Strona 1 z 14 1 2 3 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 134

Wątek: KOLONIE - fakty, mity, koszty itp.

  1. #1
    Odkrywca
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    764
    Serwer
    Nowa Ziemia

    KOLONIE - fakty, mity, koszty itp.

    Witam,

    zawziąłem się w sobie i opanowałem kilka kolonii licząc koszty tego wszystkiego. Wiadomo serwer testowy i oto jak mi to wyszło. Wszystko liczone tak jak na testowym jest obecnie produkcja.

    1. Zajmowanie tylko tych największych kolonii gdzie rarytasy to : +192 rudy żelaza co 6h, lub +128 rudy tytanu, lub 308 węgla czy ok 260 marmuru lub bali liściastych. Niby te nagrody mamy co 6 godzin przez 7 dni. TAK JEST NAPISANE 7 dni. Nie wiem co po tych 7 dniach , kolonia znika czy co ? BB nic nie napisało, więc zakładajmy najgorsze.

    2. Koszty

    a) grubas 150 monet - 150 kiełbasy
    b) strata nowego wojska ( średnio tak wychodziło na tych koloniach ) - atakowałem bez bloków. Da się jakieś porobić i oszczędzać wojo więc może być taniej, ale obecnie nie ma poradników a i bloki mi jakoś się wtapiały więc liczymy normalnie
    - 146 żołnierzy ( ci na konnice ) - 1 żołnierz to 10 piw i 6 pików a pik to 6 sztab stali i 24 węgle
    - 220 konnicy ( ci na łuki ) - 1 konnica to 5 koni , 72sztaby żelaza i 60 węgla
    - 182 łuczników ( ci na żołnierzy ) - 1 łucznik to 10 piw, 60 bali liścia i 60 sztab żelaza

    brano pod uwagę KOSZT WYTWORZENIA NOWEJ BRONI a z niej wojska. I wyszło to wszystko gdy nie stosujemy żadnych bufów do produkcji towarów. Wiadomo mamy bufy x2, x3, x4 więc można to dzielić przy każdym cyklu produkcji.

    1. Piwa - 3280szt
    2. 876 sztab stali
    3. 1100 koni
    4. 26760 sztab żelaza
    5. 27624 węgla

    Po zamianie sztab stali na sztaby żelaza i węgiel , oraz zamianie sztab żelaza na rudę żelaza i węgiel wyszło :

    1. 114048 RUDY ŻELAZA
    2. 193032 WĘGLA
    3. konie, piwo , bale liścia to przy tym pikuś nie liczę dalej bo po co
    4. ludki wiadomo 548 w piasek

    zaznaczam wartości bez bufów na kopalnie i na piece, więc rzucając dopałkę x4 zyskujemy sporo ale i dopałka kosztuje.

    Co mamy w zamian :

    1. DROOOOP

    i oto przykładowy drop z zajęcia kolonii +128 rudy tytanu / 6h

    459 węgla, 3060 rudy żelaza, 4420 węgla, 1360 bali liścia, 54 konie, 136 ludków, +500 doładowanie mięsa, 11SC

    2. Zysk z koloni zapisany jako + ... co 6 godzin przez 7 dni.


    Po zajęciu można wydać 1500 punktów na postawienie obrony. Co to oznacza. Ano tyle że jak ktoś będzie chciał zabrać waszą kolonię to oprócz tego co wy straciliście w walce musi jeszcze trochę dołożyć do interesu ( zależy jakie wieże i z jakim wojskiem mu postawiliście ).


    Jak dla mnie to BUJDA NA RESORACH I GRA NIE WARTA JAKIEGOKOLWIEK SENSU. Wiadomo BB musi zarobić, ale przy tym nie musi PSUĆ GRY i MAMIĆ NAS JAKIMŚ PVP. Że co to jest PVP ??? Chyba Pe Fał Pe...

    Nie wspominam już o dropach z czarnych, wyspy i wszelakich przygodach, co razem wchodzi nam 27.11

    Ta data specjalnie chyba jest wybrana. Będzie lament a zaraz wejdzie event i ludziska na chwile zapomną o tym szajsie i w styczniu się obudzą że już pograliśmy...

    ['] ['] [']
    świeczki już wam na grobie zapaliłem...

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    15.03.2012
    Posty
    161
    Serwer
    Nowy Świat
    hmmy dla nudów z raz można sprawdzić ale tak jak widać chyba to pseudo pvp nie zrobi tu kariery a po zmianie dropów większość graczy przejdzie jeszcze bardziej w tryb wegetacji

  3. #3
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Warto dodac jedna rzecz o ktorej Manolo nie napisal wprost:

    te smieszne ilosci surowcow z kolonii bedziemy otrzymywac tak dlugo az nie zostanie podbita/ zniknie. Drugie nastepuje po 7 dniach, pierwsze moze nastapic po (chyba) 1 dniu okresu ochronnego.

