Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za tak zaproponowanymi zmianami?

Głosujących
104. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    87 83.65%
  • Nie

    10 9.62%
  • Dla mnie obojętne

    7 6.73%
Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Zmiana zasad resetowania umiejętności

  1. #1
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia

    Zmiana zasad resetowania umiejętności

    Aktualnie resetowanie umiejętności u geologa czy poszukiwacza jest szalenie kosztowne.
    Albo 50 klejnotów za każdą księgę - co u geologa daje 1550 klejnotów, albo utrata 50% włożonych ksiąg.
    Proponuję klejnoty zostawić ale zamiast księgami płacić surowcami potrzebnymi do ich wytworzenia i może być to nawet 100%.
    Przykładowo reset geologa 10 manuskryptów, 10 tomów i 11 kodeksów (akurat mam takiego, stąd przykład) kosztowałby mnie:
    4.400 opraw ksiąg
    6.160 najlepszego papieru
    17.845 czcionki drukarskiej
    26.015 dobrego papieru
    105.750 stalówek
    132.750 zwykłego papieru
    5.400 monet
    Niby dużo ale dla mnie i tak lepsze rozwiązanie niż utrata 5 manuskryptów, 5 tomów i 6 kodeksów.
    Jednocześnie zwracam uwagę, że wyliczenia dotyczą gracza z maksymalnym kosztem wytworzenia ksiąg, Dla kogoś u kogo koszt wytworzenia tomu to 2 manuskrypty a nie 5 te koszty drastycznie lecą w dół.

  2. #2
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    14.04.2012
    Posty
    24
    Serwer
    Kolonia
    Aż dziw że nie pracujesz jeszcze w BB.
    Pomysły genialne, powinni Cie tam zatrudnić.

    Szkoda, że te barany nie słuchają pomysłów graczy.

  3. #3
    Odkrywca
    Dołączył
    07.05.2012
    Posty
    750
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Pierwszy reset mógłby być za darmo. No albo tak jak proponujesz po koszcie surowców + może jakieś badziewne surowce tylu saletra.

  4. #4
    Początkujący Odkrywca Awatar broda102
    Dołączył
    06.12.2012
    Posty
    399
    Serwer
    Złota Góra
    Pomysł świetny i dziwne, że od razu producenci na to nie wpadli - ale pewnie woleli wybrać bardziej ekonomiczne rozwiązanie dla siebie.
    Co do kosztów to lepiej niech niech by to wyglądało tak jak proponuję RedJul
    Gratuluję - fajny pomysł

  5. #5
    Osadnik
    Dołączył
    23.02.2012
    Posty
    38
    Serwer
    Nowy Świat
    A przecież to wystarczy pomyśleć przed daniem każdej księgi, tak aby nie żałować później

  6. #6
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    z mojego pktu widzenia zbedne (bo nie widze problemu w utopieniu paru ksiag przy resecie czegos, czego i tak nie bedzie sie regularnie zmieniac) ale moze sie komus przyda.

    +
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  7. #7
    Początkujący Osadnik Awatar ElGrafitto
    Dołączył
    28.02.2012
    Posty
    13
    Serwer
    Nowy Świat
    Mnie też strasznie wnerwiają te ceny :/ 200 klejnotów za reset kompletnego drzewka było by uczciwą ceną. A po wprowadzeniu specjalnego magazynu prowiantu sami powinni zresetować nam wszystkich poszukiwaczy, zainwestowałem wiele ksiąg w poszukiwanie mapek a teraz te perki są bezwartościowe.

