Odpowiedz w tym wątku
Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 5 6 7 8 9 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 100

Wątek: [PORADNIK]Plan Zagospodarowania Przestrzennego

  1. #61
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Androm3da Zobacz posta
    Może i się czepiam, ale myślę że odpowiedz jest mało uzasadniona. Może i zaoszczędzimy na osadnikach ~550k chleba, ale czy to aż tak wiele patrząc na jego cenę na handlu (100k po 2.5k monet) ?
    Pływający dom nic nie produkuje, ale nie można pisać że dzięki niemu nic nie zyskamy, bo raz, zyskamy większą populację, a dwa, zyskamy dwie budowle, nie jedną.
    Trzeba też patrzeć na to (choć mało jest to prawdopodobne, ale dla samej zasady), że być może kiedyś będzie można handlować szkółką wiejską i pływającymi rezydencjami, więc na czym zyskamy o ile będziemy chcieli sprzedać te budynki ? sprzedając jeden budynek czy dwa ?

    Teraz kwestia populacji.
    Piszesz o oszczędnościach czy zyskach, ale wymieniłeś jednak większość zwykłych rezydencji na lodowe, masz ponad 17k populacji, to jest kilkadziesiąt budynków, przecież one nic nie produkują, więc cytując Ciebie: nic na nich nie zyskujesz ?
    Teraz paradoks, jeżeli Twoim zdaniem populacja na poziomie 8-9k osadników jest wystarczająca, to dlaczego jej nie zmniejszysz z ponad 17k do tych 8-9k sprzedając lodowe rezydencje ? sporo surowców za lodowe i sporo wolnego miejsca pod nowe budynki produkcyjne, przecież to czysty zysk i oszczędność.

    Myślę, że jeśli chce się coś doradzać innym, to trzeba samemu się tego trzymać.
    Dziwne że wypowiada się osoba co robi jedną przygodę na tydzień. Takim osobom jak ty populacja raczej jest niepotrzebna.
    Rozumiem że chcesz być uważany za "geniusza" handlu jak chcesz przewidzieć czy pływająca rezydencja będzie za 10 lat zdatna do handlowania hahahaxD

    Nie przedstawiłeś żadnego argumentu za i przeciw, ale niczego po tobie się nie spodziewałem. Szkółka wiejska zapewnia nam zysk, a pływająca rezydencja NIE. Nie wiem jak byś stawał na głowie nie zmienisz tego. Jeżeli uważasz ze zysk dla ciebie jest za słaby, to zapewne nie masz żadnej piekarni. Większość graczy, aby wyprodukować osadnika, buduje gospodarstwo, młyn, piekarnie, a na końcu chleb przerabia na osadników. Przy szkółce wiejskiej obchodzimy ten proces, więc jeżeli cie nie satysfakcjonuje zarobek z chleba, zawsze możesz śmiało odzyskać patenty z produkcji i zainwestować w coś bardziej opłacalnego.


    Jeżeli chodzi o populacje, to owszem jest to tylko komfort. Sprzedaje rezydencje po znajomych, bo mam ich w gwieździe ponad 200 sztuk. Pamiętasz Painbringera? połowę populacji kupił ode mnie ;-) Po drugie po co mam je sprzedawać na siłę wg ciebie?? Żeby mieć zamiast kilku kk granitu, kilkadziesiąt kk ?? Bez sensu ;o
    Obecnie co BB może zaoferować to wolne miejsce. Jeżeli BB wprowadzi burzenie skał i nowe wyspy, to zyskamy ponad 270 wolnego miejsca, wtedy to zwykłymi rezydencjami osiągniesz 40k populacji nie burząc budynków produkcyjnych, jak ci na niej tak zależy.

  2. #62
    Początkujący Osadnik Awatar Chomer
    Dołączył
    03.02.2012
    Posty
    11
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Idho, trudno w tym co tutaj tworzysz doszukac sie dobrych porad lub nazwac ten twor „poradnikiem” w momencie kiedy narzucasz swoja zabudowe upierajac sie prz tym, ze to najbardziej ekonomiczne lub optymalne rozwiazanie i jednoczesnie tlumaczac sie ze specyficznego polozenia niektorych budynkow na swojej wyspie.
    Powinienes przede wszystkim zmienic tytul tego „poradnika” z „Plan Zagospodarowania Przestrzennego” na „Mozliwy sposob zabudowy wyspy - wskazówki od Idho”.

