Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Kopalnia granitu (wersja 2)

  1. #1
    Osadnik Awatar rycha86
    Dołączył
    01.03.2012
    Posty
    51
    Serwer
    Nowy Świat

    Kopalnia granitu (wersja 2)

    Co myślicie o tym zwiększeniu poboru surowca w stosunku do produkcji (3:1) ?
    Bo ja :
    - Spoko nie ma problemu pod warunkiem że czas produkcji spadnie o 50% bo jak mają zamiar zostawić +50 min to mam w .... taką kopalnie !

  2. #2
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    szybciej i dużo więcej zdobędzie się granitu robiąc wp lub zdrajców
    "Everybody lies"

  3. #3
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    16.12.2012
    Posty
    292
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez Misiorww Zobacz posta
    szybciej i dużo więcej zdobędzie się granitu robiąc wp lub zdrajców
    Ale na robienie przygody trzeba poświęcić czas a kopalna pracuje sama , a co najważniejsze możesz jednocześnie robić przygodę i wydobywać granit. Osobną sprawą jest opłacalność stawiania kopalni, ale ten temat to warto poruszyć za 2 tygodnie jak się okaże czy coś jeszcze po drodze nie zmienili.

  4. #4
    Odkrywca Awatar dario_j
    Dołączył
    04.07.2013
    Posty
    661
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    To cudo można ponoć doładować uniwersalną dosypką, ale coś mi się wydaje że lepiej będzie tą dosypkę dać kopalni złota, a granit kupić za monety.
    Powiedzmy 300 dosypki, przy premiowaniu x3 to 300 granitu do magazynu.
    Kopalnia złota przy premiowaniu x3 da 900 rudy, piec na takiej samej premce to 1350 sztab, mennica (znowu premka x3) wybije z tego 1012 monet, lub 1350 (przy premce x4).
    Przy kursie 4 monety za 1 granit, 300 granitu będzie kosztowało 1200 monet, ou, a więc jednak jakaś tam opłacalność tej kopalni będzie, ale pod warunkiem że nie mamy pod ręką premki x4 (kurcze jak się ona nazywa?)
    Kolejna kwestia to czas. Ile ta kopalnia będzie musiała pracować by przetrawić to co się dosypie, i ile premek na to zejdzie?

    A co do przygód, to kooperacyjne łupienie grobowców daje bardzo dobre wyniki.

  5. #5
    Początkujący Generał Awatar Tornados
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    2,662
    Serwer
    Kolonia
    Uwzglednij ze premie (zwlaszcza te x4) tez kosztuja

  6. #6
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Boskicom Zobacz posta
    Osobną sprawą jest opłacalność stawiania kopalni, ale ten temat to warto poruszyć za 2 tygodnie jak się okaże czy coś jeszcze po drodze nie zmienili.
    Zastrzezenia do kopalnii sa te same co pare miesiecy temu jak pierwszy raz sie pojawila, i w tym temacie od ostatniej wersji zmienili tylko to, ze mniej sie oplaca doladowywac (bo bazowego surowca idzie 3x tyle).

    Ta kopalnia to poroniony pomysl a robia z niego jeszcze gorsza padake.

    Cytat Zamieszczone przez Boskicom Zobacz posta
    Ale na robienie przygody trzeba poświęcić czas a kopalna pracuje sama
    Kopalnie mozna miec jedna tygodniowo, zdaje sie nie mozna nia handlowac i kosztuje klejnoty. Wszystko po to, zeby wydobywac surowiec ktory mozna w bundlach kupic (za te same klejnoty), albo w dowolnej formie kupic za posiadane surowce, albo zdobyc z przygod (przy czym 2 ostatnie opcje pozwalaja taka sama ilosc surowca zdobyc duzo szybciej, zainwestowac i pozwolic mu pracowac, ponadto kompletnie nie wymagaja klejnotow).
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 12.07.2014 o 17:51
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  7. #7
    Odkrywca Awatar Misiorww
    Dołączył
    17.04.2012
    Posty
    1,778
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Boskicom Zobacz posta
    Ale na robienie przygody trzeba poświęcić czas a kopalna pracuje sama , a co najważniejsze możesz jednocześnie robić przygodę i wydobywać granit. Osobną sprawą jest opłacalność stawiania kopalni, ale ten temat to warto poruszyć za 2 tygodnie jak się okaże czy coś jeszcze po drodze nie zmienili.
    jaki czas? wp można zrobić w 25min, a jeżeli czas produkcji zostanie na poziomie ~52min to ja dziękuję. nie ma choćby jednego za, aby kupować kopalnie granitu
    "Everybody lies"

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    20.05.2012
    Posty
    27
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Misiorww Zobacz posta
    jaki czas? wp można zrobić w 25min, a jeżeli czas produkcji zostanie na poziomie ~52min to ja dziękuję. nie ma choćby jednego za, aby kupować kopalnie granitu
    Nie no kupic ja to by mozna bylo
    Ale napewno nie za taka cene jak byla na testowym...

  9. #9
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    16.12.2012
    Posty
    292
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez sparkz Zobacz posta
    Zastrzezenia do kopalnii sa te same co pare miesiecy temu jak pierwszy raz sie pojawila, i w tym temacie od ostatniej wersji zmienili tylko to, ze mniej sie oplaca doladowywac (bo bazowego surowca idzie 3x tyle).

    Ta kopalnia to poroniony pomysl a robia z niego jeszcze gorsza padake.

    Kopalnie mozna miec jedna tygodniowo, zdaje sie nie mozna nia handlowac i kosztuje klejnoty. Wszystko po to, zeby wydobywac surowiec ktory mozna w bundlach kupic (za te same klejnoty), albo w dowolnej formie kupic za posiadane surowce, albo zdobyc z przygod (przy czym 2 ostatnie opcje pozwalaja taka sama ilosc surowca zdobyc duzo szybciej, zainwestowac i pozwolic mu pracowac, ponadto kompletnie nie wymagaja klejnotow).
    Opłacalność w settlersach to temat rzeka... Ja sobie jedną na pewno kupię bo wkręciłem sobie żeby mieć każdy dostępny budynek na wyspie i to na 5 lvl. A to czy będzie pracować to się okaże w praniu. Teraz to tylko spekulacje... choć zgadzam się że jak tak zostanie to u mnie będzie zastopowana

  10. #10
    Odkrywca Awatar Gizmo09
    Dołączył
    11.01.2013
    Posty
    855
    Serwer
    Kolonia
    Ta kopalnia to poroniony pomysł, chyba że planują ograniczyć lub w ogl zapodać nie wpadanie granitu z przygód wtedy może i ona by sens miała jakiś.

    Obecnie nie ma żadnego sensu jej posiadania chyba, że dla szpanu. Czas to porażka oraz ten stosunek 3:1 to tym bardziej padaka. Szybciej i łatwiej bez pilnowania czy kopka granitu idzie na premce jest machnięcie na pewno wyspy piratów gdzie to 50 na 50, że granit wpadnie
    Ostatnio edytowane przez Gizmo09 ; 14.07.2014 o 09:10

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.