Zamknięty wątek
Strona 7 z 35 PierwszyPierwszy ... 5 6 7 8 9 17 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 347

Wątek: System osiagniec

  1. #61
    Odkrywca
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    634
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Oczywiście chodzi mi o uwzględnienie tylko tych osiągnięć z czasem grania w TSO Co do możliwości podglądu osiągnięć - mi to nie wadzi, jakoś specjalnie nie pogwałci to mojej prywatności. Byle nie można było przez ten ranking wysyłać wiadomości.

  2. #62
    Generał Awatar sparkz
    Dołączył
    20.01.2012
    Posty
    3,621
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez set2g Zobacz posta
    Więc mi sie wydaje że takie będą biegły od momentu wprowadzenia, a to co robiles przez kilka msc, lat wstecz nie bedzie uwzględnione. I w sumie to nawet dobrze bo tak to większość ludzi 50lvl jakieś 80% achiv by miała kilka chwil po dodaniu na live. Tak to przynajmniej jakieś zajęcie bedzie.
    Zajecie ? 'loguj sie przez kolejne 2 lata codziennie zeby zaliczyc jakis groteskowy achievement' - no prosze Cie.

    Juz od wprowadzenia zadan dziennych, przez gildiowe i system badan z jego wzrastajacymi kosztami produkcji ksiag widac, ze podstawowa koncepcja na utrzymanie gracza przy grze opiera sie na przeswiadczeniu, ze jest wytresowany jak pies Pawłowa i bedzie reagowal na kazde zadanie na zasadzie "jest zadanie to musze zrobic, chocbym mial przy tym siedziec miesiac". To nie jest zajecie, tylko karykatura zajecia.
    Ostatnio edytowane przez sparkz ; 28.03.2014 o 10:24
    "A necromancer is just a really, really late healer"

  3. #63
    Odkrywca Awatar TedMruczek
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    1,153
    Serwer
    Kolonia
    Jestes wolnym czlowiekiem, masz prawo wyboru - nikt Ci nie kaze wykonywac wszystkich zadan

  4. #64
    Odkrywca
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    634
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Pewnie, że nikt nikomu nie każe czegoś robić. Tylko, wyobrażasz sobie kogoś kto gra w to praktycznie od początku (ja zacząłem w marcu 2 lata temu) i będzie tutaj nadal za kolejne 2 lata, przy obecnym rozwoju gry ? Czyli od eventu do eventu ?
    Sparkz ma rację natura niektórych osiągnięć, jeżeli nie pozostanie zmieniona, będzie prezentowała wskazaną przez niego postawę. To nie jest gra, hhhmmm, aby zachować choć część wartości porównawczych, Demon's Souls gdzie przy bardzo wysokim poziomie trudności, zrobienie wszystkich osiągnięć zajmuje jakieś 100h gry. To nie ten poziom. Nie można w takiej grze rzucać takiego osiągnięcia, jeszcze ludziom którzy już 2 lata, lub rok tutaj siedzą. To nie jest zwykła gra, gdzie intensywność gry jest bardzo wysoka i naprawdę zajmująca. TSO to gra w której jedną z większych ostatnich nowości jest połowa systemu badań, który w swoim założeniu sprowadza się do 2 kliknięć dziennie.
    Ilu ludzi już zakończyło grę w TSO ? Metz choć był czasem wkurzający, to już od dobrych paru miesięcy nie pisze na forum. Ciekawe dlaczego ? Ilu takich ludzi znał mniej lub bardziej każdy z nas ?
    Nie napinam się na te osiągnięcia, to nie jest tak, że teraz czekam na nie z wywieszonym językiem jak pies po maratonie czekając na miskę wody. Tylko skoro ludzie w to grają od jakiegoś czasu, ten czas powinien być liczony od momentu w którym zaczęli grać. W innym przypadku wszyscy będą startować z tego samego poziomu.
    Poza tym, zanim wprowadzą ten system osiągnięć miną kolejne 3-4 miesiące.

