Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 38 1 2 3 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 380

Wątek: Ekspedycje - Wykryte Bugi

  1. #1
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Ekspedycje - Wykryte Bugi

    Witam,

    Chciałbym zebrać w całość wykryte bugi mające związek z ekspedycjami. Postaram się wątek w miarę aktualizować.

    1) Problem z wyświetlaniem danych w menu kolonii. Zaznaczony pasek często, źle pokazuje wartości i trzeba chwilkę poczekać, aby wrócił do prawidłowego funkcjonowania. Nawet jak poczekamy nie jest pewne aby pokazał poprawnie, teraz produkcję bal egzotycznych uznaje za rudę tytanu.



    2) System osiągnięć.

    Pomimo posiadania 6 kolonii nie zaliczyło mi osiągnięcia, aby posiadać 6 aktywnych kolonii w menu. Co ciekawe osiągnięcie z posiadaniem 3 kolonii zaliczyło mi jak posiadałem 4 kolonie. Prawdopodobnie bug jest związany z błędnymi koloniami.

    Następne osiągnięcie, aby nazbierać 1k rudy tytanu, pochodzi z testowego. W pierwszej fazie kolonii, kolonie nie produkowały rude tytanu, tylko już gotowy tytan. Zmienili to później, niestety w osiągnięciach tego nie zmienili. Obecnie osiągnięcie nie do spełnienia. Możecie zwrócić uwagę, że moje kolonie produkują rudę tytanu, a ja mam nadal 0/1k.



    3) Błędne kolonie

    Czasami może trafić nam się błędna kolonia. Jak ją poznać?? Wchodząc na nią widzimy jakby nasz limit został wykorzystany, są informację że jakiś pakiet medyczny został zużyty, informację że jakiś generał się znajduję, czasami nawet można zobaczyć, że niektóre jednostki wroga są "nadgryzione". Najbardziej ekstremalną sytuację miałem jak mój limit wyglądał 460/520 pomimo, że w szczegółach znajdowała się informacja, że nie wykonałem żadnego ataku oraz ekspedycja rozpoczęła się niecałą minutę temu.

    Podbicie takiej kolonii nie jest niemożliwe, ale trzeba się liczyć z takimi problemami jak mnie spotkało na początku. Po wygranej kolonia nie wskoczyło na lewo i nie miałem aktywnego paska tworzenia obrony ani przejęcia kolonii pomimo że kolonia została zdobyta i miałem ją ciągle w aktywnym okienku.




    4) Zablokowane zadanie w księdze.

    Zanim mi się to zadanie pojawiło, posiadałem już 2 kolonie. Prawdopodobnie nie ma żadnego zabezpieczenia i osoby które zdobyły kolonie nie zaliczą tego zadania póki nie będą miały żadnej kolonii i dopiero podbiją. Mi się osobiście nie chce usuwać 6 kolonii tylko, aby otrzymać gwiezdną monetę. Opisuje błąd, abyście się nie spieszyli z podbiciem kolonii bo wskoczy wam takie zadanko.



    Aktualizacja 16.02.2015. Bugi: 1-3 nadal występują.

    Nowa lista błędów:

    1) Przy anulowaniu ataku otrzymujemy punkty waleczności pomimo, że nie zabiliśmy żadnego wroga.

    2) Osiągnięcie "Szef" które polega na niszczeniu przywódców spotkanych na wyspach kolonijnych jest niemożliwe. Problem możliwe że związany z błędnymi nazwami jakie zostały wprowadzone na serwer live.
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 10.05.2015 o 18:22 Powód: połączenie postów

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    23.08.2012
    Posty
    19
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Ja też mam zablokowane zadanie w księdze. Po najechaniu na podzadanie "Ukończ zadanie: Zadbaj o obronę" wyskakuje informacja, że "Aby odblokować to zadanie należy spełnić następujące warunki: Ukończone zadanie: Naprzód w nieznane". Oczywiście zadanie "Naprzód w nieznane" ukończyłem (co widać na screenie) - inaczej nie dostałbym nowego zadania "Twoja pierwsza kolonia", które wyskakuje automatycznie po zakończeniu "Naprzód w nieznane" i jest z automatu zablokowane...
    Ostatnio edytowane przez Kalaman ; 01.12.2014 o 14:23

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    23.04.2012
    Posty
    51
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Muszę przyznać drogi Idio że błysnąłeś resztką inteligencji, chylę czoła

    Co do zadania z Księgi, to nie działa w ogóle.

    Kolejna sprawa mimo że Ktoś mi podbił kolonie za 6 razem, dostałem kolejny piękny drop, kolonie posiadam nadal i teraz pytanie czy to tak ma być czy to bug, może tak czy siak będzie można mieć zdobytą kolonie aż do końca czasu, po czasie sama znika, a podbicie przez Kogoś to tylko taki bonus w postaci np kolejnego dropu.

