Zamknięty wątek
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Cena w zbrojowni

  1. #11
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    03.12.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Złota Góra
    Słyszałem z zagranicznych serwerów, że będzie zmiana kosztów produkcji broni na ekspedycje, zmniejsza znacząco ilość żelaza i stali potrzebnych do wyprodukowania broni, ale jednocześnie zwiększą co najmniej 5-krotnie ilość NAPITKU!!! potrzebnego do wytworzenia wojska.

  2. #12
    Banned
    Dołączył
    30.05.2012
    Posty
    75
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez jozioblabla Zobacz posta
    Ta wasza opłacalność to się trzyma na kruchych podstawach. W momencie odbicia kolonii w krótkim czasie to są same straty tak naprawdę.
    ale wiesz to jest PvP ... ja wiem ze kiepskie ale jednak PvP. To walka miedzy graczami a nie obligacje skarbu panstwa wiec nalezy sie liczyc ze stratami ( a obligacje tez przynosza straty jesli panstwo traci wyplacalnosc )

    Jest jednak sposob na pewny zysk jesli jestes osoba wierzaca...MÓDL SIE I POKUTUJ

    w zaleznosci od religii mozesz tez zabijac niewiernych

  3. #13
    Osadnik
    Dołączył
    22.06.2014
    Posty
    72
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Wreszcie jakiś racjonalny wpis.
    Wielkie brawa Cloovn.
    Gra przeciwko innym graczom jest obarczona ryzykiem.
    Ceny musza być wysokie, przez to jest trudno lub bardzo trudno.
    Brak broni w dropach i wprowadzenie trudnego trybu gry jakim są kolonie zdecydowanie podniósł poziom tej gry i wreszcie zrobiło się ciekawie.
    Pora jeszcze "tylko" na naprawienie błędów technicznych.

    Podsumowując kogo nie bawi ryzyko i kogo nie stać na grę w trybie pvp ten w to nie gra proste.
    Pozdro

  4. #14
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Chilout05 Zobacz posta
    Gra przeciwko innym graczom jest obarczona ryzykiem.
    Sprawdz sobie w slowniku definicje ryzyka.

    Tutaj nie mamy do czynienia z ryzykiem, tylko z pewnymi stratami, ktore (byc moze) w bardzo specyficznych okolicznosciach da sie obrocic w niewielki zysk. Ergo taki tryb nie ma sensu jesli nie plynie z niego zadna korzysc dla gracza (chyba ze ktos czerpie radosc z marnowania wyprodukowanych surowcow).
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  5. #15
    Banned
    Dołączył
    30.05.2012
    Posty
    75
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Ergo taki tryb nie ma sensu jesli nie plynie z niego zadna korzysc dla gracza (chyba ze ktos czerpie radosc z marnowania wyprodukowanych surowcow).
    niekoniecznie nie ma sensu. byc moze sa ludzie dla ktorrych samym zyskiem jest utrudnianie zycia innym, mimo ze nawet nie wiedza komu.
    Dala mnie osobiscie mialo by to sens wtedy gdybym wiedział KOMU moge uprzykrzyc zycie, gdyby te kolonie dalo sie przypisac do gracza ja juz by ie swietnie bawil )

  6. #16
    Początkujący Osadnik Awatar Chomer
    Dołączył
    03.02.2012
    Posty
    11
    Serwer
    Nowa Ziemia
    niekoniecznie nie ma sensu. byc moze sa ludzie dla ktorrych samym zyskiem jest utrudnianie zycia innym, mimo ze nawet nie wiedza komu.
    Rozumiem, ze masz tutaj na mysli tworcow gry? ;-) Utrudnianie zycia innym wychodzi im rewelacyjnie. Jesli mowimy juz o ryzyku to nalezy wziac pod uwage wszystkie bugi i bledy w trybie kolonii "PvP". Zwyczajnie aby brac udzial w tym trybie musimy liczyc sie ze zdecydowanym ryzykiem:

    a) utraty marszalka, ktory nie wroci z mapy kolonii.
    b) wystapienia tzw bledu serwera i wyskakiwaniem okienka "W tym obszarze wystapil blad. Prosimy sprobowac ponownie" za kazdym razem kiedy chcemy wejsc lub anulowac kolonie.
    c) rozdwojenia sie glownego bossa, ktory ginie tylko po to by po chwili zaczac walke od nowa.
    d) teleportacji Twojego marszalka i rozpoczecie walki w momencie przechwycenia go przez sasiadujacy oboz wroga - klikanie opcji "Odwrót" zdaje sie byc w takim przypadku daremne.
    e) itd itp

    Jesli chodzi o ceny w zbrojowni i zwiazane z tym ryzyko poniesionych kosztow to w zupelnosci zgodze sie ze sparkz - takie ryzyko zwyczajnie nie istnieje. Straty sa pewne, a koszty produkcji broni i wojska sa przesadzone. Najgorszym elementem w tym calym PvP sa jednak zyski z podbitych przez nas kolonii. Przykladowo, mala kolonia poziom 3 przyniesie nam 87 drewna egzo co 6h. Nie ma to jak tracic biednych wojakow by zdobyc tak ogromne poklady surowcow ;-)

    W tej chwili kolonie mozna robic glownie dla osiagniec ale i tutaj pojawiaja sie bledy. Osiagniecie z ruda tytanu jest nie do ukonczenia. Pojawia sie tez blad z zaliczeniem osiagniecia gdzie do podbicia duzej kolonii musimy stracic mniej niz 650 zolnierzy.

