Zobacz wyniki ankiety: Czy popierasz sugestię dotyczącą budynków eventowych?

Głosujących
28. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Jestem na tak.

    17 60.71%
  • Jestem na nie.

    8 28.57%
  • Jest mi to obojętne.

    3 10.71%
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Pamiątki eventowe, budynki premium

  1. #1
    Początkujący Odkrywca Awatar browar69
    Dołączył
    20.08.2013
    Posty
    364
    Serwer
    Złota Góra

    Pamiątki eventowe, budynki premium

    Witam, rozmawiając z wieloma graczami zauważyłem oszukiwanie się przez nich samych w kwestii pożyteczności budynków premium. Wypowiedzi z którymi przyszło mi się zetknąć oraz dzisiejsza kumulacja hipokrytów związana z wprowadzeniem nowego budynku premium (ulepszonego silosa), skłoniły mnie do napisania tego wątku.
    Wiele osób twierdziło dzisiaj, że i tak nie ma zamiaru kupić tego budynku bo jest im on zbędny, a granie w TSO posiadając budynki automatyzujące produkcje lub zastępujące kopanie studni czy odbudowywanie pól uznali za nudne i odbierające im kwintesencje grania w tą grę pieczętując to wypowiedziami w stylu "młyny wodne, opactwa i gospody z silosami i nuda!" czy też "wszystko zastapisz i co dalej robic??jak wszystko z automata idzie?". Oczywiście wszyscy uczestnicy konwersacji mieli przynajmniej kilka młynów wodnych czy silosów na swoich wyspach (zwykłe oszukiwanie innych, ale głównie siebie).

    W związku z tym widząc ogólne niezadowolenie z tego rozwiązania, wpadłem na pomysł, który powinien się spodobać wszystkim, którzy zgadzają się z wypowiedziami wyżej przytoczonymi. Z moich obserwacji wynika, że jest to spory odsetek graczy.

    Pomysłem tym jest, aby w kolejnych eventach BlueByte nie wymyślało żadnych przedmiotów tego typu do zdobycia (silosy, młyny, chatki itp.) tylko żeby to było coś wyjątkowego czego nie można sprzedać bo to przecież ma być prezent na święta dla graczy, a prezentów się nie sprzedaje. Jednocześnie pragnę zaznaczyć, że najważniejsze budynki do dobycia w ostatnim evencie czyli złota wieża i nowy magazyn były strzałem w 10 ze strony BB. Wieży nie można sprzedać, ładnie się prezentuje na wyspie, jest przydatna bo daje wymierne przychody niskim kosztem. Wiem, zaraz się odezwą ludzie nie mający pojęcia o ekonomii twierdzący, że wieża narobiła więcej szkód niż pożytku bo nastąpiła hiperinflacja. Czy wpuszczenie dużej ilości monet na rynek jest czymś złym? Nie. Dzięki temu wiele czynności (jak kupienie generałów, czy podniesienie budynków na 4lvl) stało się o wiele łatwiejsze. Tak na prawde nic nie podrożało, po prostu monety staniały i wszystkie czynności, które można było za nie wykonać, jedynymi poszkodowanymi są osoby mające same mennice na swojej wyspie, ale to też sami są sobie winni skoro inwestują w jeden surowiec i nie słyszeli o jednym z podstawowych pojęć inwestycyjnych jakim jest dywersyfikacja portfela.
    Dokładnie ta sama sytuacja tyczy się nowego magazynu, czy ktokolwiek stracił na spadku cen map? Nie. Wszyscy na tym skorzystali, nic nie podrożało tylko mapy staniały. Tak samo premie x3... itd itd

    Mam nadzieję, że temat spotka się z konstruktywną krytykąi autorefleksją zakłamanych osób od których nasłuchałem się jakie to budynki premium są złe oraz szczerze liczę na to, że w przyszłych eventach będą do zdobycia prawdziwe unikalne prezenty, których nie będzie się dało sprzedać i zdobyć w żaden inny sposób nigdy wcześniej ani nigdy później, to powinna być pamiątka z wydarzenia.

  2. #2
    Osadnik
    Dołączył
    24.02.2013
    Posty
    78
    Serwer
    Czarci Gaj
    Uważasz że dobrze by było jakby taki silos był do zdobycia tylko za kleje? Nie będę komentować bo to Twoje myśli...
    Monety staniały a dropy dalej po takim samym koszcie
    Stracili Ci ktorzy sprzedawali silosy po te 4-5km gdy teraz to warte 15km...
    No fakt teraz haszyszem jest ulepszony silos... ale kto normalny po wydaniu 2k kleju go komuś sprzeda? (tu bedzie mocna kryryka)
    A wracając do tematu...
    Osttatni event pokazał że można łączyć unikatowosć (gold tower i magazynek) z rzeczami nie unikatowymi (manufaktura, chatka lowcy) ja osobiście uważam że tak jest nieźle i niech tak zostanie.