    Po wprowadzeniu nowego magazynu, z wielkim bólem serca zresetowałem 5 grubasów tracąc połowę ksiąg:/ Dodatkowo wydaje mi się że koszt wyprodukowania ksiąg się nie zresetował

    Dodam jeszcze że bardzo mnie cieszy fakt iż księgami nie da się handlować ani kupować za diamenty Mam nadzieje że to nie ulegnie zmianie

  8. #8
    Moderator Forum Awatar Uranos_old
    Dołączył
    16.11.2015
    Posty
    371
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Witam,


    z uwagi na zainteresowanie otwieram wątek


    Pozdrawiam,
    MOD_Uranos
    Ostatnio edytowane przez MOD_Uranos ; 15.05.2016 o 19:23 Powód: na prośbę gracza

  9. #9
    konkur4
    Odkopałem również ten temat, bo gdyby nie udało się z mini-eventem opisanym tu i wspomnianym tu, można spróbować zmienić zasady resetowania. Te opisane w pierwszym poście nie są najgorsze, ale można to zrobić prościej. Zobrazuję może jak ja to widzę, na podstawie badań odkrywców, ponieważ to drzewko umiejętności jest mniejsze. Mamy 5 poziomów:

    lvl5
    0/1 0/1 0/1 0/1
    lvl4
    0/3 0/3 0/3 0/3
    lvl3
    0/3 0/3 0/3 0/3
    lvl2
    0/3 0/3 0/3 0/3
    lvl1
    0/3 0/3 0/3 0/3

    Obecnie idealna równowaga wygląda tak, żeby na poziomy 1-4 przydzielić po 5 ksiąg, a na 5 poziom 1 sztukę, przykładowo wyjdzie nam coś takiego:

    lvl5
    1/1 0/1 0/1 0/1 <- przydzieliłem 1 kodeks
    lvl4
    2/3 0/3 0/3 3/3 <- przydzieliłem 5 kodeksów
    lvl3
    0/3 0/3 3/3 2/3 <- przydzieliłem 5 tomów
    lvl2
    0/3 3/3 2/3 0/3 <- przydzieliłem 5 tomów
    lvl1
    3/3 2/3 0/3 0/3 <- przydzieliłem 5 manuskryptów

    Czyli na pełne wyszkolenie 1 odkrywcy przydzieliłem 5 manuskryptów, 10 tomów i 6 kodekstów, w sumie 21 ksiąg. Jak to teraz wygląda z resetem?
    Opcja 1 - resetujemy darmo, czyli odzyskujemy jedynie połowę ksiąg. Policzmy, koszt wyprodukowania 6 kodeksów to 18 tomów, koszt wyprodukowania 10+18=28 tomów to 140 manuskryptów, a więc manuskryptów potrzeba nam w sumie 145. Teraz czas, łącznie na wyprodukowanie tylu ksiąg trzeba 1870 godzin, co przy połowie zwrotu daje 935 godzin, czyli prawie 39 dni produkcji non stop bez uzywania premii, natomiast realna ilośc produkowanych ksiąg to 2 dziennie, a więc połowa zwrotu to jakieś 90 dni zabawy w badania w plecy. Nie wchodzi w grę.
    Opcja 2 - resetujemy odpłatnie, czyli póki co całość. Zastanówmy się, czy to ma sens? Ile z tych 21 ksiąg realnie wymaga zmiany na inne? W moim przypadku są to 3-4 księgi, zależnie czy to geolog, czy odkrywca. Trzymając się dalej przykładu odkrywcy potrzebuje inaczej przydzielić 4 księgi, czyli realny koszt mojego resetu ksiąg to 200 klejnotów, ale niestety, obecnie muszę zresetować za 1050 klejnotów. Sensu w tym brak, ale łatwo można to zmienić. Jak?
    Zamiast zbędnego usuwania całości proponuję wprowadzić usuwanie pojedynczych ksiąg. Mogłoby to być zrobione w formie nakładki z checkboxem na obecnie przydzielone księgi, co po zaznaczeniu checkboxa umożliwiałoby wyjmowanie ksiąg z już przydzielonych do danej umiejętności, lub bardziej czytelnie podzielenie tej opcji na 2 zakładki: 1) Dodawanie ksiąg 2) Usuwanie ksiąg. Koszt klejnotów byłby wtedy dopasowany do ilości sztuk, jakie zostały usunięte z drzewka. Zobrazuję.
    Tak mam obecnie przydzielone księgi do tego odkrywcy (pokazowo):

    lvl5
    1/1 0/1 0/1 0/1
    lvl4
    2/3 0/3 0/3 3/3
    lvl3
    0/3 0/3 3/3 2/3
    lvl2
    0/3 3/3 2/3 0/3
    lvl1
    3/3 2/3 0/3 0/3

