Zobacz wyniki ankiety: Co sądzisz?

Głosujących
46. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Pomysł mi się podoba.

    28 60.87%
  • Absolutnie nie.

    5 10.87%
  • Część tak, część nie.

    9 19.57%
  • Nie mam zdania.

    4 8.70%
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Szybka strata i nieopłacalność kolonii

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    27.03.2012
    Posty
    33
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Szybka strata i nieopłacalność kolonii

    Liczyłem sobie ile mogę zyskać na koloniach żelaza (aktualnie mam deficyt) i wyszło mi ze zysk żelaza przez te 7 dni nie pokryje nawet części kosztów.
    Proponuję żeby kolonie nie znikały same, a stracić je można tylko przez PvP. Do tego po zdobyciu koloni prócz obrony powinno być dostępne nowe menu w którym można ulepszać za surowce nasza kolonie.
    Np.
    Koloniści proszą o bale drewna na domy mieszkalne - zwiększenie populacji +20 jednostek do obronny np. 1k bali na 1 lev, 2 na 2 lev itd.
    Rozbudowa kopalń na wyspie - poprawa wydobycia +12/6h
    Ulepszenia technologiczne - skrócenie czasu cyklu produkcyjnego -15m
    Proponuję również zmianę grafik po przejęciu kolonii. Dodanie kopalń, domków w miejscach gdzie nie prowadzi się walki.

    Możliwości jest masa, graczom opłaca się walczyć. Po przejęciu koloni przez innego gracza ulepszenia kolonii pozostają co też da powód żeby w ogóle atakować innych graczy bo jak na razie jest to bez sensu.

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.07.2013
    Posty
    22
    Serwer
    Złota Góra
    Świetne Jestem na tak

  3. #3
    Osadnik
    Dołączył
    02.11.2012
    Posty
    122
    Serwer
    Złota Góra
    Oczywiście popieram, oczekiwałem, ze kolonie będą trwałe dopóki ich nie stracimy, tymczasem wprowadzona przez BB (krótka)terminowość kolonii, czyni bezsensownym ich pozyskiwanie, a zmniejszenie w dropach z przygód zasobów dostępnych w koloniach, w celu wymuszenia walki o kolonie, za wszelką cenę, doprowadzi do wycofania się poważnych graczy i stopniowego upadku cenionej niegdyś gry, wraz z jej stoczeniem się do poziomu jednego z wielu badziewi internetowych...
    Jeśli dodamy do tego wieczne problemy techniczne i merytoryczne, koszmarne błędy i niedoróbki, wielogodzinne konserwacje i konserwacje konserwacji, to Settlersi w wydaniu BB idą na dno i za 2..3 lata już ich nie będzie. Tak położono, początkowo dobrze pomyślaną grę...

  4. #4
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    16.12.2012
    Posty
    292
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez Rula Zobacz posta
    Liczyłem sobie ile mogę zyskać na koloniach żelaza (aktualnie mam deficyt) i wyszło mi ze zysk żelaza przez te 7 dni nie pokryje nawet części kosztów.
    A zrobiłeś chociaż jedną kolonie? Ja jeszcze nie miałem dropa bez żelaza, wpada 1k/3k za kolonie.
    Ostatnio edytowane przez Boskicom ; 06.12.2014 o 22:37

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    27.03.2012
    Posty
    33
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Tak robiłem kolonie żelaza. Przy założeniu że straty wyniosa 150 jednostek z każdego rodzaju (piechota, łucznik, konnica) straty wyjdą 9k drewna liściastego, 9,9k węgla,
    900 stali i 19,8k sztabek żelaza. Po przeliczeniu sztabek żelaza i stali na rude żelaza, trzeba 81k rudy żelaza. Czyli żeby zdobyć te twoje 4,8k rudy żelaza z gigantycznej kolonii trzeba wylożyć 81k rudy żelaza. To są obliczenia bez buffów, ale nawet z nimi niema szans wyjść na plus. Straty wojsk są większe niż przy tych obliczeniach.

  6. #6
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Rula Zobacz posta
    ....19,8k sztabek żelaza. Po przeliczeniu sztabek żelaza i stali na rude żelaza, trzeba 81k rudy żelaza.
    Jesteśmy z tego samego serwera... wiesz co wyśle ci te 20k żelaza za 81k rudy żelaza .... baaa mogę zaoferować o wiele więcej.

    btw. jak ty tak wszystko obliczasz to już wiem czemu ci wychodzi że jest to nieopłacalne.

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    27.03.2012
    Posty
    33
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Pisałem bez buffa. Oblicz z buffem. Ja miałem cały czas wstęge x3 na piecach a i tak magazyn suchy.

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    08.11.2012
    Posty
    2
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    porażka KOLONIE KARNE to są.

  9. #9
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    17.11.2012
    Posty
    433
    Serwer
    Złota Góra
    Nie rozumiem.
    To obowiązkowe jest?

  10. #10
    Odkrywca
    Dołączył
    10.11.2012
    Posty
    595
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez Iphoris Zobacz posta
    Nie rozumiem.
    To obowiązkowe jest?
    No oczywiście, że tak. Gra w to pewnie nawet nie połowa, a droga połowa cały czas ma przez ten badziew problemy.

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.