Zobacz wyniki ankiety: Czy podoba Ci się propozycja?

Głosujących
42. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    38 90.48%
  • Nie

    4 9.52%
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Wykonywanie zadań gildyjnych

  1. #21
    Lipek
    Cytat Zamieszczone przez Iphoris Zobacz posta
    Bo im sprzedałeś.
    Będąc w gildii masz [potencjalnie] dodatkowy przypływ _tego_co_akurat_potrzebujesz_ i to jest właśnie dodatkowa korzyść z bycia w gildii, której chcesz się dobrowolnie pozbawić.
    Nie, nie sprzedaję nikomu monet. Kiszę je w magazynie. Być może kiedyś będzie jakaś sensowna oferta. Ja dalej się upieram że powinien być zakaz handlu monetami gildyjnymi. To że nie masz ich na co wydać to już nie moja wina. Żale proszę słać pod adres BB.
    Tak jak i SC, które są przywilejem tylko dla 50'tek, tak i monety gildyjne powinny być przywilejem dla osób w gildii i tylko dla nich.

    Cytat Zamieszczone przez Gysi Zobacz posta
    Ale nie możne być tak że kto nie zrobił gildijnego nie otrzyma monet. Bo co z osobami które są w trakcie wykonywania przygody (np. w Zadaniu poznaj 2 przygody) a limit potrzebny do wykonania zadania zostanie osiągnięty to co mają wg. was nie dostać gildyjnych bo nie wyrobili się w czasie, to kompletnie bez sensu jedni mogą zrobić z poślizgiem bo są w momencie uruchomienia zadania gildyjnego np. na krawcu, a inni maga mieć niski lvl i dla nich zrobienie 2 przygód wiąże się z ograniczeniem ilości woja oraz z czasem. Ogólnie pomysł popieram bo w gildii większość zadań wykonuje ale uważam ze trzeba byłoby bardziej przemyśleć ten pomysł.
    Ty chyba nie masz pojęcia o tym, że dla różnych leveli są różne zadania gildyjne. I tak osoba z poziomem 16 nie dostanie zadania "poznaj 2 przygody" (to zadanie jest bodajże od poziomu 46 czy 48). I osoby które nie zrobiły zadania nie powinny dostać monet. Odbiję piłeczkę w drugą stronę - co z osobami które leją na wykonywanie zadań?

    Same zadania powinny być przebudowane. Kompletnie bzdurnym np jest doładowanie złoża mięsa (3200 szt.) dla osób z 50lvl. No ja pytam jaki to ma związek ze współpracą w gildii. Pomijam fakt że u mnie nie ma np chatek myśliwych tylko mam samych łowców. Czy tak trudno wymyślić zadania dla gildii które mają sens? OK, nie mają pomysłów - niech BB_nickjakiśtam zrobi wątek/ankietę jakie chcielibyśmy przygody, niech gracze sami zaproponują zadania a BB niech wybierze te najlepsze (ewentualnie głosowanie, nie od razu wszystko, niech wprowadzają stopniowo).
    Ostatnio edytowane przez Lipek ; 16.06.2014 o 02:51

  2. #22
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    17.11.2012
    Posty
    433
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Lipek Zobacz posta
    Ty chyba nie masz pojęcia o tym, że dla różnych leveli są różne zadania gildyjne. I tak osoba z poziomem 16 nie dostanie zadania "poznaj 2 przygody" (to zadanie jest bodajże od poziomu 46 czy 48). I osoby które nie zrobiły zadania nie powinny dostać monet. Odbiję piłeczkę w drugą stronę - co z osobami które leją na wykonywanie zadań?
    Osoby które leją na wykonywanie zadań to wewnętrzny problem gildii (który zazwyczaj staje się szybko problemem zewnętrznym ;] ). W zasadzie jestem przeciwnikiem rozwiązywania nieistniejących problemów.

    Odbijam:
    Co z osobami, które znacząco przyczyniają się do wykonywania zadań (czyli dają surowce, pomagają w przygodach), ale same ich nie robią (oczywiście niektórych, np. z wikingami)?
    Mają spadać?

    Nie, nie sprzedaję nikomu monet.
    A ja sprzedaję. A kiedyś musiałem kupować, bo doszedłem w takim momencie, że na coś bardzo przydatnego nie mógłbym uzbierać.
    Jako sprzedawca przyspieszam swój rozwój, jako kupujący spowalniam (tak nie do końca, ale wiadomo o co chodzi).