    Dla mnie osobiscie mialo by to sens wtedy gdybym wiedział KOMU moge uprzykrzyc zycie, gdyby te kolonie dalo sie przypisac do gracza ja juz by ie swietnie bawil )
    Ja bawilbym sie swietnei gdyby w PVP nie bylo tylu bledow i gdyby istniala mozliwosci ataku kolonii w grupach 2-3 osobowych lub ataku kolonii nalezacych do poszczegolnych gildii. Jedyne do czego trudno sie przyczepic to system walki.

  7. #17
    Banned
    Dołączył
    30.05.2012
    Posty
    75
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Chomer Zobacz posta
    Ja bawilbym sie swietnei gdyby w PVP nie bylo tylu bledow i gdyby istniala mozliwosci ataku kolonii w grupach 2-3 osobowych lub ataku kolonii nalezacych do poszczegolnych gildii. Jedyne do czego trudno sie przyczepic to system walki.
    równiez bym sie bawil swienie w tym wypadku...choc do szczescia wystarczylo by mi gdybym mógł wyszukac gracza i go zaatakowac a nie bic sie o bezimienna kolonie, bo satysfakcja z tego jak z atakowania kompa...a to nie jest PvP

  8. #18
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    18.04.2012
    Posty
    458
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Chilout05 Zobacz posta
    Wreszcie jakiś racjonalny wpis.
    Wielkie brawa Cloovn.
    Gra przeciwko innym graczom jest obarczona ryzykiem.
    Ceny musza być wysokie, przez to jest trudno lub bardzo trudno.
    Brak broni w dropach i wprowadzenie trudnego trybu gry jakim są kolonie zdecydowanie podniósł poziom tej gry i wreszcie zrobiło się ciekawie.
    Pora jeszcze "tylko" na naprawienie błędów technicznych.
    Ja tutaj widzę jedynie grę przeciwko "komputerowi" i ewentualnie przeciwko "komputerowi" + "kilkoma" jednostkami ustawionymi przez gracza.

    Cytat Zamieszczone przez Chilout05 Zobacz posta
    Podsumowując kogo nie bawi ryzyko i kogo nie stać na grę w trybie pvp ten w to nie gra proste.
    Pozdro
    Stać, nie stać...hmmm. Na to nie wiem nawet jak odpowiedzieć...
    Ostatnio edytowane przez jozioblabla ; 26.01.2015 o 21:34

  9. #19
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    27.01.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Gram już ponad 3 lata, ale że mam życie poza grą to doczłapałem dopiero do 41lvl.
    Wiecie jak wygląda zdobycie wyspy? Nie ma szans na to. Koszta wystawienia wojska są ogromne, a znalezienie wyspy z bandytami jest niemożliwe. Kiedy trafiamy na czyjąś "własność" to szans na wygraną praktycznie nie ma, a porażka oznacza czkawkę w ekonomii przez kolejny tydzień. Kiedy w końcu jest szansa na wygraną to zysk w postaci śmiesznej ilości marmuru, albo innego gunwa odrzuca od gry....
    Ktoś to mocno skopał i powinien za to polecieć

  10. #20
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    To my chyba gramy w inne gry... zgodzę się że koszty nie są małe, ale z resztą argumentów...
    Ja mam problem ze znalezieniem sensownej kolonii zajętej przez innego gracza. Prawie wszystkie to bandyckie z balami egzo w najlepszym przypadku. Dodam że tylko odbijając czyjąś kolonię możemy dostać punkty waleczności. Zabierając maksymalny limit wojska trzeba się bardzo starać żeby nie wygrać. Mi z reguły wystarcza 30-50% limitu. A kolonii dających np. marmur nie tykam bo robi się tego wystarczające ilości na wyspie. Lepiej powalczyć o cenniejsze surowce których się samodzielnie nie produkuje. I przede wszystkim trzeba opanować jak to działa. Niestety tu trzeba samemu ruszyć głową kogo czym atakować, jak blokować, bo gotowców w postaci poradników do każdej wyspy nie ma. I to może być dla niektórych przeszkoda nie do przeskoczenia.
    Ostatnio edytowane przez zwolk ; 05.02.2015 o 11:22

Zamknięty wątek
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.