Zobacz wyniki ankiety: Co sądzicie?

Głosujących
53. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kolaps przyciskiem i dzielenie to dobry pomysł

    44 83.02%
  • Jestem tylko za kolapsem zasobów

    3 5.66%
  • Potrzeba tylko dzielenia paczek

    2 3.77%
  • Obydwa pomysły są do kitu

    4 7.55%
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Kolaps zasobów w gwieździe

  1. #11
    Odkrywca Awatar anael6669
    Dołączył
    05.09.2012
    Posty
    723
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Wysyłasz do znajomego ofkę, ten odrzuca i nadmiar zostaje na poczcie, aż do zaakceptowania, a w magazynach dalej pusto, dalej jestem zdania, że nie powinno być czegoś takiego jak nadwyżka ponad stan magazynowy, Wcześniej to co było ponad stan w magazynie, znikało, to wprowadzili do gwiazdy, teraz powinni dać ograniczenie: nie możesz mieć więcej niż np 10-20% surowców w gwieździe, niż Twoje magazyny, i jakieś wyjątki w postaci 10 dropów, 100 "skarbów" z grubych itp, bo po co by było ludziom wykupywac ulep magazyny i upg je na 5ki, żeby mieć ponad 500k pojemności, jak każdy z magazynów można było by mieć na 3ce (minimalne koszty upa do tego poziomu, a reszte trzymać w nadwyżkach, po czym przerzucać na pocztę. Jak byś się trochę ogranoł i wszedł na testowy, zobaczył byś, że teraz będzie akcept do gwiazdy albo do mag wgrany (kiedy nie wiadomo). W Twoim rozumowaniu osoba taka jak ja nie produkująca węgla mająca rok temu magazyny na 40k (teraz tylko 567k i dalej rośnie) mogła by zakupić i 500k węgla i on by w żaden sposób nie przeszkadzał niczemu. Nie licząc faktu, że to co w gwieździe nie wchodzi w produkcję, to co w magazynie, tak. Teraz nowi gracze wstępujący do gildii są obsypywani surką, część tych zasobów trafia do gwiazdy, wg Twojej teorii nad magazynowania część graczy by w ogóle lub bardzo późno zaczęła by podnosić magazyny, jak i otwierać pewne linie produkcyjne, bo lepiej kupić nadmiar i nie produkować, niż się męczyć.
    Ostatnio edytowane przez anael6669 ; 02.06.2014 o 18:21
    • Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI GWARANTUJE ZAKAZ CENZURY.....
    • Więc co mi się podoba to pisze i wara od tego........

  2. #12
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    17.11.2012
    Posty
    433
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez anael6669 Zobacz posta
    Wysyłasz do znajomego ofkę, ten odrzuca i nadmiar zostaje na poczcie, aż do zaakceptowania, a w magazynach dalej pusto,
    Chyba że odesłana by była prosto do magazynu, a na poczcie miałbyś tylko informację.
    A nawet jeśli nie, to byłoby to trochę uciążliwe.

    dalej jestem zdania, że nie powinno być czegoś takiego jak nadwyżka ponad stan magazynowy, Wcześniej to co było ponad stan w magazynie, znikało, to wprowadzili do gwiazdy, teraz powinni dać ograniczenie: nie możesz mieć więcej niż np 10-20% surowców w gwieździe, niż Twoje magazyny, i jakieś wyjątki w postaci 10 dropów, 100 "skarbów" z grubych itp,
    A ja jestem zdania, że nie powinno być czegoś takiego, jak nadwyżka w gwieździe. Chyba mamy problem.

    bo po co by było ludziom wykupywac ulep magazyny i upg je na 5ki, żeby mieć ponad 500k pojemności, jak każdy z magazynów można było by mieć na 3ce (minimalne koszty upa do tego poziomu, a reszte trzymać w nadwyżkach, po czym przerzucać na pocztę. Jak byś się trochę ogranoł i wszedł na testowy, zobaczył byś, że teraz będzie akcept do gwiazdy albo do mag wgrany (kiedy nie wiadomo).
    Byś ogarnął posta, to byś zobaczył, że znam serwer testowy.
    A poza tym to co jest zaproponowane, to jest pomyłka. To wsparcie dla używania narzędzia w niewłaściwy sposób.
    To tak jakby producenci telefonów robili obudowy ułatwiające otwieranie piwa.
    Po prostu to okienko ma jeden guziczek za dużo i mam nadzieję, że nie przejdzie w tej złej formie.
    Zaproponowane rozwiązanie zwalcza objaw problemu, a nie problem.

