Strona 5 z 24 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 7 15 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 233

Wątek: Nowy syetem walki

  1. #41
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Piwonia Zobacz posta
    Na testowy wgrali, odpal i zobacz koszary. Jak rekrut teraz ma uszkodzenia 15-30 to w nowym systemie ma 1-20.
    przeciez to jest dokladnie to co napisalem.

    Obecnie jest tak, ze jesli rekrut ma obrazenia 30 max i 80% celnosci to oznacza ze ma 80% szans na zadanie pelnych obrazen i 20% szans na nietrafienie, co obecnie jest rownoznaczne z zadaniem polowy maksymalnych obrazen. Zadne inne wartosci nie wchodza w gre, nie ma losowania obrazen z przedzialu itp bzdur spotykanych w bardziej zaawansowanych grach.

    Z zapowiedzi nowosci wynika tylko tyle (chyba ze masz gdzies jakis inny fragment ktory to precyzuje) ze jest kosmetyczna zmiana i 'nietrafienie' nie bedzie juz zadaniem polowy obrazen tylko zadaniem 1 obrazen.

    A co do laczenia tych zmian z kopalnia granitu to jest dosc smieszne, bo kazdy kto gra w ta gre dluzej niz kilka miesiecy ma swiadomosc tego, ze z przygod obecnie mozna nazbierac wielokrotnie wiecej granitu niz wynosi zapotrzebowanie, wiec do czasu wprowadzenia tej nowosci kazdy w miare aktywny gracz bedzie kryty niezaleznie od tego jak trudno bedzie robic przygody (i to nawet jesli zdecyduje sie przebudowac pol wioski). Poza tym jest jeszcze druga droga - zastanowic sie 2x czy przy takich kosztach robienia przygod faktycznie kazdy potrzebuje maksymalnych upgradow, czy moze jest w stanie zadowolic sie budynkami na 4 levelu.
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 02.09.2014 o 09:45
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  2. #42
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,802
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Z zapowiedzi nowosci wynika tylko tyle (chyba ze masz gdzies jakis inny fragment ktory to precyzuje) ze jest kosmetyczna zmiana i 'nietrafienie' nie bedzie juz zadaniem polowy obrazen tylko zadaniem 1 obrazen.
    Nie wiem czy inne wartości nie wchodzą w grę, bo jeszcze nie miałam czasu przeczytać na testowym forum szczegółów na temat systemu walki, ale zmiany na pewno nie są kosmetyczne, obecnie rekrut ma 3 kolejność ataku, wiec staje się prawie bezużyteczny. Jeżeli akurat wylosujemy te 20% we wszystkich przypadkach to cała obsada generała idzie do piachu. Dodam jeszcze że zmieniono iż wszystkie jednostki mają obecnie uszkodzenia obszarowe.
    Zapomnijmy o robieniu bloków, rekruci stają się obecnie prawie bezużyteczni, podstawą będą ochotnicy no i raz na jakiś czas będziemy tracili te bardziej ekskluzywne jednostki wojskowe.

  3. #43
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Na szybko zmiany które wychwyciłem lub o nich przeczytałem:
    1. Brak bloków - nie wiem czy nie można blokować bo straty zostają mimo przerwanej walki czy nie znamy nowych składów. Chyba że obóz mimo walki z jednym gienkiem "ściąga" drugiego.
    2. Wyższe straty w atakach - myślę że jak pojawi się nowy kalkulator straty nie będą aż tak straszne zwłaszcza, że koszt wojska będzie mniejszy. Co do czasu produkcji - Sierżant Skunks będzie miał więcej roboty. Chyba że BB skróci czas szkoleń lub pozwoli postawić 6 LVL koszar
    3. Zmniejszone koszty rekrutacji, w przypadku kuszników czy puszkarzy bardzo mocno.
    4. Likwidacja broni w dropach. Boli ale jeżeli zostanie to zrekompensowane w surowcach to da się przeżyć, w innym przypadku ograniczy to chęć do robienia przygód.
    Podsumowując - żadna rewolucja tylko kosmetyka. Jedyne co może zaboleć i zwiększyć naprawdę koszt i czas przygód to ewentualna likwidacja bloków.
    Efektem tego będzie zmniejszony handel dropami a zwiększy się wymiana. Bo przygody dalej będziemy robić choćby ze względu na fasolki czy PD i SC.
    A już na pewno zanim poprzestawiamy gospodarkę i się przyzwyczaimy będzie płacz i zgrzytanie zębów

