Zamknięty wątek
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Multikonta dozwolone?

  1. #11
    Heduan
    Cytat Zamieszczone przez mxxx3 Zobacz posta
    Moze i nie jestem informatykiem ale wiem ze teraz blokuje sie adres MAC a nie IP, a skanowanie i wykrycie multikonta w rejestrze nie jest niczym trudnym, ale nasi technicy maja inne problemy wiec po co im wiecej roboty jak z prowadzeniem nowosci maja problemy
    Wiesz że gdzieś dzwoni. Tak można blokować adres MAC ale na Twoim routerze w domu. Jak napisał poprzednik BB bez specjalnych zabiegów nie ma szans zrobić. Chyba, że do komputera zostanie doinstalowany dodatkowy soft, który na pytanie strony zwróci adres MAC. Niestety w wielu urządzeniach adres MAC można zmieniać więc i to nie będzie dobrym rozwiązaniem.

  2. #12
    Retired CM Awatar BB_xaar
    Dołączył
    17.01.2012
    Posty
    1,958
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Fredek_z_F-K, aby uniknąć mylnego wrażenia, napiszę wprost ^^ multikonta nie są dozwolone.

    Zacytowany przez Ciebie fragment miał na celu podkreślenie tego, iż w przypadku potwierdzenia nadużycia, nie jest blokowany jedynie profil, który był zaangażowany w dany proceder, ale również profile powiązane. Najczęściej oszustwa tego typu są przeprowadzane właśnie z multikont - gracz zakłada dodatkowe konto, z którego wyłudza dobra, po czym przesyła je na profil główny.

  3. #13
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    30.09.2012
    Posty
    353
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez BB_xaar Zobacz posta
    aby uniknąć mylnego wrażenia, napiszę wprost ^^ multikonta nie są dozwolone.
    Taaaa - a świnie potrafią latać... Jakiś czas temu u nas na serwerze była akcja, że koleś wręcz chwalił się multikontem. Przyuważył to mod i miał zgłosić sprawę do supportu. Myślałem, że gość został wycięty, ale kilka dni temu znowu pojawił się na handlu. Zapytany o całą sytuację napisał mniej więcej tak: "napisałem tym frajerom z BB, że to konto żony i g... mi mogą zrobić".

    Także ze swojej strony chciałem na Twoje ręce złożyć podziękowania za skuteczną walkę z multikontami

  4. #14
    Początkujący Odkrywca Awatar browar69
    Dołączył
    20.08.2013
    Posty
    364
    Serwer
    Złota Góra
    Mnie również interesuje powiązana z tematem kwestia pushingu kont czy jest on dozwolony? Jak powszechnie wiadomo często "duże lvle" przesyłają za darmo po kilka ofek dziennie mniejszym za przysłowiową "rybkę" w efekcie czego taci zarówno wydawca jak i wszyscy gracze łącznie z tym który dostaje te surowce bo efekt jest taki, że aby szybko się "wzbogacić" mniej osób kupi przedmioty za klejnoty i wszyscy gracze mają mniej stabilną grę, gorszych techników oraz ich mniejszą ilość, więcej błędów, gorszy support itd. W wielu grach pushing (regularne wysyłanie surowców głównie jednostronnie w celu rozwinięcia swojego słabszego konta czy kolegi ze szkoły czy kogokolwiek innego np. nowego gracza na serwerze) jest zabroniony i karany banami na konto lub handel.

  5. #15
    Osadnik
    Dołączył
    14.02.2012
    Posty
    173
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Śmieszna rozmowa - bądźmy poważni, ale serio: dla BB w tym momencie nie ma znaczenia czy są multikonta czy nie - może ich być tysiące - ważne żeby ( obojętnie czy z multi czy nie) można było prowadzić ten cały biznes.

  6. #16
    Osadnik
    Dołączył
    08.08.2012
    Posty
    114
    Serwer
    Czarci Gaj
    Cytat Zamieszczone przez browar69 Zobacz posta
    Jak powszechnie wiadomo często "duże lvle" przesyłają za darmo po kilka ofek dziennie mniejszym za przysłowiową "rybkę" w efekcie czego taci zarówno wydawca jak i wszyscy gracze łącznie z tym który dostaje te surowce bo efekt jest taki, że aby szybko się "wzbogacić" mniej osób kupi przedmioty za klejnoty i wszyscy gracze mają mniej stabilną grę, gorszych techników oraz ich mniejszą ilość, więcej błędów, gorszy support itd.
    to po co gildia jest?
    pozwolę się nie zgodzić
    1. taki gracz szybciej dojdzie do sensownego poziomu i szybciej będzie z niego pożytek w gildii/ zadaniach
    2. taki gracz szybciej zacznie operować pożądnymi ilościami na handlu- jakby tak czekać aż sam dojdzie to 6-8 miesięcy jego ofki będą nieinteresujące dla wysokich lvl
    3. taki gracz też komuś pomoże

