Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Pozytywnie o ostatnich zmianach :)

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    27.08.2013
    Posty
    35
    Serwer
    Złota Góra

    Pozytywnie o ostatnich zmianach :)

    Witajcie,

    Przede wszystkim jeżeli, chcesz TYLKO ponarzekać to załóż inny post lub wypowiedz się w innych, krytycznych wątkach. Jest ich chyba 90% na tym forum ;-) Zachęcam was do podzielenia się tutaj pozytywnymi wrażeniami po ostatnich zmianach z 27.11.2014 ;-)
    Jak temat sugeruje, wg mnie zmiany są całkiem fajne. Wreszcie ruszy się gospodarka pod kątem broni wysokopoziomowych. Możliwe, że coś trzeba będzie dopracować, ale to z czasem przyjdzie. Niżej opiszę moje refleksje na temat wprowadzonych zmian.

    Nowe dropy
    Dla zrównoważonej gospodarki zmiany te są bardzo trafne. Oczywiście nareszcie wszystkie budynki do broni są potrzebne i będą wykorzystywane. W każdym dropie są zasoby, oraz odpowiednie dopałki do złóż, więc i kopalnie węgla na 5 poziomie nareszcie są opłacalne, a i do kopalni żelaza (bądź arktycznych) nie trzeba w kółko robić łupieżców ;-). Dodatkowe zapasy miedzi przydadzą się, żeby bez stawiania co chwilę kopalni utrzymać potrzebną produkcję mieczy z brązu, ew. nadwyżki zdobytych drewienek starczą na produkcję wojska do podbicia kolonii, więc nie trzeba modyfikować linii produkcyjnej drewna, chociaż to drewno zapewne najmniej potrzebne ;-)
    Podział dropów jest równie fajny, piszą ludzie, że mało granitu wpada, jednak wystarczy wybrać odpowiednią przygodę, aby się obłowić w granit. Nareszcie podział na przygody z zasobami / ekspa jest widoczny. Potrzebujesz granitu robisz Banitów czy inną przygodę dla surowców (gdzie wpada go na prawdę sporo), potrzebujesz ekspa robisz przygodę dla ekspa, a jak chcesz zgarnąć fajny budynek to wybierasz przygodę z budynkiem. Więc robimy przygody jakie potrzebujemy, zamiast tłuc w nieskończoność kilka wybranych przygód.

    Kolonie
    Chociaż nazwa PvP jest na wyrost, to same kolonie wydają się być całkiem fajną rozrywką. Mamy inny system walki, prosty, a jednak wymagający jakiejś interakcji użytkownika. Jeżeli chodzi o ich opłacalność to wydaje się być całkiem OK. Do podbicia kolonii np. małej wystarczy śmieszna ilość jednostek. Pod warunkiem, że dzięki medyczkom i kilkoma generałami zaczniemy używać bloków, które stały się oficjalną taktyką wg BB. No i bloki robimy bardziej na zasadzie 1R w tradycyjnych przygodach.
    Poza faktycznie drobnym gratisem za utrzymanie kolonii mamy dwa dropy z zasobami, jeden za podbicie, drugi za to że nas podbiją. Fajnie jakby był jakiś lepszy drop, jeżeli uda nam się utrzymać przez 7 dni kolonię.

    Zmiany w tradycyjnych przygodach
    W zasadzie największe zmiany dotyczą krawców. Poza całkiem solidnym dropem i większą ilością fasoli, ponoć jest szansa na jakiś budynek, nie wiem czy to plotka czy fakt. Dla graczy poniżej 50 poziomu, krawce faktycznie mogą być problemem, jednak ilość fasoli powinna zrekompensować większe straty. Aby zdobyć taką samą ilość fasoli musielibyśmy zrobić od 1,5 do ponad 2 krawców w starej wersji. Więc te większe straty, w porównaniu do dropa chyba nawet są mniejsze w całym rozrachunku. Dla osób z 50 poziomem, korzystających ze wsparć katapulty/strzałki/asy straty praktycznie zostaną bez zmian, a fasoli jest odpowiednio więcej.

    Dzięki za uwagę! Wydaje się, że chciało Ci się czytać moje wywody, a skoro tak, napisz co Tobie podoba się w ostatnich zmianach

