Strona 1 z 6 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Wątek: System Osiągnięć (27.03 serwer testowy)

  1. #1
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród

    System Osiągnięć (27.03 serwer testowy)

    Witam,

    Chciałbym przedstawić plusy oraz minusy nowego System Osiągnięć.

    PLUSY:
    • Cały system osiągnięć przygód;
      Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, o ile BB nie zepsuje tego, mogłoby dostarczyć wiele zabawy na trochę czasu. Jedynie slot od osoby, która tą przygodę rozpoczęła powinien być zliczany, a nie dropy zakupione przykładowo z handlu. Także trudność zadań powinna zostać zwiększona, bo obecnie to niecały tydzień zabawy. Twórcy powinni także zwiększyć ilość przygód, do wszystkich zdatnych do handlu. Brakuje nam w spisie krawców, kooperacyjnych i mniejszych które możemy pozyskać na handlu.
      Zwiększyć trudność zadań, przykładowo ciekawe jest zrobienie Czarnych Rycerzy czy Mrocznego Bractwa bez puszkarzy, aczkolwiek jest to zabawa jednorazowa. Każda przygoda ma 4 zadania, maksymalnie przygodę będziemy wykonywać dwa razy aby spełnić wszystkie zadania i szybko o niej zapominać. Wg. mnie twórcy powinni dodać jeszcze kilka zadań. Przykładowo, zrobić przygodę przy pomocy 2-3 rodzai jednostek, aby zwiększyć rozmaitość zadań. Dodatkowo wprowadziłbym 1 trudniejsze zadanie typu, aby pozyskać coś z przygody Biały Zamek z Okradać, Mroczną Fortecę z Czarnych Rycerzy, Wieże Wiedźmy z Mrocznego Bractwa, Kościaną z Wiru, grządki ze słabszych przygód, jakby nie patrzeć w każdej przygodzie wypada przedmiot który ma szansę 3%-5%.
      Ogólnie spodobał mi się ten system osiągnięć jeżeli chodzi o przygody ma bardzo duży potencjał.
    • Zmniejszenie inflacji (monety);
      Jedno z zadań, to posiadanie wszystkich specjalistów z tawerny, to wypompowanie ponad 30k monet na osobę (dokładnie to 25k ponieważ nikt nie kupuje dwóch ostatnich generałów), jest to ciekawa propozycja, aczkolwiek zaoferowanie za to zadanie 250 monet to jak kpienie z graczy. Ilość punktów powinna być zwiększona, oraz nagroda w tym miejscu wg. mnie powinny to być klejnoty (może być nawet 100).
    • Cele;
      System osiągnięć jest o tyle dobry, że daje nam jakieś cele, aczkolwiek musi on zostać poprawiony. Nie oszukujmy się posiadanie 3k populacji czy podniesienie 100 budynków na poziom 5 to żaden wyczyn dla osoby, która już dłuży czas jest na TSO. Proponuje dopasowanie celów do warunków panujących na grze, typu populacja rzędu 20k, zrobienie wszystkich mistrzowskich na poziom 5, albo 400 budynków na poziomie 5. Obecny system osiągnięć bardziej przypomina rozrywkę dla graczy max 42 poziomu po trudności zadań.