    Mam nadzieje, ze zdajesz sobie sprawe z tego, ze jeden poradnik i schemat zabudowy to strata czasu? Fajnie, ze zabrales sie za to i wszyscy powinni to docenic ale nie bierzesz pod uwage opinii ludzi, ktorzy poswiecili rozbudowie wyspy i ekonomicznym kalkulacjom tyle samo lub wiecej czasu niz Ty. W dodatku atakujesz opinie innych, ktore w wielu przypadkach sa sluszne.
    W calym Twoim przedsiewzieciu nie powinno chodzic o to zeby sie spierac i udowadniac swoja racje. Wez pod uwage, ze jedna osoba zechce miec uniwersalna zabudowe i byc samowystarczalna ekonomicznie. Inne osoby przestawiaja sie wylacznie na produkcje tych surowcow, ktorymi handluja, jeszcze inne wykorzystuje wszystkie dostepne miejsca na mapie stawiajac budynki na zawalonych kopalniach itd itp.
    Nie rozumiem jak mozesz nie widziec zaleznosci miedzy handlem a planem zagospodarowania przestrzennego. W tej grze jedno z drugiego wynika (byc moze po wprowadzaniu "interesujacego" PVP juz nie tak bardzo) i nalezy brac to pod uwage. Nie klasyfikuj tez pewnych rozwiazan jako malo ekonomiczne lub zbedne sugerujac sie cena np lodowej posiadlosci. Dla jednych cena 200k monet moze byc optymalna, dla innych jest to zdecydowanie za duzo. Powinienes zaczac brac pod uwage to, ze rozbudowa wyspy moze byc zalezna od cen surowców, poziomu budynkow i czasami checi zachowania estetycznego wygladu wyspy (np poprzez ustawianie jednego typu budynków w danym miejscu na mapie).
    Jesli zabierasz sie za uniwersalny poradnik to powinienes wziac wszystkie te aspekty pod uwage i doradzic innym rozne mozliwe rozwiazania – mniej lub bardziej optymalne w danych warunkach.

    Ja na przyklad mam zupelnie odmienne zdanie od Twojego jesli chodzi o wybor i ustawienia budynków ale nie mam zamiaru narzucac Ci moich ustawien sugerujac, ze lepsze juz nie istnieja. W moim przypadku juz drugi raz szkolka byla zlym wyborem z prostego powodu – ona nie przynosi mi zadnych korzysci. Plus na mojej wyspie nie wcisne juz szpilki. Cena i milionowe ilosci chleba w magazynach powoduja, ze mozna zapomniec o czasach kiedy ten surowiec byl czesto skupowany i o tym jak wiele osob zabiegalo o chleb na handlu. Dodatkowy zbiornik populacji przyda sie u mnie bardziej, szczegolnie przy obecnej cenie chleba. Kieruje sie rowniez tym o czym pisal Androm3da, w koncu moge postawic wszystkie plywajace rezydencje na wodzie co pozwala na zaoszczedzenie miejsca na wyspie i wykorzystanie tej oszczednosci na budowe np pieców do wytopu zelaza lub farmy kopalni granitu.
    Pozdrawiam.

  3. #63
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Chomer Zobacz posta
    Idho, trudno w tym co tutaj tworzysz doszukac sie dobrych porad lub nazwac ten twor „poradnikiem” w momencie kiedy narzucasz swoja zabudowe upierajac sie prz tym, ze to najbardziej ekonomiczne lub optymalne rozwiazanie i jednoczesnie tlumaczac sie ze specyficznego polozenia niektorych budynkow na swojej wyspie.
    Powinienes przede wszystkim zmienic tytul tego „poradnika” z „Plan Zagospodarowania Przestrzennego” na „Mozliwy sposob zabudowy wyspy - wskazówki od Idho”.
    Rozumiem, że napisałeś lepszy poradnik i chcesz go właśnie polecić tylko zapomniałeś podlinkować??
    Nie jest optymalne?? Pokaż lepszy rozkład budynków niż mój ... a nie znalazłeś, dlatego nie używasz tego jako argumentu.. tylko wpadłeś tak ubić nam pianę ;-)
    Widzę ,że prosty chłop z ciebie bo nie wszystko zrozumiałeś. Nie narzucam żadnej ekonomii, pokazuje optymalny rozkład budynków na każdą strefę i zaopatruje je w swój opis, który bazuje na moim doświadczeniu. Rozkład, budynków który analizuje jest wykonany na podstawie mojej gospodarki, ale nikomu nie nakazuje mieć tyle silosów czy lodowych ile ja mam. Dodatkowo wyjaśniam czemu taka produkcja umieściłem tam a nie inną, aby gracze nie popełniali głupich błędów, gdzie umieszczają w lepszym miejscu produkcje tańszą od droższej.
    Dodatkowo moje ustawienia są optymalne, jeżeli znasz inne gdzie możesz uzyskać 6sekund do magazynu, czy 0 sekund do złoża z chęcią zobaczę, coś co ma krótszy czas.


    Cytat Zamieszczone przez Chomer Zobacz posta
    Mam nadzieje, ze zdajesz sobie sprawe z tego, ze jeden poradnik i schemat zabudowy to strata czasu? Fajnie, ze zabrales sie za to i wszyscy powinni to docenic ale nie bierzesz pod uwage opinii ludzi, ktorzy poswiecili rozbudowie wyspy i ekonomicznym kalkulacjom tyle samo lub wiecej czasu niz Ty. W dodatku atakujesz opinie innych, ktore w wielu przypadkach sa sluszne.
    Tak rozumiem, że każdy ma inną wyspę dlatego nie ma sensu??? aaaaa nie wszyscy mamy taką. przykro mi stwierdzić, ale są to optymalne ułożenia budynków, jeżeli się tak nie zgadzasz na pewno przedstawisz lepsze ułożenia.
    Możemy oczywiście dywagować, że jak wejdzie burzenie skał to się zmieni układ wyspy, wtedy możliwe że będą potrzebne lekkie poprawki, ale jak wejdzie w takiej postaci jaka jest czyli za prawie 20k klejnotów, to nie każdego będzie stać i dlatego i tak będzie ten poradnik aktualny.
    Schemat zabudowy jest prawidłowy i optymalny, oczywiście będzie inny jak się będzie używało budynków o innych wymiarach niż standardowe.
    Nikogo opinii nie atakuje .. zawsze argumentuję jak są złe. Dobre opinie to ja wcielam w życie jak moja wyspa może być lepsza, ale co może być lepsze od ideału ^.^