    Jeszcze nikt nie odpowiedział mi czy to dobry pomysł blokować dostęp do niektórych towarów np. za to, że ktoś jest w gildii tylko z osobami znanymi z reala.
    Ostatnio edytowane przez Iphoris ; 16.06.2014 o 23:26

  3. #23
    Lipek
    Iphoris - według mnie zadania gildyjne powinno robić 100% składu (oczywiście ludzie którzy od ponad 48h się nie logowali nie wchodzą w rachubę). Po drugie zadnia gildyjne powinny być przebudowane. To jakie są na dzień dzisiejszy to kompletna bzdura. To zlepek zadań dla pojedynczego gracza, gdzie suma tych zadań to niby zadanie gildyjne (nie wiem czy wyraziłem się jasno). Monety gildyjne powinny być tylko w obiegu gildyjnym a nie na zewnątrz. Dla mnie unikalność SC=MG (chociaż wartość jednego do drugiego już nie). Powiecie, że SC nie można było handlować od początku (i dobrze). Z MG powinno być podobnie.
    Ja tu także widzę inny wątek. Ludzie którzy nie są w gildiach (z różnych przyczyn, nie będę teraz roztrząsał tego) będą się burzyć gdyby zabrano im możliwość pozyskania MG (wątpliwe czy w ogóle BB taki pomysł wprowadzi). Stąd, wg mnie, niechęć do takich pomysłów. Nie wnikam głębiej. Kropka.

    Tak w ogóle to chyba ta dyskusja nie ma większego sensu. Wątpię czy MG zostaną potraktowane tak jak SC i zniknie opcja handlowania nimi.

    Sorki za ewentualne błędy gramtyczno-ortograficzne. Padam na ryj po pracy :P

  4. #24
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    17.09.2012
    Posty
    248
    Serwer
    Złota Góra
    Lipek jestem za MG nie powinny być zdatne do handlu to nagroda dla gildian za to ze robią zadania gildi

  5. #25
    Odkrywca Awatar kinia19910
    Dołączył
    10.04.2012
    Posty
    916
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez GrzechuGrek Zobacz posta
    Brawo za błyskotliwy pomysł!

    I skończy się tak, że sporo osób pozakłada sobie po kilka(naście) multikont po czym powstaną gildie liczące po 20-30 członków, gdzie tylko z nich 1-5 będą realnymi osobami ;D Zwłaszcza w przypadku atrakcyjnych ofert na targu gildii.
    W sumie wystarczy nawet jedna osoba, narobi tyle multikont ile jest wymagana minimalna ilość członków gildii by zad glidyjne mogły się pojawiać, stworzy własną gildię po czym następnie pozaprasza do niej wszystkie swoje multikonta

    Zresztą... nawet i bez tego to większość gildii to po prostu skupisko obojętnych wobec siebie osób które są tylko dla mg.

    Zaś jeśli chodzi o przyznawanie mg tylko tym osobom, które te zad glidyjne zrobili - to jak najbardziej SPOKO.
    Istnieje niestety duże prawdopodobieństwo, że masz rację z multikontami...
    Co do gildii.... widocznie miałeś pecha Są naprawdę fajne gildie, wystarczy poszukać

  6. #26
    Osadnik Awatar nalezyszdostada
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    108
    Serwer
    Kolonia
    1. Tak zablokowanie handlu MG to dobry pomysł. Dzieki temu bycie w gildii nabrało by jakiegoś wiekszego sensu.
    2. Przyszła oferta po Ewencie Piłkarskim już bedzie sensowniejsza i bogarsza. To rówież zrobi swoje bo obecnie jest za mały wybór.
    3. Wszyscy w gildii powinni dostawać MG za wykonanie zadania tak jak ma to miejsce obecnie. Ponieważ jak ktoś wcześniej napisał, zdarzają sie aktywni gracze ale w danym momencie ktoś ich wyprzedzi w zadaniu i dlatego go nie wykonali. I dlatego tylko tracą te np 19MG za swoje wykonanie zadania. To się akurat nie powinno zmienić.
    4. Zgadzam się z tym, że dla administracji gildii bardzo by się przydała by się dodatkowa kolumna w załkadce Członkowie z no ostatnimi 10 zadaniami gildijnymi np w 6/10 co by pokazywało iż dany gracz wykonał z ostatnich 10 zadań gildii 6szt. Równie dobrze może pokazywać całościowo od początku w samych %. Jakie rozwiązanie było by przyjete to już kwestia drugorzędna, bardziej chodzi o samą informacje.
    5. Co do samych zadań niektóre to fakt samo doładownie złoża to pryszcz, to samo się ma z przygodami. Można by dodać jakiś pare zdań wiecej. Ale i tak już jest lepiej mniej wicej od roku. Kiedyś była mniejsza pula i będąc jeszcze mniej wicej na 37lvl zdarzało sie ze zadanie z wyspą wpadało cały czas jako nowe zadanie gildii. I wychodzilo, że przez 5 kolejnych zdań byla wyspa. Dramat i nuda. Teraz już jest lepiej, co nie znaczy, że nie może być jeszcze przyjemniej wprowadzając nową pule zdań.
    .

