Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 126

Wątek: Pierwsze wrażenia po armagedonie 27 listopada roku Pańskiego 2014 (ochy i achy)

  1. #21
    Osadnik
    Dołączył
    04.09.2012
    Posty
    137
    Serwer
    Nowy Świat
    Jest kilka światełek w tunelu, które można można zaliczyć na mały lub większy ,,plus''

    + opisy nad obozami generałów, plus mały ponieważ układ obozów na respawnie jest chaotyczny i nieco razi, jednak miło zobaczyć generała Lee lądującego na wyspie czarnych rycerzy
    + grupowe przenoszenie generałów na przygody, opcja pożyteczna nawet jeśli ktoś ma 2 kwatermistrzów
    + możliwość dodawanie dropa z przygód bezpośrednio do magazynu, to już duży plus
    + wizualizacja składu armii przydzielonej do generała po najechaniu kursorem - drobiazg ale cieszy

    + coś jeszcze?

    kilka ,,minusów'' zauważonych po konserwacji

    - lagi na wyspie, a nawet na # noo ale jesteśmy kilka godzin po wgraniu nowej wersji...

    - drop w wielu przygodach dramatycznie marny, BB chce nas w oryginalny sposób ,,zachęcić'' do podbijania kolonii i uzyskiwania w ten sposób np. granitu - ale na to byliśmy (nie)stety przygotowani

    - sprawa która wynika z dodania graficznych opisów składu obozów, bywa tak że nie sposób zatwierdzić atak - po prostu znacznik znika w chwili pokazanie się składu wojsk w obozie przeciwnika. Co będzie w czasie wysyłania bloku, czas lub relog lekarstwem na wszystko i jutro będzie lepiej?

    - ubytek zasobów przy produkcji uzbrojenia tak wielki, że nawet serwerowemu krezusowi bieda zajrzy w oczy przy intensywnej produkcji mieczy itp.
    Czy za dwa tygodnie pobór będzie dużo mniejszy? Tak czy inaczej, ciągi produkcyjne trzeba przebudować bo milion mieczy w magazynie może być zapasem niezbyt dużym

    - i właśnie coś co wynika z ,,plusa'', rano wydawało się to dolegliwością niezbyt ciężką jednak jest to irytujące - serwery nie wytrzymały by bez wprowadzenia minutowej przerwy między przestawieniem budynków? Po pól godzinie klikania-przestawiania traci się ,,wątek'' jak przy pisaniu długiego tekstu przerywanego siorpaniem napitku.
    Czego się jednak nie robi by oszczędzić kilka tysięcy monet, a wiec nikt chyba nie zaczeka z przebudową tych 2 szczęśliwych tygodni.

    Za chwilę pierwszy multi-blok, wszystko w rękach ,,wielkiego elektronika''
    Ostatnio edytowane przez Betooniusz ; 27.11.2014 o 13:37

  2. #22
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Kurcze, jak komuś się nie podoba lub nie pasuje zwiększenie produkcji o 50% niech zastopuje 1/3 budynków "promocyjnych" i wyjdzie na to samo a zyska na bufach.

  3. #23
    Początkujący Odkrywca Awatar romsheff
    Dołączył
    08.01.2013
    Posty
    346
    Serwer
    Czarci Gaj
    ciekawostka



    obóz gienka po przeniesieniu w przygodzie buduje się o 0 do 100% - chwila przerwy i znów się buduje i tak kilka razy

    każde otwieranie okienka to kilka sekund oczekiwania

    po przełączeniu okna na czacie pusto - tekst wyskakuje po kilku sekundach

  4. #24
    Osadnik Awatar Fasi
    Dołączył
    18.05.2012
    Posty
    46
    Serwer
    Kolonia
    Zwiększenie produkcji fajna sprawa, ale nie kosztem czasu produkcji. Powinni zwiększyć wydajność poprzez większą ilość produkowanych dóbr, a nie skracanie czasu produkcji.
    Za 2 tygodnie "tydzień piekarza" zrobią i RedJul będzie część z nich stopował?
    Lata mi to generalnie koło d.... bo mam nadwyżki produkcji surowców bazowych więc jak będzie minus na węglu przez tydzień, dwa, trzy to świat się nie zawali.
    Ale skracanie czasów produkcji jest w stanie rozwalić całkiem fajnie zbilansowane gospodarki i tak naprawdę to ciężko cokolwiek planować zarówno w budowie jak i w upowaniu bo nie wiadomo jaką dziesięciolatkę z "promocyjnymi" budynkami nam BB zafunduje.
    Tyle w temacie