    MINUSY:
    • Brak balansu między osiągnięciami;
      Mamy osiągnięcia za 10, 20, 30, 40 i 50 poziom; ze względu na zdobywanie doświadczenie powinno być to inaczej podzielone 20, 32, 36, 40, 42, 44, 46, 48, 49 i 50.
      Inny przykład uzyskanie z poszukiwań skarbów 1k granitu, 1k bal egzotycznych czy 1k monet jak dla mnie jest pomyłką bo to nawet dla doświadczonego gracza z 17 odkrywcami zajmie to trochę czasu, a co dopiero dla osoby z 5 odkrywcami.
      Inny przykład ukończyć 5 dziennych zadań, następne zadanie ukończyć 100 dziennych zadań.
      Inny przykład wyprodukować 100 manuskryptów, 50 tomów oraz 20 kodeksów. Ja obecnie potrzebuje 5 manuskryptów aby wyprodukować 1 tom, z tego wychodzi że potrzebuje 250 manuskryptów, do tego dochodzą kodeksy, potrzebuje 2 tomów, więc do kodeksów potrzebuje 200 manuskryptów, więc aby zaliczyć zadanie potrzebuje wyprodukować 250 manuskryptów, 50 tomów oraz 20 kodeksów to jakieś 168 dni, osoba która dopiero zaczęła przygodę z TSO zajmie jej to 93 dni.
    • Bezsensowność niektórych zadań;
      6 miesięcy logowania za 250 klejnotów, lub 1 rok za 500 klejnotów, to jakby twórcy wyśmiewali się z graczy o_O
      Cały system osiągnięć specjalizacji odkrywcy i geologa jest bezsensu, ponieważ musimy przydzielić umiejętności na umiejętności które normalnie byśmy nie przydzielili, jak zwiększenie szansy zdobycia bali egzotycznych czy rudy tytanu, tylko po to aby zaliczyć zadanie. Zmarnujemy wtedy min 4 odkrywców/geologów.
      Inny przykład posiadanie 5 warsztatów piwowara, gdy przykładowo mamy na wyspie opactwa. Też kilka innych przykładów, gdzie będziemy zaliczać zadania dobudowując na chwilke kilka dodatkowych budynków tylko aby je później wyburzyć.
    • "Niewykonalność" niektórych zadań;
      Przykładowo posiadanie 6 złożu rudy miedzi z odpowiednim złożem na nim, gdy mamy niewyczerpalną kopalnie rudy miedzi, nie zaliczymy zadania. Musimy wpierw ją zburzyć zrobić odpowiednio złoże rudy miedzi i dopiero zaliczy nam to zadanie.
      Inny przykład to odkrywcy czy geolodzy. Mamy 10 zadan w jaki sposób musimy wyszkolić geologa/odkrywcę jeżeli mamy ich wyszkolonych w pełni tych co posiadamy, musimy jednego zresetować i szkolić wg. wytycznych zadania, a jak zaliczymy zadanie, ponownie resetować i szkolić następnego, aby zaliczył kolejne zadanie.
    • Opłacalność Systemu Osiągnięć;
      Jaki jest cel wykonywania tych zadań?? Otrzymanie 500 klejnotów po rocznym logowaniu się na grę, czy może 150 bali egzotycznych po zrobieniu Zakazanych Eksperymentów. To że będziemy mogli porównać swoje osiągnięcia miedzy znajomym raczej nie wpłynie na to, że będziemy wykonywać zadania. Ja proponuje wprowadzić system nagród po osiągnięciu pewnej ilości punktów. Przykładowo:
      1) Status widoczny na awatarze. Proponuje wprowadzić odpowiednie zakresy, i przykładowo jeżeli ktoś by dopiero zaczynał przygodę i miał niską ilość punktów miałby przykładowo X (10 rzymskie) w rogu awatara w znajomych, I (1) byłaby zarezerwowana dla osób z maksymalna ilością punktów, brakującym nie wiem 200 (~4 zadania) mieliby II (2). Kolorystyka przykładowo jak w mistrzostwach (I - złoty; II - srebrny; III - brązowy) wprowadziłoby to jakiś minimalny stopień rywalizacji.
      2) Nagrody, przy zdobywaniu każdego poziomu, otrzymywalibyśmy nagrody. Nagrody raczej, które nie wpłyną przykładowo na rozgrywkę, ale zadziałają na tyle motywacyjne aby gracze chcieli je zdobywać. Nie myślałem o nagrodach za 2-9 miejsca, ale myślałem co byłoby warte nagrodę za pozycję pierwszą. Otóż po evencie z golemami, mamy małą wysepkę na środku mapy, proponuje nagrodę w postaci pomnika/budowli premium , którą moglibyśmy postawić i dawałaby nam dodatkową funkcję taką, że na takiej wyspie czas nie zatrzymuje się po 24h, tylko po 10 dniach nieaktywności.