    Cytat Zamieszczone przez Chomer Zobacz posta
    W calym Twoim przedsiewzieciu nie powinno chodzic o to zeby sie spierac i udowadniac swoja racje. Wez pod uwage, ze jedna osoba zechce miec uniwersalna zabudowe i byc samowystarczalna ekonomicznie. Inne osoby przestawiaja sie wylacznie na produkcje tych surowcow, ktorymi handluja, jeszcze inne wykorzystuje wszystkie dostepne miejsca na mapie stawiajac budynki na zawalonych kopalniach itd itp.
    Jest to dla ciebie czymś dziwnym, jak ktoś broni swoje racje argumentując je?? Czy masz jakiś problem z rozumieniem tego co czytasz, czy twoj rozum nie ogarnia, że na obrazkach pokazuje układ rozłożenia budynków??? Można zwrócić uwagę, że podaje czasy, i to że ktoś zamiast pieca do stali postawi miecznika stall, czy zamiast tartaków egzotycznych, piece do żelaza to już jego sprawa. Każdy wg. swoich kryteriów wybuduje budynek, który uznaje za opłacalny. Dorzucam opisy czemu taką produkcję uznaje za tańszą od tej ze względu, że na handlu się znam i mi przychodzi z łatwością wycenę. Pomagam w ten sposób graczom, aby nie zastanawiali się czy smolarza warto postawić na 6 sekundowym polu... bo NIE WARTO.


    Cytat Zamieszczone przez Chomer Zobacz posta
    Nie rozumiem jak mozesz nie widziec zaleznosci miedzy handlem a planem zagospodarowania przestrzennego.
    Ty tak serio?? Czuje, że twoja ignorancja uniemożliwia ci zrozumienie moich wypowiedzi ;(
    Moja odpowiedź do gracza browar69 miała na celu wyjaśnienie mu, że nie można równać zysku z produkcji z zyskiem z handlu. Nie można porównywać zysków ze względu na to że są powiązane, nie można dobrze zarabiać na handlu jak się ma kiepską gospodarkę lub źle zbalansowaną.
    Osoby co opisują, nie patrz na moją wyspę, bo ja zarabiam z handlu są tak naprawdę NOOBAMI. Czemu???
    Bo marnują czas i sloty na skupowanie badziewnych tanich towarów, typu woda, węgiel, zboże, deski, bale etc. bo albo nie mają bo gospodarkę mają ujemną, albo mają zapełnione magazyny ... i później chcą błyszczeć rozdając wodę czy węgiel czy inne badziewie za rybkę na handlu, bo dawno zapełniony mają magazyn.
    Handel jest po to aby czerpać zysk ze swojej gospodarki, a nie po to aby eliminować jej mankamenty.


    Cytat Zamieszczone przez Chomer Zobacz posta
    W tej grze jedno z drugiego wynika (byc moze po wprowadzaniu "interesujacego" PVP juz nie tak bardzo) i nalezy brac to pod uwage. Nie klasyfikuj tez pewnych rozwiazan jako malo ekonomiczne lub zbedne sugerujac sie cena np lodowej posiadlosci. Dla jednych cena 200k monet moze byc optymalna, dla innych jest to zdecydowanie za duzo. Powinienes zaczac brac pod uwage to, ze rozbudowa wyspy moze byc zalezna od cen surowców, poziomu budynkow i czasami checi zachowania estetycznego wygladu wyspy (np poprzez ustawianie jednego typu budynków w danym miejscu na mapie).
    Jesli zabierasz sie za uniwersalny poradnik to powinienes wziac wszystkie te aspekty pod uwage i doradzic innym rozne mozliwe rozwiazania – mniej lub bardziej optymalne w danych warunkach.
    Wziąłem wszystkie aspekty właśnie pod uwagę, i jest to poradnik uniwersalny. Jakby nie był to byś podał przykład, który podważył moją logikę i ten poradnik. Nie podałeś??... ohhhhh czyli poradnik spełnia wszystkie wymogi, aby mówić o nim że jest uniwersalny oraz optymalny.


    Cytat Zamieszczone przez Chomer Zobacz posta
    Ja na przyklad mam zupelnie odmienne zdanie od Twojego jesli chodzi o wybor i ustawienia budynków ale nie mam zamiaru narzucac Ci moich ustawien sugerujac, ze lepsze juz nie istnieja.
    Podaj przykłady nie bądź tchórz. Jak nie widzę argumentów przeciwnika jakoś nie czuje żadnego wyzwania do konstruktywnej dyskusji, tylko biorę za marną prowokację trolla.



