Zamknięty wątek
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Kopalnia granitu, arktyczna kopalnia zlota i gwiezdne monety [dyskusja]

  1. #1
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    30.09.2012
    Posty
    353
    Serwer
    Złota Góra

    Kopalnia granitu, arktyczna kopalnia zlota i gwiezdne monety [dyskusja]

    Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie arktyczna kopalnia zlota to zupelnie bezsensowny budynek. Sporo graczy ma juz szybkie, zwykle kopalnie na 5 lvlu, ktore zaladowali do kilkudziesieciu k dopalkami, wiec owszem - jesli ktos lubi miec dziwne budynki, to bedzie sobie mogl sprawic za klejki taki bajer, ale ekonomicznego sensu w tym nie widze.

    Co do kopani granitu - strasznie to zamotaliscie. Kosztowalo to bedzie X klejnotow (nie znam ceny - moze ktos pamieta jaka byla na testowym), i jesli dobrze rozumiem z 3k omniziarna zrobie 1k granitu bez premii. Taki sobie interes, bo 3 dopalki po 1k to przy dobrych wiatrach 3k monet (na Zlotej Gorze), wiec taniej wyjdzie kupic ten granit niz kupic kopalnie za klejnoty i pilnowac by nie padla. Opcja z premiami x4 wyglada ciekawie, ale cos mi mowi, ze ceny dopalek +1000 skocza do takich cen, ze i tak sie nie bedzie to zbytnio oplacalo.

    A na gwiezdne monety czekam z utesknieniem

  2. #2
    Początkujący Generał Awatar Tornados
    Dołączył
    24.05.2012
    Posty
    2,662
    Serwer
    Kolonia
    Do arktycznej kopalni zlota mam to samo podejscie co ty (nawet zwyklych kopalni nie uzywam)

    Co to kopalni granitu dla mnie jest to bezsens
    Niedlugo pewnie wprowadza pole fasolkowe i budynek do robienia zaprawy

    A gwiezdnych nie ma na co zbierac bo to co jest warte kupienia (premium, klejki, skrytek i strzaly) sa dosc tanie i robiac przygody spokojnie sie na nie zbierze gwiezdne

  3. #3
    Osadnik Awatar shaqoore
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    115
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Raczej optymizmu nie będzie no bo po co to wszystko? Teraz, kiedy większość graczy jest na 50 levelu, mając wyspy podniesione już częściowo nawet na 6 level (mowa o budynkach) to granit jest raczej zbędny.
    Kierunek rozwoju jaki powinni obrać (do wyboru):
    - rozwinięcie zabawy z fasolkami (nowe przygody, nowe itemy do kupienia)
    - ekspedycje i odkrywanie nowych wysp (jakiś temat o tym na forum już jest, coś się niby szykuje)
    - ulepszenie tego co najbardziej denerwuje graczy (powtarzane jak mantra wytwarzanie premii i wojsk)
    - powrót do Zadań Kryzysowych
    - sensowne nowe budynki (choćby rybak na bazie łowcy jeleni i kolejne epickie składy)
    Dziwi mnie, że wszyscy o tym mówią, pomysły są na wszystkich forach (bez względu na język) a BB nic sobie z tego nie robią.

  4. #4
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    29.12.2012
    Posty
    6
    Serwer
    Złota Góra
    2k kleju za kopę granitu min. bo bb ma swoje nie wiadomo jak wymyślone standardy, co do kopy złota pewnie bym sobie taką sprawił chyba, że będzie kosztować kolejne 2k kleju... nie wiem czemu oni obsesyjnie się tak trzymają tej liczby. może jakiś spec od subprime z lehman brothers im wyliczył taką liczbę?

