Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Bug z kopalnią żelaza...

  1. #1
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    26.08.2012
    Posty
    319
    Serwer
    Słoneczny Gród

    Bug z kopalnią żelaza...

    Złoże padło, geolog znalazł zboże. Chcę wybudować na nim kopalnie. Zatwierdzam budowę, idzie ludek, zaczyna budować, dochodzi do 3 procent i.... kopalnia znika. Złoże pozostaje.

    PS. nie zadajcie pytań czy mam patenty, relogi, itp...

    Pytanie, czy to coś nowego czy jakiś stary bug się odgrzebał i przyczepił do kopalni ?
    Gildia GBG - Gramy Bez Gildii - tylko dla graczy lubiących grać samodzielnie.

  2. #2
    Odkrywca Awatar TedMruczek
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    1,153
    Serwer
    Kolonia
    Przeloguj sie - moze pomoze

  3. #3
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    26.08.2012
    Posty
    319
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Relogi, zmiana przeglądarki, czyszczenie cache, zmiana komputera, klikniecie buduj a potem wyburzenie ... nie pomaga
    Gildia GBG - Gramy Bez Gildii - tylko dla graczy lubiących grać samodzielnie.

  4. #4
    Odkrywca Awatar TedMruczek
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    1,153
    Serwer
    Kolonia
    masz moze bardzo blisko tej kopalni/zloza jakies inne budynki ? Moze one blokuja te budowe ? Cos takiego bylo juz tutaj opisywane

  5. #5
    Odkrywca Awatar kinia19910
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    916
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Slavetti Zobacz posta
    Złoże padło, geolog znalazł zboże. Chcę wybudować na nim kopalnie. Zatwierdzam budowę, idzie ludek, zaczyna budować, dochodzi do 3 procent i.... kopalnia znika. Złoże pozostaje.

    PS. nie zadajcie pytań czy mam patenty, relogi, itp...

    Pytanie, czy to coś nowego czy jakiś stary bug się odgrzebał i przyczepił do kopalni ?
    Też tak mam . Niestety 2 patenty mam zbugowane w ten sposób. Ja akurat próbowałam postawic kop miedzi i złota....
    Moim zdaniem jest to ogólny bład ze stawianiem kopalni i jej typ nie ma tu znaczenia.Nie pomaga relog, czyszczenie cache itp.
    Dodam, ze kolekcje nie maja na to wpływu, błąd występuje niezależnie od tego czy mam pozbierane kolekcje czy nie Jeszcze przedwczoraj te kopki mogłam stawiac, nie dostawiałam w międzyczasie innych budynków, więc nie tutaj leży problem.
    Zepsuło się po konserwie(wtorkowej), mam nadzieję że po kolejnej się naprawi.

  6. #6
    Osadnik
    Dołączył
    11.01.2014
    Posty
    92
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    podobnie mam z kilkoma miejscami dotyczącymi kamieniarza i wody oraz żelaza i wody
    jak nie ma kopalni lub złoża kamienia to da się postawić wodę w pobliżu złoża
    ale jak odkryję potem złoże żelaza to na niej nie wybuduje kopalni dopóki nie zlikwiduje studnie
    natomiast w przypadku kamienia to jak pojawi się złoże to mimo iż mam możliwość postawienia wody to jednak w momencie stawiania studnia znika
    ale na odwrót nie działa czyli jak mam tam studnie i znajdzie złoże kamienia to i jedno i drugie sobie stoi

  7. #7
    Osadnik Awatar hihihiena
    Dołączył
    10.05.2014
    Posty
    47
    Serwer
    Kolonia
    Ja miałam strajk geologów wczoraj... Wysyłałam ich na poszukiwanie złota, a po 5 minutach byli z powrotem w gwieździe. Oczywiście złoże złota nie było odnalezione. ;-) W przypadku innych złóż - nie wiem. Za trzecim razem jak tak wrócili stwierdziłam, że mam to gdzieś i zwyczajnie settlersów wyłączyłam. *duma* xD
    Ale później śmignęli ładnie i znaleźli co trzeba.. ^^

  8. #8
    Odkrywca Awatar Kranderga
    Dołączył
    08.04.2012
    Posty
    590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Slavetti Zobacz posta
    Złoże padło, geolog znalazł zboże. Chcę wybudować na nim kopalnie. Zatwierdzam budowę, idzie ludek, zaczyna budować, dochodzi do 3 procent i.... kopalnia znika. Złoże pozostaje.

    PS. nie zadajcie pytań czy mam patenty, relogi, itp...

    Pytanie, czy to coś nowego czy jakiś stary bug się odgrzebał i przyczepił do kopalni ?

    To świadczy o "rozjechaniu" się danych w strefie gry z danymi w bazie danych (czasem też tak sie zdarza w przypadku tawerny i kantoru).
    Zazwyczaj wystarczy zwolnic strefę gry przez wylogowanie na półgodziny lub przeczekanie tego czasu na innej mapie (znajomy, przygoda).
    Zajmowanie strefy gry można poznać po obecności licznika kolejki przy wchodzeniu do gry.
    Oczywiście, nasz dział techniczny pracuje nad wyeliminowaniem poprawnego działania gry, jednak nie możemy przewidzieć jak długo prace te potrwają. Stan: To nie jest bug.

  9. #9
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    26.08.2012
    Posty
    319
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Reasumując, mamy kolejnego buga, który sobie leży i kwiczy.
    Gildia GBG - Gramy Bez Gildii - tylko dla graczy lubiących grać samodzielnie.

  10. #10
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    07.06.2012
    Posty
    12
    Serwer
    Nowy Świat
    zazwyczaj wina leży po stronie gracza a nie po stronie twórcóffffff gry,aczkolwiek często pomaga zmiana komputera na nowszy z tym że nie zawsze.)

Zamknięty wątek
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.