Zamknięty wątek
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: Pytanie do BlueByte oraz innych użytkowników odnośnie blokady 2

  1. #21
    Osadnik
    Dołączył
    23.11.2012
    Posty
    66
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Porit Zobacz posta
    Nowa teoria spiskowa?
    Nie wiem czy taka nowa bo juz kiedys ludzie o tym mowili : )

  2. #22
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Loyt Zobacz posta
    Nasuwa sie mysl, ze specjalnie o tym napisali. Po to zeby wprowadzic ludzi w blad. Po to aby jak najwiecej ludzi zostalo zbanowanych robiac miejsce nowym graczom.
    wiadomo, w koncu nic tak nie przyciaga nowych graczy jak arbitralne zbanowanie 1/3 starych.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #23
    Osadnik
    Dołączył
    23.11.2012
    Posty
    66
    Serwer
    Złota Góra
    @sparkz

    Chyba nie zrozumiales mojej wypowiedzi. Jak kazdy o tym wie, starzy sa nierentowni - bb nic juz z nich nie ma. A jak zbanuja staruchów ktorzy dlugo i tak juz klejnotow nie kupuja, zrobi sie miejsce na serwerze, przyjda nowi ktorzy zasila kieszenie firmy. Idzie pvp, trzeba przewietrzyc serwery dla nowych graczy.

  4. #24
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Pytanie czy Ty rozumiesz swoja wypowiedz ;p

    Stary gracz jest potencjalnie bardziej rentowny od nowego - z tej prostej przyczyny ze jesli jest usatysfakcjonowany tym co ma to chce wiecej. Nowy nie gwarantuje tego, ze w ogole bedzie sie go dalo utrzymac przy grze, nie gwarantuje tego, ze przez bardzo dlugi czas w ogole cos kupi (bo wszystko realnie czego potrzebuje ma na handlu albo za klejnoty z logowania/ leveli) a jesli sie od gry odstraszy (np. arbitralnym banem dla 1/3 populacji) to nie kupi nic.

    Miejsce na serwerach natomiast to nie jest woda na Saharze i nie jest reglamentowane w takim stopniu jaki by uzasadnial "przewietrzanie" serwerow. Tylko zeby o tym wiedziec trzeba miec troche pojecia o systemach wielodostepowych i nie wyobrazac sobie tego jak komorki u dziadkow na wsi...

    Zreszta jak masz watpliwosci to sobie przypomnij programy lojalnosciowe u operatorow sieci komorkowej - wydzwaniaja do Ciebie oferujac coraz to nowsze bajery czy Cie odpieli od sieci, zeby zredukowac obciazenie ?
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  5. #25
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    26.08.2012
    Posty
    319
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Miejsce na serwerach natomiast to nie jest woda na Saharze i nie jest reglamentowane w takim stopniu jaki by uzasadnial "przewietrzanie" serwerow. Tylko zeby o tym wiedziec trzeba miec troche pojecia o systemach wielodostepowych i nie wyobrazac sobie tego jak komorki u dziadkow na wsi...
    To mamy to sobie wyobrażać jako kawałek nieskończenie rozciągliwej gumy? Co ma system wielodostępowy do technicznych możliwości np. serwera SQL i możliwości obsłużenia ściśle określonej ilości transakcji na sekundę? (wszystko uwarunkowane oczywiście sprzętem, macierze, ram, cpu, itp) Ale jest granica po przekroczeniu której system przestanie odpowiadać w "w czasie rzeczywistym" i pojawią się.... lagi. Wiele systemów zabezpieczonych jest przed przekroczeniem tej granicy bardzo prostymi metodami, odrzucają "nadmiarowe" połączenia i mamy.... "błąd podczas logowania", "błąd podczas wyświetlenia strony". Ale co tam serwery, zwykła infrastruktura lan musi być dostosowana do obsłużenia ogromnego ruchu sieciowego. Przekroczysz techniczne możliwości jakiegoś routera brzegowego i pozamiatane, będziesz miał odrzucane pakiety, retransmisje, zerwane sesje...

    PS. A co do meritum sprawy. BB miało rację ale sposób przeprowadzenia banów nie do końca był zrealizowany w sposób profesjonalny.
    Gildia GBG - Gramy Bez Gildii - tylko dla graczy lubiących grać samodzielnie.