  5. #25
    Początkujący Odkrywca Awatar romsheff
    Dołączył
    08.01.2013
    Posty
    346
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez romsheff Zobacz posta
    ciekawostka

    dodałem do gwiazdy i nic nie przybyło - ilość przygód bez zmian

  6. #26
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,796
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Fasi Zobacz posta
    Może po tych 2 tygodniach zniknie permanentny lag
    Lagi mogą być spowodowane darmowym przenoszeniem budynków.

  7. #27
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Fasi Zobacz posta
    Zwiększenie produkcji fajna sprawa, ale nie kosztem czasu produkcji. Powinni zwiększyć wydajność poprzez większą ilość produkowanych dóbr, a nie skracanie czasu produkcji.
    Niestety wpadniecie na cos tak prostego najwyrazniej przekracza ich mozliwosci intelektualne.

    Zreszta juz podobna sytuacja byla jak na testowym zmniejszyli czasy produkcji bydunkow na koncach lancuchow produkcyjnych o 20%, ale o reszcie zapomnieli ...

    Ja sie od dluzszego czasu zastanawiam czy tam pracuja powazni ludzie, czy moze ta gra to trwajacy miesiacami zart z klientow ..
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  8. #28
    Odkrywca Awatar dario_j
    Dołączył
    04.07.2013
    Posty
    661
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez Betooniusz Zobacz posta
    - sprawa która wynika z dodania graficznych opisów składu obozów, bywa tak że nie sposób zatwierdzić atak - po prostu znacznik znika w chwili pokazanie się składu wojsk w obozie przeciwnika. Co będzie w czasie wysyłania bloku, czas lub relog lekarstwem na wszystko i jutro będzie lepiej?
    No wiec zniknięcie znacznika nie przeszkadza w wysłaniu ataku. Właśnie jestem po bloku na Sprytnym Krawcu i ten wyszedł tak jak powinien, ale jeszcze nie atakowałem obozu z poprawionymi zwierzami. Z tego co zauważyłem to tylko miśki i przywódcy watach mają obrażenia obszarowe.
    Drugi pojedynczy blok również bezproblemowy, do obozu 12 włącznie wg wiki można korzystać ze starego poradnika.
    Obóz 13 to istna rzeźnia teraz. Po kilku symulacjach:1 fala 200 łuczników, 2 fala 126 rekruta 124 puszki, lub 1 fala MSW 220 łuczników, 2 fala 90 rekrutów i co najmniej 100 puszek, lub jedna fala 155 ochotnik 95 puszek
    http://www.settlerscombatsimulator.com/pl
    Ten symulator już przystosowany do nowych warunków.
    Kolejne wiadomości z krawca w tym poście.
    Ostatnio edytowane przez dario_j ; 27.11.2014 o 15:58

  9. #29
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    21.05.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Nowy Świat
    Ja dzisiaj rano kontynuowałam rozpoczętego krawca (pierwszego w ogóle). Ostrzegam przed 18 (Poznańczyk)=19 (wiki) - moje świeżo wyszkolone puszki skończyły w piachu dzięki dodanym wspaniałym atakom obszarowym. Bardzo zachęcające do kontynuacji gry, nieprawdaż?
    Ostatnio edytowane przez Anadyomene ; 27.11.2014 o 15:16

  10. #30
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    18.04.2012
    Posty
    458
    Serwer
    Słoneczny Gród
    jesli chodzi o krawca to nalezy uwazac na zwierzeta, jednostki typu oprych, lowca, kultysci itp. nie zmienily wlasciwosci. Tak wiec bloki na strefach ze zwierzetami nalezy zmienic albo o nich zapomniec.

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.