    Cytat Zamieszczone przez Chomer Zobacz posta
    W moim przypadku juz drugi raz szkolka byla zlym wyborem z prostego powodu – ona nie przynosi mi zadnych korzysci. Plus na mojej wyspie nie wcisne juz szpilki. Cena i milionowe ilosci chleba w magazynach powoduja, ze mozna zapomniec o czasach kiedy ten surowiec byl czesto skupowany i o tym jak wiele osob zabiegalo o chleb na handlu. Dodatkowy zbiornik populacji przyda sie u mnie bardziej, szczegolnie przy obecnej cenie chleba. Kieruje sie rowniez tym o czym pisal Androm3da, w koncu moge postawic wszystkie plywajace rezydencje na wodzie co pozwala na zaoszczedzenie miejsca na wyspie i wykorzystanie tej oszczednosci na budowe np pieców do wytopu zelaza lub farmy kopalni granitu.
    Pozdrawiam.
    Super podajesz jakiś przykład, to nic że czyjś ale w sumie lepszy jakiś, niż żaden ;-)
    Postaram ci wytłumaczyć w sposób prosty, abyś zrozumiał.


    Oszczędność w patentach:
    2x Pływająca rezydencja = 2 patenty jak wymienimy patentowe rezydencje.
    Szkółka wiejska = 3 patenty jak wyburzymy gospodarstwa/młyny/piekarnie jeżeli którejś z linii produkcyjnych nie premiujemy liczba patentów może się zwiększyć maksymalnie do 7.

    Wygrywa: Szkółka wiejska

    Oszczędność w miejscu na wyspie
    2x Pływająca rezydencja = 1-2 miejsca na wyspie uzależnione wymienimy je za rezydencję czy lodową.
    Szkółka wiejska = 3-6 miejsca na wyspie uzależnione czy posiadamy silosy, i czy premiujemy wszystkie budynki. Jeżeli posiadamy silosy i nie premiujemy gospodarstw i młynów zwolni nam się 6 miejsc, a jeżeli dodatkowo nie premiujemy piekarni to zyskamy 12 miejsc.

    Wygrywa: Szkółka wiejska

    Zysk:
    2x Pływająca rezydencja = 0 zysku
    Szkółka wiejska = ~550k chleba na rok

    Wygrywa: Szkółka wiejska


    Ze szkółki wiejskiej mamy zysk, oszczędność w patentach i na miejscu na wyspie. Mało wam argumentów?? czekam na więcej jak chcecie abym je wam obalił ;-)

  4. #64
    Osadnik
    Dołączył
    02.05.2012
    Posty
    154
    Serwer
    Kolonia
    Jak dla mnie pierwszym sygnałem ostrzegawczym, że coś jest nie tak, jest to, że masz sporo ozdób w miejscach, gdzie mogły by być budynki produkcyjne. Reszta wniosków już konkretnych może być wyciągnięta po przeczytaniu mojego poradnika.

    ps.
    Szacunek za włożoną pracę.

  5. #65
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Althair Zobacz posta
    Jak dla mnie pierwszym sygnałem ostrzegawczym, że coś jest nie tak, jest to, że masz sporo ozdób w miejscach, gdzie mogły by być budynki produkcyjne. Reszta wniosków już konkretnych może być wyciągnięta po przeczytaniu mojego poradnika.

    ps.
    Szacunek za włożoną pracę.

    Przykro mi, ale ozdoby są w miejscach gdzie żadnego budynku nie wybudujesz ;-) Chyba że łamiesz regulamin gry, i przyznasz się oficjalnie na forum TSO, ale śmiało wrzuć obrazek, w którym miejscu masz budynek, a ja mam ozdobę.

    Oczywiście jak ktoś chce podać przykład s1 i siatkę kwadratów, to owszem zyska z 3 miejsca więcej, ale jest to układ gorszy od hexa-diagonalnego, który jest optymalnym, jeżeli chodzi o czasy produkcyjne i korzystniejszy w porównaniu do kwadratowej siatki.

    Jak już wcześniej napisałem, zanim wybudowałem grządkę upewniłem się, że nie wybuduje budynku. Śmieszy mnie opinia osoby, która twierdzi inaczej tak jakby wiedziała lepiej niż sam twórca, więc jak chcecie taką opinie wygłaszać proponuje, abyście dodawali do swoich postów jakieś dowody.....
    na przykład screen z identycznym rozkładem jaki posiadam, tylko z budynkiem tam gdzie ja mam ozdoby ;-)
    Ostatnio edytowane przez Idho ; 16.01.2015 o 02:55

