Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Nowy system walki to nie wszystko, ważna jest też ekonomia

  1. #11
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Lipek Zobacz posta
    No tak, a w nowym systemie walki będzie kto wyśle więcej ochotników i żołnierzy. Gratuluję Idho błyskotliwości.
    Chyba coś tam tłumaczyłeś.... to szkoda że tego nie przeczytałeś ze zrozumieniem, ale bywa nie mam w stosunku do ciebie żadnych oczekiwań jesteś jednym z wielu płaczków, którzy zamiast proponować coś alternatywnego narzekają. Zauważ, że w nowym systemie i ochotnik i żołnierz powoduje małe obrażenia, jest to bardziej mięso armatnie, które ma wytrzymać wystarczająco długo, aby obrażenia zadał kusznik czy puszkarz.

  2. #12
    Lipek
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Chyba coś tam tłumaczyłeś.... to szkoda że tego nie przeczytałeś ze zrozumieniem, ale bywa nie mam w stosunku do ciebie żadnych oczekiwań jesteś jednym z wielu płaczków, którzy zamiast proponować coś alternatywnego narzekają. Zauważ, że w nowym systemie i ochotnik i żołnierz powoduje małe obrażenia, jest to bardziej mięso armatnie, które ma wytrzymać wystarczająco długo, aby obrażenia zadał kusznik czy puszkarz.
    Nie rozumiem, zaprawdę nie rozumiem. Czyli wg Ciebie, zmiana mięsa armatniego z rekrutów na ochotników to niby taka wspaniała zmiana? To powierwsze. Druga sprawa, jestem za zmianami, jak najbardziej, ale niech to będą zmiany przemyślane i rozsądne. Poczytaj bzdurne tłumaczenia BB_Mary dlaczego te zmiany są proponowane. Napisz mi proszę po co nam w takim razie rekruci gdy ten system wejdzie w życie? Po co ja i wielu innych kupowało 1-3 niewyczerpalnych kopalni miedzi?
    Nazywasz mnie płaczkiem. Ok, oczywiście że płaczę gdy widzę nieudolność psedo-programistów, chociaż może ci są Bogu ducha winni. Raczej na projektantów gry należy winę zrzucić. Ty zaś natomiast, łykasz wszystko co Tobie BB podrzuci - jak pelikan. Mnie takie rzeczy nie bawią i mówię im zdecydowne NIE.

  3. #13
    Odkrywca
    Dołączył
    27.02.2012
    Posty
    764
    Serwer
    Nowa Ziemia
    3 x nie odemnie

  4. #14
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Problem tak naprawdę tkwi w tym, że OD POCZĄTKU szereg rozwiązań było złych.
    Tyle że zmiana tego po prawie 3 latach to nieporozumienie, jeżeli ktoś przez ten czas spokojnie urządzał sobie wyspę (gospodarczo) a tu pewne rzeczy są przewracane do góry nogami to coś nie halo.
    Lepszym rozwiązaniem było zostawienie tego tak jak jest a wprowadzenie nowych przygód z odpowiednio zmodyfikowanymi przeciwnikami.

  5. #15
    Lipek
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    [...]Lepszym rozwiązaniem było zostawienie tego tak jak jest a wprowadzenie nowych przygód z odpowiednio zmodyfikowanymi przeciwnikami.
    Najwidoczniej jest to zbyt proste rozwiązanie... :/

  6. #16
    Odkrywca
    Dołączył
    26.03.2012
    Posty
    658
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Ja nowy system popieram, oczywiście na testowym forum, bo tutaj opinie nie są brane pod uwagę, więc możecie śmiało płakać ;-) Jakby mieli wprowadzić pvp na obecnym systemie gdzie walka wyglądałaby kto więcej wyśle rekrutów i łuczników znudziłoby się szybko ;-)
    Tak jak napisał Lipek, zamiast rekrutów i łuczników będziemy wysyłać ochotników czy żołnierzy, przecież na jedno wychodzi bo w obu przypadkach będzie to mięso armatnie, tylko że w nowym systemie będziemy już tracić lepsze bronie, których już nie wydropimy na przygodach, a będziemy uzależnieni od produkcji tej broni.
    Zmiany mają być przemyślane, nie może być tak że stracimy na przygodzie puszkarzy, a których nie odrobimy bo w dropie nie dostaniemy choćby drewna egzotycznego, czy dostaniemy ale małą ilość.
    Co mają powiedzieć Ci, którzy kupili 3 niewyczerpalne kopalnie miedzi, czy kupują premkę na rok ? przecież też na tym stracą, już nie wspomnę o weteranie czy mistrzu sztuk walki za klejnoty.

