Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Niedawna konserwacja - rozmowy

  1. #1
    Początkujący Odkrywca Awatar Lord_Crain
    Dołączył
    24.09.2012
    Posty
    415
    Serwer
    Złota Góra

    Niedawna konserwacja - rozmowy

    Drodzy Gracze,

    chcielibyśmy napisać kilka słów wyjaśnienia dotyczących dzisiejsze przerwy technicznej: Gra została zaktualizowana, by uniknąć pewnych problemów. W niektórych sytuacjach zdarzało się, że rozegranie przygody lub mapy Kolonii mogło zakończyć się błędem obszaru i zablokowaniem tegoż. Dzisiejsza aktualizacja naprawiła ten błąd.

    Dziękujemy wszystkim graczom, którzy zamieścili opis problemu na forum lub w zgłoszeniach do Supportu.
    Pomogło to przyśpieszyć wiele rzeczy.


    Jak już zapewne wiecie, do stycznia nie będzie już aktualizacji, przerw technicznych oraz restartów dziennych zadań gildii (tutaj znajdują się szczegóły), zaś Zespół chciał się upewnić, iż gra będzie działała poprawnie podczas świąteczno-zimowego okresu. Dlatego też potrzebna była dodatkowa przerwa techniczna. Na szczęście udało się ją zakończyć o godzinę wcześniej, a czas Premium oraz aktywnych przygód został przedłużony o 6 godzin pomimo, iż sama przerwa trwała poniżej dwóch.


    Miłej gry!
    BB_Teromort
    Niezmiernie miło że piszesz jak już się dawno skończyła, budzik nawalił?
    Chciałbym się zapytać, że skoro jeśli nie byłem jedyny, który młotkowo zgłaszał problem od 2 tygodni, który rzekomo został naprawiony jak napisałeś, zostaną jakieś normalne rekompensaty przyznane za straty i koszta poniesione przez Wasze nieogarnięcie z nowym pomysłem PvP? I nie chodzi mi o 20 prezentów, które znajduję w 1:32h odkrywcą. Kolo(tak kolo, bo człowiekiem to on nie jest) z którym pisałem w supporcie, niestety chętnie by wyjaśnij jak mam dokonać płatności za złotóweczki, ale tego że już je straciłem to się dupą wyparł. Także jeszcze raz, czy zostanie coś rozesłane?

  2. #2
    Odkrywca
    Dołączył
    10.11.2012
    Posty
    595
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Ach zaraz będę skakać z radości, w sumie 28h premium ma mi wynagrodzić straty w premium wynikające z ciągłych lagów od poczatku ekspedycji:-) Tak 2 tygodnie może by mi zrekompensowało to za co zapłaciłam, a nie dostałam. Ale skoro ubi tego nie potrafi to w tym miesiącu sama sobie to zrekompesuje, promocja olana, kupie dziecku jakiś drobiazg:-) O stratach elitarnych i puszkarzy spowodowanych notorycznie wstawionymi generałami szukającymi karczmy na przygodach to nawet nie ma co wspominać. Ach tę święta... No cóż do naprawienia błędów czyli przysłowiowego "na święty nigdy" trzeba sobie przypomnieć jak się grało bez premium:-)
    Te wykrzykniki na końcu komunikatów szanownego BB to jakaś ironia? Jak napisze miłej gry czy dziękujemy za wyrozumiałość z wykrzyknikiem to to nabierze pozorów prawdy czy sam łatwiej w to uwierzy czy co?

  3. #3
    Heduan
    Cytat Zamieszczone przez Lord_Crain Zobacz posta
    Niezmiernie miło że piszesz jak już się dawno skończyła, budzik nawalił?
    Rozwiń ten wątek, bo to co ty napisałeś nie pasuje do tego co napisał BB_Teromort. Nie wiem, co czytałeś zanim zacząłeś ten post pisać, ale na pewno nie cytowany przez ciebie komunikat.

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    10.06.2013
    Posty
    1
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Heduan Zobacz posta
    Rozwiń ten wątek, bo to co ty napisałeś nie pasuje do tego co napisał BB_Teromort. Nie wiem, co czytałeś zanim zacząłeś ten post pisać, ale na pewno nie cytowany przez ciebie komunikat.
    a nie widać ?
    [QUOTE]
    Gra została zaktualizowana, by uniknąć pewnych problemów
    Dzisiejsza aktualizacja naprawiła ten błąd.
    Jak już zapewne wiecie, do stycznia nie będzie już aktualizacji
    Na szczęście udało się ją zakończyć o godzinę wcześniej
    [QUOTE]