  6. #66
    Początkujący Odkrywca Awatar browar69
    Dołączył
    20.08.2013
    Posty
    364
    Serwer
    Złota Góra
    Rozumiem Twój tok myślenia, jednak to co Ty traktujesz jako zysk, mi jawi się jako stratę. Teraz sobie policz ile masz zwykłych magazynów na wyspie i ile dodatkowych patentów produkcyjnych jesteś w stanie dzięki nim odzyskać. Zapewne około 30-40. To jakieś 10% produkcji wyspy, a to oznacza przy średnim czasie budynków na wyspie (powiedzmy 6min+24sek czyli 384sek) można mieć niemal o 10% dłuższy czas produkcji (24sek + 38sek = 62sek) jednak niejednokrotnie da się uzyskać prawie te same czasy. W dodatku jak sam wspominasz dodatkowych miejsc na wyspie dzięki wyburzaniu może być nawet 280 więc Twoje 30 wolnych patentów to mało, nie przydałoby się kolejnych ponad 30 z magazynów? A pomijając zalety handlowe ul. mag. pomijasz najistotniejszy aspekt tej gry, bo "nie wiem jak cenisz swój czas" ale mam trzy pola na wyspie których nie odbudowałem ani razu od prawie roku, a na pozyskanie 400k wody poświęcam dziennie okolo 30 sekund (2x po kilkanaście na wystawienie oferty na handlu). Pamiętajmy też, że dzięki ul. mag. możemy zrobić sobie 3x dłuższe wakacje od gry i poprosić by ktoś tylko wchodził od siebie na wyspę raz dziennie a produkcja hula 3x dłużej (chyba, że nie masz żadnych +/- ale każdy jakieś ma i jednemu starczy na tydzień wakacji drugiemu na trzy). Jasne, granit się nie przelewa, ale np. deski egzo przy samym epickim miejscu pracy już tak. Takie możliwości daje mi między innymi posiadanie ulepszonych magazynów, ale można doszukać się ich więcej. Nie wiem jak Tobie, ale mi robi różnice dodatkowe 40 miejsc na wyspie z silosów z 3-krotnie niższym kosztem podniesienia oraz 35 patentów z magazynów z dodatkową 3-krotnie większą pojemnością. A poruszać tematu czy coś stanieje czy nie, nie powinieneś bo przecież nie interesują Cię aspekty handlowe, ale skoro już to zauważ że podniesienie zwykłego silosu na 6lvl to ponad drugie tyle jego ceny. Teraz przelicz to na ulepszone silosy. Propozycji późniejszego wyburzenia zwykłych silosów w celu sprzedaży i zakupu ulepszonych nie skomentuje bo wniosek jest oczywisty bo surowców wydanych na podniesienie nie da się odzyskać.

  7. #67
    Początkujący Osadnik Awatar Chomer
    Dołączył
    03.02.2012
    Posty
    11
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Spodziewalem sie madrzejszego komentarza. Sam fakt, ze zabrales sie za rozbieranie mojej wypowiedzi na czynniki pierwsze dowodzi temu, ze masz problem z jakakolwiek krytyka. Po czym w ogole stwierdziles, ze jestem "prostym chlopem"? Zachowaj sobie takie porownania dla siebie bo nie jestem i nie mam zamiaru zostac twoim przyjacielem z pola". Skup sie na tworzeniu poradnika.

    Musze przyznac, ze usmialem sie przy twojej analizie oszczednosci miejsca w odniesieniu do PLYWAJACEJ rezydencji. Sam fakt, ze budujesz ja na wodzie stawia szkolke na przegranej pozycji - jej na wodzie zwyczajnie nie postawisz. Dalsza analiza jest tutaj zupelnie zbedna i powinienes zakonczyc dyskusje w tej kwestii. Nie rozumiem tez dlaczego probujesz wmieszac w swoje kalkulacje lodowe posiadlosci czy rezydencje, ktore stawiasz na ladzie - zupelnie iracjonalne zestawienie tych budynkow i kwintesencja twojego szalenstwa w dazeniu do udowodnienia swojej racji.

    Nie rozumiem dlaczego zamiast kategorycznie bronic jednego czy drugiego budynku, nie postarasz sie przedstawic wszystkich ich cech i mozliwych zalet. Napisales, ze plywajace rezdyencje przynosza zerowy zysk w momencie kiedy w rzczywistosc zwiekszaja poziom populacji – dla niektorych to bardzo istotna cecha.

    Zysk szkolki tez podpinasz pod swoje „widzi mi sie”. Napisalem juz, ze wybieranie i stawianie szkolki moze byc zwyczajnie strata czasu. Ten budynek nie wszystkim przyniesie zysk np w momencie kiedy nie istnieja straty w chlebie lub tez w sytuacji gdzie chleb i tak jest wykorzystywany przy produkcji np emerytowanych bandytow by przyspieszyc produkcje populacji i tym samym wojska.
    Dodam tez, ze nie znam settlersow w TSO, ktorzy nie korzystaliby z chleba majac np 10 szkolek. Wszyscy wiemy, ze produkcja wojska w garnizonach trwa sporo czasu. Nikt o zdrowych zmyslach nie bedzie czekal z zamiarem zrobienia przygody az populacja zwiekszy sie do odpowiedniego poziomu wylacznie dzieki wiejskim szkolkom (jedna „tworzy” 5 osadnikow w ciagu 2 godzin). Gdzie w takim przypadku widzisz zysk szkolki?

    Pisanie o oszczednosci w patentach jestem w stanie zrozumiec i fajnie, ze to policzyles i o tym napisales ale i tutaj rzeczywistosc jest nieco inna. Wszyscy wiemy, ze szkolka i plywajace rezydencje nie kosztuja nas zadnych patentów i nikt nie wyburza budynkow nalezacych do linii produkcyjnej chleba po postawieniu jednej czy nawet 10 szkolek - wynika to zwyczajnie z ilosci dostepnych patentow, wolnego miejsca na wyspie i czasow produkcji osadnikow – warto bylo o tym wspomniec.

    Mozesz mi probowac udowadniac swoje racje albo zwyczajnie pogodzic sie z inna opinia - dla mnie szkolka wiejska jest i bedzie dodatkiem, a populacja i jej liczba priorytetem, szczegolnie teraz gdzie aby bawic sie w kolonie i jednoczesnie robic przygody potrzebujesz dwoch roznych rodzajow wojsk. Tworzysz tutaj „poradnik zagospodarowania przestrzennego”, a w momencie krytyki oczekujesz od innych aby pokazali Ci uklady swoich wysp lub wlasne kalkulacje? A z jakiej racji mam rzucac Ci screenami i liczbami skoro nawet w polowie nie przekonujesz mnie tym co tutaj piszesz.