  6. #26
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Slavetti Zobacz posta
    To mamy to sobie wyobrażać jako kawałek nieskończenie rozciągliwej gumy? Co ma system wielodostępowy do technicznych możliwości np. serwera SQL i możliwości obsłużenia ściśle określonej ilości transakcji na sekundę? (wszystko uwarunkowane oczywiście sprzętem, macierze, ram, cpu, itp) Ale jest granica po przekroczeniu której system przestanie odpowiadać w "w czasie rzeczywistym" i pojawią się.... lagi. Wiele systemów zabezpieczonych jest przed przekroczeniem tej granicy bardzo prostymi metodami, odrzucają "nadmiarowe" połączenia i mamy.... "błąd podczas logowania", "błąd podczas wyświetlenia strony". Ale co tam serwery, zwykła infrastruktura lan musi być dostosowana do obsłużenia ogromnego ruchu sieciowego. Przekroczysz techniczne możliwości jakiegoś routera brzegowego i pozamiatane, będziesz miał odrzucane pakiety, retransmisje, zerwane sesje...
    Ty najwyrazniej masz na ten temat jakies pojecie, wiec nic nie musisz sobie wyobrazac

    Tu sie rozbija o to jakie wyobrazenie o tym maja ignoranci techniczni i skad sie biora pomysly o tym, ze nowych graczy trzeba upychac na serwerach kosztem starych, bo nikomu jak na razie nie przychodzi do glowy ze mozna np. dolozyc wiecej infrastruktury jesli to sie zwroci.

    Warunki brzegowe tego na co pozwala technologia w tym przypadku nie maja wielkiego znaczenia, bo TSO jakims gigantem pod wzgledem konsumpcji zasobow na pewno nie jest w porownaniu z np. Facebookiem.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  7. #27
    Osadnik
    Dołączył
    24.02.2012
    Posty
    241
    Serwer
    Nowy Świat
    moim zdaniem oberwali średniacy bo: starzy gracze mają napakowane magazyny i pewnie już sobie te silosy magazyny i tak kupili za surowce bo dla nich wielkie kwoty są śmieszne , nowy jak mu się gra spodobała i dostanie bana zacznie od nowa co tam miesiąc w plecy jak nikt ciebie nie może zaatakować i nic nie stracisz, a średniacy chcieli pójść na łatwiznę i to tyle w temacie im się nie uśmiecha zaczynać od zera w końcu mnóstwo czasu stracili już,

    kolejna sprawa macie w wiadomościach ( jak poszperałem w tematach na forum) odwołanie do FAQ gdzie było napisane wyraźnie co czeka jak się nie odda magazynów, były w dodatku 2 tury na oddanie magazynów ( 2 tygodnie ) zamiast 1 wiec o co wam jeszcze chodzi ?
    a tu macie informacje na temat ewetu ( błędu ) http://forum.thesettlersonline.pl/th...azyny-z-eventu który znalazłem po jakiś 2 minutach po takim czasie. co do spraw technicznych to jak by im się chciało 1/3 graczy przez takie g z powodu dostawienia jakiegoś sprzętu pierw by zrobili porządek z nieużywanymi kontami,

  8. #28
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Co masz na myśli mówiąc o porządku z nieużywanymi kontami? Rozumiem że chcesz aby były usuwane. Po jakim czasie? Ja na przykład niedługo po wbiciu 50 levelu przestałem grać (zresztą chyba nie ja jeden) i wróciłem do gry po 9 miesiącach. Ta gra daje ten niesamowity komfort że postawisz parę pól i studni, wyślesz parę razy geologów i znowu grasz jakbyś nigdy nie przerywał.

  9. #29
    Osadnik
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    185
    Serwer
    Nowa Ziemia
    wiele gier ma wyznaczony okres nieaktywności, urlopy i takie tam. Nie widze problemu w ogłoszeniu takiego okresu i potem sprzątaniu nieaktywnych kont. Tak to powinno wyglądac.

  10. #30
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    13
    Serwer
    Kolonia
    mnie to jednak dziwi, decyzja BB, wczoraj u znajomego który nadal gra na tym samym serwerze co ja kiedyś widziałem ile teraz się toczy rozmów na handlowym ile jest ofek na wadze, przed po blokowaniem kont było 2 razy więcej ofek, na handlowym co 10-15 sekund ktos coś pisał, teraz co 1-2 minuty

    może jak ktoś gra ciągle nie widzi różnicy, ja po około 2 miesiącach widzę przepaść.

    Wiem że nie zbanowali tyle ludzi że jest taka różnica, ale też znam osoby które pokasowały/odeszło od gry z własnej woli przez własnie podjętą decyzje o zblokowaniu kont.

    Więc pytam: Why ? Dlaczego ?

Zamknięty wątek
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.