Odpowiedz w tym wątku
Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8 9 10
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 100

Wątek: [PORADNIK]Plan Zagospodarowania Przestrzennego

  1. #91
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    @ Aruzus

    Mogę dokładnie to samo powiedzieć o Tobie.
    Każda inteligentna neutralna osoba zauważy, że moderacja woli usuwać z tego tematu formatowanie (które de facto samo forum daje taką możliwość i nie jest w jakikolwiek sposób zabronione przez regulamin) niż obelgi skierowane w stronę autora ;-)
    Każda inteligentna osoba zauważy, że większość tutaj trolli nawet nie piszę na temat, tylko pragnie spróbowania jakiejś mizernej prowokacji, która się i tak nie udaję.

    Dodatkowo nie uważam abym trolował swój własny temat, oczywiście jest mały chaos spowodowany brakiem aktywności moderatorów, a może temat ich przerasta i nie wiedzą które treści są na temat, a które nie. Kwestie kompetencji moderacji lepiej przemilczeć, tylko dlatego że to tak śmieszne że aż tragiczne. Zgodziłbym się za to, że odpisywanie niektórym osobnikom, zaniża poziom tematu i jest niewarty mojego czasu, ale traktuje osobiście jako moje hobby w warunkach dla mnie przyjemnych mogę się pośmiać z maskowanych ułomności.
    Niestety jeżeli wyczytałeś z moich wypowiedzi zarozumiałość, musiałeś ją pomylić z pewnością siebie. Nadpobudliwości także nie przejawiłem w tym temacie ;-) ,ale to już moje zdanie, możesz mieć odmienne, tak samo że możesz nie wierzyć mojej argumentacji, ale to nie oznacza że jest nieprawdziwa.
    Zwróć uwagę na wcześniejszego posta gracza Wombata, który nie mając żadnych dowodów oskarża i obraża mnie o kopiowanie. Co mnie śmieszy, bo nie dość że nie ma żadnych dowodów to sam umieszcza grafikę kogoś bez jego zgody, no chyba że ma Rupert na imię ;-)

    btw. Ja nie łamie regulaminu w żaden sposób dlaczego miałbym się nim przejmować?? Dziękuje że się martwisz o mnie, ale prowadzę zdrowy tryb życia, i doskonale sobie zdaje sprawę że to jest bardzo szkodliwe, ale dziękuje że pomimo że nie zauważyłem abym się w jakimkolwiek momencie pisania tego poradnika czy odpisywania innym osobom na forum TSO się nadymał ... ale to takie miłe i urocze ;-)

    Specjalnie w tym poście nie użyłem formatowania, ale uważam że nie łamie żadnego regulaminu. Formatowanie dostarcza na samo forum, nie jest ono w żaden sposób zablokowane. Jeżeli uważasz że powinno, zawsze możesz napisać do supportu ;-)

    btw2. Teraz wrzucę coś na temat, abym znowu nie był posądzony o trolowanie. Sektor 7 dodany, sektor 8 dzisiaj będzie dodany.

  2. #92
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    28.05.2013
    Posty
    475
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    @ Aruzus
    Ja nie łamie regulaminu w żaden sposób dlaczego miałbym się nim przejmować?? Dziękuje że się martwisz o mnie, ale prowadzę zdrowy tryb życia, i doskonale sobie zdaje sprawę że to jest bardzo szkodliwe, ale dziękuje że pomimo że nie zauważyłem abym się w jakimkolwiek momencie pisania tego poradnika czy odpisywania innym osobom na forum TSO się nadymał ... ale to takie miłe i urocze ;-)

    Specjalnie w tym poście nie użyłem formatowania, ale uważam że nie łamie żadnego regulaminu. Formatowanie dostarcza na samo forum, nie jest ono w żaden sposób zablokowane. Jeżeli uważasz że powinno, zawsze możesz napisać do supportu ;-)

    btw2. Teraz wrzucę coś na temat, abym znowu nie był posądzony o trolowanie. Sektor 7 dodany, sektor 8 dzisiaj będzie dodany.
    No i bardzo ładnie i zdrowia życzę. Ale można było tu przeczytać jak kilka razy odnosiłeś się do stawiania budynków w określonych miejscach co ma być wykorzystaniem buga, a więc złamaniem regulaminu, A więc sądzę że jeśli już to zainteresowanie ''regulaminowymi'' poczynaniami rożnych graczy powinno być podobne. Czyli tak samo duże akurat w tych kwestiach, albo niewielkie czy żadne. Więc po co było poprzednie,właśnie trolujace temat dogadywanie?
    Potrzebne to było? Wymagasz od ludzi-wymagaj też od siebie! Pomyśl
    A co do regulaminu i reguł pisanych albo zwyczajowych na forum - tu zdecydowanie powinieneś pomyśleć i jakieś wnioski wyciagnać od zaraz. Drukarnia też ma możliwość użycia w tekście buraczkowego albo seledynowego koloru, a z reguły tego nie robi nawet w ksiażeczkach dla małych dzieci. Trochę szacunku dla czytelnika się przydaje, nawet jeśli jest bardzo młody i ma zdrowe oczy - na forum też. W końcu forum to nie tęczowa e-walentykna i to razi użyte w nadmiarze. Zdrówka Idho!