  4. #44
    Początkujący Odkrywca Awatar browar69
    Dołączył
    20.08.2013
    Posty
    364
    Serwer
    Złota Góra
    Przetestowane. Podzielę się więc swoimi wnioskami:

    - Zrozumieli, że obdarowując graczy produkcją mapek wprowadzenie kopalni granitu, a tym bardziej szkółki egzo stało się mocno archaicznym pomysłem więc zwiększają koszty zdobycia surowców pozyskiwanych za ich pomocą (koszty produkcji broni i wojsk oraz wydłużają czas by wolniej zdobywać te surowce nawet mając bronie). Gracze chcieli pvp, ale to by jeszcze bardziej pokrzyżowało plany BB bo zwiększyłoby podaż granitu i egzo.
    - Wielu aktywnych i grających rok czy dwa graczy zaczęło narzekać na nadmiary broni i innych surowców w gwieździe z którymi nie ma co robić więc BB robi "pyk" i broni w dropach nie ma. I znowu - gracze chcieli pvp co rozwiązałoby problem nadmiaru broni bo na pierwszy ogień rzuciliby się najzamożniejsi co znacznie uszczupliłoby ich zapasy, ale nie, lepiej utrudnić to co już jest - walczenie z komputerem.

    Wnioski:
    BB nie chce wprowadzić pvp, więc aby rozwiązać powyższe problemy i dać złudzenie, że coś się dzieje wprowadzają zmiany w obecnym systemie walki (bo rotując jedynie wartościami ataku, życia, umiejętności, mniejsza szansa że coś się zepsuje). Tylko, czy wymijające rozwiązanie to jest to czego oczekują od nich gracze?

  5. #45
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    13.04.2012
    Posty
    17
    Serwer
    Nowy Świat
    Nie widizcie tej lepszej strony
    - gracze ze zbilansowaną gospodarką przestaną się nudzić
    - ceny lootów wzrosną wielokrotnie
    - ceny wszystkiego wzrosną jeszcze więcej
    - będzie sięrobić o wiele mniej przygód co odciąży serwery
    - czasem bedziemy się logować mniej i mniej
    - w końcu zapomnimy o TSO
    - wytrwali nie będą mieli takich lagów i błędów serwera

  6. #46
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    Na szybko zmiany które wychwyciłem lub o nich przeczytałem:
    1. Brak bloków - nie wiem czy nie można blokować bo straty zostają mimo przerwanej walki czy nie znamy nowych składów. Chyba że obóz mimo walki z jednym gienkiem "ściąga" drugiego.
    2. Wyższe straty w atakach - myślę że jak pojawi się nowy kalkulator straty nie będą aż tak straszne zwłaszcza, że koszt wojska będzie mniejszy. Co do czasu produkcji - Sierżant Skunks będzie miał więcej roboty. Chyba że BB skróci czas szkoleń lub pozwoli postawić 6 LVL koszar
    Jedno sie laczy z drugim.

    Blokowac sie praktycznie nie da, bo jednostki przeciwnika maja obrazenia obszarowe, wiec nie da sie tak komponowac armii zeby proces otrzymywania obrazen i zadawania ich rozciagnac na wiele rund - jesli dorzucisz do skladu blokujacego obozu konie (tak jak sie to obecnie w niektorych blokach robi) to w momencie gdy zostana zaatakowane przez nawet 1-2 silne wrogie jednostki caly Twoj oddzial zejdzie na hita w ciagu jednej rundy - co automatycznie skraca max czas walki w blokowanym obozie do moze 3-4 rund.