    Zauważyłem również że np dziś zdobyłem kolonie "jakiegoś gracza" na wieże z lukami nie dało sie wysłać ani wojsk atakujących ani blokujących.

    jak mi sie coś przypomni to dopiszę.

    ps. dla zniesmaczonych, poznacie to "pvp" a będziecie pykać, bo naprawdę robi sie interesująco, jest wiele dropów dodatkowych, pamiętajmy że ceny surowców rosną, wiele osób będzie musiało uruchomić produkcję, tak że dropy są fajnie zbalansowane, w końcu BB zaczyna robić grę nie dla "Idiotów" trzeba trochę pomyśleć a nie tylko budować bezsensownie domki, nie wspomnę o klepaniu tej samej przygody z poradnika, zero samodzielnego myślenia.

    pozdrawiam
    Mr_SOLAR

  4. #4
    Początkujący Odkrywca Awatar Lord_Crain
    Dołączył
    24.09.2012
    Posty
    415
    Serwer
    Złota Góra
    Dodatkowymi błędami są w osiągnięciach "Szef" nie zawsze zalicza pokonanie bosa. Oraz Zdobądź kolonie w czasie krótszym niż godzina, za każdym razem schodziło mi dłużej, a mam zaliczone.

    @Idho farciarzu, mnie już poodbijali po 2 dniach kolonie, ni jak tego obronić

  5. #5
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    W szefie masz wyszczególnionych bossów, możliwe, że jakiegoś pominęli. Osobiście nie przyglądałem się temu, więc ciężko się na ten temat wypowiedzieć, ale najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest założenie że jest tam wpisana niepełna lista.

    Co do poniżej 1 godziny, ja zawsze to zrobiłem poniżej 1 godziny, więc nie wypowiem się.

    Odnośnie podbijania u mnie jako ciekawostkę powiem, że większość podbija moje małe kolonie, i nikomu się jeszcze nie udało, a chciałbym coś nowego podbić :P

  6. #6
    Kon-Tiki
    To ja dorzucę od siebie:

    1. Na ekspedycjach, generała potrafi przechwycić obóz, który nie jest podświetlony na czerwono na ścieżce generała

    2. Odwrót generała przy podbijaniu wyspy to chyba tylko przycisk dla ozdoby, po tym jak zauważyłem, że generał zmienia obóz to dałem odwrót i co? zaatakował obóz, który go przechwycił, po nim jeszcze jeden, po nim kolejny i gienek zdechł, odwrotu nie było.

    3. Różne czasy wychodzenia z obozów, trochę bez sensu na ekspedycjach, które są pomyślane do blokowania. Po co ta synchronizacja wpływająca na czas wyjścia generała? Przecież tam i tak nie ma generałów innego gracza.

    Cytat Zamieszczone przez Lord_Crain Zobacz posta
    Dodatkowymi błędami są w osiągnięciach "Szef" nie zawsze zalicza pokonanie bosa.
    Zauważyłem, że wlicza tylko bossów pokonanych przy odbijaniu kolonii. Nowe kolonie nie mają wpływu na zadanie Szef.
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 10.05.2015 o 18:23 Powód: połączenie postów

  7. #7
    Początkujący Generał Awatar Tornados
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    2,662
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Kon-Tiki Zobacz posta
    2. Odwrót generała przy podbijaniu wyspy to chyba tylko przycisk dla ozdoby, po tym jak zauważyłem, że generał zmienia obóz to dałem odwrót i co? zaatakował obóz, który go przechwycił, po nim jeszcze jeden, po nim kolejny i gienek zdechł, odwrotu nie było.
    .
    Odwrot niestety ma spore opoznienie czasowe
    I musialbys go dawac po kazdej walce w obozie bo inaczej go nie uzna i gienek pojdze dalej

  8. #8
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    16.12.2012
    Posty
    292
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Mam 3 i 4
    Ja taką kolonie jak opisana jest w punkcie 3 zdobyłem, miałem tak samo, ale po kilku godzinach wskoczyła z powrotem na lewo i mogłem ustawić obronę, śmiga już 18h.

    Ja zauważyłem jeszcze jeden błąd a mianowicie czasami nie da się zaatakować wież (miałem już tak 2 razy).
    Normanie jak wybieramy obóz do zaatakowania i najdziemy na wieże trzeba wybrać jednostkę która atakuje pierwsza i wszystko jest ok tylko że pokazuje mi skład tylko na 0,1 sekundy
    Ostatnio edytowane przez Boskicom ; 01.12.2014 o 21:35

  9. #9
    Kon-Tiki
    Cytat Zamieszczone przez Tornados Zobacz posta
    Odwrot niestety ma spore opoznienie czasowe
    I musialbys go dawac po kazdej walce w obozie bo inaczej go nie uzna i gienek pojdze dalej
    No właśnie nie da się po każdej walce bo cały czas kreci się klepsydra i nic nie da się zrobić

  10. #10
    Początkujący Odkrywca Awatar Lord_Crain
    Dołączył
    24.09.2012
    Posty
    415
    Serwer
    Złota Góra
    Premia "Dopalacz" nie działa poprawnie na offline. Zapodałem na noc produkcję nowego typu broni, odpaliłem premię i powinno wytworzyć w 7h, gdzie czas działa premii to 6h. Rano pokazuje czas produkcji 14h.

    Dzisiaj ktoś musiał stracić kolonie którą mnie odbito, dostałem ponownie Valory za nie posiadaną już 2 dni kolonie.

Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 38 1 2 3 11 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.