  3. #93
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Aruzus Zobacz posta
    No i bardzo ładnie i zdrowia życzę. Ale można było tu przeczytać jak kilka razy odnosiłeś się do stawiania budynków w określonych miejscach co ma być wykorzystaniem buga, a więc złamaniem regulaminu, A więc sądzę że jeśli już to zainteresowanie ''regulaminowymi'' poczynaniami rożnych graczy powinno być podobne. Czyli tak samo duże akurat w tych kwestiach, albo niewielkie czy żadne. Więc po co było poprzednie,właśnie trolujace temat dogadywanie?
    Potrzebne to było? Wymagasz od ludzi-wymagaj też od siebie! Pomyśl
    A co do regulaminu i reguł pisanych albo zwyczajowych na forum - tu zdecydowanie powinieneś pomyśleć i jakieś wnioski wyciagnać od zaraz. Drukarnia też ma możliwość użycia w tekście buraczkowego albo seledynowego koloru, a z reguły tego nie robi nawet w ksiażeczkach dla małych dzieci. Trochę szacunku dla czytelnika się przydaje, nawet jeśli jest bardzo młody i ma zdrowe oczy - na forum też. W końcu forum to nie tęczowa e-walentykna i to razi użyte w nadmiarze. Zdrówka Idho!
    Bardzo mi przykro, że nie zrozumiałeś. Jeżeli podzielasz propagowanie łamania regulaminu to lepiej zachować dla siebie. Masz o wiele mniejszy staż niż ja więc się możesz nie orientować, ale przykładowo kiedyś można było tak budować kopalnie złota przykładowo przy budynku że jej czas przy transporcie w jedną stronę wynosi 0-2 sekund, BB po jakimś 1,5 roku czasu wprowadziło poprawkę, gdzie te kopalnie same się wyburzyły lub po prostu zostały zablokowane z brakiem możliwości wydobywania, i u nas było kilku cwaniaczków co płakali że przepadło im 40k-80k rudy złota. Fajnie jakby BB znowu to poprawiło i nagle lodowe wyparowały z konta ludziom bo stawiali na złożach, widzisz taki troll by nie wziął za to żadnej odpowiedzialności ma to gdzieś, nawet poradnika nie potrafi napisać, ale cóż może to normalne w jego otoczeniu, ale ja nazwałem rzeczy po imieniu. To że samo BB nie potrafi się określić to mamy właśnie takie kwiatki, którzy chwalą się że mają po dwa konta, lub wrzucają screeny z błędną zabudową.
    Wersja zaproponowana przeze mnie została stworzona tak aby nie było dziwnych niespodzianek. Co śmieszniejsze gość co to pokazuje jak buduje na złożach może umieścił więcej budynków w jednej strefie, ale to nie jest optymalna zabudowa, nawrzucać na pałe budynki mieszkalne, albo produkcję która ma słabe czasy to nie żadna sztuka. Kilka razy zapytałem się ile ma budynków produkcyjnych do tej pory nie usłyszałem odpowiedzi.
    Chcesz się dowiedzieć kto ma optymalną zabudowę zapytaj ile budynków produkcyjnych posiada, i jakiego rzędu produkcję ma. Ilość budynków produkcyjnych mówi mi o jego układzie, czym większa oznacza, że tym więcej budynków produkcyjnych umieścił na wyspie. Druga wartość mówi jak są ułożone te budynki, czym wyższa produkcja, czym krótsze czasy świadczy o optymalności zabudowy.
    Oczywiście nie można przyrównać osoby z 10 piekarniami do osoby z 20 piekarniami, zanim się nie uśredni wartości. Także trzeba brać pod uwagę wartość produkcji, czym kosztowniejsza powinna mieć lepsze czasy.
    Jak wcześniej napisałem, nie kryje swoich danych, z chęcią podaje czy ilość budynków produkcyjnych czy moje wydobycie. Takie dziecko specjalnej troski łatwo rozpoznać, nie jest w stanie podać żadnego faktu.. tym bardziej żadnych danych odnośnie swojego konta.
    Ten Al coś tam.. wrzucił zabudowę, nie dość że zwykła kratka to jeszcze rozmieszczenie magazynów w rogach.. .. super postawić magazyn, aby tylko 2/4 w najlepszym przypadku miejsc 6 sekundowych użyć, gdzie można optymalnie 4 miejsc użyć .. argumentacja nie dociera. Sam fakt użycia kratki zamiast hexa już mi mówi o takiej osobie, że się nie lubi męczyć.
    Teraz pomyśl przez chwilkę ... jakby ktoś miał lepszą propozycję, nie zaproponowałby jej?? Nie bo uważam, że mam optymalną, większość pieniaczy co się wypowiada w moim temacie zazdrości czy to lodowych czy to innych kwestii.. ale mi to nie przeszkadza można się z nich pośmiać, jak ktoś chce tutaj porozmawiać przedstawi fakty. I w sumie nic nie wymagam, ale jak chcesz być przeze mnie potraktowany na serio to może zacznij od pisania na temat.

