Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy ... 8 9 10 11 12 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 134

Wątek: KOLONIE - fakty, mity, koszty itp.

  1. #91
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Mam pewną teorię odnośnie raportów. Wygląda że pokazują one sumaryczne straty w jednostkach ze wszystkich prób podbicia kolonii od początku jej istnienia. Na jednym z raportów miałem straty atakującego ok. 1400 jednostek na kolonii z limitem 500.

    Ja tłukę same małe kolonie (na większe na razie szkoda mi miejsca w populacji). Za udaną obronę na dwóch pierwszych koloniach wpadało 28 VP. Przy trzeciej kolonii wpada 56. W sumie nie wiem czy jest to jakoś związane z moim awansem w hierarchii podbojów kolonii bo nigdzie nie ma na ten temat rzetelnych informacji od BB. Jak sami nie dojdziemy jak to wszystko hula to nic z tego nie będzie.

    W kwestii opłacalności. Z moich orientacyjnych obliczeń wychodzi że jeśli na zdobycie (małej) kolonii poświęcam 200 - 250 jednostek to dropy zwracają mi koszty podbicia a wydobycie z kolonii jest moim czystym zyskiem. Zakup dodatkowego marszałka za VP pozwoli mi dodatkowo obniżyć straty bo umożliwi blokowanie jednego obozu więcej czyli zwiększenie zysków poprzez obniżenie kosztów. A jednostki ciężkie używane do bloków są o połowę tańsze od szturmowych i nie trzeba na blok wysyłać pełnego składu tylko tyle ile potrzeba, z reguły do kilkunastu sztuk na blokowany obóz.

  2. #92
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez zwolk Zobacz posta
    W kwestii opłacalności. Z moich orientacyjnych obliczeń wychodzi że jeśli na zdobycie (małej) kolonii poświęcam 200 - 250 jednostek to dropy zwracają mi koszty podbicia a wydobycie z kolonii jest moim czystym zyskiem.
    czyli mniejszy zysk niz z dowolnej sposrod oplacalnych przygod ?
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #93
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    czyli mniejszy zysk niz z dowolnej sposrod oplacalnych przygod ?
    Raczej nie, bo dobrze ustawiona obrona zapewni 7 dni wydobycia.

  4. #94
    Początkujący Odkrywca Awatar Lord_Crain
    Dołączył
    24.09.2012
    Posty
    415
    Serwer
    Złota Góra
    Albo dobry zastrzyk valorów

  5. #95
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    A już pełnią szczęścia jest utrata kolonii w siódmym dniu bo dodatkowo wpada drop za to że ktoś ją przejął

    Sparkz, nikt cię nie zmusza do podbijania kolonii. Jest to coś nowego co zmusza do myślenia, ustawiania ataków i bloków samodzielnie, w odróżnieniu od odfajkowywania kolejnych linijek w poradniku. Ja wiem że większość graczy będzie się przed tym bronić rękami i nogami bo myślenie boli. Są tacy co wołają o poradnik do przygody świątecznej. Są i tacy którzy taki poradnik zrobili

    Początki na ekspedycjach może i są trudne (moja pierwsza kolonia nijak nie przyniosła zysków) ale nabycie wprawy w kwestii podbijania kolonii zdecydowanie zwiększa ich rentowność. Nie twierdzę że zyski, zwłaszcza z małych kolonii, są lub będą większe niż z dropów z "opłacalnych przygód", ale i na przygodach używając 200 jednostek cudów nie uwalczysz. Poza tym, gdy z kolonii powoli skapują surowce, ja mogę zająć się robieniem "opłacalnych przygód".

  6. #96
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez zwolk Zobacz posta
    Początki na ekspedycjach może i są trudne (moja pierwsza kolonia nijak nie przyniosła zysków) ale nabycie wprawy w kwestii podbijania kolonii zdecydowanie zwiększa ich rentowność. Nie twierdzę że zyski, zwłaszcza z małych kolonii, są lub będą większe niż z dropów z "opłacalnych przygód", ale i na przygodach używając 200 jednostek cudów nie uwalczysz. Poza tym, gdy z kolonii powoli skapują surowce, ja mogę zająć się robieniem "opłacalnych przygód".
    Na tyle na ile sledzilem caly temat to na przygodach chyba nie uzywasz takich samych jednostek, a te ktorych uzywasz sa znacznie tansze.

    Jak porownalem ile mnie kosztuje zrobienie byka z tym co ktos na forum napisal o podbiciu kolonii to mi wyszlo ze za cene zelaza ktore wydam na kolonie zrobie kilka bykow. Teraz po prostu sie zastanawiam czy cos mi umknelo, czy faktycznie tak jest ze ludzie na sile probuja sobie wykombinowac uzasadnienie robienia czegos co sie kompletnie nie oplaca.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  7. #97
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Na tyle na ile sledzilem caly temat to na przygodach chyba nie uzywasz takich samych jednostek, a te ktorych uzywasz sa znacznie tansze.

