Zobacz wyniki ankiety: Czy podoba Ci się propozycja?

Głosujących
42. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    38 90.48%
  • Nie

    4 9.52%
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Wykonywanie zadań gildyjnych

  1. #11
    GrzechuGrek
    Cytat Zamieszczone przez Lipek Zobacz posta
    Iphoris - sama nazwa, monety gildii... Tak jak kty45 pisze, nie powinny być na sprzedaż. Mówisz że nie każdy chce czy może być w gildii, to już jego problem czy wybór. Sprawa jest prosta, jesteś w gildii masz mg - nie ma ciebie w gildii nie masz mg.
    Brawo za błyskotliwy pomysł!

    I skończy się tak, że sporo osób pozakłada sobie po kilka(naście) multikont po czym powstaną gildie liczące po 20-30 członków, gdzie tylko z nich 1-5 będą realnymi osobami ;D Zwłaszcza w przypadku atrakcyjnych ofert na targu gildii.
    W sumie wystarczy nawet jedna osoba, narobi tyle multikont ile jest wymagana minimalna ilość członków gildii by zad glidyjne mogły się pojawiać, stworzy własną gildię po czym następnie pozaprasza do niej wszystkie swoje multikonta

    Zresztą... nawet i bez tego to większość gildii to po prostu skupisko obojętnych wobec siebie osób które są tylko dla mg.

    Zaś jeśli chodzi o przyznawanie mg tylko tym osobom, które te zad glidyjne zrobili - to jak najbardziej SPOKO.
    Ostatnio edytowane przez GrzechuGrek ; 12.06.2014 o 11:40

  2. #12
    Początkujący Odkrywca Awatar browar69
    Dołączył
    20.08.2013
    Posty
    364
    Serwer
    Złota Góra
    Wykluczenie monet gildii z handlu też jest dobrym pomysłem, skoro gwiezdnymi nie można handlować i można je zdobyć tylko w jeden sposób by kupić coś u kupca to tak samo powinno być z gildyjnymi skoro można za nie kupić przedmioty u kupca, czasami takie które nie są dostępne w kantorze jak pływający dom.

  3. #13
    GrzechuGrek
    Cytat Zamieszczone przez browar69 Zobacz posta
    Wykluczenie monet gildii z handlu też jest dobrym pomysłem, skoro gwiezdnymi nie można handlować i można je zdobyć tylko w jeden sposób by kupić coś u kupca to tak samo powinno być z gildyjnymi skoro można za nie kupić przedmioty u kupca, czasami takie które nie są dostępne w kantorze jak pływający dom.
    Jednak różnica jest taka, że gwiezdne monety były OD SAMEGO POCZĄTKU niedostępne do handlu, zaś mg miałyby być o tak nagle "zabrane". A to jest wielka różnica, bo skoro MG miałyby być niedostępne do handlu - to powinno tak być od początku a nie na zasadzie "kto daje i zabiera...".

    To tak samo jak kiedyś na portalu nasza-klasa(obecne NK - to jeszcze istnieje????) weszła funkcja która polegała na tym, iż mogliśmy widzieć profile wszystkich tych osób, które wchodziły na nasz profil. I wszystko było ok przez jakiś większy czas, aż tu pewnego pięknego dnia okazało się, że ta możliwość została silnie ograniczona i wymagała płacenia pieniędzy, by ponownie mogła być dostępna - nawet pamiętam tytuł newsa:
    "Goście" od dziś w abonamencie
    Oczywiście wywołało to potężną lawinę oburzenia i niezadowolenia. Były nawet profile fikcyjne pt. "Nie płacę na NK". I to był początek masowej emigracji wielu osób z portalu NK.

    Myślicie, że tak samo byłoby, gdyby ta funkcja była od samego początku ograniczona? Wątpię...

    A co do zablokowania możliwości handlowania MG - byłoby tak, jak napisałem w powyższym poście.

  4. #14
    Odkrywca Awatar thordis
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    629
    Serwer
    Nowa Ziemia
    to mówisz że jak premie ostatnio zmienili to były wielkie protesty i ludzie przestali grac?
    "w związku ze zgłoszonymi przez Was utrudnieniami jeszcze dziś nastąpi krótka przerwa techniczna:
    Start: teraz"
    "Generał Major NIE WALCZY, służy jedynie do transportu wojsk."
    "W przypadku liczby 88 cenzura wiąże się z tym, iż liczba ta jest często stosowana jako zamiennik HH, będącego skrótem od "Heil Hitler"."