    Możliwe, że nie czytasz książek dla dorosłych tylko dla dzieci stąd takie ograniczone spojrzenie bo przykładowo The Purple Book aż emanuje różem. Z drugiej strony nie pomyślałem, że możesz mieć jakieś schorzenie i zbyt szybkie przesuwanie kursorem może spowodować u ciebie padaczkę za co przepraszam. Tym bardziej powinieneś jak najszybciej założyć w supporcie ticketa.

    btw. osobom z mojego serwera bardzo podobają się kolorki, dostałem pozytywny feedback ;-)

    btw. żeby było na temat. Aktualizacja poradnika.. sektor 8 dodany.
    Ostatnio edytowane przez Idho ; 18.02.2015 o 19:53

  4. #94
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    28.05.2013
    Posty
    475
    Serwer
    Nowy Świat
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta

    Możliwe, że nie czytasz książek dla dorosłych tylko dla dzieci stąd takie ograniczone spojrzenie bo przykładowo The Purple Book aż emanuje różem. Z drugiej strony nie pomyślałem, że możesz mieć jakieś schorzenie i zbyt szybkie przesuwanie kursorem może spowodować u ciebie padaczkę za co przepraszam. Tym bardziej powinieneś jak najszybciej założyć w supporcie ticketa.

    btw. osobom z mojego serwera bardzo podobają się kolorki, dostałem pozytywny feedback ;-)
    Mówił dziad o obrazu a obraz ani razu. Jesteś tak jak ja gościem na forum, a jeśli masz staż dłuższy co podkreślasz regularnie - to powinieneś tym bardziej dbać o przestrzeganie regulaminu i zasad. Jeśli moderator któryś raz usuwa format z twoich bijacych po oczach postów to mógłbyś złożyć skargę domagajac się możliwości stosowania ''żarówiastych'' kolorów - albo jednak przestać stosować te zbędne ozdobniki. Zauważ że tam gdzie ma to sens i jest celowe posty nie sa zmieniane, ale tam gdzie służa głownie podkreśleniu kontrowersyjnych-personalnych kwestii już tak.
    I spokojny jestem jaka by padła odpowiedź na twoje ewentualne żale w tej sprawie. Więc staraj się myśleć nie tylko o sobie lub cierpiących na padaczkę, a jednak gdy te twoje ostatnie wypowiedzi ''obedrzeć'' z złośliwości i ironii - to zaczynasz iść dobrą drogą. W końcu nie napisałeś tego tęczowymi kolorami tylko do tych niepoliczonych, zauroczonych, zadowolonych ''osób ze swojego serwera''
    Jak już chcesz to potrafisz, musisz tylko chcieć trochę bardziej
    Ostatnio edytowane przez Aruzus ; 18.02.2015 o 20:39

  5. #95
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Nowa wersja gry (czwartkowa 26.02) wprowadzi nowe zmiany, jeżeli chodzi o obszar zabudowy. Sporo osób obecnie narzeka na serwerach, na których wersja weszła w życie. Oczywiście nic nie znajdziecie o tej zmianie w changelog'u jedynie feedback graczy z serwerów gdzie nowa wersja została zaimplementowana.