  5. #5
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    30.09.2012
    Posty
    353
    Serwer
    Złota Góra
    @Tornados - niemniej taki zwrot za exp wyslany "w kosmos" sie graczom nalezy jak psu buda/miska
    @shaqoore - zgadzam sie w 100% choc z perspektywy mojej wyspy bardziej wolalbym jakis budynek w stylu manufaktury
    @imrasx - oprocz waloru dekoracyjnego nie widze w tym choc cienia biznesu dla gracza - up zwyklej kopalni na 5 lvl to jakies 10k narzedzi. no ale niech wprowadzaja, pewnie pare bedzie mozna kupic w handlu za monety
    Ostatnio edytowane przez GbrL ; 11.07.2014 o 17:04

  6. #6
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Nie wiem ile w tym prawdy co jest napisane: http://siedler-vision.de/2014/07/upd...er-10-07-2014/
    ale ta kopalnia ma pracować z wydajnością 6lvl.

    @GbrL to że ktoś sobie doładował kilka k rudy do kopalni to nie znaczy że nie może sobie wymienić(kopalnią będzie można handlować), ta ruda jest tam aby ją wydobywać , a wystarczy poczekać trochę i kopalnia bez dopałek sie zapadnie kwestia czasu, i wtedy można sobie odszukać szybkie złoże i postawić nową bezpatentową kopalnie. Chyba że komuś szkoda trochę narzędzi, ale zazwyczaj ludzie ładujące dużo dosypek nie mają z tym problemów (przynajmniej ci których ja znam).

    Obecne nowości mają parcie na klejnoty, a jak ktoś by nie zauważył BB wycofało (na obecna wersje testową) z zaprawy za klejnoty, więc jak ktoś liczy na upg 6lvl to zbierac piłki, jeszcze pare dni

  7. #7
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,622
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Kopalnia granitu kosztowala bodajze 2k klejnotow.

    Nie wiem ile razy ich trzeba zjechac jak bure suki zeby cos im pod kopula drgnelo, ale do znudzenia juz byl powtarzany agrument, ze za dokladnie taka sama cene mozna miec dokladnie taka sama ilosc granitu instant z jednej z innych ofert sklepowych, w dodatku bez limitu.

    To do nich nie dociera, za to wpadaja na nowe epokowe pomysly typu dodanie do tej kopalnii surowca posredniego, ktory czyni ja jeszcze gorszą niz nie tak dawno byla - bo jak sie mozna spodziewac wszelkie doladowania beda sie doliczac do podstawy a nie produktu.

    Pocieszyc sie mozna jeszcze star coinsami za exp z zadan - w koncu po roku czekania otrzymanie jalmuzny w postaci ilosci SC podobnej do tej ktora mozna w 2-3 dni uzyskac z przygod zrobi graczom wieeeelka roznice ...
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  8. #8
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    30.09.2012
    Posty
    353
    Serwer
    Złota Góra
    @set2g - dzieki za link, gdyby faktycznie ta kopalnia dzialala z wydajnoscia 6 lvlu to by byla godna rozwazenia za te 1095 klejnotow. No ale tego Milosciwie nam Komunikujacy jeszcze nie potwierdzil, wiec poki co mozemy sobie tylko podywagowac. No a ta kopalnia granitu to jakas porazka - cena wedle informacji z tej strony 1975 klejnotow, a czas jednego cyklu: 51 min 40 sek...

  9. #9
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.07.2013
    Posty
    1
    Serwer
    Złota Góra
    Za każdą wydobytą jednostkę granitu zużywane są trzy jednostki złoża czyli z kopalni bez uzupełniania wydobędzie się 1000 granitu. Gdy stosuje się premie x4 torba tęczowego śniegu to uzyskać można 4000 tysiące granitu, ale zużyć trzeba dwie takie premie. Czy to się opłaca - Wydaje mi się że nie. Szkoda że w opisie nie ma info o rzeczywistym uzysku granitu z kopalni (pochłania trzy jednostki złóż, za każdy poziom ulepszenia - to nie jest ta informacja)
    Ostatnio edytowane przez RafałekM ; 29.09.2014 o 19:04

Zamknięty wątek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.