Zamknięty wątek
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Bogata kolonia - opłacalność

  1. #11
    Osadnik
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    190
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Nie ma się w co zagłębiać kolonie są "4 fun"
    Słabe natomiast jest to, że nie można sobie podbijać kolonii robiąc już jedną ze starych przygód...
    Ostatnio edytowane przez Muss ; 25.12.2014 o 18:55

  2. #12
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.11.2012
    Posty
    26
    Serwer
    Złota Góra
    Moje doświadczenie wskazuje, że poziom znajdywnaych kolonii nie zależy od "doświadczenia" w podbojach.
    Przypuszczam, że zależy od ilości przygotowanego wojska ekspedycyjnego.

    Mam 2,4k wojska i znajduję tylko i wyłącznie kolonie poz. 3., choć nie podbijałam jeszcze ani jednej dużej kolonii.
    Jedynie 6 małych i 4 zwykłe.

    Kolega ma tylko 1,7k wojska na wyspie i znajduje wyłącznie poz. 2 choć obczaskany jest baaardzo w dużych koloniach.

    Pozdrawiam ze Złotej GÓry

  3. #13
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.02.2012
    Posty
    13
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez potocanka Zobacz posta
    Moje doświadczenie wskazuje, że poziom znajdywnaych kolonii nie zależy od "doświadczenia" w podbojach.
    Przypuszczam, że zależy od ilości przygotowanego wojska ekspedycyjnego.

    Mam 2,4k wojska i znajduję tylko i wyłącznie kolonie poz. 3., choć nie podbijałam jeszcze ani jednej dużej kolonii.
    Jedynie 6 małych i 4 zwykłe.

    Kolega ma tylko 1,7k wojska na wyspie i znajduje wyłącznie poz. 2 choć obczaskany jest baaardzo w dużych koloniach.

    Pozdrawiam ze Złotej GÓry
    Mam za sobą 17 kolni (w tym 7 małych). Woja mam 4,5k. Więc albo są różnice w wyszkukiwaniach koloni na różnych serwerach albo coś tu nie gra..

  4. #14
    Odkrywca
    Dołączył
    10.11.2012
    Posty
    595
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez Suchyman Zobacz posta
    Mam za sobą 17 kolni (w tym 7 małych). Woja mam 4,5k. Więc albo są różnice w wyszkukiwaniach koloni na różnych serwerach albo coś tu nie gra..
    Nie gra, bo poziom zależy od współczynnika podbitych kolonii do nie podbitych. Co już dawno wykryli ludzie zbijający poziomy.

  5. #15
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    06.02.2012
    Posty
    13
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Milady84 Zobacz posta
    Nie gra, bo poziom zależy od współczynnika podbitych kolonii do nie podbitych. Co już dawno wykryli ludzie zbijający poziomy.
    No i to by wszystko wyjaśniało. Tylko czego oni tego wprost na początku nie napisali??? Cymbały..

  6. #16
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Pewnie z tego samego powodu dla którego nigdy nie podawali dropów z przygód ani procentowych szans w poszczególnych slotach. Jeśli takie dane się kiedykolwiek pojawiały, pochodziły od graczy, nigdy oficjalnie od BB.

    A jeszcze jak ktoś dojdzie jakie to są te współczynniki podbitych/niepodbitych to już w ogóle będzie wypas

  7. #17
    Odkrywca Awatar Rosadamascena
    Dołączył
    04.01.2013
    Posty
    898
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez ZjedzKota Zobacz posta
    czesc mam pare pytan do autora tematu:
    - piszesz, że "STATYSTYKA: Straty w okolicach 1,2k -1,7k żołnierzy." a na zrzucie widać prawie 28,000 straty wojska - to jak w koncu ??
    - o co chodzi z tymi poziomami kolonii? Z tego co pamietam to byly do odnalezienia 3 "rozmiary", a Ty napisales to tak jakby one w jakis sposob awansowaly? " W moim przypadku dość szybko wskoczyłem na poziom 3. Możliwe że też uzależnione jest od tego jakie kolonie podbiliśmy." Chyba, ze sie zle zrozumielismy - chodzilo Ci o zwyklego farta w "przynoszeniu" kolonii przez grubasow i że za ktoryms tam razem dopiero przyniesli mozliwosc podbicia kolonii lvl 3 ??
    - dlaczego twierdzisz ze Twoje kolonie sa nie do podbicia??? Te szare kiedys Ci znikna? (mialy po tygodniu chyba znikac)