    Dziekuję Wszystkim znajomym za wspólna grę przez 2 lata na TSO.

    Nieszczęścia Polski są dowodem na istnienie Boga.

    ZBIÓR PORADNIKÓW PRZYGÓD

    Masz problem z poradnikiem. Nie zaśmiecaj tematu napisz PW.


  7. #27
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Gdyby oferta za MG byla atrakcyjna to nie byloby problemu z tym komu zabrac mozliwosc zdobycia monet, bo bylyby one na biezaco wydawane zamiast ladowac na handlu, a w takiej sytuacji wszyscy pchaliby sie do gildii i wykonywali zadania.

    Jesli ma zostac tak jak do tej pory to nie ma sensu walkowac tematu czy powinno sie dac handlowac MG czy nie, skoro bedac w gildii da sie z grubsza uzbierac na wszystko co ma jakas sensowna wartosc nierobiac zadan _w ogole_ a tylko zbierajac MG przy okazji resetow w dniach konserwy. Cala moja gildia tak robi od 2 lat i jeszcze mamy nadwyzki ktore opychamy.
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  8. #28
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    17.11.2012
    Posty
    433
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez nalezyszdostada Zobacz posta
    2. Przyszła oferta po Ewencie Piłkarskim już bedzie sensowniejsza i bogarsza. To rówież zrobi swoje bo obecnie jest za mały wybór.
    Serio?
    Magazyn się nie liczy (limit), reszta to w większości śmieci albo za drogie albo przestaną być użyteczne w krótkim czasie.
    Jedna rzecz to nie jest bogata oferta.
    To już w obecnej jest lepiej, bo są zombiaki, aktualnie mi niepotrzebne, ale w przyszłości widzę z nich użytek.

    Cytat Zamieszczone przez Lipek Zobacz posta
    Iphoris - według mnie zadania gildyjne powinno robić 100% składu (oczywiście ludzie którzy od ponad 48h się nie logowali nie wchodzą w rachubę).
    Jeden gracz umrze, będzie miał zły humor, wesele czy inny pogrzeb, dyżur jakiś, trafi na zły dzień miesiąca, będzie agentem obcych sił albo zwykłym bezinteresownie złośliwym kretynem i wyrzuci do śmietnika robotę 99 pozostałych?
    Troszkę przesada.

    Obecny system z kolei eliminuje członków bardzo aktywnych gildii, którzy logują się za późno.

    Moim zdaniem lepiej by wyglądała nagroda wzrastająca (bardziej niż liniowo) wraz z liczbą osób, które zaliczyły zadanie. Z zamykaniem ręcznym albo automatycznym co jakiś czas (nawet i codziennie). Wtedy każdy ma jakąś motywację (cała grupa zyskuje na każdej kolejnej osobie coraz więcej), a nikt nie jest zmuszony kiedy zadanie jest złe albo nie może albo z innego powodu nie chce.

    Monety gildyjne powinny być tylko w obiegu gildyjnym a nie na zewnątrz. Dla mnie unikalność SC=MG (chociaż wartość jednego do drugiego już nie). Powiecie, że SC nie można było handlować od początku (i dobrze). Z MG powinno być podobnie.
    Przy zablokowaniu handlu z taką ofertą jak teraz (albo nawet taką jak się szykuje) byłby to unikat gorszy niż saletra. Ciężkie do zdobycia i bezużyteczne. Po uzbieraniu na wszystkie sensowne wydatki część członków gildii zblokuje pozostałych, bo im się już nie będzie opłacało zadań robić. Nowi będą mieć przechlapane.

    Ja tu także widzę inny wątek. Ludzie którzy nie są w gildiach (z różnych przyczyn, nie będę teraz roztrząsał tego) będą się burzyć gdyby zabrano im możliwość pozyskania MG (wątpliwe czy w ogóle BB taki pomysł wprowadzi). Stąd, wg mnie, niechęć do takich pomysłów. Nie wnikam głębiej. Kropka.
    Ludzie w gildiach też na tym tracą.
    Może to dobrze, może to źle, ale zdecydowanie dla wszystkich niekorzystnie.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.