Zamknięty wątek
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Do Community Menagerów a w szczegolnosci BB_Inaoch

  1. #1
    Osadnik
    Dołączył
    23.11.2012
    Posty
    66
    Serwer
    Złota Góra

    Do Community Menagerów a w szczegolnosci BB_Inaoch

    Drodzy Community Menagerowie, BB_Teromorcie a w szczegolnosci BB_Innaoch.

    W zwiazku z tym, ze komunikacja z supportem to jak rzucanie grochem o sciane, pragne dowiedziec sie, jakie byly kryteria zeby konto zostalo odblokowane? W wiadomosci od supportu sprzed miesiaca bylo napisane, iz w zwiazku z tym, ze wykazalem checi oddania magazynow moja sprawa zostala przekazana dalej do indywidualnego rozpatrzenia. Jak wynika z dalszej rozmowy z supportem i wg nich, wszystkich nieprawidlowo zdobytych magazynow bylo 7, 6 oddalem wiec brakuje jednego. Jak wiec mozna wykazac wieksze checi na oddanie tych nieszczesnych magazynow? W ponad 60 wiadomosciach support odpowiada tylko na te wygodne pytania. Nie mowiac juz o tym, ze wiekszosc wiadomosci jest wyslanych na zasadzie kopiuj wklej. Ponadto 14 sierpnia zakupilem klejnoty ( do wszystkich tych ktorzy chcieliby mi udowodnic ze to byl moj blad - tak doskonale wiem o tym, zrobilem to na swoja odpowiedzialnosc, zeby miec punkt zaczepienia ). Wg supportu zlamalem regulamin i kupno klejnotow nie stanowi podstawy do odblokowania profilu. Otoz wlasnie ze stanowi. Z komunikatu pojawiajacego sie przed kupnem klejnotow jasno i bezsprzecznie wynika, ze moje konto predzej czy pozniej musi zostac odblokowane. "Zostałeś zbanowany w The Settlers Online! Możesz nadal kupować klejnoty, ale nie będziesz mógł wydać ich w grze, dopóki nie upłynie wyznaczony czas." Pytam wiec kiedy ten czas uplynie i kiedy moje konto zostanie odblokowane zebym mogl skorzystac z zakupionych klejnotow?

    Od siebie dodam, ze dokladnie pamietam ile magazynow mialem oddac i ile mialem w gwiezdzie dzien przed konserwa. Mam na wyspie ponad 20 sztuk wiec mialbym nie oddac jednego?

    BB_Innaoch, powinienes juz znac odpowiedzi na postawione pytania wyzej, bo chyba bardzo dokladnie przeczytales moj poprzedni post, skoro ''co nieco'' sobie z niego wyciales.

    Aha jeszcze jedno, wlasnie support napisal, ze zamykaja moje zgloszenie bo temat sie ''wyczerpal" i nie ma mozliwosci odlokowania mojego profilu.
    Po prostu piekny szacunek dla graczy dzieki ktorym istniejecie. Brawo brawo i jeszcze raz brawo. Po ponad miesiacu czekania w dalszym ciagu szopka.
    Ostatnio edytowane przez Loyt ; 23.09.2014 o 14:55

  2. #2
    Former Community Team Member
    Dołączył
    08.07.2013
    Posty
    63
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Loyt Zobacz posta
    Aha jeszcze jedno, wlasnie support napisal, ze zamykaja moje zgloszenie bo temat sie ''wyczerpal" i nie ma mozliwosci odlokowania mojego profilu.
    Czy masz problem z czytaniem ze zrozumieniem? Decyzja jest odgórna i ani ja ani Support nic na to poradzić nie możemy. Temat zamykam.

Zamknięty wątek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.