    Reasumujac spodziewac sie mozemy ze wywalimy na wojsko rownowartosc obecnego kosztu kilkuset ochotnikow zeby przez 1-2 dni zdobywac 1k marmuru dziennie. Nawet przy najlepszym mozliwym wariancie na tym "pvp" gracz wyjdzie kilka razy gorzej niz obecnie na robieniu przygod.
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 16.11.2014 o 09:20
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  4. #4
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    447
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez MANOLO_PL Zobacz posta



    Ta data specjalnie chyba jest wybrana. Będzie lament a zaraz wejdzie event i ludziska na chwile zapomną o tym szajsie i w styczniu się obudzą że już pograliśmy...

    ['] ['] [']
    świeczki już wam na grobie zapaliłem...
    O dacie wprowadzenia pisałem wczoraj też :
    "Swoją drogą to cwany termin wprowadzenia zmian, bo kilkanaście dni przed ewentem. Tok myślenia UBI chyba taki, że jeśli będziemy niezadowoleni ze zmian, to z ewentu na pewno nie zrezygnujemy i przez ten okres się przyzwyczaimy do tychże zmian i jakoś to będzie ."

    Tylko jesli faktycznie tak myślą, to się przejadą, podobnie zrobili (zniszczyli) Herosów, ci co tam grają (grali) wiedza o czym piszę. No cóż, jest wiele gier coś można znaleść, tylko tutaj szkoda tych lat spędzonych, sporo znajomych itp.,itd. Ale na tym się świat nie kończy .
    Najgorsze w tym wszystkim jest to że z tego naszego pisania i tak nic nie wyniknie,obym się mylił .

    P.S. Dzięki Manolo za ten obrazowy wpis i poświęcony czas
    Ostatnio edytowane przez jemen2 ; 16.11.2014 o 10:08

  5. #5
    Odkrywca
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    764
    Serwer
    Nowa Ziemia
    własnie moją MEGA WYPASIONĄ KOLONIĘ co dawała mi +192 rudy żelaza co 6h już straciłem MIMO ŻE NIE MIAŁEM JEJ NAWET 10h !!!!

    To ja się napytowywuję GDZIE TE 12h okresu ochronnego ??????????????

    A wiecie ile koleś stracił woja, ło matko z synem i córkom. Coś w raportach było o ok 4.5 tysiąca atakerów.

    No i ten niby zysk ma trwać 7 dni. No super to niech mi ktoś teraz powie :

    PO KIEGO MI KOLONIA ŚREDNIA co daje +55 granitu co 6h jak mi grubasy przyniosą nawet więcej i bez kosztów.

  6. #6
    tata68468
    widac ze te nowosci szybko poleca do kosza,mysle ze nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie sie w to bawił

  7. #7
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ktoś w BB sobie wymyślił, że walka w PvP to taka sztuka dla sztuki.
    Nieprawda.
    Walcząc i wygrywając chcemy konkretnych korzyści czy to w surowcach, czy jakiś punktach doświadczenia czy w rankingu.
    Tu dostajemy ochłapy, większość z graczy spróbuje PvP 2 razy - pierwszy i ostatni.
    Co to oznacza w połączeniu ze zmianami w przygodach?
    Ano że na wielkanocnym evencie spotkamy się w bardzo okrojonym składzie.
    Może to i dobrze, 3 lata w jednej grze to chyba przesada, czas odpocząć od gier i trzeba będzie poszukać czegoś nowego.

  8. #8
    Osadnik Awatar Nursja
    Dołączył
    20.05.2013
    Posty
    82
    Serwer
    Słoneczny Gród
    gdy chcesz zagrać PvP to uciekaj od BB

  9. #9
    Odkrywca Awatar dario_j
    Dołączył
    04.07.2013
    Posty
    661
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    No i teraz można lamentować. BB ma chyba martwicę mózgu (był taki film)
    Ja nie spróbuję ani razu, szkoda czasu na taki... masochizm.
    Coś czuję że chyba wrócę do oGame, prawdziwe PvP, rankingi i emocje, ale po jakimś czasie zaczyna śnic się po nocach.

  10. #10
    Osadnik
    Dołączył
    14.02.2012
    Posty
    173
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Jedno słowo przychodzi na myśl: ŻENADA.

Strona 1 z 14 1 2 3 11 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.