Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63

Wątek: Opłacalnośc małej bogatej kolonii

  1. #21
    Początkujący Odkrywca Awatar DZOOZEF
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    278
    Serwer
    Kolonia
    tak bylo jak piszesz za 2 dni jak bede podbijal nastepna to zwroce bardziej na to uwage jak znajde jakas do odbicia

  2. #22
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    17
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Kolonia wytwarza:



    Wg mnie opłaca się robić kolonie. W moim przypadku kupiłem 4.256 za 6.672 . Błędem było poświecić jednostki konne. Najlepiej wszystko atakować i blokować piechotą (o ile się da wyrobić w limicie). Wtedy opłacalność jest o wiele większa.

    PS. Kolonia należała do gracza, podbijając kolonie bandytów straty byłby mniejsze o około 200 jednostek szturmowych.
    Wszystko pieknie ladnie wyliczone tylko nie masz pewnosci ze kolonia bedzie pracowala dla Ciebie 7 dni. Jak ja ktos odbije po 1 dniu to kupiles ~600 tytanu za 6672 żelaza a tego nie mozna juz nazwac zyskiem.

  3. #23
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,622
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez kocacola84 Zobacz posta
    Wszystko pieknie ladnie wyliczone tylko nie masz pewnosci ze kolonia bedzie pracowala dla Ciebie 7 dni. Jak ja ktos odbije po 1 dniu to kupiles ~600 tytanu za 6672 żelaza a tego nie mozna juz nazwac zyskiem.
    Jedyna nadzieja w tym, ze nikt nie bedzie sie bawil w "PvP" i kolonie bedzie mozna eksploatowac bez ogladania sie na zewnetrzne zagrozenia.

    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 24.12.2014 o 13:33
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #24
    Osadnik
    Dołączył
    01.06.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez kocacola84 Zobacz posta
    Wszystko pieknie ladnie wyliczone tylko nie masz pewnosci ze kolonia bedzie pracowala dla Ciebie 7 dni. Jak ja ktos odbije po 1 dniu to kupiles ~600 tytanu za 6672 żelaza a tego nie mozna juz nazwac zyskiem.
    A patrzyłeś na łup? Z tej rudy można żelazo wytopić to raz. Dwa jest ryzyko jest zbawa Czy ktoś odbije czy nie i tak się opłaca.

  5. #25
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    17
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Osobiscie nie robie robie 'przygod PvP' ani innych przygod, zwyczajnie mi sie nie chce klepac w kolko tego samego. Dla mnie takie ryzyko to nie jest zabawa, no moze gdybym znal osobe ktorej odbieram kolonie to jeszcze bym sie skusil, jest kilka osob na serwerze ktore nie ucieszyly by sie zbyt dlugim posiadaniem kolonii ;P W obecnej formie trzeba byc wielkim milosnikiem TSO zeby sie cieszyc i widziec zyski w koloniach.

    Jeszcze jedno, twoje straty sa w stali wiec to ja powinnienes uwzglednic, przetop nie jest za darmo, tym bardziej premia x4 swoje kosztuje. Rownie dobrze moglbys rozpisac staty na marmur narzedzia i deski bo z nich sie buduje kopalnie zelaza ktore potem przetapiasz do stali
    Ostatnio edytowane przez kocacola84 ; 24.12.2014 o 15:45

  6. #26
    Osadnik
    Dołączył
    01.06.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez kocacola84 Zobacz posta
    Osobiscie nie robie robie 'przygod PvP' ani innych przygod, zwyczajnie mi sie nie chce klepac w kolko tego samego. Dla mnie takie ryzyko to nie jest zabawa, no moze gdybym znal osobe ktorej odbieram kolonie to jeszcze bym sie skusil, jest kilka osob na serwerze ktore nie ucieszyly by sie zbyt dlugim posiadaniem kolonii ;P W obecnej formie trzeba byc wielkim milosnikiem TSO zeby sie cieszyc i widziec zyski w koloniach.

    Jeszcze jedno, twoje straty sa w stali wiec to ja powinnienes uwzglednic, przetop nie jest za darmo, tym bardziej premia x4 swoje kosztuje. Rownie dobrze moglbys rozpisac staty na marmur narzedzia i deski bo z nich sie buduje kopalnie zelaza ktore potem przetapiasz do stali
    Ile kosztuje premka x4? Powiedz mi bo ja nie wiem. Mam odkrywców, który przynoszą je. Dla mnie x4 to nie jest koszt. Co do stali to 2 piece robią jej tyle, że starczy na mieczników i zbrojownie chodzących 24h.

  7. #27
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    17
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Torba sniegu na moim serwerze okolo 4k monet, nie mow ze to nie jest koszt bo moglys ja sprzedac. Nie probuje Cie przekonac ze zysku z kolonii nie ma, dla mnie jest to wszystko grubymi nićmi szyte, jak ktos wyzej napisal, podobne zyski mozna wyciagnac robiac RB. Gdyby bawilo sie w kolonie 50% serwera to nawet doby nie mialbys kolonii, przez to ze graja w to tylko nielicznii ciesz sie 'zyskami' Tylko tu pojawia sie pytanie, czy wiekszosc sie myli i sa ladne zyski z kolonii czy to Wy nieliczni sie mylicie i trudno tam cos ugrac...

  8. #28
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,622
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez kocacola84 Zobacz posta
    Tylko tu pojawia sie pytanie, czy wiekszosc sie myli i sa ladne zyski z kolonii czy to Wy nieliczni sie mylicie i trudno tam cos ugrac...
    Nikt sie nie myli tylko po prostu nikt precyzyjnie nie powiedzial, ze jakakolwiek oplacalnosc kolonii silnie zalezy od spelnienia pewnych warunkow (vide jak kolega wyzej hurtowa dostepnosc premii x4), a jesli ktos ich nie spelnia lub nie moze spelnic to kolonie sie po prostu nie oplacaja.

    Stad wiekszosc graczy nawet na nie nie spoglada.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  9. #29
    Osadnik
    Dołączył
    01.06.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez kocacola84 Zobacz posta
    Torba sniegu na moim serwerze okolo 4k monet, nie mow ze to nie jest koszt bo moglys ja sprzedac. Nie probuje Cie przekonac ze zysku z kolonii nie ma, dla mnie jest to wszystko grubymi nićmi szyte, jak ktos wyzej napisal, podobne zyski mozna wyciagnac robiac RB. Gdyby bawilo sie w kolonie 50% serwera to nawet doby nie mialbys kolonii, przez to ze graja w to tylko nielicznii ciesz sie 'zyskami' Tylko tu pojawia sie pytanie, czy wiekszosc sie myli i sa ladne zyski z kolonii czy to Wy nieliczni sie mylicie i trudno tam cos ugrac...



    Po co mi monety? Po drugie mam tyle odkrywców i każdego wyszkolonego, że non stop mi przybywa a nie ubywa. RB to się robi tylko dla wieży

    Durga sprawa Ty wyciągniesz podobny zysk z RB a jak wycisnę dwukrotny zysk z RB i pracujących w tle kolonii, które się szybko podbija.

  10. #30
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    04.03.2012
    Posty
    17
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Po co Ci w takim razie 6k rudy tytanu kup za monety i masz bez roboty
    e:
    sparkz w takim razie ktos projektujac kolonie nie wzial pod uwage rozwoju graczy na serwerach skoro nowosc dociera do waskiego kilku% grona osob.
    Ostatnio edytowane przez kocacola84 ; 24.12.2014 o 16:22

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.