    Zaczales cos tworzyc na publicznym forum wiec spodziewaj sie roznych opinii – nie musisz z nimi walczyc. Przypominam Ci, ze dalej bierzesz pod uwage obliczenia wykonane na swojej wyspie upierajac sie przy tym, ze tworzysz "uniwersalny poradnik". Musisz sie troche otworzyc na inne rozwiazania i przestac je negowac bo zachowujesz sie jak maly dzieciak.

  8. #68
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez browar69 Zobacz posta
    Rozumiem Twój tok myślenia, jednak to co Ty traktujesz jako zysk, mi jawi się jako stratę. Teraz sobie policz ile masz zwykłych magazynów na wyspie i ile dodatkowych patentów produkcyjnych jesteś w stanie dzięki nim odzyskać. Zapewne około 30-40. To jakieś 10% produkcji wyspy, a to oznacza przy średnim czasie budynków na wyspie (powiedzmy 6min+24sek czyli 384sek) można mieć niemal o 10% dłuższy czas produkcji (24sek + 38sek = 62sek) jednak niejednokrotnie da się uzyskać prawie te same czasy. W dodatku jak sam wspominasz dodatkowych miejsc na wyspie dzięki wyburzaniu może być nawet 280 więc Twoje 30 wolnych patentów to mało, nie przydałoby się kolejnych ponad 30 z magazynów? A pomijając zalety handlowe ul. mag. pomijasz najistotniejszy aspekt tej gry, bo "nie wiem jak cenisz swój czas" ale mam trzy pola na wyspie których nie odbudowałem ani razu od prawie roku, a na pozyskanie 400k wody poświęcam dziennie okolo 30 sekund (2x po kilkanaście na wystawienie oferty na handlu). Pamiętajmy też, że dzięki ul. mag. możemy zrobić sobie 3x dłuższe wakacje od gry i poprosić by ktoś tylko wchodził od siebie na wyspę raz dziennie a produkcja hula 3x dłużej (chyba, że nie masz żadnych +/- ale każdy jakieś ma i jednemu starczy na tydzień wakacji drugiemu na trzy). Jasne, granit się nie przelewa, ale np. deski egzo przy samym epickim miejscu pracy już tak. Takie możliwości daje mi między innymi posiadanie ulepszonych magazynów, ale można doszukać się ich więcej. Nie wiem jak Tobie, ale mi robi różnice dodatkowe 40 miejsc na wyspie z silosów z 3-krotnie niższym kosztem podniesienia oraz 35 patentów z magazynów z dodatkową 3-krotnie większą pojemnością. A poruszać tematu czy coś stanieje czy nie, nie powinieneś bo przecież nie interesują Cię aspekty handlowe, ale skoro już to zauważ że podniesienie zwykłego silosu na 6lvl to ponad drugie tyle jego ceny. Teraz przelicz to na ulepszone silosy. Propozycji późniejszego wyburzenia zwykłych silosów w celu sprzedaży i zakupu ulepszonych nie skomentuje bo wniosek jest oczywisty bo surowców wydanych na podniesienie nie da się odzyskać.
    Właśnie nie zrozumiałeś. Zacznijmy od tego jak gracz ma zabudowaną całą wyspę i będziesz chciał zamienić 30 zwykłych magazynów, na 30 ulepszonych magazynów to niestety, ale w najlepszym przypadku zburzysz od 50-60 budynków, aby te ulepszone magazyny zmieścić. Dodatkowo pogorszysz czasy swoich produkcji. Gracze później popełniają następny błąd, aby zniwelować gorsze czasy budują następne ulepszone magazyny i tracą cenne miejsce na wyspie. W najlepszym przypadku 60 ulepszonych magazynów zmarnuje miejsce 90 budynków produkcyjnych, w najgorszym przypadku ponad 120. Każdy, kto zamienił zwykłe magazyny na ulepszone może pomarzyć aby osiągnąć próg 400 budynków produkcyjnych na wyspie, albo jak ja mam ponad 450 to ideał nie do osiągnięcia... osoby co zachwalają się 1,2kk-2kk powierzchnią magazynową mają może z ~250 budynków produkcyjnych jak nie mniej.
    Umiesz w ogóle sprawdzić swoją ilość budynków produkcyjnych?? To zwróć uwagę na to i popytaj się znajomych co mają zabudowaną całą wyspę, zauważysz zależność czym ma większą powierzchnie magazynową ilość budynków drastycznie spada.
    Większość osób ma problem jednak z miejscem na wyspie niż ilością patentów. Ja przykładowo mam jeszcze wolne patenty, szkoda że tą informację przeoczyłeś i usilnie wmawiasz człowiekowi niekorzystny scenariusz, że odzyska patenty i ich nawet nie wykorzysta, a w dodatku mu produkcja spadnie bo będę musiał coś burzyć oprócz magazynów bo ulepszone magazyny nigdy się nie zmieszczą w ich miejsce bo są większe.
    Jeżeli chcesz mnie przekonywać, że niedługo będzie burzenie skał czy dodatkowe wyspy, niestety cie zmartwię ale patrząc na politykę BB podniosła ceny za burzenie z 13k na 19k klejnotów (zysk około 60 miejsc), a wyspy ostatecznie może się okazać, że będą kosztować 20k za sztukę i wyjdzie nas 60k klejnotów za następne 200 miejsc, oczywiście może wchodzić to jak pvp, czyli wejdzie wtedy kiedy zamkną serwery.