  3. #3
    Doceo
    Ja uważam że "gwiazda - magazyn" to spory problem. Po to są magazyny żeby tam trzymać wszystko, nie masz miejsca? Zmień to na inne surowce lub dostaw magazynów. BB powinno skasować surowce które tam są lub te które są ponad wartość magazynów (masz 100k magazynów a w gwieździe 200-300k jakiegoś zasobu więc skasują nadmiar i zostanie 100k). Używanie gwiazdy jako magazynu to wykorzystywanie błędów gry a to powinno być karane.

  4. #4
    Osadnik
    Dołączył
    19.04.2012
    Posty
    142
    Serwer
    Kolonia
    No ładnie pięknie ale czego ty chcesz bo nie rozumiem.Takie to interesujące i zabawne stawianie przez 2 godziny pól i studni tak stawiaj nie krępuj się.Nie wiem po co torpedować budynki premium które tanie nie są a można je dostać za darmo przy tym otrzymać jakiś cel w grze do osiągnięcia(nie musze przypominać że po 50 a dla wielu i wcześniej gra traci sens).
    Ostatnio edytowane przez Lightowy ; 19.02.2014 o 04:16

  5. #5
    Generał Awatar set2g
    Dołączył
    25.02.2012
    Posty
    4,317
    Serwer
    Nowa Ziemia
    Prezentów (budynki premium) od BB było bardzo mało chyba jedynie silos/młym/manufaktura/rezydka, i tyle. Reszta była do zdobycia w eventach a to wg mnie nie są prezenty bo trzeba było sie postarać aby je zdobyć. Może nie w każdym evencie było jednakowo trudno, ale pewien wysiłek trzeba było włożyć. Jeśli kogoś rajcuje stawianie co dzień 100 lub więcej pól i studnie to ma do tego prawo, nikt mu tego nie zabiera. Ale wg większości jest to jedna z najbardziej upierdliwych czynności w grze, tak samo jak i rekrutacja wojska po 25 sztuk.

    A złote wieże nie są winne inflacji, co z reszta już było udowadniane na forum.

  6. #6
    Osadnik Awatar GarnekPierogów
    Dołączył
    30.12.2012
    Posty
    160
    Serwer
    Złota Góra
    1. Pływającego domu nie sprzedasz.
    2. Złotej wieży nie sprzedasz.
    3. Siedziby osadników nie sprzedasz.
    4. Manufaktury nie sprzedasz.
    5. Wybiegu hodowli królików nie sprzedasz.
    6. Złotego golema nie sprzedasz.
    7. Szkółki wiejskiej nie sprzedasz.
    8. Specjalnego magazynu prowiantu nie sprzedasz.

    Trochę tych "prezentów" niezdatnych do handlu się nazbierało. Silosy, młyny wodne i chatki łowcy jeleni jako zdobycze w wydarzeniach są potrzebne dla osób, które nie psują sobie gry klejnotami.

    Dokładnie ta sama sytuacja tyczy się nowego magazynu, czy ktokolwiek stracił na spadku cen map? Nie. Wszyscy na tym skorzystali, nic nie podrożało tylko mapy staniały. Tak samo premie x3... itd itd
    Słyszałem o kilku osobach, które masowo skupowały mapy parę tygodni wcześniej. Tamte osoby straciły wiele. Każda zewnętrzna ingerencja w ceny w tej grze kończy się tym, że są ludzie, którzy tracą i są tacy, którzy zyskują (np. ktoś 50 leveli wbił na przygodach kupionych za drogie mapki, podniósł na wyższy poziom bajkowy zamek za drogie mapki a teraz ktoś inny zrobi to taniej i więcej zaoszczędzi).
    Chuck Norris robi bloki majorem.
    ---
    Uwolnij pieroga!

  7. #7
    Osadnik
    Dołączył
    08.03.2012
    Posty
    190
    Serwer
    Słoneczny Gród
    ja proponuje wprowadzić do gry maść na ból Gluteus maximus muscle...
    bo marudzicie okrutnie

  8. #8
    Początkujący Osadnik
    Dołączył
    11.11.2012
    Posty
    8
    Serwer
    Dolina Odkrywców
    Cytat Zamieszczone przez Doceo Zobacz posta
    Ja uważam że "gwiazda - magazyn" to spory problem. Po to są magazyny żeby tam trzymać wszystko, nie masz miejsca? Zmień to na inne surowce lub dostaw magazynów. BB powinno skasować surowce które tam są lub te które są ponad wartość magazynów (masz 100k magazynów a w gwieździe 200-300k jakiegoś zasobu więc skasują nadmiar i zostanie 100k). Używanie gwiazdy jako magazynu to wykorzystywanie błędów gry a to powinno być karane.
    w ten sposób postępowali komuniści i to ci najbardziej najbardziej radykali Stalinowcy i inni Złodzieje

  9. #9
    Banned
    Dołączył
    09.01.2015
    Posty
    732
    Serwer
    Nowy Świat
    Kolejny budynek premium mamy w obecnym evencie (Kosz wielkanocny) Pomysł zrealizowany, zamykam.

    Mod Victoria

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów

Ubisoft wykorzystuje pliki cookies w celu umożliwienia jak najlepszego korzystania z naszych stron internetowych. Dalsze korzystanie z tej strony oznacza zgodę na użycie plików cookies. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.