Zamknięty wątek
Strona 17 z 21 PierwszyPierwszy ... 7 15 16 17 18 19 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 209

Wątek: Do bb_teromorta

  1. #161
    Lipek
    A ja jestem stratny na 2 magazyny, bo jako uczciwy gracz wziąłem sobie tylko jeden i w porównaniu do tych co mogli sobie zatrzymać 3, to ja mam 2 pod kreską... :P

    Info dla burzycieli piany - czytać powyższe z przymrużeniem oka, o tak -->

  2. #162
    Osadnik
    Dołączył
    22.03.2012
    Posty
    40
    Serwer
    Czarci Gaj
    Magazyny. Powstała kość niezgody? Nie rozumiem. Wertuję słowniki oraz annały wszelakie wiedzy. Nadal nie wiem nic. Paniczu BB_Termont (przepraszam jeśli pisownia nie jest oryginalna) proszę zbanować mnie i w zamian graczy zbanowanych wcześniej przywrócić do gry. Dziękuję. Pozdrawiam.

    Polityka. Wszędy zaiste... wszędy. Ciężar odpowiedzialności spoczywa na graczach. Wszak są oni beneficjentami potencjalnych korzyści. Wszystko się tutaj radykalizuje
    Gdzie estyma? Gdzież honor? Tożsamość mętna? "Не свои сани, не садись"

    Może obyczaje muzyka złagodzi. Proszę pełnią odpowiedzialności nie obciążać Team Managera. Techniczny personel niedopatrzenie zrobił.
    https://www.youtube.com/watch?v=Hr2EKROCacM
    Ostatnio edytowane przez MOD_Zakrecony ; 23.08.2014 o 00:24

  3. #163
    Osadnik
    Dołączył
    04.01.2014
    Posty
    87
    Serwer
    Złota Góra
    Pytanie do BB_TEROMORTA:

    BB_TEROMORCIE czy znany jest tobie czas w jakim Support będzie odpowiadał w ramach przekierowania sprawy magazynów do indywidualnego rozpatrzenia? Ponieważ co niektórzy gracze dostali taka wiadomości jakiś czas temu ale niestety nadal nic nie wiadomo. Lub Ewentualnie powiedz kto takie indywidualne przypadki będzie rozpatrywał?

    Pozdrawiam

  4. #164
    Osadnik
    Dołączył
    23.11.2012
    Posty
    66
    Serwer
    Złota Góra
    Teromort rozumiem, ze milczenie jest zlotem ale w takim przypadku powinni ci zmienic stanowisko.

  5. #165
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    18
    Serwer
    Kolonia
    Na nic wasze prośby i pytania czekać nie marudzić czytam piszę i słysze echo jak każdy z was pozdrawiam kolonia

  6. #166
    Osadnik Awatar RinMe
    Dołączył
    23.01.2012
    Posty
    210
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Pamietam jak BB_Xaar się żegnał i w tym samym teacie BB_Teromort pisał, że chce choc trochę dorównać Xaarowi.
    Jaki Xaar był, każdy wie, ale Teromort to już jest kpina z graczy. On jest gorszy od Zakręconego, który jako MOD częściej się wypowiada niż całe CM.
    Teromort miej na tyle odwagi, żeby graczom odpowiedzieć na nurtujace ich pytania.

  7. #167
    Former Community Team Member
    Dołączył
    01.01.1970
    Posty
    0
    Przypadki rozpatrywane indywidualnie mogą różnić się czasem tak analizy, jak i uzyskania odpowiedzi. W związku z czym nie ma z góry ustalonego przedziału, w jakim każdy otrzyma odpowiedź, a tym samym nie możemy podać, kto i kiedy takową dostanie.

  8. #168
    Osadnik
    Dołączył
    08.08.2012
    Posty
    114
    Serwer
    Czarci Gaj
    Czas odpowiedzi supportu to rzeczywiście kpina z graczy- i ktoś się dziwi, że snuję teorie spiskowe, kiedy one się same nasuwają.

  9. #169
    Osadnik
    Dołączył
    10.08.2012
    Posty
    45
    Serwer
    Czarci Gaj
    To ja mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie drogi BB_Termo - Kto odpowiada na maila do supportu? Są tam żywi ludzi, czy każdy mail z tytułem exploita jest odsyłany przez bota z taką samą wiadomością? Na moje pierwsze pytanie do supportu dostałem taką odpowiedź:
    <tu była wiadomość od Supportu>
    Na moje drugie pytanie bardziej szczegółowe dostałem taką odpowiedź:
    <tu była wiadomość od Supportu>
    Można to rozumieć chyba właśnie w ten sposób, że nikt się nami nie zajmuje tylko bot wysyła te same odpowiedzi do znudzenia - taka jest polityka BB??
    Ostatnio edytowane przez BB_Inaoch ; 17.09.2014 o 11:27 Powód: usunięcie wiadomości od Supportu

  10. #170
    Former Community Team Member
    Dołączył
    01.01.1970
    Posty
    0
    Tak, Support to jak najbardziej żywi ludzie. Proszę tylko pamiętać o tym, o czym już parokrotnie pisałem, że obecnie otrzymują wiele zgłoszeń i wszystkie muszą zostać rozpatrzone tak szybko, jak to możliwe, przez co czas indywidualnego rozpatrywania może się wydłużyć.

Zamknięty wątek
Strona 17 z 21 PierwszyPierwszy ... 7 15 16 17 18 19 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.