Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Wątek: Rozbudowa szkolki wiejskiej ( testowy ).

  1. #21
    Osadnik
    Dołączył
    17.09.2012
    Posty
    165
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Wirusisko Zobacz posta
    normalnie mamy przypływ 96 osadników na dobę.
    5 szkółek na 5lvl daje nam +360 na dobę

    Suma 456 na dobę.

    Co tydzień mamy 3192 czyli niespełna 1 krawiec za free.

    Wg mnie są bardzo opłacalne, tym bardziej, że produkują z niczego.
    Dokładnie. Większość negatywnych komentarzy to "plucie sobie w brodę " ludzi , którzy Szkółek nie zakupili.

  2. #22
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.02.2013
    Posty
    11
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez icaras Zobacz posta
    Dokładnie. Większość negatywnych komentarzy to "plucie sobie w brodę " ludzi , którzy Szkółek nie zakupili.
    nie zakupiłem bo nie chcialem bo dalej to porazka, dziennie robie 5 x byka krawca moge zrobic co 2 dzien a podniecaja sie tymi szkolkami ludzie co robia przygode raz na tydzien

  3. #23
    Odkrywca
    Dołączył
    31.05.2012
    Posty
    1,165
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Moro84 Zobacz posta
    nie zakupiłem bo nie chcialem bo dalej to porazka, dziennie robie 5 x byka krawca moge zrobic co 2 dzien a podniecaja sie tymi szkolkami ludzie co robia przygode raz na tydzien
    I ci, którzy mogą sobie na nie pozwolić, bez potrzeby analizowania ich przydatności ekonomicznej.

  4. #24
    Początkujący Odkrywca
    Dołączył
    16.12.2012
    Posty
    292
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez Moro84 Zobacz posta
    nie zakupiłem bo nie chcialem bo dalej to porazka, dziennie robie 5 x byka krawca moge zrobic co 2 dzien a podniecaja sie tymi szkolkami ludzie co robia przygode raz na tydzien
    A ja mogę zrobić dwóch krawców w ciągu jednego popołudnia (i to na spokojnie) właśnie dlatego mam 6 szkółek. Podaj mi logiczny powód na to że szkółki są „porażką” - oprócz tego że nie stać cię na kupno ich za klejnoty i tego że byłeś za "cwany" żeby je kupić podczas eventu.
    Ostatnio edytowane przez Boskicom ; 25.03.2014 o 23:25

  5. #25
    Odkrywca Awatar Kranderga
    Dołączył
    08.04.2012
    Posty
    590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Ekonomicznie sprawa wygląda tak:
    Piekarnia na 5 poziomie produkuje ok 4000 chleba na dobę to daje 160 osadników, dla swojej pracy potrzebuje: 1 młyna, 1 gospodarstwa, 1/2 silosu, plus 11 koszy ciotki. (pomińmy koszty wody - 1 młyn wodny lub 10 studni). potrzeba 3 patentów i 3,5 miejsca. (46 osadników z jednego miejsca)
    szkółka daje 5 osadników co 2 godziny na 5 poziomie to daje 60 osadników na dobę, 6 szkółek daje 360 osadników na dobę. potrzeba 6 miejsc na wyspie, nie zużywa koszy, nie trzeba patentów, nie zajmuje czasu prowiantowni (około godziny osadnicy, pół godziny kosze), z jednego miejsca jest więcej osadników niż przy produkcji chleba. (60 osadników z jednego miejsca)

    Gdyby doliczyć konieczność produkcji wody to produkcja chleba wychodzi jeszcze gorzej.
    Porażka?
    Ostatnio edytowane przez Kranderga ; 26.03.2014 o 01:36
    Oczywiście, nasz dział techniczny pracuje nad wyeliminowaniem poprawnego działania gry, jednak nie możemy przewidzieć jak długo prace te potrwają. Stan: To nie jest bug.

  6. #26
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,799
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Bardzo ładne wyliczenia, dodam tylko że one biorą pod uwagę warunek że chodzą na buffie 24h na dobę, co jest wynikiem nieosiągalnym. Tak czy inaczej buffy trzeba dawać, szkółki są bezobsługowe.

  7. #27
    Osadnik
    Dołączył
    17.09.2012
    Posty
    165
    Serwer
    Złota Góra
    Cytat Zamieszczone przez Moro84 Zobacz posta
    nie zakupiłem bo nie chcialem bo dalej to porazka, dziennie robie 5 x byka krawca moge zrobic co 2 dzien a podniecaja sie tymi szkolkami ludzie co robia przygode raz na tydzien
    Dokładnie nie chciałeś, Twoja sprawa. Zagadką jest dla mnie dlaczego ludzie krytykują coś, co jest przydatne bez dwóch zdań. Poprawili funkcjonalność Szkółek i to jest FAKT, jest to zmiana "na plus".
    Osobiście robię przygodę "kiedy mi się chce", nie mam parcia na tą grę. Produkcja chleba wystarcza mi na moje potrzeby nawet z dużą nawiązką. Dla przykładu w gwieździe czeka na swoją szansę kilkanaście tysięcy osadników "z chleba". Jednak potrafię przyznać, że coś jest opłacalne.
    No cóż, niektórzy nadal uważają, że najnowszy Mercedes sąsiada jest "be" tylko dlatego, że go nie posiadają.

  8. #28
    Odkrywca Awatar Kranderga
    Dołączył
    08.04.2012
    Posty
    590
    Serwer
    Słoneczny Gród
    Cytat Zamieszczone przez Piwonia Zobacz posta
    Bardzo ładne wyliczenia, dodam tylko że one biorą pod uwagę warunek że chodzą na buffie 24h na dobę, co jest wynikiem nieosiągalnym.
    W takim wypadku szkółki wypadają jeszcze lepiej.


    Jedyna wada szkółek to niemożliwość magazynowania osadników, jak osiągnie się limit to przestają pracować.
    Oczywiście, nasz dział techniczny pracuje nad wyeliminowaniem poprawnego działania gry, jednak nie możemy przewidzieć jak długo prace te potrwają. Stan: To nie jest bug.

  9. #29
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    05.02.2013
    Posty
    11
    Serwer
    Kolonia
    Cytat Zamieszczone przez Boskicom Zobacz posta
    A ja mogę zrobić dwóch krawców w ciągu jednego popołudnia (i to na spokojnie) właśnie dlatego mam 6 szkółek. Podaj mi logiczny powód na to że szkółki są „porażką” - oprócz tego że nie stać cię na kupno ich za klejnoty i tego że byłeś za "cwany" żeby je kupić podczas eventu.
    tak sie składa ze mam 10 kopalni kleju i moge sobie kupic szkolek ile chce to ze ciebie nie stac to nie znaczy ze musisz oceniac kazdego swoja miara

  10. #30
    Odkrywca Awatar Piwonia
    Dołączył
    18.02.2012
    Posty
    1,799
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Cytat Zamieszczone przez Kranderga Zobacz posta
    W takim wypadku szkółki wypadają jeszcze lepiej.


    Jedyna wada szkółek to niemożliwość magazynowania osadników, jak osiągnie się limit to przestają pracować.
    Masz absolutnie rację.

    Problem magazynowania też da się rozwiązać, robi się krawca i miejsce dla osadników na cały urlop się robi.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.