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    26.11.2012
    Posty
    67
    Serwer
    Złota Góra
    To ja również napiszę coś pozytywnego o ostatnich zmianach. Niezmiernie jestem rad, iż moją gwiazdę zaśmieciło 4 nowych "specjalistów", których mi support nie usunie na moją prośbę (to mnie również raduje). Bardzo jestem kontent, że aby podbić kolonię dającą mi niespełna 60 szt. rudy złota / 6 h, muszę ponieść takie straty (w zasobach), jak na przygodzie porównywalnej do ataku z zaskoczenia. Cieszy mnie fakt, że nic z tym fantem BB nie zrobi. Najbardziej mnie jednak cieszy, że ktoś napisał na forum, że go cieszy to samo, co cieszy BB. Czyli absolutnie spartolona robota nad PvP (nazwa umowna). Mam nadzieję, że ten ktoś, komu zabrałem kolonię będzie się cieszył, że kosztowało mnie to tyle surowców, iż więcej tego nie uczynię.
    No to się nacieszyliśmy.
    Ostatnio edytowane przez CoDiAl77 ; 01.12.2014 o 09:09

  3. #3
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Harthon Zobacz posta
    Nowe dropy
    Dla zrównoważonej gospodarki zmiany te są bardzo trafne. Oczywiście nareszcie wszystkie budynki do broni są potrzebne i będą wykorzystywane. W każdym dropie są zasoby, oraz odpowiednie dopałki do złóż, więc i kopalnie węgla na 5 poziomie nareszcie są opłacalne, a i do kopalni żelaza (bądź arktycznych) nie trzeba w kółko robić łupieżców ;-). Dodatkowe zapasy miedzi przydadzą się, żeby bez stawiania co chwilę kopalni utrzymać potrzebną produkcję mieczy z brązu, ew. nadwyżki zdobytych drewienek starczą na produkcję wojska do podbicia kolonii, więc nie trzeba modyfikować linii produkcyjnej drewna, chociaż to drewno zapewne najmniej potrzebne ;-)
    Podział dropów jest równie fajny, piszą ludzie, że mało granitu wpada, jednak wystarczy wybrać odpowiednią przygodę, aby się obłowić w granit. Nareszcie podział na przygody z zasobami / ekspa jest widoczny. Potrzebujesz granitu robisz Banitów czy inną przygodę dla surowców (gdzie wpada go na prawdę sporo), potrzebujesz ekspa robisz przygodę dla ekspa, a jak chcesz zgarnąć fajny budynek to wybierasz przygodę z budynkiem. Więc robimy przygody jakie potrzebujemy, zamiast tłuc w nieskończoność kilka wybranych przygód.
    Pofatygowales sie chociaz zeby sobie przeliczyc, ze surowce wpadajace z przygod zamiast broni wystarcza na wyprodukowanie -nascie razy mniejszej liczby broni niz byla pierwotnie dostepna w formie gotowej ? W wiekszosci przypadkow to nawet nie pokryje strat w silniejszych jednostkach.

    Co do granitu natomiast, to Twoje 'oblowic sie w granit' oznacza farmienie tego samego kosztem 2-3 dluzszego czasu (bo tyle razy w wiekszosci przygod zredukowano nagrody w granicie) niz obecnie, co jest dokladnym przeciwienstwem oblawiania sie.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    09.05.2012
    Posty
    118
    Serwer
    Nowy Świat
    A gdzie Ty znowu tak te silnijesze jednostki tracisz? W czarnych? 400 R? W RB? rekruci i łuki? No gdzie tak je tracisz , ze Ci sie niewiadomo ile musi zwrócic i byle ogarniety gosc nie moglby tego wyprodukwoac.



    Jak mawiał klasyk "idźcie śmierdzieć gdzie indziej" Hahahaha Dobre :P
    Ostatnio edytowane przez robson241 ; 01.12.2014 o 10:30

  5. #5
    Początkujący Odkrywca Awatar browar69
    Dołączył
    20.08.2013
    Posty
    364
    Serwer
    Złota Góra
    Oprócz pvp z całą resztą się zgadzam dropy są fajne, ludzie na handlu nie dostosowali cen do nowych dropów, jak ktoś ogarnia grę można się na całym zamieszaniu nieźle obłowić. Narzekającym polecam niezwłocznie zmienić grę chyba że samookaleczenie to dla nich taki fetysz czy coś w tym stylu. Jak mawiał klasyk "idźcie śmierdzieć gdzie indziej"

  6. #6
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    12.11.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Złota Góra
    Zmiany w tradycyjnych przygodach
    W zasadzie największe zmiany dotyczą krawców. Poza całkiem solidnym dropem i większą ilością fasoli, ponoć jest szansa na jakiś budynek, nie wiem czy to plotka czy fakt. Dla graczy poniżej 50 poziomu, krawce faktycznie mogą być problemem, jednak ilość fasoli powinna zrekompensować większe straty. Aby zdobyć taką samą ilość fasoli musielibyśmy zrobić od 1,5 do ponad 2 krawców w starej wersji. Więc te większe straty, w porównaniu do dropa chyba nawet są mniejsze w całym rozrachunku. Dla osób z 50 poziomem, korzystających ze wsparć katapulty/strzałki/asy straty praktycznie zostaną bez zmian, a fasoli jest odpowiednio więcej.
    No ja mam 50 poziom i także mam problem ze zrobieniem Synów Małego Krawca w związku z "obrażeniami obszarowymi" Składy wojsk ze "starego" poradnika niestety nie działają ! ...czyli pozostaje eksperymentowanie z symulatorem walk ....Czy jest może inne rozwiązanie? PS. Jestem w trakcie przygody )
    Ostatnio edytowane przez LordEd ; 01.12.2014 o 11:07