    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Skończyła się era 50 poziomowców co mają po 5-10 Łuczarzy/Mieczników mieczy brąż i spamują samymi łucznikami/rekrutami przygody.
    Zauważ też Idho, że nawet jeśli tak jest, że gracze z 50 poziomem spamują przygody samymi rekrutami i łucznikami, to należy wziąć pod uwagę to, ile czasu zajęło ich postawienie i podniesienie na wyższy lvl, wcześniej nie było premii do dropa, nie było bufów x3 czy x4, nie było silosów czy młynów wodnych, po prostu trzeba było się sporo nagrać żeby do tego dojść, a teraz chcą wprowadzić zmiany i tym samym wywrócić wszystko do góry nogami.
    To My mieliśmy trudniej z początku, gracze którzy grają już od ponad 2 lat, to właśnie dzięki nam "nowi" gracze mają łatwiej, bo jeśli nowego gracza stać na klejki, to kupi sobie powiedzmy młyn wodny i ulepszy go o wiele szybciej robiąc choćby same przygody niż My 2 lata temu, w końcu może sprzedać ten młyn za monety czy granit, a dzięki temu może jeszcze szybciej ulepszyć sobie pozostały młyn czy młyny, tylko że do BB nie dociera fakt że to My musieliśmy się sporo nagrać żeby zebrać ten granit czy monety, za które kupimy ten młyn od nowego gracza.

    Ja nie płaczę ani nie narzekam, mam chęć to piszę swoje zdanie, jestem na NIE co do tych zmian i tyle.

    Nie rozumiem też "niektórych" że uczepili się tego PvP, to bardziej gra ekonomiczna niż PvP, przecież nawet gdyby wprowadzili pvp, to tak samo może się ono znudzić jak robienie przygód. Co da takie pvp ? tylko więcej surowców, których i tak zbiera się coraz więcej bo nie ma ich na co przeznaczyć w grze, poza handlem gdzie można jedne wymieniać na drugie, może jakiś ranking w grze, tylko do czego się taki ranking przyda ? raczej do niczego.

    P.S.
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Ja nowy system popieram, oczywiście na testowym forum, bo tutaj opinie nie są brane pod uwagę, więc możecie śmiało płakać ;-) Jakby mieli wprowadzić pvp na obecnym systemie gdzie walka wyglądałaby kto więcej wyśle rekrutów i łuczników znudziłoby się szybko ;-)
    Nie wiem czy to moja opinia była brana pod uwagę, czy kogoś innego, nieważne, ważne że to wprowadzili w życie... tak że nie pisz które opinie są czytane a które nie, jak nie masz pewności na 100%

    http://forum.thesettlersonline.pl/th...dy-(średniej)

  7. #17
    Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    240
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Idho Zobacz posta
    Wyborowy łucznik ma inicjatywę 2, więc będzie się sprawdzał, ale z drugiej strony kusznik ma 1/3 więcej hp i zadaje 1/3 więcej obrażeń
    Wyborowy : 20 HP
    Kusznik : 30 HP

    Jeżeli wszystkie wyliczenia są tak prowadzone to już rozumiem czemu nikt się z wypowiedziami Idho nie zgadza...
    I jeszcze w co 2 poście poucza innych i o brak zrozumienia posądza...

  8. #18
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,799
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Osoby które tak narzekają że wydały klejnoty na niewyczerpalne kopalnie miedzi pragnę pocieszyć że miedz nadal będzie w cenie, tyle że zamiast mieczy potrzeba będzie sporo młotków na upowanie kopalni żelaza i stawianie co chwilę nowych.

  9. #19
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    27.12.2012
    Posty
    393
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez Piwonia Zobacz posta
    Osoby które tak narzekają że wydały klejnoty na niewyczerpalne kopalnie miedzi pragnę pocieszyć że miedz nadal będzie w cenie, tyle że zamiast mieczy potrzeba będzie sporo młotków na upowanie kopalni żelaza i stawianie co chwilę nowych.
    Zgoda tylko, że kupując niewyczerpalne kopalnie miedzi, większość kupujących po to je kupowała żeby właśnie nie stawiać co chwilę nowych kopalni...

  10. #20
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,799
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Może wprowadzą teraz niewyczerpalne kopalnie żelaza.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.