    W Twoim rozumowaniu osoba taka jak ja nie produkująca węgla mająca rok temu magazyny na 40k (teraz tylko 567k i dalej rośnie) mogła by zakupić i 500k węgla i on by w żaden sposób nie przeszkadzał niczemu.
    To właśnie obecny system pozwala mieć wszystkiego bez ograniczeń. A tak przynajmniej miałbyś problem z magazynowaniem produktu ostatecznego i ewentualnie półproduktu.
    Mając specjalizację np. w chlebie, nie mógłbyś mieć więcej chleba niż maksymalny stan magazynu, tak? (Oczywiście gdyby naprawić też problem z pocztą).

    Nie licząc faktu, że to co w gwieździe nie wchodzi w produkcję, to co w magazynie, tak. Teraz nowi gracze wstępujący do gildii są obsypywani surką, część tych zasobów trafia do gwiazdy, wg Twojej teorii nad magazynowania część graczy by w ogóle lub bardzo późno zaczęła by podnosić magazyny, jak i otwierać pewne linie produkcyjne, bo lepiej kupić nadmiar i nie produkować, niż się męczyć.
    Nie zmieni się prawie nic. Nie ma dużej różnicy dla rynku czy kupisz towar dwa razy dziennie czy raz w tygodniu.
    Teraz też możesz nakupić zapasów na pół roku, tylko musisz je podrzucać z gwiazdy ze dwa razy dziennie. Różnica jest tylko w miejscu składowania (i niewielka różnica w utrzymaniu produkcji, mająca znaczenie przy takich materiałach jak węgiel, zboże..., ale prawie bez różnicy dla innych).
    Tak poza tym kupno w dużych partiach wymaga sprzedaży w dużych partiach, a sprzedaż w dużych partiach wymaga dużych magazynów.
    Ostatnio edytowane przez Iphoris ; 06.06.2014 o 21:38

  3. #13
    Odkrywca Awatar anael6669
    Dołączył
    05.09.2012
    Posty
    723
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Iphoris Zobacz posta
    Tak poza tym kupno w dużych partiach wymaga sprzedaży w dużych partiach, a sprzedaż w dużych partiach wymaga dużych magazynów.
    I powiedz mi kto by miał duże magazyny, jak ludzie by się dogadywali i upychali tak samo ponad stan magazynowy, jak teraz do gwiazdy. Większości to co proponujesz nie pasuje, a to jest temat zupełnie o czym innym: "Kolaps-zasobów-w-gwieździe", a nie "Ja - Iphoris nie chce mieć nic w gwieździe to totalny błąd, nie zgadzam się nawet na jakiś % w gwieździe i zawsze mam racje, nie ważne, że ludzie po to wykupują magazyny na pojemność 500k-1kk bo nie widzą sensu w grze poza upychaniem już takich ilości do gwiazdy, ważne, żebym to ja- Iphoris, miał wszystko ponad stan magazynowy, bo mi ciężko powiększyć swoje magazyny, bo trzeba ludziom ostatni sens grania odebrać, bo jest co robić poza upychaniem do gwiazdy, przecież mamy system osiągnięć, 50+ i wiele innych"
    • Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej gwarantuje każdemu wolność wypowiedzi. WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI GWARANTUJE ZAKAZ CENZURY.....
    • Więc co mi się podoba to pisze i wara od tego........

  4. #14
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    17.11.2012
    Posty
    433
    Serwer
    Złota Góra
    Pomyślmy.

    Maaaaaam!

    Prawie kilka sekund mi wymyślenie zajęło.