    Zebrałem drobne uwagi i pomysły po krótkim testowaniu systemu osiągnięć. Zapraszam do konstruktywnej dyskusji.

  2. #2
    Odkrywca Awatar Angelkaxd
    Dołączył
    06.05.2012
    Posty
    806
    Serwer
    Kolonia
    Do minusów dodałabym brak możliwości porównywania się z graczami na całym serwerze, na jednej wielkiej liście.
    Oczywiście lista ta byłaby dla graczy, którzy wyrażą chęć ''porównywania'' się, bo porównanie ze znajomym to hmm.. lipa jak dla mnie.

    Zapoznaj się z ofertą naszej gildii.
    WYMAGANIA: aktywność i wykonywanie codziennych zadań gildi
    i

  3. #3
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    12.04.2012
    Posty
    413
    Serwer
    Czarci Gaj
    "jedno z zadań, to posiadanie wszystkich specjalistów z tawerny, to wypompowanie ponad 30k monet na osobę (dokładnie to 25k ponieważ nikt nie kupuje dwóch ostatnich generałów"
    Potrzebowałem 6 zwykłych gienków żeby sprawnie robić po dwie przygody na raz albo gdy nie chce się czekać po zamknięciu jednej przygody aż generałowie wrócą na wyspę i znowu ich wyślesz na przygodę tracisz przy tym 30minut
    Jak się robiło po 4 byki na dzień to czas gra niebagatelną role
    Pewnie nie tylko ja tak kupiłem i jakbym strzelił kilka nicków z mojego serwera to mało co bym się pomylił
    Więc jak to mówią nigdy nie mów nigdy wszystko zależy od podejścia do gry i pomyślunku :P
    Ostatnio edytowane przez AndyKozakow ; 28.03.2014 o 21:32

  4. #4
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez AndyKozakow Zobacz posta
    Jak się robiło po 4 byki na dzień to czas gra niebagatelną role
    Pewnie nie tylko ja tak kupiłem i jakbym strzelił kilka nicków z mojego serwera to mało co bym się pomylił
    Więc jak to mówią nigdy nie mów nigdy wszystko zależy od podejścia do gry i pomyślunku :P
    Dokładnie nie każdy robi opłacalne przygody tylko ciśnie przykładowo byki, rycerzy albo podstępnych. Jak to mówią nie każdy żyje grą i nie lubi tracić czasu niepotrzebnie, bo już nie chodzi do szkoły ;-)

    Więc załóżmy że jest 1% z 100% co przykładowo ma 6 generałów z tawerny albo wszystkie mistrzowskie budynki na poziomie 5, aczkolwiek jest to jakiś błąd statystyczny mający znikomy wpływ na dobro serwera.

  5. #5
    Odkrywca Awatar Kranderga
    Dołączył
    08.04.2012
    Posty
    590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    więc aby zaliczyć zadanie potrzebuje wyprodukować 250 manuskryptów, 50 tomów oraz 20 kodeksów to jakieś 168 dni, osoba która dopiero zaczęła przygodę z TSO zajmie jej to 93 dni.
    Nic nie musisz produkować, już je wyprodukowałeś i zostaną Ci one zaliczone.
    Nie wyobrażam sobie, by osiągnięcia nie były zliczane od początku gry, jeśli coś nie było rejestrowane, to nie będzie w osiągnięciach.

    Przy obecnej cenie monet posiadanie wszystkich generałów z tawerny to żaden wyczyn a wręcz konieczność.

    W zasadzie doświadczeni gracze mogą to traktować jako zabawę w przerwie między robieniem byków i krawców.

    Brakuje mi osiągnięcia: (może jest?) zdobądź xxxx gwiezdnych monet,
    Ponadto każde osiągniecie powinno mieć następne, pojawiające się po wykonaniu (o ile jest możliwa realizacja) np. ciąg
    zdobądź 10 poziom, 20 poziom,......,50 poziom i tu się odblokowuje zdobądź np. 1000GM i tak dalej.
    Bardzo podobny system funkcjonuje w gladiatusie i zapewne w wielu innych grach.