    Wyzsze straty w atakach to nie oddaje precyzyjnie problemu, bo teraz kazda jednostka zadajaca wieksze obrazenia bedzie ranic kilka Twoich jednostek jednoczesnie, wiec np niedzwiedz ktory walnie za 140 nie zabije jednego rekruta tylko 2 ochotnikow. Do tego niektorym jednostkom znacznie podwyzszono dmg i hp - oficerowie piratow z 60HP i 40-60 obrazen skoczyli na 200 HP i 1-200 dmg, wiec bez trudu taki jeden zabije prawie 3 ochotnikow na strzala (zamiast jednego wczesniej). Poza tym to ze jednostki piechoty beda obrywac znacznie mocniej w ogole rozwala w wielu przypadkach mozliwosc uzywania strzelcow, przez co realnie bedzie trzeba puszczac wiecej fal zlozonych z drozszych jednostek (bo rekruci po tych zmianach nie beda w stanie zadrapac wiekszosci wrogow).

    Pol zartem pol serio, ale jak sobie na poczekaniu (bez optymalizacji) przeliczylem roznice w koszcie zrobienia bohaterskiego krawca teraz a po zmianach to wychodzi mi roznica rzedu 15-20x.
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 02.09.2014 o 13:04
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  7. #47
    Osadnik
    Dołączył
    26.05.2012
    Posty
    50
    Serwer
    Kolonia
    Jak dla mnie to troszeczke dziwna akcjia najpierw banuja polowe serverow za blad z magazynami teraz robia taki myk ze nic sie nie bedzie oplacalo robic jakiej kolwiek przygody i wiekszosc osob zrezygnuje. A na koniec bedzie wiadomosc " Z powody małego zaintersowania gra The Settlers Online , jestesmy zmuszeni zamknac projekt"

  8. #48
    Początkujący Odkrywca Awatar browar69
    Dołączył
    20.08.2013
    Posty
    364
    Serwer
    Złota Góra
    rangarock,

    1. Jak przestaniesz się nudzić skoro będziesz w stanie zrobić max 1 przygodę na dzień, dwa? Więc bardziej kręci Cie wysyłanie odkrywców czy stawianie pól? :P
    2. Jak może wzrosnąć cena dropa skoro będzie o połowę słabszy? Czy aby na pewno nie stanieją? Płacisz za loot czy za stracone przez kogoś wojsko/czas?
    3. Nie do końca, ceny bali iglastych wody rudy miedzi czy monet powinny pozostać bez zmian.
    4. Tu powinno się sprawdzić.
    5. 6. i 7. raczej sarkazm

  9. #49
    Osadnik
    Dołączył
    26.06.2013
    Posty
    42
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez satan666123 Zobacz posta
    Jak dla mnie to troszeczke dziwna akcjia najpierw banuja polowe serverow za blad z magazynami teraz robia taki myk ze nic sie nie bedzie oplacalo robic jakiej kolwiek przygody i wiekszosc osob zrezygnuje. A na koniec bedzie wiadomosc " Z powody małego zaintersowania gra The Settlers Online , jestesmy zmuszeni zamknac projekt"
    tak to chyba wygląda, jak teoretycznie będę musiał robić z 1-2 dni wojsko na byka, to sie mija z celem, byka zrobię w półtorej godziny, a potem co ??? kopalnie postawić, zburzyć, postawić......

  10. #50
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,802
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Z tym kosztem wojska to raczej tylko złudzenie że jest mniejsze, w koszarach faktycznie potrzeba mniej broni, ale za to koszty jej wytworzenia są wyższe.
    Miecze z brązu 2 sztabki i 4 węgla- czyli dwa razy więcej.
    Łuki 20 bali zamiast obecnych 8.

Strona 5 z 24 PierwszyPierwszy ... 3 4 5 6 7 15 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.