Zamknięty wątek
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 45

Wątek: Anielska brama

  1. #31
    Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    240
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez set2g Zobacz posta
    brama sluzy tylko do zajmowania cennego miejsca, nie rozumie czemu ludzie sie tym tak pasjonuja
    Czy ja wiem? U mnie idealnie wkomponowała się w gwiazdce

    Edit... ja Wirowałem już sam nie wiem ile razy, ale dużo i katedry nie mam... minus taki że katedry kupić nie mogę, a jakby mi zależało to bym kupił te bramę za 2999 piłek i zamiast ZE krawce robił, i ekonomicznie o wiele lepiej i tak bym na tym wyszedł, no i anielską bym też już miał :P
    Ostatnio edytowane przez Obcy10 ; 07.10.2014 o 23:33

  2. #32
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    22.12.2012
    Posty
    309
    Serwer
    Złota Góra
    Prawdopodobienstwo losowe w programowaniu jest oparte na random i randomize, a tutaj tak naprawdę niektóre liczby występują częściej a inne mniej. Jeśli chodzi o mnie zrobiłem około 30ze i 0 bram. MB ponad 100 i z 30 wież , okradac bogatych ponad 100 i 1 biały zamek za pierwszym razem

  3. #33
    Odkrywca Awatar zwolk
    Dołączył
    07.04.2012
    Posty
    1,590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez RedJul Zobacz posta
    Statystyka się kłania.
    Szansa na bramę wynosi 2% (nie wiemy czy po wprowadzeniu KZE nie zostało to zmienione).
    Czyli teoretycznie na 50 prób powinna wpaść brama. Ale tak nie jest.
    Przy 50 próbach szansa na bramę wynosi 64% a nie 100% jak się wielu wydaje.
    Przy stosunkowo niewielkiej ilości prób (a tak trzeba traktować nawet kilkaset prób) w grę wchodzi element nieuwzględniany w klasycznej statystyce czyli SZCZĘŚCIE albo PECH
    Jeżeli zmieniono szansę na 1% to przy 50 próbach szansa wynosi 39% a 100 próbach 63%.
    Figle rachunku prawdopodobieństwa

    Co do kostki - szansa na to, że na 6 prób nie wypadnie szóstka wynosi 67% - nie możesz porównywać dwóch różnych szans w takiej samej ilości prób.
    Szansa na szóstkę w pojedynczej próbie to 16,67%, na bramę (prawdopodobnie) 2%.
    RedJul coś kręcisz z tym rachunkiem prawdopodobieństwa Obojętnie ile razy byśmy robili przygodę, szansa na bramę jest zawsze taka sama i ilość wykonań nie zwiększa szans na jej zdobycie. Za każdym razem jest to osobne zdarzenie losowe. Przy 50 próbach szansa na bramę to w dalszym ciągu 2% a nie 64%.

  4. #34
    Początkujący Generał Awatar RedJul
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    2,676
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez zwolk Zobacz posta
    RedJul coś kręcisz z tym rachunkiem prawdopodobieństwa Obojętnie ile razy byśmy robili przygodę, szansa na bramę jest zawsze taka sama i ilość wykonań nie zwiększa szans na jej zdobycie. Za każdym razem jest to osobne zdarzenie losowe. Przy 50 próbach szansa na bramę to w dalszym ciągu 2% a nie 64%.
    Jest to prawdziwe jeśli patrzysz na pojedyncze losowanie. Czyli faktycznie szansa zawsze jest 2%. Ale patrząc na to przed 50 próbami szanse są takie jak pisałem.
    Reasumując - przy 50-tej próbie szansa jest 2%. przy 50-ciu próbach - 64%.

  5. #35
    Osadnik
    Dołączył
    12.02.2012
    Posty
    240
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez zwolk Zobacz posta
    RedJul coś kręcisz z tym rachunkiem prawdopodobieństwa Obojętnie ile razy byśmy robili przygodę, szansa na bramę jest zawsze taka sama i ilość wykonań nie zwiększa szans na jej zdobycie. Za każdym razem jest to osobne zdarzenie losowe. Przy 50 próbach szansa na bramę to w dalszym ciągu 2% a nie 64%.
    To z rozkładu Bernoulliego... choć dla przykładu
    Przy 50 próbach szansa na bramę wynosi 64% a nie 100% jak się wielu wydaje.
    przy założeniu prawdopodobieństwa 2% w pojedynczej próbie.
    mi akurat tu wyszło 37%

    Edit:
    Inna sprawa że ten rozkład imć B. podaje wartość prawdopodobieństwa dla dokładnej ilości sukcesów... więc nie uwzględnia tego że w 50 próbach dostaniemy np 2 lub więcej bram.

    Edit 2:
    Więc reasumując wyjdzie to co podał RedJul...
    Także chcąc być już mega precyzyjnym trzeba by napisać:
    Przy 50 próbach szansa na co najmniej jedną bramę wynosi 64% a nie 100% jak się wielu wydaje.
    Ostatnio edytowane przez Obcy10 ; 08.10.2014 o 12:12

  6. #36
    Odkrywca Awatar Adamynas
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    512
    Serwer
    Nowa Ziemia
    A mnie wyszło jeszcze inaczej... kupiłem bramę, sprzedałem 2x drożej... później za uzyskane monety kupiłem dwie, jedna sobie drugą na handel, 2x drożej ofkors, dalej zrobiłem to samo itd itd itd i teraz mam kilka bram jak Zygmunt Chajzer i z 500% wiecej monet w sakiewce. A i jeszcze qpe woja które jak Obcy10 posłałem po fasole

    pozdrawiam i dziękuje za uwagę
    Ostatnio edytowane przez Adamynas ; 08.10.2014 o 12:07 Powód: bo hcem i mogem

  7. #37
    Osadnik
    Dołączył
    07.06.2012
    Posty
    61
    Serwer
    Nowy Świat
    http://scr.hu/17lg/4x5r5
    screenek z brama wpadla pod koniec wrzesnia
    Ostatnio edytowane przez galliano ; 08.10.2014 o 20:20

  8. #38
    Odkrywca
    Dołączył
    19.05.2013
    Posty
    1,178
    Serwer
    Złota Góra
    ja robiłem 2 razy ob i zamek wpadł, ale chyba 100 razy cr i forteca tylko 1 :/

  9. #39
    Osadnik
    Dołączył
    27.03.2012
    Posty
    148
    Serwer
    Słoneczny Gród
    mi wypadła z dropa za 1 razem (^_^)

  10. #40
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    01.01.2014
    Posty
    3
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Witam, od maja robię raz na tydzień te przygodę i bramy brak ( osoby którym dawałam dropy tez nie miały )

Zamknięty wątek
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.