  7. #7
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez robson241 Zobacz posta
    A gdzie Ty znowu tak te silnijesze jednostki tracisz? W czarnych? 400 R? W RB? rekruci i łuki? No gdzie tak je tracisz , ze Ci sie niewiadomo ile musi zwrócic i byle ogarniety gosc nie moglby tego wyprodukwoac.
    Gdzie niby napisalem ze nie moglbym tego wyprodukowac ? Napisalem wyraznie, ze to co wypada (i co w zalozeniach BB mialo zapewne zastapic bron) wypada w ilosci -nascie razy mniejszej niz ilosc broni ktora kiedys wypadala. W zwiazku z tym nowy drop surowcow ma marginalne znaczenie dla produkcji broni.

    Wskazuje to na 2 rzeczy:

    - po pierwsze nowy drop w zadnym wypadku nie jest dobry jak to kolega wyzej probuje sugerowac bo nawet na przygodach na ktorych traci sie sladowe ilosci lepszych jednostek nie pokrywa strat wiec rownie dobrze mogloby go nie byc lub moglby byc zastapiony czyms co jest faktycznie przydatne
    - po drugie cala zmiana jest ze strony BB nieprzemyslana, zeby nie powiedziec idiotyczna (biorac pod uwage po ilu latach ja probuja forsowac, z jakich pobudek i w jaki sposob)

    Patrzac na wycinek calosci komus moze sie wydawac ze bedzie fajnie bo wreszcie bedzie wieksza roznorodnosc produkcji, patrzac na calosc gry i to jak wygladala (i w jakim kierunku) przez pare ostatnich lat te zmiany to jedna wielka bzdura wprowadzana na oslep.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    09.05.2012
    Posty
    118
    Serwer
    Nowy Świat
    Moze i te dropy nie sa jakies szczególne.. Nie licząc bajkowych które zdecydowanie skorzystały na tej zmianie. Jednak nie sa znowu takie najgorsze. Poprostu sa inne. Najnormalniej w siecie trzeba sie przystosowac a nie ogladac do tyłu..
    Naprawde wkurzające sa tylko te wyskakujace okienka nad obozami... i strasznie zadkie dropienie Powrotu. Na 22 Azyle nic.

  9. #9
    Lipek
    Nowe dropy
    Też uważam, że jest to zmiana na plus. Jednakże, BB upierało się iż dropy z przygód będą adekwatne do poniesionych strat. Dupa Jasiu, pierdzi Stasiu (przepraszam Jasiów i Stasiów ). Jak napisał gdzieś Gbrl - zapomnieli dodać zero na końcu do ilości surowców wypadających z przygód.
    Zmiany w tradycyjnych przygodach
    Nie za bardzo będę się wypowiadał co do krawców, nie chce mi się ich robić ze względu właśnie na straty. Wolę ciułać fasolki przynoszone przez Grubasów (póki co 5 biega po fasolę). Nie mam pojęcia dlaczego niby dodano jednostkom obrażenia obszarowe. Jedyną jednostką która takowe powinna posiadać jest, z logicznego punktu widzenia, Puszkarz. No ale na upartego można takie zmiany przełknąć.
    Nowe jednostki - Siły Ekspedycyjne
    Gracze budowali swoje wyspy przez te kilka lat z myślą o przyszłym PvP. Mamy naście generałów (niektórzy nawet 20+) i po co? Dlaczego nasza Armia Królewska boi się wyruszyć na wyprawę kolonialną? Nie rozumiem tego. Powiesz/powiecie że powiew świeżości. No niby tak, ale to taki powiew świeżości jakby żul psiknął sie dezodorantem. Na chwilę zamaskuje smród.
    Wysyłanie wielu generałów
    Chyba najlepsza wprowadzona zmiana/nowość.

    Prosisz aby pozytywnie się wypowiadać na temat wprowadzonych zmian. Ciężko, zaprawdę ciężko jest coś znaleźć. Ludzie mieli milion pomysłów na PvP. Zdaje się że nasz głos idzie w próżnię.
    Pozdrawiam.

  10. #10
    Początkujący Generał Awatar Tornados
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    2,662
    Serwer
    Kolonia
    No to po prostu co niektorzy nie beda robili 10x dziennie wyspy na szybko mma....

    Tak wlasnie powinny wygladac dropy od poczatku gry

Strona 1 z 4 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.