    Co do twoich śmiesznych obliczeń... obliczasz średni czas produkcji?? .. średni czas dojścia z/do magazynu ?? Zmartwię cie jeżeli chcesz uśrednić produkcję złotych monet do węgla ze względu na czas to tak jakbyś twierdził, że wszystkie budynki premiujesz x4 i jest to dla ciebie opłacalne.

    Zdaj sobie sprawę, że ustawiając 6 budynków wokół zwykłego magazynu, będą mieć one lepsze czasy i zajmą obszarowo mniej miejsca niż wokół ulepszonego magazynu, nie przeskoczysz tego.

    Jedyny scenariusz jaki zakładam jak już pisałem wcześniej to taki kiedy mamy sporo wolnego miejsca, a nie mamy patentów. Wtedy wymiana ze zwykłych magazynów na ulepszone jest czymś naturalnym, ale wg. mnie to jest ostatni krok optymalizacji. Wpierw musimy być pewni że odzyskaliśmy patenty w inny sposób, lub czy kupiliśmy wszystkie patenty.

    Widzisz ty tracisz 30 sekund na skup wody, a ja tracę... 0 sekund. Zapewne te twoje 30 sekund jest takie koloryzowane, ale i tak tego, że mam własną produkcje wody na lekki plus nie sprawi, że będę zmuszony skupować ją.

    3x dłuższe wakacje.. to słabo zapewne zmuszony jesteś wrócić, aby skupić wodę. Trochę to przykre, że jesteś uwiązany grą, że jak nie skupisz czegoś to produkcja ci krzyczy, ja na szczęście nie mam takiego problemu. Zabawny jesteś, sam po sobie jedziesz .. tak produkcja desek egzotycznych, rozumiem, że masz produkcję bali egzotycznych hahahaxD nie wiedziałem, że ktoś to kupił ^.^ albo to były wakacje na 5 dni, wróciłeś aby skupić bale egzotyczne??:> Produkuje deski egzotyczne ale tylko na premii (nie opłaca się bez bo cena desek strasznie spadła) i szczerze największy ból takiej zabawy to właśnie skup bali egzotycznych i przy mojej wydajności musiałbyś mieć magazyn 3kk bo tyle mi się tego nazbierało.

    Moja produkcja jest samowystarczalna, więc i 6 miesięcy by chodziła bez problemu, musiałbym się tylko na klikać z łapkami ;p

    Co do ulepszonych silosów a zwykłych zmartwię cie, może i nie odzyskasz zainwestowanych towarów na ulepszenia, ale podczas eventu i poza eventem silosy można kupić w cenie 5k-10k monet bez problemu. Jak wcześniej napisałem ulepszonych silosów cena rynkowa jest w okolicach 180-210k monet, gdzie zwykły silos kosztuje 30k-40k, a podczas eventu i poza nim można dynie pozyskać w miarę tanio i za inny towar, i wyjdzie cena nawet w okolicach 5k-10k monet.

    Zwykłe silosy zamienia się na ulepszone wtedy kiedy nie mamy żadnych sposobów na uzyskanie patentów, nie mamy żadnego miejsca, a jednak zostały jakieś wolne patenty i akurat ta liczba wystarczy na dostawienie dodatkowej produkcji nie zaburzając naszej koncepcji gospodarki.

  9. #69
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.04.2012
    Posty
    14
    Serwer
    Czarci Gaj
    Nie ma się co kłócić. Wszystko zależy od sposobu gry.

    Ja osobiście mając do wyboru szkółkę albo pływającą rezydencję wybiorę rezydencję bo:
    - mam stosunkową niski limit populacji na wyspie (~4k).
    - nie siedzę w grze non stop i często zdarza się że osiągam ten limit -> wtedy szkółka nic nie daje. Oczywiście dość często zdarza się też że osiągam limit chleba w magazynie ale chleba można się łatwo pozbyć przez ściągnięcie emerytowanych bandytów lub handel. Żeby pozbyć się osadników musiałbym zrobić jakąś przygodę na co nie zawsze mam czas/ochotę.
    - niczego innego na wodzie postawić nie mogę. Na lądzie postawić mogę bardzo wiele innych budynków.

    Jak to zwykle bywa czy coś jest lepsze zależy od stylu gry. Jeśli grałbym w TSO znacznie bardziej intensywnie i miał większy limit populacji prawdopodobnie wybrałbym szkółkę. Rzeczywiście patrząc na to tylko pod względem ekonomicznym szkółka daje nam więcej korzyści.

    Idho, wydaje mi się że zupełnie niepotrzebnie chcesz koniecznie przekonać wszystkich do swoich racji
    Fajnie że robisz ten poradnik. Mnie się on bardzo podoba chociaż nie wszystkie twoje rozwiązanie uważam za najlepiej dopasowane do mojego sposobu gry w TSO.