    Teraz chcę wyciągnąć księgi. Sprawdzam, gdzie mogę usunąć:

    lvl5
    1/1 0/1 0/1 0/1 - wyżej już nic nie mam, spełniam wymogi minimalnie przydzielonych ksiąg, więc tu w końcu mogę usunąć sobie księgę, więc robię "klik"
    lvl4
    2/3 0/3 0/3 3/3 - tu nie mogę, ponieważ wyżej mam już przydzielone księgi, a minimalna suma na 4 lvlu musi być >= 20, usunięcie tutaj narazie jest zablokowane
    lvl3
    0/3 0/3 3/3 2/3 - tu nie mogę, ponieważ wyżej mam już przydzielone księgi, a minimalna suma na 3 lvlu musi być >= 15, usunięcie tutaj narazie jest zablokowane
    lvl2
    0/3 3/3 2/3 0/3 - tu nie mogę, ponieważ wyżej mam już przydzielone księgi, a minimalna suma na 2 lvlu musi być >= 10, usunięcie tutaj narazie jest zablokowane
    lvl1
    3/3 2/3 0/3 0/3 - tu nie mogę, ponieważ wyżej mam już przydzielone księgi, a minimalna suma na 1 lvlu musi być >= 5, usunięcie tutaj narazie jest zablokowane

    Do dostępnych ksiąg w prawym górnym rogu drzewka dodało mi kodeks, koszt operacji w keljnotach wzrósł o 50. Jedziem dalej:

    lvl5
    0/1 0/1 0/1 0/1
    lvl4
    2/3 0/3 0/3 3/3 - ale o, tu mi się odblokowało, a więc pozbywam się 2 kodeksów z umiejętności 2/3, a więc "klik", "klik"
    lvl3
    0/3 0/3 3/3 2/3 - ani tu
    lvl2
    0/3 3/3 2/3 0/3 - tu też
    lvl1
    3/3 2/3 0/3 0/3 - tu nadal nie mogę nic usunąć

    Kolejne 2 kodeksy dodało mi do puli, a koszt w klejnotach wzrósł do 150. Teraz dam przykład, jak mam w rzeczywistości na swoich odkrywcach:

    lvl5
    0/1 0/1 1/1 0/1
    lvl4
    0/3 0/3 1/3 3/3
    lvl3
    0/3 3/3 0/3 3/3
    lvl2
    0/3 0/3 3/3 0/3
    lvl1
    3/3 0/3 1/3 3/3

    W takim ułożeniu jest już troszkę więcej mozliwości:
    1. Pierw usuwam 1 księgę z poziomu 5
    2. Odrazu mogę usunąć jedną księgę na poziomie 3
    3. Potem mogę dodać gdzieś te 2 wolne księgi, aby następnie zaś usunąć coś z poziomu 3, lub niżej, zależnie jak je przydzielę.

    Myślę, że nie jest to skomplikowane do zaprogramowania. Drzewko umiejętności nie posiada większej dynamiki, więc na samych instrukcjach warunkowych można polepszyć graczom stan ich portfeli, jeśli już dojdzie do usuwania ksiąg. 50 klejnotów od resetu księgi, którą ja chcę, a nie 50 od resetu wszystkich, za które obecnie jestem zmuszony zapłacić w klejnotach.

  10. #10
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Oczywiście ideałem byłby darmowy reset (jednorazowo każdego geologa/poszukiwacza) w ramach jakiegoś tygodnia promocyjnego.
    Drugim dobrym rozwiazaniem to to samo tyle że za odpłatnością rzędu 10-15%.
    Mało skromnie powiem, że też dobrym rozwiązaniem jest mój pomysł
    Pomysł konkura zmodyfikował bym lekko - wprowadzić ikonkę "zmień lokalizację".
    Klikam na umiejętność i "odzyskuję" tom/manuskrypt/księgę nastepnie przenoszę ją na inną umiejętność.
    Oczywiście za rozsądną opłatą

Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.