    Dodatkowo niestety muszę stwierdzić, że BB po wyburzaniu skał na 100% wprowadzi premie likwidujące "krzaczki" z naszej wyspy. Często wyburzając skały znajdujemy pod nimi jakiś dodatkowy "krzaczek", który uniemożliwia pełną zabudowę. Dodatkowo z nowym "rozszerzeniem" będziemy mieli możliwość zakupu dodatkowych 50 patentów.
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 02.03.2015 o 21:32 Powód: usunięcie zbędnego formatowania

  6. #96
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Dodatkowo niestety muszę stwierdzić, że BB po wyburzaniu skał na 100% wprowadzi premie likwidujące "krzaczki" z naszej wyspy
    Wprowadzi czy powinna wprowadzić?
    Dodatkowo z nowym "rozszerzeniem" będziemy mieli możliwość zakupu dodatkowych 50 patentów.
    Chciała by dusza do raju ale grzechy nie pozwalają Zgodnie z pamiętnikiem miało być 5 a nie 50, chyba że znowu gdzieś na linii nastąpiło przekłamanie
    Nowa wersja gry (czwartkowa 26.02) wprowadzi nowe zmiany, jeżeli chodzi o obszar zabudowy
    Prośba o więcej informacji, zwłaszcza że wynika z tego co napisałeś że zmiany mogą być mało przyjazne dla graczy.

  7. #97
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Informacje pochodzą z feedbacku od graczy, którzy są już po tej implementacji, nie z żadnego pamiętnika.

    Więcej informacji zapewne się pojawi, jak u nas zostanie to wprowadzone i ludzie będą narzekać, że nie mogą coś wybudować w miejscu gdzie wcześniej się dawało. W kilku miejscach też się zmienił wygląd, nie wiem czy jest to podyktowane różnicami miedzy testowym a live, wszystko zapewne będzie wiadome w czwartek.

    Co do tych "krzaczków, wnioskuje jak już wcześniej napisałem, po zburzeniu przykładowo góry, gdzie teoretycznie nic nie powinno być odnajduje się jakiś nowy element, który uniemożliwia optymalne wykorzystanie miejsca. Przykład w s7

    Jakby jakieś budynki zniknęły po zmianach, które nastąpiły po dzisiejszej konserwacji czwartkowej to umieszczę je tutaj. Wydaję mi się że nie powinno być problemu z moim układem. Na wszelki wypadek zawsze lepiej zrobić screeny tym bardziej, że nie wiemy dlaczego osobom z przykładowo .com poznikały budynki. Czy jest to uzależnione od tego, że topologia mapy się zmieni. Wszystko zostanie wyjaśnione po dzisiejszych pracach konserwacyjnych.

    Ja osobiście napisałem w gildii ostrzeżenie, aby lepiej mieć kilka screenów, aby później się nie zastanawiać: "czy coś tutaj aby nie stało".

    Sektor 9 dodany.
    Po nowej aktualizacji, żaden budynek nie zniknął, a nawet pojawiło się dodatkowe miejsce, więc jest dobrze ;-)
    Ostatnio edytowane przez MOD_Victoria ; 02.03.2015 o 21:38 Powód: usunięcie zbędnego formatowania, połaczenie postów

  8. #98
    Osadnik
    Dołączył
    07.09.2012
    Posty
    80
    Serwer
    Nowy Świat
    Oczywiście na miejscu 6 sekundowym, 2 manufaktury, a dalej w zależności od miejsca wstawiałem smolarzy lub młyny wodne. Młyny wodne umieszczałem jak znajdywałem dla nich pasujące miejsce, a smolarzy używam raczej jako wypełniaczy , smolarzy nie premiuje, więc dla mnie mogą być rozrzuceni po całej mapie, a budynki są dość ważne bo jednak zużywam sporo węgla.
    Manufaktury są mniej wydajne, niż smolarze. Więc jeśli już, to należałoby stawiać bliżej magazynów smolarze i to właśnie na nie dawać premie.

  9. #99
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.03.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Jako ze Dużo osób uważa ze mam fajne zagospodarowaną wyspe wstawiam scr pewnych sektorów które mogą się przydać.
    S2 -> http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...2b9530378.html
    Dodam ze lewy magazyn można przestawnic o jedno pole w lewo i w tedy otrzymamy lepsze czasy jak komuś na tym zależy.
    S4 -> http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...07cdbf735.html
    s1 ->http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...86d3f2e5e.html
    Można to zrobić inaczej ale to kwestia przemyślenia xD
    s3 ->http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...43f9341a2.html
    s6 -> http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...93ef0c3a6.html
    na silosy to według mnie dobre ustawienie ..

  10. #100
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    22.04.2012
    Posty
    1
    Serwer
    Nowy Świat
    a mógłbyś wstawić zdjęcie całej swojej wyspy?

Odpowiedz w tym wątku
Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8 9 10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.