    P.S. Wczoraj rozmawiałem ze znajomym na temat tych osiągnięć. Pomysł fajny, szkoda że dla części ludzi nie spełni do końca swojego założenia. Kolejna nowość dla graczy rozwijających się. Ten system powinien być wprowadzony co najmniej rok temu. Dla graczy z 50 poziomem to może, ale nie musi być motywacja do grania. Bo właściwie, po co robić te same przygody znów od nowa ?

  5. #65
    Odkrywca Awatar TedMruczek
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    1,153
    Serwer
    Kolonia
    Generalnie masz racje, tylko ze z tymi osiagnieciami jest podobnie jak z zadaniami dziennymi. jedne sa trywialnie łatwe, inne srednie i nudne, jeszcze inne bez sensu.
    Moze te doswiadczenia specjalnie tak zbudowali by bylo prawie niemozliwe zrobic wszystkie - kazdy gracz bedzie miala jeszcze COS do zrobienia i nie bedzie marudzenia ze "juz zrobili wszystko i nie ma co robic"
    Tez znam kilka osob ktore odeszly, ja sam zatrzymalem sie na 45 poziomie i robie jakas przygode tylko jak mam ja w zadaniu dziennym. Jeszcze eventy mnie tutaj trzymaja - mozna zrobic cos nowego, zdobyc jakies nietypowe fanty/budynki, po prostu cos sie nowego dzieje.

    P.S. A co do stażu - grasz AŻ 6 dni dłużej niz ja

  6. #66
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    03.03.2012
    Posty
    25
    Serwer
    Nowy Świat
    Ta, to tak jak u mnie, gdy zrobię zadanie dzienne, zadanie gildii to wisi tylko wybudowanie zamku baśniowego. Ale po co jak wszystko kupiłem za łodygi i fasoli? Po to tylko by zrobić zadanie i mieć pusty wykrzyknik przez kilka h, bo o 3 w nocy znó zadanie gildii i dzienne. Ale akcja, nie ma co

  7. #67
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Ten system osiągnięc w niektórych przypadkach to forsowanie wizji developerów, myślący gracz by zrobił to inaczej ale żeby zdobyc achiva musi robić tak jak mu każą twórcy. Generalnie wiekszość osiągnieć z kategorii z nauką bym wywalił, bo są one bez sensu, system naukowy miał polegać że każdy gracz może swoje drzewko ustalic jak chce (ofc z zachowaniem tego zeby dostac sie wyzej trzeba dac ksiegi i wcześniej) a tu takie rzeczy typu zainwestuj tyle a tyle pkt w te i te umiejętność, pomijając fakt że niektóre są totalnie zbędne, no ale musze. Ehh...

  8. #68
    Odkrywca
    Dołączył
    05.03.2012
    Posty
    634
    Serwer
    Słoneczny Gród
    TedMruczek - noooo 6 dni dłużej gram, także wiesz , jestem o wiele bardziej doświadczonym graczem xD (żart oczywiście ).

    Ste2g - sam się nad tym zastanawiałem. Czy aby te osiągnięcia związane z geologami nie są przesadzone ? Przecież ktoś będzie musiał rozwinąć geologa w rejony które go kompletnie nie interesują. Właściwie nie interesują 90% graczy (tutaj właśnie się ujawnia ograniczenie samej gry) a nie interesują, bo są kompletnie nieopłacalne, nieprzydatne, zbędne. Są po prostu zapchajdziurą, stworzone po to, by było więcej. Stworzone bez wyobraźni.
    Dajmy na to część z odkrywanie kopalni węgla. Z tego co kojarzę, to jej ilość da się zwiększyć do 3100, 3200 ? Co to za bonus ? xD Rozumiem 4k złoże węgla, wtedy bym na pewno w to ładował księgi. Ale marne 200-300 jednostek węgla ?