  5. #5
    Początkujący Odkrywca Awatar Lord_Crain
    Dołączył
    24.09.2012
    Posty
    415
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Heduan Zobacz posta
    Rozwiń ten wątek, bo to co ty napisałeś nie pasuje do tego co napisał BB_Teromort. Nie wiem, co czytałeś zanim zacząłeś ten post pisać, ale na pewno nie cytowany przez ciebie komunikat.
    Jakbyś przeglądał uważniej forum, zauważyłbyś, iż konserwacja miała być do godziny 15. Post CM został napisany później, już po fakcie

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    23.12.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Złota Góra
    O czym ten przedstawiciel BB pisze ? O jakim usunięciu błedu ? Znajomy od piątku ubiegłego tygodnia nie może wejść na swoją wyspę. Pisze codziennie do supportu i otrzymuje codziennie taką samą odpowiedź, że sprawę przkazano do działu technicznego. To jest usunięcie błedu ? Nie. To jest kpina z gracza i brak profesjonalizmu.

  7. #7
    Odkrywca Awatar dario_j
    Dołączył
    04.07.2013
    Posty
    661
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Ha ha ha, tez mi naprawa, jeden błąd, choć wredny, to tylko jeden, a do zrobienia są jeszcze gienerałowie, co wędrują sobie jak chcą, a czasem wymieniają się zadaniami z kolegami (sprawdzam czy gienerał A ma proste dojście do obozu, widzę że nie, więc wysyłam gienerała B, i co widzę, gienerał B sobie drepta, ale on już nie atakował, bo w rzeczywistości atakował gienerał A i to zupełnie inny obóz, wojo stracone, bo to miała być 1 fala, na 2 masakra w puszkarzach)

  8. #8
    szczotkun
    Cytat Zamieszczone przez Lord_Crain Zobacz posta
    Jakbyś przeglądał uważniej forum, zauważyłbyś, iż konserwacja miała być do godziny 15. Post CM został napisany później, już po fakcie
    Hmmm, prawie codziennie (bo wczoraj nie) wchodzę do gry po 16:00 a post napisałeś prawie o 18:00. Chyba zegarki masz źle nastawione. (godz. 12:43)

    Aha. 18 grudnia, nie miałem problemów po 16:00 z wejściem do gry, ale to inny świat.

  9. #9
    Osadnik
    Dołączył
    22.02.2014
    Posty
    57
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez szczotkun Zobacz posta
    Hmmm, prawie codziennie (bo wczoraj nie) wchodzę do gry po 16:00 a post napisałeś prawie o 18:00. Chyba zegarki masz źle nastawione. (godz. 12:43)
    Przepraszam...a co ma wspólnego Twoje wchodzenie do gry z tym o czym pisze Lord_Crain? Chyba, że nie zrozumiałeś o czym pisze...Fakt faktem...BB nic nie musi, ale dobry obyczaj nakazuje zawiadamiać graczy o przerwach konserwacyjnych zanim one się rozpoczną, a nie po fakcie wyjaśniać dlaczego się im podrzuciło kolejne, nie do końca świeże "jajko niespodziankę".

    Dziękujemy wszystkim graczom, którzy zamieścili opis problemu na forum lub w zgłoszeniach do Supportu.
    Pomogło to przyśpieszyć wiele rzeczy.
    Ubolewam bardzo, że moje łopatologiczne opisy błędów występujących na wyspie i problemów z budowaniem się kwatermistrza tam, gdzie brak na to miejsca, nie naprowadziły wysokiej klasy techników BB na błędy w skryptach, które od tygodnia uniemożliwiają mi grę i w moim przypadku niczego to nie przyspieszyło...wręcz przeciwnie.

    zaś Zespół chciał się upewnić, iż gra będzie działała poprawnie podczas świąteczno-zimowego okresu
    Upewniliście się...? Ale czy aby na pewno...? Pusty śmiech.

    czas Premium oraz aktywnych przygód został przedłużony o 6 godzin pomimo, iż sama przerwa trwała poniżej dwóch.
    To już akt najwyższej łaski...a Wam się jeszcze zachciewa prezentów i rekompensat...pfff...
    Ostatnio edytowane przez pysia753 ; 20.12.2014 o 15:18 Powód: Mnóstwo

  10. #10
    Początkujący Odkrywca Awatar Lord_Crain
    Dołączył
    24.09.2012
    Posty
    415
    Serwer
    Złota Góra
    Z tym premium i przedłużaniem to sobie żarty robią, dzień wcześniej podczas konserwy premium mi przepadło i nie było przedłużone, a kolonia wygasła.

    Niestety BB ma sporo fajnych pomysłów, które niestety kończą się na dzieciencym zapale i zostaja porzucane. Wszystkie wersje setków jakie wydali zawierały mnóstwo błędów, których nigdy nie naprawiali. Nie dało się zagrać multi na dużych mapach, zaraz łączność się traciła. Więc dziwnym by było żeby teraz coś dobrze zrobili

Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.