  5. #15
    GrzechuGrek
    Cytat Zamieszczone przez thordis Zobacz posta
    to mówisz że jak premie ostatnio zmienili to były wielkie protesty i ludzie przestali grac?
    A nie było protestów?? Były...
    A jeśli chodzi o odchodzenie od TSO to i tak wielu osób rezygnowało i co jakaś osoba rezygnuje do tej pory. Całkiem możliwe że dla niektórych osób których już na TSO nie ma, te ograniczenie premii było ostatnim gwoździem do trumny.

  6. #16
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    17.11.2012
    Posty
    433
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Lipek Zobacz posta
    Sprawa jest prosta, jesteś w gildii masz mg - nie ma ciebie w gildii nie masz mg. Dla mnie to jest absurd że np ludzie którzy nie są w gildii mają nie raz więcej monet niż np ja (wykonuję zadania w miarę regularnie).
    Bo im sprzedałeś.
    Będąc w gildii masz [potencjalnie] dodatkowy przypływ _tego_co_akurat_potrzebujesz_ i to jest właśnie dodatkowa korzyść z bycia w gildii, której chcesz się dobrowolnie pozbawić.

    Przykład mój: duża gildia, zadania schodzą tak sobie (nie ma rewelacji, ale nie ma też tragedii), ale monety się kiszą, bo nie widzę sensownej możliwości ich wydania ani w ofercie aktualnej, ani w byłej, ani w następnej. Za to wyrzucenie od czasu do czasu nadmiarowych monet na kantor poprawia moją sytuację. Jeśli handel będzie zablokowany, to gildmonety staną się dla niektórych nową saletrą (chyba że dla odmiany pojawi się sensowna oferta w targowisku gildii), a dla innych surowcem poza zasięgiem.

    W innej grze byłem w gildii, gdzie ludzie w większości znali się w realu. Z powodów raczej oczywistych nie była to masówka, ale mogłeś na przykład bez problemu pożyczyć itemki albo zawołać kogoś żeby przegonił jakiegoś uporczywca (mnie akurat nie, ale niektórym zdarzały się podobne akcje na telefon).
    Gdybym był w takiej gildii w Settlersach, to z automatu blokuje mi zakupy. Ja nawet w okolicy nie umiałbym znaleźć dziesięciu osób, które grają w TSO.
    Czasami gildie nie zbierają na ilość losowych zawodników, tylko są złożone z ludzi rzeczywiście powiązanych w jakiś sposób (podobne miasto, hobby, gust muzyczny czy coś).
    Chcesz karać ludzi za użycie funkcji społecznych w poprawny sposób?

    @browar:
    Różnica jest taka, że w targowisku gildii jest limitowana oferta czasowa, a gwiezdne możesz po pierwsze zbierać ile chcesz, a po drugie to chyba nawet da się je sensownie wydawać.
    Ostatnio edytowane przez Iphoris ; 13.06.2014 o 00:06 Powód: browar

  7. #17
    Odkrywca Awatar Gizmo09
    Dołączył
    11.01.2013
    Posty
    855
    Serwer
    Kolonia
    Powinno być jak Star Coinsami, monety gildii nie powinny być handlowalne wtedy by zyskały na znaczeniu gildie i sens jakiś by był bycia w gildi

  8. #18
    Osadnik
    Dołączył
    31.01.2013
    Posty
    61
    Serwer
    Kolonia
    Ale nie moze być tak że kto nie zrobił gildijnego nie otrzyma monet. Bo co z osobami które są w trakcie wykonywania przygody (np. w Zadaniu poznaj 2 przygody) a limit potrzebny do wykonania zadania zostanie osiągnięty to co mają wg. was nie dostać gildijnych bo nie wyrobili się w czasie, to kompletnie bez sensu jedni mogą zrobić z poślizgiem bo są w momencie uruchomienia zadania gildijnego np. na krawcu, a inni maga mieć niski lvl i dla nich zrobienie 2 przygód wiąże się z ograniczeniem ilości woja oraz z czasem. Ogólnie pomysł popieram bo w gildii wiekszość zadań wykonuje ale uważam ze trzeba byłoby bardziej przemyśleć ten pomysł.

  9. #19
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    17.11.2012
    Posty
    433
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Gizmo09 Zobacz posta
    Powinno być jak Star Coinsami, monety gildii nie powinny być handlowalne wtedy by zyskały na znaczeniu gildie i sens jakiś by był bycia w gildi
    A konkretnie to jaki sens?
    To znaczy na co miałbym wydać monety gildii?

  10. #20
    Odkrywca Awatar Gizmo09
    Dołączył
    11.01.2013
    Posty
    855
    Serwer
    Kolonia
    Jakby zmienili targowisko gildii w coś podobnego do tego co można za monety gwiezdne kupić to by to miało sens. Nie ma cię w gildii nie robisz zadań = nie masz możliwość zdobycia i kupienia MG i wszystko by grało

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.