    Z drugiej jednak strony - wracając do osiągnięć z normalnych gier. Tam czasem trzeba grę przejść 2,3 razy, aby zrobić wszystkie osiągnięcia. W Grand Turismo było chyba nawet osiągnięcie, aby przejechać 24 godzinny wyścig, jadąc bez przerwy (nie pamiętam dokładnie, ktoś grał - niech poprawi). I tak sobie myślę, że nie wszystko powinno być dostępne od razu i nie powinno być dostępne łatwo. To pewnego rodzaju utrudnienie. I zaakceptowałbym je bez zmrużenia oka, gdyby nie parę aspektów tej gry.
    Oczywiście pierwszym jest kompletna nieprzydatność niektórych umiejętności. I można to zrobić dla samych osiągnięć, tylko czy aby ta gra jest produkcją, która do tego zachęca ?
    Drugim to koszta związane z resetem statystyk. I składa się na to koszt w klejnotach jak i obcięcie 50 % włożonych zasobów. Przy takiej produkcji manuskryptów i pochodnych, sorry batory szkoda zasobów i czasu. Może kiedyś bym to zrobił.
    Trzecim i ostatnim powodem, jest powód czysto subiektywny. Otóż mam osiągnięcie w zwykłe grze. Wymaga sporo pracy i poświęcenia czasu. Czy się za nie zabiorę ? O ile nie sprawa mi przyjemności samo wbijanie osiągnięć to zrobię je tylko z jednego powodu. Ponieważ sama gra jest dobra, i to nie po prostu dobra, musi być w niej coś co przykuwa moją uwagę na tyle, bym poświęcił dodatkowy czas, aby zrobić coś co jest tylko dodatkiem.
    Z reguły takie coś wymaga poświęcenia czasu na rzecz, lub czynność/czynności, które robiłem już nie raz w grze.
    Każdy sobie musi sam odpowiedzieć, czy osiągnięcia z badaniami mają sens i napisać tutaj swoją opinię. Bo podejrzewam, że Xaar co ważniejsze uwagi przekaże dalej. Więc ludzie pisać i dyskutować.

    P.S.
    Mam nadzieję, że kolejne osiągnięcia będą dodawane i wymyślane. Nawet gdy te obecne trafią na serwery.
    Dwa.
    Co z 50 poziomami ? Znów przy osiągnięciach zostały praktycznie olani. Większość jest dla graczy rozwijających się. Wysokie poziomy zostały pozostawione samym sobie. Ups ... A no tak, przecież dla 50 poziomów nowości nie są przewidywane. Mają siedzieć pod kloszem, jak pieczarki w kupie (czegoś tam) i czekać na słońce.
    Trzy.
    Dlaczego nie zgadzam się z zaproponowanym rozwiązaniem dotyczącym stażu w TSO ? (rok, dwa lata grania) Dlatego bo osiągnięcia zostały wprowadzone w hhhmmm, połowie gry ? W czasie bliżej nieokreślonym. To tak jakby do gry dodać osiągnięcia w rok, czy dwa lata po jej wypuszczeniu. Każdy zrobił co chciał, ktoś może i wszystko. A tu nagle nowe osiągnięcie. Zrób coś po raz trzeci, albo graj w grę przez następny rok.

    Pozdrawiam i zapraszam do wymieniania poglądów
    Ostatnio edytowane przez Kris-89 ; 29.03.2014 o 00:31

  9. #69
    Początkujący Odkrywca Awatar Duszysko40
    Dołączył
    18.01.2013
    Posty
    457
    Serwer
    Czarci Gaj
    ja mam mieszane uczucia z jednej strony....cos nowego z drugiej strony po jaka cholere mi robic ciag zadan ktore juz de facto wykonalem...jeszcze do zaakceptowania sa te zadania zprzygodami nawet sie rozerwie na symulatorze pare dni i oki..ale resetowa geologow zamiaru nie mam czy 2x produkowac czy stawiac i upowac x budynkow dla mnie zupelnie teraz zbednych dla 3ech pnktow pucharkow czy 100 bali egzo....
    EXP2 -NIESPRZEDAWALNI
    In hoc signo vinces

  10. #70
    Odkrywca Awatar TedMruczek
    Dołączył
    11.03.2012
    Posty
    1,153
    Serwer
    Kolonia
    Mam problem z "osiagnieciem" : General/Home Island/lay od the Land

    Geolodzy pobiegali, znalezli wszystko co mogli znalesc - a suwak mam ciagle na 54/55

    Czy komus sie udalo zrobic to zadanie ?

Zamknięty wątek
Strona 7 z 35 PierwszyPierwszy ... 5 6 7 8 9 17 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.