  7. #17
    Początkujący Odkrywca Awatar browar69
    Dołączył
    20.08.2013
    Posty
    364
    Serwer
    Złota Góra
    pitapit zgadzam się z Tobą co do trzech podpunktów które przedstawiłeś, ale nie sposób zaprzeczyć temu, że tracą na tym wszystkie serwery. Mniej kasy dla BB = chociażby wolniej odpisujący support i wiele innych problemów nie tylko te, które opisałem. Skoro Ci się podoba obecna prędkość reakcji supportu, czy częstotliwość występowania błędów, to jestem zszokowany. Poza tym problem ten jest również powiązany z handlem surowcami za prawdziwe pieniądze i jestem pewien, że generuje większe straty dla właścicieli tego biznesu niż problem poruszony w temacie.

    Wytłumaczę Ci po co jest gildia: dla współpracy, dla zapoznania się z graczami, zbudowania zaufania itp. Na czym polega współpraca to już wygoogluj.

    Moim zdaniem dając parę złotych na alkohol szkodzisz głównie żebrakowi i w dodatku promujesz patologiczne postawy. Przykładem jest na naszym serwerze bardzo popularny gracz z końcówką w nicku 1991 (grający na złotej górze skojarzą), który chodzi po gildiach żebra surowce gdy już nie chcą mu dawać odchodzi wchodzi do innej i cykl się powtarza był już w około 20 gildiach i teraz założył swoją bo nikt go już nie chciał. Twierdzisz, że po to jest gildia? Jesteś niepoważny?

    Na koniec puenta, która mam nadzieje zmusi Cię do refleksji: Winni istnieniu żebraków są żebracy czy tacy którzy im "pomagają"?

  8. #18
    Osadnik
    Dołączył
    08.08.2012
    Posty
    114
    Serwer
    Czarci Gaj
    1. Zdecydowanie ci którzy im pomagają. Przykład- Afryka. Rolnikowi nie opłaca się nic uprawiać, nikt tego nie kupi bo mają za darmo.
    Należy dawać wędkę, a nie rybę.
    2. Wyjątki żebracze na serwerach to nawet nie 1% graczy. Nie można wprowadzać odpowiedzialności zbiorowej.
    3. Skoro aleo i bb nic z tym nie robią znaczy opłaca się i jest ciche przyzwolenie.
    Sądzę, że multi, aby się rozbudować w miarę szybko na początku inwestują w kopalnie klejków, więc też płacą.
    4. Korelacja błędów w grze i szybkości supportu, a istnieje żebraków/multi- śmiała teza. Śmiem twierdzić, że do supportu multi nie piszą, aby się nie wychylać. Poza tym to jest problem bb jak to rozwiąże. Mylisz pojęcia- my jesteśmy klientami i mamy wymagać, a jak bb to zrobi to nie powinno nas to w ogóle interesować.

    P.S. Proszę zaprzestać personalnych wycieczek, ja się odnoszę z szacunkiem.
    Ostatnio edytowane przez pitapit ; 23.05.2014 o 16:39

  9. #19
    Osadnik
    Dołączył
    22.02.2012
    Posty
    185
    Serwer
    Nowa Ziemia
    generalnie dyskusja o niczym. Rozdałem dzisiątki tysięcy surowców za rybkę i co? Toc to handel jest. A jeżeli nie to jaka cena jest akceptowalna? Dla jednego za drogo, dla innych za tanio. W takim razie zamknąc handel i wprowadzić stałe przeliczniki surowców i wymieniac je systemowo i już.


    EDIT: Oczywiście multikonta należy ścigać.
    Ostatnio edytowane przez Miroro ; 23.05.2014 o 16:40

  10. #20
    Retired CM Awatar BB_xaar
    Dołączył
    17.01.2012
    Posty
    1,958
    Serwer
    Nowa Ziemia
    GbrL, nie będę odnosić się do tego, czy dany gracz jest uczciwy, czy nieco mniej. Zwrócę jednak uwagę na zachowanie, które pojawia się dość często: wiele osób zakłada, że podejrzenie nadużycia (np. multi) zgłosi do Supportu ktoś inny. Czym to się kończy? Znam kilka przypadków, w których faktycznie doszło do nadużycia (konsekwencje zostały wyciągnięte), jednak nikt tego nie zgłosił w oficjalny sposób do Supportu.

    browar69, poprzez push należy rozumieć przesyłanie ogromnych ilości dóbr w jedną stronę, bardzo często czynność ta odbywa się regularnie. Oczywiście pomaganie znajomym z gildii (np. by ukończyć zadanie dzienne gildii) nie podpada pod push. Nie chcę jednak generalizować i pisać, że w gildii push nie istnieje, gdyż byłoby to nieprawdą. Podsumowując, każda sytuacja jest inna i musi być rozpatrywana indywidualnie. Jeśli ktoś gra uczciwie, to nie musi się o nic martwić.

Zamknięty wątek
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.