  10. #70
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Eamir Zobacz posta
    Nie ma się co kłócić. Wszystko zależy od sposobu gry.

    Ja osobiście mając do wyboru szkółkę albo pływającą rezydencję wybiorę rezydencję bo:
    - mam stosunkową niski limit populacji na wyspie (~4k).
    - nie siedzę w grze non stop i często zdarza się że osiągam ten limit -> wtedy szkółka nic nie daje. Oczywiście dość często zdarza się też że osiągam limit chleba w magazynie ale chleba można się łatwo pozbyć przez ściągnięcie emerytowanych bandytów lub handel. Żeby pozbyć się osadników musiałbym zrobić jakąś przygodę na co nie zawsze mam czas/ochotę.
    - niczego innego na wodzie postawić nie mogę. Na lądzie postawić mogę bardzo wiele innych budynków.

    Jak to zwykle bywa czy coś jest lepsze zależy od stylu gry. Jeśli grałbym w TSO znacznie bardziej intensywnie i miał większy limit populacji prawdopodobnie wybrałbym szkółkę. Rzeczywiście patrząc na to tylko pod względem ekonomicznym szkółka daje nam więcej korzyści.

    Idho, wydaje mi się że zupełnie niepotrzebnie chcesz koniecznie przekonać wszystkich do swoich racji
    Fajnie że robisz ten poradnik. Mnie się on bardzo podoba chociaż nie wszystkie twoje rozwiązanie uważam za najlepiej dopasowane do mojego sposobu gry w TSO.
    Dokładnie tak jest, gospodarka jest uzależniona od stylu gry. I jak zauważyłeś, jest scenariusz gdzie pływająca rezydencja przynosi identyczny efekt jak szkółka wiejska. Osoba mało aktywna, która nie robi przygód nie zyska na szkółce wiejskiej, będzie podobny efekt końcowy. Dla takiej osoby jest bez różnicy czy ma 5k limitu populacji czy 20k bo i tak nie wykonuje żadnych przygód.

    Co do osoby z niskim limitem populacji na wyspie, aż tak do końca się nie zgodzę, owszem pływająca rezydencja może przynieść na początku lepsze korzyści niż szkółka wiejska, aczkolwiek z czasem dzięki szkółce wiejskiej więcej zyskamy. Przykład:
    Jesteśmy aktywną osobą z niskim limitem populacji (dopiero rozwijającą się), wykonującą 1 przygodę tygodniowo. Wybierając 2x pływającą rezydencję , przyrównany ją jakbyśmy zaoszczędzili na zakupie 2 bez patentowych rezydencji , na Słonecznym grodzie to 5k-6k monet czyli zaoszczędziliśmy 12k monet. Szkółka na poziomie 5, wytwarza 60 osadników na dobę, czyli 1,5k chleba na 24h, obecnie na Słonecznym Grodzie 10k chleba to około 200 monet czyli po roku pracy szkółki wiejskiej zyska przewagę nad pływającymi rezydencjami , trzeba dodatkowo wspomnieć, że obecna cena chleba jest 3 razy mniejsza niż cena chleba przed wydarzeniem świątecznym.

    Następny scenariusz:
    Osoba aktywna, która robi przygody, ale nie ma miejsca na wyspie. Stawiając 2x pływająca rezydencje, wyburzy 2 bez patentowe rezydencje, jednak jakby osoba postawiła szkółkę wiejską która produkuje 1,5k chleba może wyburzyć 4x gospodarstwo, 2x młyn, 1x piekarnie , 4x silos (oraz pole, kwestia ile gosp korzysta z pola i ile szkółek będziemy budować). Piekarnia bez premii wytwarza 2k chleba na dobę. Czyli zaoszczędzimy nie dość że na patentach to i na miejscu na wyspie.

    Wszystko uzależnione jest od tego czy się robi przygody/ekspedycję czy nie. Jeżeli nie wykonujemy przygód/ ekspedycji to nieważne co wybierzemy czy pływającą rezydencję czy szkółkę wiejską będzie to dla nas tylko i wyłącznie ozdoba na wyspie.

    Ja przykładowo jak dobrze liczę mam 11 szkółek wiejskich, czyli produkują 660 osadników co za tym idzie to tak jakbym miał produkcję chleba 16,5k na dobę bez premii. Można bez problemu zrobić 1 dzielnego krawca i sprzedać 2 miejsca w przygodzie za sumę 2,8k fasolek i nie zajmować sobie cennego miejsca produkcją chleba, albo już dla tych co lubią handlować chlebem, całą produkcję chleba wystawiać na sprzedaż.

    btw. Eamir jeżeli uważasz jakieś rozwiązanie nie dla siebie z chęcią możesz pisać tutaj lub na pw, podając powód postaram się wtedy znaleźć alternatywne. Zauważ, że staram się podawać kilka podejść do niektórych rozwiązań, aby nie narzucać z góry jakiegoś szablonu, nie wszędzie się da. Rozkład jest taki a nie inny bo uważam że nasza wyspa jest jakby układanką i wszystko polega na tym, aby jak najwięcej elementów na niej zmieścić. Jeżeli widzę rozkład, w którym ktoś zmieścił więcej elementów zachowując dobre czasy z chęcią zobaczę.

Odpowiedz w tym wątku
Strona 7 z 10 PierwszyPierwszy ... 5 6 7 8 9 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.