajsPL
    Dołączył
    09.03.2012
    Posty
    109
    Serwer
    Kolonia
    [QUOTE=Idho;

    RumcajsPL z 1) się zgodzę .... ale 2) i 3) jest bez sensu. Nie przemyślałeś tego. Chcąc mieć kopalnie tytanu to tak jakbyś namawiał BB, aby zamiast kopalń rudy żelaza oraz rudy miedzi ... były kopalnie żelaza i brązu hahaxD bez sensu ;p[/QUOTE]

    Zgadza się kolego Idho. Przynajmniej widać że przeczytałeś to dokładnie. Pomyliłem się. Wiadomo że tytan się wytapia. Chodziło mi o rudę tytanu, a właściwie jakąś kopalnię tej rudy. Mój 3 punkt może jest śmieszny ale byłoby może ciekawie.

    Napisałeś że:
    "Zainwestuje 10k na obronę... i za tydzień je stracę ;p bo kolonia wygaśnie...
    ... na co można innego wydać ... 2k na marszałka ??? hmm w ciągu tygodnia można uzbierać na marszałka ... 20k na kwatermistrza ?? hmmm"

    I też dlatego nawet szkoda by było inwestować w kolonię która za 7 dni zniknie.

    Apropo tego że nie możemy się dogadać: właściwie nie podjąłem tej dyskusji po to aby się dogadać lub nie bo nie ma takiej potrzeby, ja tylko zrobiłem kilka tych Nowych Przygód PvP i po prostu nawet pomimo tego zysku o którym pisze kolega Robinson nie podoba mi się to. A na dodatek ostatnio zająłem małą kolonię, która nie wlazła mi do okna o nazwie Aktualna Ekspedycja , ciągle jest na ekranie jako przygoda i pomimo że ma opcję Opuszczenie Wyspy to wciskając tam wyspy nie można opuścić.
    Ma to pewnie związek z tym że aktualnie robię ze znajomym inną przygodę. Czyli pewnie jakiś błąd.

    Ale co tam - życzę miłej zabawy z grą

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    01.06.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Nowy Świat
    Podsumowując opłaca się robić Nowe Przygody. Szkoda tylko, że moc przerobowa zbrojowni jest taka marna ...

    Cytat Zamieszczone przez jozioblabla Zobacz posta
    Ja już się nie bawię w kolonie (przynajmniej w tym momencie). Nawet 27k granitu z 6 największych kolonii mnie nie rusza (czy jak one się tam nazywają). Wystarczy, że zrobię 3 razy byka dziennie z wymianami przez 5 kolejnych dni i mam tyle samo granitu lub więcej. Dodatkowo kupie kilka dropów z krawca i oto dzieje się cud. Produkuje sztaby żelaza i stal na premiach nie wydobywając ani jednej sztuki rudy żelaza, a i tak mi jej przybywa w magazynach. Ale to pewnie dlatego, że mam raptem pięć pieców żelaza i dwa stali...
    Mając 6 bogatych kolonii granitu, plus parę kopalni granitu oraz robiąc RB i DMK mam masę granitu. Kolonie to dodatkowy bonus który wpada w czasie robienie RB itp.
    Ostatnio edytowane przez RobinsonCrusoe ; 24.12.2014 o 00:01

Strona 1 z 7 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.