Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Na jakim hardware są postawione serwery ?

  1. #1
    Antyrządowiec

    Na jakim hardware są postawione serwery ?

    Yo osadnicy , ciekawi mnie na jakiej konfiguracji są postawione serwery w tej grze? Ostatnio zauważyłem freezy przy złożonych blokach np w Zdradzonym G1, generałowie idą , po czym nastepuje "zamrożenie" na 3-5sek. a następnie przyśpieszenie gienków. I tak sie dzieje w wielu przygodach. Być może jest to uzależnione również od pory dnia, gdyż da sie zauważyć to zjawisko w Byczku popołudniami I wieczorami a z rana wszystkie bloki wchodza idealnie...więc BB ma chyba serwery na DX2/66Mhz.....

  2. #2
    Odkrywca Awatar Kranderga
    Dołączył
    08.04.2012
    Posty
    240
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Takie lagi to nie wina serwerów tylko opóźnień na łączu internetowym.
    Na wyspie widać wtedy "biegających" osadników.
    Oczywiście, nasz dział techniczny pracuje nad wyeliminowaniem poprawnego działania gry, jednak nie możemy przewidzieć jak długo prace te potrwają. Stan: To nie jest bug.

  3. #3
    Antyrządowiec
    I sugerujesz że mając 100Mbit na światłowodzie to jest wina po mojej stronie ?

  4. #4
    Odkrywca
    Dołączył
    07.05.2012
    Posty
    392
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Prędkość to jedno, ping to drugie. Też często narzekałem na wywalania myśląc że to bb, później zrobiłem tracert podczas wywalenia i się okazało ze ISP używał kiepskich węzłów i Berlinie strasznie lagowało, jak zmienili trasę na inne węzły to teraz śmiga.

  5. #5
    Odkrywca Awatar Kranderga
    Dołączył
    08.04.2012
    Posty
    240
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Antyrządowiec Zobacz posta
    I sugerujesz że mając 100Mbit na światłowodzie to jest wina po mojej stronie ?
    Tak.
    Oczywiście, nasz dział techniczny pracuje nad wyeliminowaniem poprawnego działania gry, jednak nie możemy przewidzieć jak długo prace te potrwają. Stan: To nie jest bug.

  6. #6
    Heduan
    Cytat Zamieszczone przez Antyrządowiec Zobacz posta
    I sugerujesz że mając 100Mbit na światłowodzie to jest wina po mojej stronie ?
    A sugerujesz, że jesteś tym swoim cienkim światłowodem podłączony bezpośrednio pod serwery BB? Żal.pl.

  7. #7
    Odkrywca Awatar Shadow_mk
    Dołączył
    03.05.2012
    Posty
    268
    Serwer
    Czarci Gaj
    wiecie .... poza delikatnie szybszym wczytaniem gry po zalogowaniu ... na swiatlowodzie 80mbit (18sek) a aero (30sek) na tym samym kompie nie widze wiekszych roznic poza przechodzeniem z wyspy na wyspe/przygode lagi opoznienia takie same i nie sa raczej z winy lacza/sprzetu (testowane na innych konfiguracjach) (oczywiscie duzo slabszy sprzet = jednak sporo slabsze czasy jakie eepc z atomem i aero wczytywanie na modyfikowanym systemie okolo 1 minuty - doczytywanie grafik w trakcie ale pozniej juz jak sie wszystko wczyta plynnie idzie ) c2q 3,5ghz +16gb ram jakies 40 sek a ww przypadek 18 sek jest na i7extreme 3,9ghz 32gb ram i hdd raid z 4 x ssd plus ze 2 grafiki w sli chyba
    Będzie się działo!
    I znowu konserwy będzie mało.
    Będzie głośno, będzie radośnie
    Znów poczekamy razem całą noc.

    Ekipa nie oszczędza sił
    Już trochę im brakuje tchu.
    Polejcie wina również im
    Znów konserwa konserwy będzie rytm!
    ...

  8. #8
    Odkrywca
    Dołączył
    02.02.2012
    Posty
    361
    Serwer
    Nowa Ziemia
    @ Shadow_mk aaale masz dużego... komputera

  9. #9
    Odkrywca Awatar thordis
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    210
    Serwer
    Nowa Ziemia
    bo jak sie ma mocnego kompa (no i 100mbit swiatlowodem) to ci net przez pol swiata nie podróżuje;p
    "w związku ze zgłoszonymi przez Was utrudnieniami jeszcze dziś nastąpi krótka przerwa techniczna:
    Start: teraz"
    "Generał Major NIE WALCZY, służy jedynie do transportu wojsk."
    "W przypadku liczby 88 cenzura wiąże się z tym, iż liczba ta jest często stosowana jako zamiennik HH, będącego skrótem od "Heil Hitler"."

  10. #10
    Odkrywca Awatar Piotru70
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    1,008
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Polskie settlersy w Norwegii działają mi szybciej niż w Polsce. Dziwne, wiec stawiam na winę dostawcy internetu. A czy to jest wina Pingu to nie wiem, bo ping w polsce mam mniejszy z tym ze strasznie skacze.

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.