    Jak porownalem ile mnie kosztuje zrobienie byka z tym co ktos na forum napisal o podbiciu kolonii to mi wyszlo ze za cene zelaza ktore wydam na kolonie zrobie kilka bykow. Teraz po prostu sie zastanawiam czy cos mi umknelo, czy faktycznie tak jest ze ludzie na sile probuja sobie wykombinowac uzasadnienie robienia czegos co sie kompletnie nie oplaca.
    Z dziwnymi obliczeniami się spotkałeś, ja obliczyłem dokładnie zysk dla olbrzymiej kolonii o największym stopniu trudności i wyszedł kilkukrotnie wyższy niż do strat.
    Obliczenia moje są bez bloków.

  8. #98
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    23.02.2012
    Posty
    26
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Proszę Was, nie gadajcie o opłacalności - wystarczy popatrzeć na nasze wyspy. Każdy z nas otacza się ulepszonymi silosami, a zobaczcie ile kosztuje pole. 20 desek i 5 marmuru, czyli rocznie koszt odnawiania jednego pola to 7k desek i 1825 marmuru, ale my woleliśmy silosy zwykle, potem ulepszone, a czy ich wartość jest relatywna?
    Oczywiście, kolonizacja jest do kitu. Czego jednak oczekiwać - wystarczy popatrzeć na film o wprowadzeniu "niby pvp", facet się "jara" że wylatują z jednostek hełmy, tarcze i to jest takie cool i wow i lol, a na końcu aniołek do góry. No ok - cukierkowe walory estetyczne, ale jak długo można się cieszyć z tego typu atrakcji?
    Podbijam kolonie dla osiągnięć, ale nie wiem czy to się uda przy tak niewielkim zainteresowaniu graczy. W zadaniach jest kilka błędów. Podbijałam kolonię ze 3h, zaliczyło mi, że zrobiłam to w 1h. Miałam zdobyć kolonię z rudą tytanu, by pozyskać z niej 1000 jednostek. Okazało się, że pierwszy opis jest błędny, bo naprawdę chodzi o sztaby tytanu.
    Od tej gry odchodziłam dwa razy, więc wprawę mam i jedyne co tu trzyma, to ludzie. Od 3 lat domagamy się PvP - nadal !

  9. #99
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Silosy stawiamy po to, żeby właśnie nie musieć tych pól budować co chwilę i w żadnym razie nie chodzi tu o oszczędność surowców, tylko o oszczędność czasu. To samo z koloniami. Poświęcam godzinę na zdobycie na przykład tygodniowej "kopalni granitu", zbieram sukcesywnie surowce tam wyprodukowane, a w tym czasie mogę robić co innego, np. jakąś przygodę.

  10. #100
    Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    240
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Z dziwnymi obliczeniami się spotkałeś, ja obliczyłem dokładnie zysk dla olbrzymiej kolonii o największym stopniu trudności i wyszedł kilkukrotnie wyższy niż do strat.
    Obliczenia moje są bez bloków.
    Nie liczyłem tego, więc może jutro się pokuszę...
    Bloki są tu banalne i wystarczy w nie wkładać ciężką piechotę z racji jej ceny. Dając z górką potrójny blok zjada mi 31+21+11 ciężkiej piechoty...
    A wszystko tłuczemy piechotą szturmową - z racji jej ceny...

    Ot i zrobili zaawansowane PvP...

    Ale jeżeli dla przykładu na łuczników ślesz konnice i w dodatku grasz bez bloków - to z chęcią poznałbym te wyliczenia: straty oraz ceny z serwera dla pozyskiwanego w kolonii kruszcu oraz sztab żelaza i stali...

    Bo koszt np 100 koników szturmowych to 7200 sztab żelaza - czyli u nas na serwerze obecnie jakieś 10800 monet - choć kilka dni temu było to 14400 monet a 100 koników to nic w stosunku do całych strat na ogromnej kolonii
    A trzeba pamiętać że jak za kilka miesięcy z magazynów wyjdą zapasy mieczy żelaznych i stalowych to cena tych sztab powinna poszybować w górę

    edit:
    choć w sumie nie robiąc bloków wszystko można ubijać piechotą szturmową... pytanie ile jej potrzeba będzie...
    bo obozy wroga a dokładnie ich lokalizacja jest losowa... a więc jak się trafi dużo łuczników po drodze to piechoty w piach pójdzie dużo...
    a szukanie dobrego (łatwego) ustawienia obozów przeciwnika w kolonii też może być kosztowne... gdzie w zestawieniu jeszcze z żądanym surowce jaki chcielibyśmy mieć na kolonii = wiele poszukiwań grubasów co też koszt znaczący spowoduje - bo kolonie z granitem czy rudą tytanu nie wypadają tak często...
    Ostatnio edytowane przez Obcy10 ; 14.12.2014 o 02:59

Strona 10 z 14 PierwszyPierwszy ... 8 9 10 11 12 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.