    Duże magazyny mogą się przydać do podtrzymania płynności produkcji, do robienia zapasów, do lepszej obsługi handlu i do kilku innych rzeczy.

    Duże magazyny by mieli ci, którzy chcą podtrzymać płynność produkcji, robią zapasy, chcą lepiej obsługiwać handel albo chcą lepiej zrobić coś innego.

    Wersja dla mających problem ze zrozumieniem:
    - Robisz chleb i miecze.
    - Masz za dużo chleba i mieczy.
    - Jeżeli nie pozbędziesz się nadmiaru chleba i mieczy albo nie powiększysz magazynów, to nie robisz chleba i mieczy.

    Prościej już nie potrafię.

    Jeżeli gracz jest producentem "czegoś", to maksymalna ilość "czegoś", jaką może posiadać, to lekko powyżej pojemności magazynu (śmiało zakładając, że gracz nie będzie zachowywał się idiotycznie, na przykład wstrzymywał sobie większości produkcji).

    Dla porównania w obecnym systemie kilkoma kliknięciami upychasz to do gwiazdy i produkcja leci dalej.
    Tak jak było to masowo robione np. z marmurem przed eventem z golemem - jednoczesny masowy skup i masowa produkcja surowca i pakowanie w gwiazdę.

    W którym przypadku jest większe ciśnienie na powiększanie pojemności magazynów?

    Jest to całkiem na temat - kolapsu surowców w gwieździe nie powinno być, bo nie powinno być surowców w gwieździe. Służy to tylko do nadużyć, czy ma jakieś normalne zastosowanie?
    Pozostałe zasoby oczywiście powinny być łączone. Do przemyślenia zostaje tylko sprawa ludków i doładowań.

    Limitowanie gwiazdy do np. 10% ponad magazyn jest jeszcze głupszym rozwiązaniem niż jest teraz, bo łączy wady wszystkich rozwiązań, dodaje kilka nowych, a rozwiązuje w zasadzie tylko jeden problem (brak górnego limitu posiadanych surowców). Na przykład nadal zabiera należne graczowi nagrody i zakupy.
    Ostatnio edytowane przez Iphoris ; 07.06.2014 o 14:52

  5. #15
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    22.12.2012
    Posty
    309
    Serwer
    Złota Góra
    Mozna obecne magazyny powiekszyc np x5 a coś takiego jk gwiazda przestać istnieć

  6. #16
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    07.08.2012
    Posty
    4
    Serwer
    Nowy Świat
    czy nie odeszliście od tematu? A co powiecie na to: kolaps powinien być automatyczny - wszystko x1 w gwieździe, niezaleznie czy przygody, czy surowce czy dopałki. W przypadku dodawania do złoża / magazynu / handlu powinno pojawiać się okno gdzie wybierasz ilość którą chcesz wrzucić i tyle.

    Bardziej przydałaby mi się opcja powórzenia takiej samej (bądź wystawienie podobnej na podstawie starej) oferty na handlu.

    A jeszcze bardziej robienie więcej niż 25 jednostek - np. po upgradzie koszar do 6 lvl?

  7. #17
    Początkujący Odkrywca Awatar browar69
    Dołączył
    20.08.2013
    Posty
    364
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez jerri Zobacz posta
    czy nie odeszliście od tematu? A co powiecie na to: kolaps powinien być automatyczny - wszystko x1 w gwieździe, niezaleznie czy przygody, czy surowce czy dopałki. W przypadku dodawania do złoża / magazynu / handlu powinno pojawiać się okno gdzie wybierasz ilość którą chcesz wrzucić i tyle.
    Moim zdaniem jedyne sensowne rozwiązanie problemu, w tym przypadku im prościej tym lepiej, gra ma być grywalna, obsługa intuicyjna, reszta propozycji to tylko komplikacja obecnych rozwiązań, lanie wody i typowe pitu pitu.

  8. #18
    Początkujący Odkrywca Awatar Achazu
    Dołączył
    04.10.2012
    Posty
    268
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Podoba mi sie

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.