    Myślę, że ta statystyka nie wpłynie znacząco na sposób gry. Kto nie pobudował fabryki armat to jej nie pobuduje dla kilku nic nie znaczących punktów.
    Ostatnio edytowane przez Kranderga ; 28.03.2014 o 21:53
    Oczywiście, nasz dział techniczny pracuje nad wyeliminowaniem poprawnego działania gry, jednak nie możemy przewidzieć jak długo prace te potrwają. Stan: To nie jest bug.

  6. #6
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Część o specjalistach i ich szkoleniu popieram absolutnie, jest to bez sensu w obecnej formie, ale juz o tym pisałem.

    A w odniesieniu to tych nieszczęsnych kopalni miedzi to niewyczerpywane zaliczyło mi do tego achivmenta na testowym.

    Jako że stałem sie posiadaczem kodu do herosów online to tam juz takie coś jest, może bezpośrednio porównywania nie ma, ale można podejrzeć achivy innych, do tego istnieje rank
    Ostatnio edytowane przez set2g ; 28.03.2014 o 22:07

  7. #7
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez set2g Zobacz posta
    .....

    A w odniesieniu to tych nieszczęsnych kopalni miedzi to niewyczerpywane zaliczyło mi do tego achivmenta na testowym.
    mi nie zaliczyło, musiałem wyburzyć zrobić złoże i dopiero zaliczyło :/

    Edytka podpowiada mi że rozmawiamy o innych zadaniach, Ty piszesz o zadaniu z kopalniami a ja pisze o zadaniu ze złożami rudy miedzi.
    Ostatnio edytowane przez Idho ; 28.03.2014 o 22:50

  8. #8
    Osadnik
    Dołączył
    17.05.2012
    Posty
    216
    Serwer
    Nowy Świat
    Idho to jak to w końcu jest? W jednym miejscu piszesz że to łatwizna i zabawa na parę dni a w innym że są nieosiągalne zadania...
    Bo nieosiągalnych zadań w tej grze nie ma. Czasem trzeba poświęcić czas ale wszystko da się osiągnąć

    A tak w ogóle to ja mam 5 generałów z tawerny i zbieram na szóstego.

  9. #9
    Odkrywca Awatar Idho
    Dołączył
    02.03.2012
    Posty
    786
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Darq85 Zobacz posta
    Idho to jak to w końcu jest? W jednym miejscu piszesz że to łatwizna i zabawa na parę dni a w innym że są nieosiągalne zadania...
    Bo nieosiągalnych zadań w tej grze nie ma. Czasem trzeba poświęcić czas ale wszystko da się osiągnąć
    Prawdopodobnie czytałeś post kogoś innego albo masz problem z rozumieniem tego co przeczytałeś. Nie pisałem o nieosiągalnych zadaniach, bo takie nie istnieją. Są takie zadania przykładowo że jak ktoś ma postawioną niewyczerpalną kopalnie miedzi, będzie ją musiał zburzyć ponieważ nie zaliczy zadania, także jak ktoś ma wyszkolonych wszystkich odkrywców, będzie musiał jednego resetować, aby zaliczać zadania.

  10. #10
    Odkrywca
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    634
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Do systemu osiągnięć można zadać jeszcze jedno pytanie. Jak to ma wyglądać na najwyższych poziomach ? Nie chodzi mi konkretnie o osiągnięcia dla 50 poziomów, ale o to jak urozmaicić osiągnięcia, aby choć trochę zróżnicować ewentualne różnice pomiędzy 50 poziomami. Po obecnym stanie myślę, że część ludzi, którzy mają 50 poziom od bardzo dawna i jeszcze uchowali się na tej grze będą mieć tyle samo pkt. Może warto pomyśleć właśnie nad osiągnięciami pozwalającymi to zróżnicować ?

Strona 1 z 6 1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.