    niestety nie moge sie doedukowac z filmikow na YT jakie sa na pamietniku developera - mam YT zablokowany tu skad pisze wiec mnie do nich nie odsylajcie :P
    to może ja odpowiem i już

    ad 1) statystyka się zgadza, 28k nie mógł stracić bo nie moze takiego wojska zabrać (jeśli sie nie mylę 28k to surowce wydane na podbój - ruda żelaza, węgiel itp), stracone wojsko to to, co jest na pasku koło czaszki http://scr.hu/3o8l/48jpm

    ad 2) kolonie mają poziomy. początkowo wyszukujesz małe, średnie i duże na poziomie 1. w miarę podbijania i obrony kolejnych kolonii mogą one wskoczyć na wyższy poziom. trudniejsze do podbicia, ale z drugiej strony lepszy bonus.

    ad 3) szare kolonie trzeba ręcznie kasować (przynajmniej ja u siebie musiałam). czy kolonie Idho są nie do podbicia? - nie wiem i nie spradzę bo nie mam jak. ale przy umiejętnym rozstawieniu dodatkowych obozów można znacznie zwiększyć straty atakującego naszą kolonię. jest szansa, że nie wyrobi sie w limicie jednostek
    Ostatnio edytowane przez Rosadamascena ; 16.04.2015 o 15:48 Powód: literówki

  8. #18
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Rosadamascena Zobacz posta
    (...) ad 1) statystyka się zgadza, 28k nie mógł stracić bo nie moze takiego wojska zabrać (jeśli sie nie mylę 28k to surowce wydane na podbój - ruda żelaza, węgiel itp)(...)
    Jeśli masz rację, to by świadczyło o kolejnym popisie tłumacza bo określenie "Utracone oddziały ekspedycyjne" wyraźnie sugeruje że mowa o jednostkach wojskowych Aż z ciekawości machnę wieczorkiem kolonię na testowym żeby sprawdzić oryginalną wersję językową. Zresztą takich "ciekawostek językowych" mamy tu więcej, np. określenie "Zyski następnej kolonii", zamiast "Następne zyski/dochody z kolonii"
    Ostatnio edytowane przez zwolk ; 16.04.2015 o 16:01

  9. #19
    Odkrywca Awatar Rosadamascena
    Dołączył
    04.01.2013
    Posty
    898
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez zwolk Zobacz posta
    Jeśli masz rację, to by świadczyło o kolejnym popisie tłumacza bo określenie "Utracone oddziały ekspedycyjne" wyraźnie sugeruje że mowa o jednostkach wojskowych Aż z ciekawości machnę wieczorkiem kolonię na testowym żeby sprawdzić oryginalną wersję językową.
    zwolk ale to nie jest pewne info, raczej moja indywidualna interpretacja i zgadzałoby się z wyliczeniami Idho

  10. #20
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Sprawdzone - "Utracone oddziały ekspedycyjne" oznacza faktycznie stracone jednostki wojska a nie surowce. Z tym że screeny Idho pochodzą z grudnia zeszłego roku, i od tamtego czasu zliczanie utraconych jednostek zostało poprawione.

    Ale jak zapodadzą nam wersję kolonii która jest teraz na testowym, to będzie parę nowych udogodnień. Zauważyłem takie rzeczy:
    - na wyspie głównej nie trzeba rozstawiać garnizonów żeby przydzielić wojsko - odbywa się to z poziomu menu gwiazdy
    - jest przycisk do rozładowania wojska jednym kliknięciem
    - atak wyglada tak, że najpierw trzeba kliknąć na atakowany oboz i dopiero wtedy można kliknąć jednostkę pierwszego ataku - kwestia przyzwyczajenia się do nowego sposobu, zwłaszcza przy blokach
    - przechwytujące obozy wroga są ponumerowane w kolejności przechwytywania na trasie marszałka
    Ostatnio edytowane przez zwolk ; 17.04.2015 o 00:09

Zamknięty wątek
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.